Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CM125,GPz 550 Uni-trak

Ne drzi me za rec,ovde je tako.Kad sam radio prenos za motor ovde mi je trebalo 2 dana, a za drugi motor u S.Mitrovici sam zavrsio za manje od 2 sata.U svakom slucaju pozelim srecu svakom ko se upusta u bitku sa administracijom :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Polozio testove iz prve pao voznju iz prve:-) Tek sto sam izasao sa poligona neke nindze iskocise iza busa:-) Inace me je zaustavio pandur da mi kaze nisi pustio pesaka i nastavio dalje, e tu mi je skroz ubio koncepciju:-P Tako da ako polazete u Vir-u pazite na pesake oni su u principu najveci problem:-) Inace nije tesko, poligon je laganica a u saobracaju samo sreca:-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Polozio testove iz prve pao voznju iz prve:-) Tek sto sam izasao sa poligona neke nindze iskocise iza busa:-) Inace me je zaustavio pandur da mi kaze nisi pustio pesaka i nastavio dalje, e tu mi je skroz ubio koncepciju:-P Tako da ako polazete u Vir-u pazite na pesake oni su u principu najveci problem:-) Inace nije tesko, poligon je laganica a u saobracaju samo sreca:-)

 

 

Vise srece sledeci put, bar ces imati jedan manje cruiser da te maltretira sledeci put ;)

 

Ko kaze da sa Pincom ne moze da se radi osmica ... hahahhahahah

 

Zhiv bio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Polozio testove iz prve pao voznju iz prve:-) Tek sto sam izasao sa poligona neke nindze iskocise iza busa:-) Inace me je zaustavio pandur da mi kaze nisi pustio pesaka i nastavio dalje, e tu mi je skroz ubio koncepciju:-P Tako da ako polazete u Vir-u pazite na pesake oni su u principu najveci problem:-) Inace nije tesko, poligon je laganica a u saobracaju samo sreca:-)

 

 

Vise srece sledeci put, bar ces imati jedan manje cruiser da te maltretira sledeci put ;)

 

Ko kaze da sa Pincom ne moze da se radi osmica ... hahahhahahah

 

Zhiv bio!

Hehe cestitam Rasta :) Jel` ono bio princ na cemu si dosao ? posto izgleda sjajno:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

Zdravo svima,

 

Polagao sam proslog ponedeljka za A1 kategoriju. Dodjem na polaganje, zavrsim lepo poligon i sacekam sa jos par kandidata pandura da zavrsi .....

Pozdrav iz Nisa :) :S

 

 

 

Po opisu ne mogu da pogodim o kojoj skoli se radi, ja sam prosle godine polozio u "Relly" i sve je bilo za medalju.Predsednik komisije je vlasnikova cerka,instruktor mi je bio vlasnik skole.Ja licno sam gradski deo na obuci prosao tek na polaganju,a vlasnik je nas 3-4 potrpao u auto i provozao nas svim okolnim ulicam sa 10 na sat, dok nam je usput objasnjavao sta policajac moze da zatrazi i gde.Na samom polaganju policajac mi je objasnio koju rutu da vozim, seli u auto i vozili iza mene.Zamerio mi je sto nisam stao na sam znak stop pa mu je instruktor ne bas prijatno objasnio da se staje na liniju vidljivosti a ne na sam znak koji je postavljen 2 metra pre.Inace kod njega padas samo ako nesto debelo zase..s.

Za tako kurv...ke namestaljke da bi neko pao je u stanju da se svadja sa policajcem do besvesti.Mene su plasili da padam zasigurno jer je taj policajac koji se pao mojoj grupi najnezgodniji a covek tog dana obori samo jednog i to jos na poligonu (da ne gresim dusu zasluzeno, sam je covek priznao posle da nije policajac kriv).

 

 

Posto se obucavam u istoj skoli kao i ti, a i instruktor nam je isti, jel mozes da mi kazes na sta da posebno obratim paznju kad polazem i koja ti je ruta bila kad si polagao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CM125,GPz 550 Uni-trak

Ja sam izabrao da vozim YBR posto je bila najslicnija po velicini i tezini mom tadasnjem motoru.U principu Slavko sve lepo objasni nema sta posebno da isticem.Osmica, voznja izmedju linija (sve na poligonu mi je bilo laganica).Gradski deo sam odvozio po ruti koju mi je policajac objasnio-od poligona levo ispod nadvoznjaka do prvog skretanja levo(ulica koja izlazi na raskrsnicu Kosovke devojke i Knjazevacke),desno do semafora,desno do mosta,pre mosta desno i na poligon.Samo pazi na prestrojavanje, pitaj Slavka da ti detaljno objasni,migavci obavezno,gledanje u retrovizore takodje,moze i preko ramena malo,svaki znak.Neki momci su vozili istu rutu sa malim varijacijama a drugi prema grckoj ambasadi (stojis kod tvrdjave dok se svi pesaci ne sklone ili dok ti ne kaze neko iz komisije da prodjes),pored Banovine,prva levo,pa opet levo pored Nisave i na poligon(opet sa manjim varijacijama oko toga koja ulica levo-desno) i treca moguca ruta je da te posalju da ides okolo preko mosta i kruznog toka na Bulevaru ali kolko sam video to retko rade (valjda im je mnogo vremenski a motori polazu pre kola pa da pre zavrse).Jedino sto mi rece jedna cura da je nju zezao saobracajac oko toga koju nogu prvo spusta,da levu dize na menjac tek kad joj se upali zuto ali to proveri sa Slavkom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

Ja sam izabrao da vozim YBR posto je bila najslicnija po velicini i tezini mom tadasnjem motoru.U principu Slavko sve lepo objasni nema sta posebno da isticem.Osmica, voznja izmedju linija (sve na poligonu mi je bilo laganica).Gradski deo sam odvozio po ruti koju mi je policajac objasnio-od poligona levo ispod nadvoznjaka do prvog skretanja levo(ulica koja izlazi na raskrsnicu Kosovke devojke i Knjazevacke),desno do semafora,desno do mosta,pre mosta desno i na poligon.Samo pazi na prestrojavanje, pitaj Slavka da ti detaljno objasni,migavci obavezno,gledanje u retrovizore takodje,moze i preko ramena malo,svaki znak.Neki momci su vozili istu rutu sa malim varijacijama a drugi prema grckoj ambasadi (stojis kod tvrdjave dok se svi pesaci ne sklone ili dok ti ne kaze neko iz komisije da prodjes),pored Banovine,prva levo,pa opet levo pored Nisave i na poligon(opet sa manjim varijacijama oko toga koja ulica levo-desno) i treca moguca ruta je da te posalju da ides okolo preko mosta i kruznog toka na Bulevaru ali kolko sam video to retko rade (valjda im je mnogo vremenski a motori polazu pre kola pa da pre zavrse).Jedino sto mi rece jedna cura da je nju zezao saobracajac oko toga koju nogu prvo spusta,da levu dize na menjac tek kad joj se upali zuto ali to proveri sa Slavkom.

 

Hvala puno koresovac, Slavko mi je rekao da je sve jedno koju nogu prvo spustam, mogu i obe. A ove rute cu polako skuterom da uvezbam, jedino sto moze da mi bude problem je ona jednosmerna ulica koja ide uzbrdo ( prema ul. kosovke deojke), u tom slucaju jel mogu da koristim zadnju kocnicu posto mi se gasi kad drzim prednju i dodajem gas? Inace isto vozim YBR.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CM125,GPz 550 Uni-trak

@StevaGaleb Nije bila u istoj skoli, ne secam se u kojoj.Kad razmislis ima malo logike-stajes,koristis obe kocnice,spustas levu jer ti je desna na kocnici.Drzis na prednjoj,spustas desnu,levom izbacis iz brzine i drzis motor na obe noge.Pre polaska dizes levu,ubacujes u brzinu i kreces.E sad to deluje komplikovano ali sam uhvatio sebe da mahinalno radim priblizno tome.

 

@pedjadjape Kad ides skuterom radi kako ti je lakse a sa Slavkom vidi da ti kaze precizno kako ces na polaganju posto Yamahica ima drugaciji raspored i drugacije komande

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

@StevaGaleb Nije bila u istoj skoli, ne secam se u kojoj.Kad razmislis ima malo logike-stajes,koristis obe kocnice,spustas levu jer ti je desna na kocnici.Drzis na prednjoj,spustas desnu,levom izbacis iz brzine i drzis motor na obe noge.Pre polaska dizes levu,ubacujes u brzinu i kreces.E sad to deluje komplikovano ali sam uhvatio sebe da mahinalno radim priblizno tome.

 

Hehe dobro ima logike, ali je vise stvar navike i izbora,glupo je da imaju prigovor za takve stvari ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CM125,GPz 550 Uni-trak

Meni nisu trazili tako nesto,i ja sam mislio (i mislim i dalje ) da je malo pritupavo traziti tako nesto, ali u razgovoru sa jos nekim momcima sam cuo da je takvu neku proceduru i njima savetovao saobracajac(verovatno isti).U fazonu-tako je najsigurnije.Samo bi vise voleo da se u skole uvedu casovi gde bi neki iskusniji bajker pokazivao i objasnjavao rizicne situacije i kako se iz njih izvuci nego da insistiraju na osmici recimo.Kako izbeci naglo otvorena vrata auta pored putanje, kako se izvuci iz makazica,sta ako u krivini naletis na pesak-vodu-ulje.Mislim da bi to bilo mnogo korisnije nego 20 m voznje izmedju 2 linije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Ne nađoh u poslednjih 5-6 strana, šta je sve potrebno za vađenje L tablice. Novo za mene je tehnički pregled motora (nisam imao pojma do sada, sutra ga vadim). Treba da dam ovlašćenje drugaru pa me interesuje ako neko zna da ne lutamo puno već da spremimo potrebne papire.

 

unapred zahvalan

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Danas sam pao voznju....jbg....bice poalganje za 15-ak dana ....nego

kruze price po masi da cak iako imam B,C,i E kategoriju 4 godine dobiti probnu dozvolu ali samo za A2....jel zna neko o cemu se radu......nista mi nije jasno?!

 

POLOZIO ! ! !:nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Dobro realno trebas biti specijalac da podignes obe noge dok motor stoji u mestu i jos da padnes al` ajde :jee:

Nego ja polozio, da li neko zna do kada rade salteri za dozvole u Ljermontovoj ?:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CM125,GPz 550 Uni-trak

Ne znam za BG ali u Nisu rade do 8 uvece i najlepse je da odes oko pola 7 - 7.Nigde zive duse, malo te salterusa pogleda popreko ali ti zavrsis na brzinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

I ja polozio testove juce, iz treceg puta, prva dva sam omanuo za po 1 bod. 1hmm.gif

Voznja mi je 21.9. kazu da je poslednji voz za polaganje po starom zakonu, i da valjda od pocetka novembra krece polaganje po novom zakonu i da ujedno prakticni deo polaganja traje 30-45 minuta.

Tako da..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CM125,GPz 550 Uni-trak

ko je zavrsio makar obuku ima fore do nove godine da zavrsi sve po starom.Ko pocne posle prvog oktobra polaze i obucava se po novom.Juce sam bas citao sve moguce kombinacije oko toga.Svakako ce posle prvog biti mnogo zajebanije a o cenama da i ne pricamo.Mislim da i svako ko pocne u narednih 15 dana sa obukom moze da se provuce po starom zakonu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Bilo je u SAT-u u nedelju o tome nesto. Ko ne polozi do usvajanja tih zezancija morace da polaze po novom i da odslusa valjda 3 casa teorijske nastave ili tako nesto. Koga zanima moze da potrazi po netu snimak emisije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CM125,GPz 550 Uni-trak

Tako nekako, ali ima vise nekih kombinacija tipa - zavrsena obuka al nije polaganje,polozeni testovi ali nije voznja,pocela obuka po starom voznja se polaze po starom al' ima neke dodatne casove... :lud::staa::zbunjen:

Iskreno nisam obratio nesto paznju posto me ne kaci novi zakon po tom osnovu :nanana: :nanana: :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: kaluđerica, beograd
  • Motocikl: nijedan, valjda ću dobiti jedan uskoro

Pozdrav svima. Nov jesam, i ona tema konačni vodič o polaganju mi je malo previše natrpana, a odgovore ne daje. Planiram da kupim chopper/cruiser motor od 250 kubika, verovatno kineza, i da polažem za a2 kategoriju pošto imam 22 godine. Raspitivao sam se za polaganja u Beogradu, i preskupa su, a činjenica da moram da dam 11k dinara za L tablice me upropasti skroz. Čuo sam da u ostalim gradovima u Srbiji L tablice nisu obavezne, i da auto škole organizuju i obuku od 40 časova. Pa sam hteo da pitam vas koji niste iz Beograda a niste ni daleko, da li znate brojeve nekih ok autoškola iz pančeva, stare pazove, smedereva ili bliže okoline beograda, a da ipak ne spada u domen samog grada, pa da se raspitam za cenovnik, i režim rada i polaganja, da uplatim obuku do 25.10. i da je odradim što pre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Pre svega pozdrav svim clanovima. Planiram da se u sledecih 15ak dana (dok jos vazi stari princip polaganja) pripremim za polaganje za A kategoriju (imam preko 25 god, tako da automatski dobijam ovu kategoriju ukoliko se ne varam), pa mi treba vasa pomoc oko pronalazenja neke auto skole.....ima li neko da preporuci neku dobru auto skolu u Novom Sadu? koliko sam procitao na temi, uglavnom se preporucuju pojedine skole u Bg-u, ali nisam primetio neku posebno da je preporucena u NS-u? Uzeo bih i koji cas sa instruktorom.....motor bih uzeo od prijatelja, koji bi mi dao punomoc za njegov motor na koji bi stavio L tablice, pretpostavljam da je moguce?

Hvala unapred na pomoci.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Da, mozda je to opcija, ali onda ne bih mogao da se dovozam na motoru s kojim polazem, zar ne? Inace, koliko sam shvatio, moze da se polaze na maxi skuteru? nije obavezan motor s menjacem..... :neznam: ili mora? Ja znam neke ljude ovde u NS-u koji su polagali na skuterima od 250 cc i normalno su dobili a kategoriju, i to recimo pre godinu dana...

Nekako bih voleo da auto skola bude iz NS-a, ali ako niko nema preporuku nikakvu....:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja