Jump to content

Moto Zajednica

Prepravka auspuha(fleksibilna cev)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC
  • Motocikl: Bez motora

Vec sam pokusao da prepravim auspuh na svom motoru uz pomoc obicne prohromske,pa savijao,ispravljao,sirio,skupljao,vario krivine i ostalo ali uzaludno..........

Na nekom sajtu sam nasao da u Hrvatskoj ima da se kupi fleksibilna cev za auspuhe od koje bi mogao da uradim sta hocu,pa me interesuje jel ima to da se kupi u Srbiji i koliko je to dobro resenje....POZDRAV

 

 

post-700-12878991986539_thumb.jpg

post-700-12878991987148_thumb.jpg

post-700-12878991987822_thumb.jpg

post-700-12878991988419_thumb.jpg

post-700-12878991989078_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC
  • Motocikl: Bez motora

Pa treba mi veliki ugao,a i uspem da je iskrivim nego nije LEPO,a mrzim da stavim na motor nesto sto mi se ne svidja........Zato bi ova cev zavrsila extra posao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

a ovo govno je lepo!  ;)

 

pretpostavljam da se tebi nabora cev jer ti treba oštar ugao na kratkom razmaku.

 

evo jedan savet...

 

nađeš lep, čist pesak. dooooobro ga prosušiš, napraviš drvene čepove za krajeve cevi i naravno treba ti brenera jer se mora savijati uz grejanje.

 

začepiš jedan kraj cevi, u cev naspeš polako pesak kako bi se slegao lepo, sipaš punu cev naravno i tada začepiš drugi kraj cevi. sad samo uzmeš i greješ i savijaš kako ti treba.

 

pesak mora biti suv jer ako nije prilikom grejanja voda će početi da isparava i da pravi pritisak u cevi a to nije dobro.

 

ovakvo savijanje ne daje nabore jer pesak u cevi ne dozvoljava da se zapremina menja pa samim tim cev ne može da se prelomi.

 

ako te mrzi da se zezaš sa ovim ti stavi ovo flexi cev, ali ja je ne bi ni naslonio na motor a kamoli namontirao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

A i vrtlozi gasove i ometa protok.....

I nisam siguran da moze da izdrzi termicka opterecenja..

Mozda je samo navucena preko originalne izduvne cevi...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Imaju rakve cevi kod nas, i bas se koriste za auspuhe.

Ja sam ih koristio kod mene u auto skoli ali za kamion i autobus. Jedino sto estetski ne zadovoljava uslove koje motocikl postavlja, a i to vrtlozenje...

jednostavno ona ne sija tako, ne znam ja je na motor ne bih postavljao.

Inace kupovao sam je u Zemunu u prodavnici kamionskih delova, naci cu ti i adresu i tel, ako ti bas yatreba .

Pozdrav !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC
  • Motocikl: Bez motora

To resenje sa peskom mozda nije lose,moram pokusati....Sto se tice fleksibilne cevi opterecenja,temeperature i ostalog kazu da moze da izdrzi jel je za to i napravljena,e sad u svakom slucaju ako uspem da savijem pravu cev na onaj nacin onda otpada fleksibilna.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

To resenje sa peskom mozda nije lose,moram pokusati....

 

ha ha ha. možda nije loše... he he he... pa ja dajem samo proverene savete.  ;D

 

to se tako radilo kad ljudi nisu imali hidraulićke mašine za savijanje...

 

inače kod nas ima koliko hoćeš tih fleksibilnih cevi, ali su očajnog kvaliteta i dosta brzo rđaju i riknjavaju. druga stvar ja kad vidim ove šelne za vodu na auspuhu naježim se, kao što rekoh ja to ne bi ni naslonio na motor, a kamoli montirao. ali dobro, motor je tvoj, a ukusi su raličiti.

 

ako se sećam dobro ti si hteo da digneš auspuh da ide pored repa, ta flexi cev bi se dosta videla. na ovim slikama koje si stavio ona je prilično skrivena i ne izgleda tako strašno.

 

Odlican ti je savet dao.Sto se tice ove flexi,izgleda kao da si stavi usisivac na motor

 

Ti vozis USISIVAC pa nishta,niko se ne mesa u ono sta ti radis,trazio sam savet a ne da mi ti kenjas tu o usisivacu i ostalim glupostima...

 

ovo je stvarno ružno.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ova flaksi creva sigurno izdrzavaju temperaturu,mi ih koristimo za kamione,prohromska su tako da se mogu i ispolirati,ali nije bas neko srecno resenje posto ti se lonac kaci samo na jednom mestu,a ova cev nema fas neku cvrstinu tako da bi se to dosta klatilo....opet kazem ,kolena tj krivine za cevi koristi gotove ,pa navari i prepoliraj,,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd

ova flaksi creva sigurno izdrzavaju temperaturu,mi ih koristimo za kamione,prohromska su tako da se mogu i ispolirati,ali nije bas neko srecno resenje posto ti se lonac kaci samo na jednom mestu,a ova cev nema fas neku cvrstinu tako da bi se to dosta klatilo....opet kazem ,kolena tj krivine za cevi koristi gotove ,pa navari i prepoliraj,,,,

 

e neka si im rekao

 

nije pitanie samo estetike vec i funkcionalnosti kad upadnes u neku rupu, a auspuh pocne da vodi svoju politiku sve dok jednom ne optadne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Mislim da uvek mozes naci nekoga da ti savije na masini... to nije skupo, meni su savijali kompletnu granu i governalu. E, sad, ono sto ja nisam znao kada sam kupovao prohrom za auspuh je to da postoji prohrom koji je otporana na velike temperature, tj. ne pozuti kada se zagreje sto dosta znaci za estetiku. Znao sam i oznaku tog inoxa al sam zaboravio...

Jos jedan savet, kada kupujes prohromsku cev za auspuh, kupi sa debljim zidom, bolje ce se saviti, mozda cak i bez trna. Nece da se nabora cev od savijanja sto isto dosta znaci za estetiku!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

ako pokusas da savijes prohromsku cev a treba ti veliko savijanje nece biti lepo nabora se i ne savije se lepo,moras da zasecas cev,skoro da preseces samo malo ostane da drzi,onda savijas i varis na sastavcima,kad izvaris lepo obrusis i nosis na hromiranje.postupak je dug i nezgodan,ali jbg...ako ti treba..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

A ako je u pitanju savijanje prohromske cevi do nekih 30-ak stepeni nagiba,moze li to da se odradi"kuci"bez zasecanja i varenja posle!?Sstruja,gde si kupio prohrom za auspuh,treba mi jedna cev za granu izduva a ne znam gde to u mom kraju ima pa posto mi nisi daleko mogao bi da skoknem tamo da kupim i odmah da mi saviju kao sto su i tebi!?

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja