Jump to content

Moto Zajednica

u'vatis lopova na delu dok kuliras u mraku

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350
jer mi se jos uvek sudi za nanosenje TTP-a sa trajnim posledicama nekom glupanu koji me je mrtav pijan udario autom u mojoj kolovoznoj traci, pa nekako ne bih da dodajem materijala onom ljubaznom sudiji koji ima facu kao da mu zena nije "dala" jedno 3-4god.

 

Cekaj bre, teske telesne povrede sa trajnim posledicama zbog udesa? Po cemu si ti bolji od ovih o kojima pises? Ovo je retoricko pitanje, necemo da se nastavljamo...

 

Možda su kolegi pokušali da ukradu mezimca, pa im je na lep način objasnio da to nije lepo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Vladimire, citaj onako kako je napisano. On je mene udario autom, mrtav pijan, slomio mi levu lopaticu, povredio 2 prsljena i jos par sitnih povreda. E pa,on je krenuo mrtav pijan meni da je*e mater kad je izasao iz auta, a nisam neki lik koji ce to dopustiti, ili izgubiti lako ferku... Pa smo se podzapali,a ja ga onako osakacen izmlatio bas posteno, tukao ga, zvao policiju, on krenuo da bezi, pa ga tukao jos malo da ne bi otisao dok ovi ne urade uvidjaj. Eto odakle TTP. Tako da,mislim da ima razlike.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Vladimire, citaj onako kako je napisano. On je mene udario autom, mrtav pijan, slomio mi levu lopaticu, povredio 2 prsljena i jos par sitnih povreda. E pa,on je krenuo mrtav pijan meni da je*e mater kad je izasao iz auta, a nisam neki lik koji ce to dopustiti, ili izgubiti lako ferku... Pa smo se podzapali,a ja ga onako osakacen izmlatio bas posteno, tukao ga, zvao policiju, on krenuo da bezi, pa ga tukao jos malo da ne bi otisao dok ovi ne urade uvidjaj. Eto odakle TTP. Tako da,mislim da ima razlike.

 

 

Naravno da ima razlike! Sada tebi sude...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

A i njemu, "voznja u alkoholisanom stanju + nanosenje povreda", dobice bodove + kaznu,a ja koji sam ga izlemao cu sjajno da se provedem u otplacivanju odstete. Sve pare od osiguranja za slomljenu lopaticu i povredu prsljenova cu proslediti pijanoj budali,ako bude dovoljno.

Sve ovo kazem za nauk drugima,jer pametan covek uci na tudjim greskama, a budala na svojim,a ne da bih se hvalio.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Vladimire, citaj onako kako je napisano. On je mene udario autom, mrtav pijan, slomio mi levu lopaticu, povredio 2 prsljena i jos par sitnih povreda. E pa,on je krenuo mrtav pijan meni da je*e mater kad je izasao iz auta, a nisam neki lik koji ce to dopustiti, ili izgubiti lako ferku... Pa smo se podzapali,a ja ga onako osakacen izmlatio bas posteno, tukao ga, zvao policiju, on krenuo da bezi, pa ga tukao jos malo da ne bi otisao dok ovi ne urade uvidjaj. Eto odakle TTP. Tako da,mislim da ima razlike.

 

JBG baš maler ... Nadam se da će sve biti OK :takoje: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Ja stvarno ne znam jel večeras pun mesec ili šta se dešava na ovoj temi.

 

Pobogu Vladimire, em Maus nigde nije rekao da je dobar, pa ni bolji od obijača apoteke, em ti je reakcija na jedan pozitivan primer skroz bezveze.

Zamisli situaciju da neko napadne tvoju majku/devojku/sestru sa namerom da ih opljačka i povredi, a tu se nađe neki lik koji je neznamnijašta, ajde neka bude osuđen jer je u kafani pijan izlomio inventar i prebio vlasnika, pa izbavi tvoju majku/devojku/sestru.

Jel bi prvo što bi mu rekao bilo - ''Po čemu si ti bolji od ovoga što je hteo da ih pokrade? Bolje da joj nisi ni pomagao. Ne treba joj pomoć od takvih.''

 

Valjda je poenta da pozitivne primere treba podržati i ohrabriti, aman.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Walter Sobchak, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio X9 Evolution 500

Prvo, to sto je vozac uradio je krivicno delo protiv bezbednosti javnog saobracaja. Da, tretira se kao krivicno delo i vozac ce biti propisno kaznjen. Vise sam karikirao, nista od navedenog nije precizno merilo necije naravni, karaktera itd. Drugo, ja ne mogu da ostanem ravnodusan na opasku da je neko naneo teske telesne povrede sa trajnim posledicama drugoj osobi, sve zbog udesa. Da li vi znate sta zakon definise kao trajne posledice? Sve u svemu, sto se tice teme, cestitam ti na pozitivnom primeru. Drvodelja, ja nigde nisam rekao da je potrebno da budes altruista da bi ucinio nesto humano, ljudski ili kako vec... kao sto nisam ni rekao da pozitivan primer potire onaj los. Zaista nisam lose raspolozen, samo kazem svoje misljenje bez obzira na to ko je u pitanju. Najbolje da se ovaj offtopic, koji sam ja zapoceo, ovde zavrsi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Slazem se,ali sve je to bilo u afektu besa + adrenalina. Ne bi verovao kakav je osecaj kada ni kriv ni duzan nastradas, i jos glavni krivac,koji je pijan vozio, tebe napadne. Nisam znao sta su trajne posledice,ali u plavoj koverti dodje jasno oznaceno i koji je clan zakona u pitanju. Ne bih voleo da se drugima desi, zato kazem, naucio sam lekciju i skupo je platio. Sto se ravnodusnosti tice, jos uvek imam ogranicene pokrete leve ruke i vrata, tako da ne zalim pijanog gospodina za volanom ni najmanje.1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@ - mouse0 , ček bre malo - tebi sude za nanošenje TTP, a da li taj pijanac ima dokaz da si mu ih baš ti naneo ? Možda ga je već pre tebe neko prebio , možda je onako pijan dok je išao ka svom autu upo u neki šaht il ko zna gde ? Ja bi mu na sudu tražio da dokaže da mu ništa nije falilo, a i ti si bio teško povredjen pa i nisi mogao baš da ga nešto biješ .

Vidi sa advokatom po tom pitanju, nek traži od suda da sud traži od doma zdravlja njegov zdravstveni karton na uvid, možda je tip bio kod lekara zbog tih povreda neki dan ranije, pa sad hoće tebi da natovari da mu plaćaš odštetu !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

To do 15.000 se u policiji tretira kao delo sitne krađe, popunjavaju zapisnik i puštaju lopova na slobodu. Oštećena strana sa zapisnikom pokreće ( ukoliko želi ) privatnu tužbu pred nekim nadležnim sudom i ( naravno ) snosi troškove postupka koji su često veći od štete.

Na taj način neko može na 100 mesta da popali nešto vrednosti do 15.000 i ponovo je na slobodi.

Luda država.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-MK Crna Reka
  • Motocikl: Honda xl 1000 V varadero BMW k1200lt

To do 15.000 se u policiji tretira kao delo sitne krađe, popunjavaju zapisnik i puštaju lopova na slobodu. Oštećena strana sa zapisnikom pokreće ( ukoliko želi ) privatnu tužbu pred nekim nadležnim sudom i ( naravno ) snosi troškove postupka koji su često veći od štete.

Na taj način neko može na 100 mesta da popali nešto vrednosti do 15.000 i ponovo je na slobodi.

Luda država.

 

 

 

odakle ti informacija da popunjavaju bilo kakav zapisnik u policiji za kradju do 15.000 :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

U svakoj temi ima nekoliko moralista koji traže nešto za šta bi se zakačili da bi kao oni ispali frajeri. Sine, da su tebi nekad, ne daj Bože, nešto u životu maznuli, da si na svojoj koži osetio kako je kad ležiš polomljen na putu dok ti on saplićući jezikom sa 2,2 promila kaže: "Izvini brate, nisam te video.", da ti sestra/ćerka dodje kući jer je izmaltretirao majmun na putu iz škole, verovatno se ne bi pros...o po forumima i glumio engleza. Razmisli malo pre nego osudiš tudje ponašanje. Ukoliko možeš.

Ja sam pijan vozio, ali bogu hvala, nisam napravio sranje. Ne hvalim se time jer je to budalaština za zatvor. Znači nisam cvećka. Da li je to razlog da kad me neko spiči na drumu i hoće da ode sa mesta nesreće ja bez problema kažem "Ma OK majstore. Samo si mi noge polomio. Cepaj samo. Nemoj da te usporavam." ?

Mislim, stvarnoooo

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

To do 15.000 se u policiji tretira kao delo sitne krađe, popunjavaju zapisnik i puštaju lopova na slobodu. Oštećena strana sa zapisnikom pokreće ( ukoliko želi ) privatnu tužbu pred nekim nadležnim sudom i ( naravno ) snosi troškove postupka koji su često veći od štete.

Na taj način neko može na 100 mesta da popali nešto vrednosti do 15.000 i ponovo je na slobodi.

Luda država.

 

 

 

odakle ti informacija da popunjavaju bilo kakav zapisnik u policiji za kradju do 15.000 :stabre:

Iz kontakata sa policijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

@Drumskalisica - Proveren je njemu karton, coveku je to drugi put tog meseca da su ga uhvatili da vozi pod dejstvom (jacim) alkohola. Protiv njega je pokrenut postupak oduzimanja dozvole jer ima bodova kao Bata Zivojinovic pobijenih Svaba.

E sad, ja imam olaksavajuce okolnosti, kao da se nesto on povredio od udesa, glava i nos jer nije bio vezan, rebro takodje, ali problem je sto su panduri dosli i videli da ga "drzim" i debili upisali u zapisnik kako jeste... pa sad, videcemo... Ali hvala na savetu svakako, upravo na tome radimo!0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-MK Crna Reka
  • Motocikl: Honda xl 1000 V varadero BMW k1200lt

To do 15.000 se u policiji tretira kao delo sitne krađe, popunjavaju zapisnik i puštaju lopova na slobodu. Oštećena strana sa zapisnikom pokreće ( ukoliko želi ) privatnu tužbu pred nekim nadležnim sudom i ( naravno ) snosi troškove postupka koji su često veći od štete.

Na taj način neko može na 100 mesta da popali nešto vrednosti do 15.000 i ponovo je na slobodi.

Luda država.

 

 

 

odakle ti informacija da popunjavaju bilo kakav zapisnik u policiji za kradju do 15.000 :stabre:

Iz kontakata sa policijom.

 

 

ako je to isti onaj kontakt kao ona prica sa jezevima na putu vreme je da menjas kontakt u policiji i nadjes nekog ozbiljnog policajca da ti objasni :zdravo: A da ne spamamo ovu temu,ipak za svaku pohvalu je prijaviti lopove jer ima ko je placen da resava takve stvari :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fz1

@Drumskalisica - Proveren je njemu karton, coveku je to drugi put tog meseca da su ga uhvatili da vozi pod dejstvom (jacim) alkohola. Protiv njega je pokrenut postupak oduzimanja dozvole jer ima bodova kao Bata Zivojinovic pobijenih Svaba.

E sad, ja imam olaksavajuce okolnosti, kao da se nesto on povredio od udesa, glava i nos jer nije bio vezan, rebro takodje, ali problem je sto su panduri dosli i videli da ga "drzim" i debili upisali u zapisnik kako jeste... pa sad, videcemo... Ali hvala na savetu svakako, upravo na tome radimo!0takoje.gif

 

Majstore, sve si uradio kako treba i kako bi uradio svako ko ima ambiciju da se oseca kao musko, i u prvom i drugom slucaju...ne nasedaj na provokacije, prepoznale se djankoze pa se brane zamenom teze :-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: thundercat i sv650

u gadne babe rastete... :takoje:

 

prebio pijanog matorca ali za komane mu frka da SE NE CUJE...JBG..

 

drukanje je drukanje kako god okrenes...a to kad meni, npr, nesto ukradu ja to resavam bez murije...takodje postoji pravilo koje vi ne znate a to je sta se desi na ulici ostaje na ulici a ne u stanici....aj pozz..;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Mihajlo, prosto kada procitam tvoj hejterski post bude mi zao sto svako ima pravo glasa na forumu.

Nismo svi kao ti i Sherlock Holmes pa da resimo slucaj kada nam lopovi nesto ukradu, voleo bih da sam toliko sposoban, zavidim ti.

Ne bih da kunem, ali ne daj Boze da osetis na svojoj kozi kako je kada ti neko uzme mukom zaradjen novac + pozajmicu koju treba da vratis u banci. Ulica nije toliko mala jer neke stvari ne rade sitni kokosari vec ozbiljne grupe ljudi. A ako nastavis da mi ides na ku### zivce sa tvojim komentarima, rado bih saslusao neki savet od tebe kako da postanem dobar i pametan covek bez drukanja, i kako da resim slucajeve nestanka koje panduri nisu mogli.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Walter Sobchak, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio X9 Evolution 500
U svakoj temi ima nekoliko moralista koji traže nešto za šta bi se zakačili da bi kao oni ispali frajeri. Sine, da su tebi nekad, ne daj Bože, nešto u životu maznuli, da si na svojoj koži osetio kako je kad ležiš polomljen na putu dok ti on saplićući jezikom sa 2,2 promila kaže: "Izvini brate, nisam te video.", da ti sestra/ćerka dodje kući jer je izmaltretirao majmun na putu iz škole, verovatno se ne bi pros...o po forumima i glumio engleza. Razmisli malo pre nego osudiš tudje ponašanje. Ukoliko možeš.

Ja sam pijan vozio, ali bogu hvala, nisam napravio sranje. Ne hvalim se time jer je to budalaština za zatvor. Znači nisam cvećka. Da li je to razlog da kad me neko spiči na drumu i hoće da ode sa mesta nesreće ja bez problema kažem "Ma OK majstore. Samo si mi noge polomio. Cepaj samo. Nemoj da te usporavam." ?

Mislim, stvarnoooo

 

Ok, potrudicu se da razmislim. Da li ti stvarno mislis da ja osecam manje gadjenje prema ubogom ludaku u automobilu od tebe? Samo mi reci jedno, gde je granica? Da li ja mogu tebe da nateram da grizes ivicnjak jer si pijan vozio i time bio potencijalna pretnja za neciju sestru, cerku itd. Da li je to u redu? Kada smo vec kod empatije, ko ce da odbrani sestru i cerku od tebe kada procenis da treba da im polomis lopatice jer su ti izletele na pesacki? Naravno da mi je zao decka, naravno da nije pravedno da te neko slozi sa betonom i da te jos mrtav pijan mraci. Da li je potrebno njemu naneti teske telesne poverde sa trajnim posledicama? Nije! Naravno, ako to uradis u afektu, to mogu da razumem. Ako savetujes druge da to ne urade samo zato sto je kaznjivo zakonom, ako to predstavis kao da je to nesto najnormalnije, to nije u redu. Zabolela me glava od tvog komentara. Sledeci put kada pijan sednes za volan, nemoj da razmisljas o tome da li ces otici u zatvor, razmisljaj o tome kako ces da zivis sa sobom kada pokupis neku ekskurziju na pesackom. To se odnosi i na mene, kao i na sve ostale. I naravno da neces da se zdravis sa nekom pijanom grdobom zato sto te je oborio sa motora. Gde sam ja to napisao? Cak ne mogu da razumem kako bi to moglo biti izvuceno iz konteksta? Da ste vi meni zdravi i ne daj Boze da dodjete u priliku da dokazujete vase stavove u praksi. Pozdrav...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Vladimire, slazem se sa tobom, samo ne treba ici iz krajnosti u krajnost. Prvo, ja uopste ne pijem alkohol,a za to sto sam uradio snosicu posledice, ne kazem da sam pravilno postupio ali sto bi narod rekao "posle kara*a nema kajanja". Popij neki brufen i predji na neku drugu temu, nema potrebe za off-ovanje i hejtovanje ove.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja