Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Mozes da izadjes iz Opstine ali ne i iz grada, u ovom slucaju Beograd, ja sam pitao jer sam odma posle uzimanja L tablice hteo da odem na nekih 50km od Bga da se malo provozam, ali kaze ne moze, (tj mozes ti na svoju ruku) onda sam pitao a Okolina Beograda tj opstine, on kaze DA, znaci Beograd i sve okolne opstine koje pripadaju gradu Beogradu su dozvoljene sa L tablicom.

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CM125,GPz 550 Uni-trak

I sa takvim gledanjem na stvari momak ne moze legalno da putuje na relaciji Kragujevac-Vrnjacka banja.Ranije nije bilo gradskih opstina pa se odnosilo na opstinu.Sada Bg,Nis,i mozda jos koji grad imaju vise opstina ali se podrazumeva da moze na teritoriji grada.Zasto da rizikuje kada moze da se strpi os 15 dana :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Крагујевац
  • Motocikl: Honda cm 125 custom

Čini mi se da niko nije postavio ovo pitanje ili bar ja nisam uspeo da ga nađem na forumu, ni ovom, ni drugima... Naime, trenutno, ali hitno :-) me zanim da li smem sa "L" tablicom koju sam uzeo pre nekoliko dana, da vozim motor van opštine u kojoj je izdata "L" tablica? Pitam jer svakodnevno putujem za Vrnjačku Banju autobusom, a tako bih iskoristio ovo lepo vreme za "samoobuku" ali na toj relaciji... Znam da to verovatno, zakonom nije dozvoljeno, ali da li je negde i upisano u zakoniku i koliko bi mogla biti eventualna kazna, da li bi imao i neku zabranu polaganja? Znači imam kacigu, registrovan sam i ispravan, samo me ovo koči da probam...Nisam baš ne iskusan u vožnji motora, tako da ni to nije problem...

 

Nadam se da će mi neko brzo odgovoriti na ovo pitanje, ako je upoznat, zamolio bih.. Hvala unapred....i veliki pozdrav svima!

 

Ја сам пре годину дана полагао за А категорију и кад сам узео "L" таблицу поставио сам полицијском службенику који ми је издао таблицу следеће питање: "Да ли постоје нека ограничења док возим са "L" таблицом?", а он ми је рекао: "Само закачи таблицу на видљиво место на мотоциклу и вози као да већ имаш положено". Затим сам га питао: "Да ли могу да напуштам територију града Крагујевца?", након чега је он прво мало застао и замислио се, а затим ми одговорио: "Па, не би требало, боље вози само на територији града.". Према његовој реакцији сам закључио да није био баш сигуран, али ми је одговорио чисто ради реда. Код куће сам детаљно прочешљао законе и нисам успео ништа да пронађем везано за то (можда ми је нешто промакло). Све у свему моја логика је била да ако полицијски службеник који се бави искључиво полагањем за А категорију није сигуран да ли може да се напушта територија града, онда саобраћајац тек неће имати појма о томе, тако да сам возио и ван територије града (до Аранђеловца, Младеновца итд.). Том приликом ме ниједном није зауставила полиција тако да не могу да ти пренесем конкретна искуства (уствари, нису ме зауставили ниједном откад сам положио, јер сам скоро увек у "full" опреми, а као такви им нисмо интересантни :) ). То су нека моја искуства, али можда је најбоље да не ризикујеш ако ти не гори под ногама. Поздрав.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Ima istine u tome, i ja sam hteo tako da razmisljam ali posle kad bolje razmislim, bolje da iskuliram 25 dana nego da odlozim dozvolu za godinu ili dve ;)

A pretpostavio sam da ovi sto bi te zaustavili pojma nemaju o tome ali nikad ne znas kad mozes da naletis na nekoga ko zna pa se sjebes...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CM125,GPz 550 Uni-trak

Od kada sam polozio kad god su me zaustavili imao sam i kacigu i jaknu i rukavice pa su samo proveravali da li imam dozvolu i da li je motor registrovan.Doduse ja sam polagao na skolskom motoru pa nisam dolazio u iskusenje.Jeste da mozda ne zna saobracajac ali njemu se veruje pa i da nije u pravu napisace ti nesto (kaciga,prva pomoc,prekoracenje,tablica)a mozda naletis i na neko zlopamtilo pa te gnjavi kasnije.Ja barem tako gledam na stvari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Banja Vrujci
  • Motocikl: Yamaha Radian 600, Beta Xtrainer 300

Da li ima nekih izmena u vezi polaganja za A kategoriju po ovom novom pravilniku koji stupa na snagu u oktobru :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CM125,GPz 550 Uni-trak

Velikih, ako mozes polazi sto pre.Em ce biti mnogo duze vremenski, em izlazi mnogo skuplje,em komplikovanije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 359 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Pitanje za one koji su polagali skoro. Da li se kada polozite voznju dobija neka potvrda tako da odmah mozete da vozite motor ili morate da cekate da izvadite vozacku dozvolu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Крагујевац
  • Motocikl: Honda cm 125 custom

Када положиш, истог дана можеш у ауто школи да извадиш уверење о положеном возачком испиту. Међутим, по правилу са тим уверењем није дозвољено управљати возилом те категорије за које ти је уверење издато. Оно служи да га приложиш СУП-у као доказ о положеном возачком испиту и ништа више. Када СУП-у поднесеш захтев за издавање возачке дозволе или захтев за дописивање нове категорије (уколико већ поседујеш возачку), требало би да ти издају потврду да си поднео захтев за издавање возачке. Са том потврдом коју ти је издао СУП можеш да возиш докле год не преузмеш возачку дозволу. Те потврде се издају зато што се чека десетак дана и више док ти ураде нову возачку. Дакле, са уверењем које добијаш у ауто школи не можеш да возиш, док са потврдом коју ти је издао СУП и у којој пише да си дана тог и тог поднео захтев за издавање возачке дозволе можеш да возиш без икаквих проблема. Нпр.: ја сам читавих годину дана возио ауто са потврдом о регистрацији возила (која замењује саобраћајну дозволу) и нисам имао никаквих проблема. Преузео сам саобраћајну тек када сам наредне године продужавао регистрацију.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 359 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Hvala puno :). Polozio sam pre sat vremena, a uverenje cu uzeti sutra i resiti tu potvrdu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: sachs x road, suvozachica na bmw :)

meni su rekli da sa potvrdom o polozenom ispitu ne mozesh da vozish to jest zavisi od pandura koji te zaustavi, i moze i ne moze... jer na potvrdi nijgde ne pishe da sa njom mozesh da vozish... vodi rachun o tome, ja za svaki sluchaj tih dana nisam vozila... a sa potvrdom za saobracajnu mozesh da vozish do mile volje to je drugo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 359 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Hvala na obavestenju, raspitacu se ja kod ovih ovde kod mene. Ali tek u ponedeljak, jer, naravno, danas ne rade...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Крагујевац
  • Motocikl: Honda cm 125 custom

Hvala puno :). Polozio sam pre sat vremena, a uverenje cu uzeti sutra i resiti tu potvrdu :)

Честитам ти на положеном испиту и желим ти пуно безбедних километара на два точка :)

 

 

meni su rekli da sa potvrdom o polozenom ispitu ne mozesh da vozish to jest zavisi od pandura koji te zaustavi, i moze i ne moze... jer na potvrdi nijgde ne pishe da sa njom mozesh da vozish... vodi rachun o tome, ja za svaki sluchaj tih dana nisam vozila... a sa potvrdom za saobracajnu mozesh da vozish do mile volje to je drugo...

Мени је речено сасвим супротно, да могу да возим. Додуше ја сам возио са том потврдом само десетак дана, али брат је нпр. са том потврдом возио читавих годину дана и није имао проблема иако га је неколико пута заустављала полиција. Изгледа да ни они сами не знају шта је исправно, ја сам тражио у ЗОБС-у, али нисам успео да пронађем ништа везано за то. Извињавам се ако сам пренео погрешну информацију, али водио сам се према ономе што су ми рекли у СУП-у :(. Мирослав91, било би добро да се распиташ у СУП-у у твом месту, па да напишеш овде шта су ти рекли, баш ме занима какав ћеш одговор добити.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 359 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Hvala na cestitkama :). Cim dobijem odgovor iz SUP-a, napisacu ovde ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Motocikl: dvotockas bez motora

ako nekog zanima, lekarsko uverenje za "A" kategoriju, 2000 dinara, 40 ,minuta, mupov dom zdravlja, durmitorska 9.

mislim da je najjeftinije u gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Kolege, ima li neko da mi da CD sa testovima za A tj B kategoriju??

 

Imam win7, pa neki odgovarajuci, ako neko ima. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CM125,GPz 550 Uni-trak

Ne cimaj se oko toga,imas na netu testove online,imas opciju da na svaka 3 pitanja proveris da li si i sta pogresio.Ja sam nalazio na vise mesta a jedina razlika je kod A i B kategorije sto ne polazes 4 kao za B nego samo 2 strane

Nisam siguran da smem da postavim link ali evo probacu :

 

http://www.makadam.co.rs/testovi/pitanja.php?s=0

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Ja cu da polazem za koji dan..

Tu sam zavrsio obuku..

 

Nesto mi ne ulivaju poverenje sto se tice polaganja voznje..

Za B sam polozio iz prve u auto skoli kod hale pionir, za A cisto sumnjam da ce tako biti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Nemoj da si na kraj srca, sam sebe ces da izmalerises.

Mene za B kod hale Pionir pandur oborio jer se NISAM OBRIJAO za 'ispit'.

Jbga nisam znao da covek voli da uprilici svecnost prilikom polaganja.

Nego na kojim motorima je obuka i u kakvom su stanju?

Kako izgleda cas? Pravi cas ili u fazonu idi vozi po poligonu??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Pa ja sam se malo za*ebo pa sam uplatio preko grupovine (ono sa kuponima) za obuku za A kategoriju, tako da ce me izaci vise nego da sam upisao u VIR-u ili u PRAVO..

Casovi se voze na kinroad-u od 150 ili 250cc, kineski kruzer, ne znam ni ja tacno koja kubikaza, u principu motor koji NIKAKO nije za obuku. Tezak je, osmica mora bas da se uvezba jer ako ne udjes pod dobrim uglom ceses nogostupom o asfalt. Brzine na njemu su malo drugacije od ostalih motora koje sam vozio, vise su na dole, sve ostale na gore.. Menjac je cini mi se malo u kanalu, ako krenes na malim obrtajima nesto krlja u motoru..

Ne znam jos samo sto se tice instruktora, prvi cas (od mojih pet) je protekao u "upoznavanju" sa masinom, voznja po poligonu, menjanje brzina, sticanje osecaja na kocnici itd itd. Najsmesnije mi je bilo kad mi je rekao "motor ima 4 brzine", a onda mu ja kazem "mislim da ima 5", kaze "ne, ima 4" i ja odem da provozam i promenim svih 5.. :D

Onda drugi i treci cas je bio poligon, priprema za polaganje, pravac i osmica. Osmicu sam radio bukvalno 45 minuta ne bi li pogodio pravi ugao. Instruktor mi kaze moras sto blize liniji, onda kasnije kaze hvataj veci luk. Moras da se cupas malo sa gasom kad prolazis izmedju krugova.

Ostalim casovima sam bio na dzadi u saobracaju, tj poligon + ulica.

Instruktor mi kaze da UVEK moram da pratim desni gas tockova auta ispred sebe, cak i kad se skrece itd itd.

To mi je ono, sumnjivo, gledao sam na youtube neki kratki opis polaganja za A kategoriju, i ono, razlikuje se od onoga sto je meni receno.

Sad ono, ne znam ni koga da slusam.

A sto kazes da ne brinem, pa brine mi se, a vidis i iznad i iz kojih razloga, jebi ga ne daju mi se silne pare samo za polaganje, nije mi strana voznja motora, vozim nekoliko godina, sto skutere sto sa brzinama, al ipak ja sam za pandura samo jedan od...

 

Tako da ono, moja preporuka bi ti bila VIR ili PRAVO.

Ili ono u Novoj/Staroj pazovi, RAK bese..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Cekaj oni se reklamiraju > upis + ovlašćenje za MUP + 5 časova za A kategoriju

= 3800 dinara!

Kako skuplje?

Ali ako kazes da su kinezi preskocicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Pa lepo, imas 5 moto casova koji su 3800-3900, ne znam ni ja kolko sam platio onda.

Dobijes ovlascenje da mozes da polazes na njihovom motoru (samoobuka prakticno), sa kojim picis u mup da izvadis L tablicu koja kosta 11 soma. Dakle ti si ustvari platio 5 casova dodatnih, ako me razumes :)

Takodje moras i da radis lekarski, on je oko 2000 din, ni to se ne secam kolko bese.

Nakupi se, jedino ako polozis iz prve (sto je malo teze na tom kinezu) onda nisi na "tolikom" gubitku..

Odluka je na tebi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Vratio L tablice.

Ajmo sada, nagradno pitanje - koja auto skola ima termin za polaganje sledece nedelje ili jos bolje, ove nedelje. Najblize sto sam nasao MichelL i VIR 25.7. sto mi je malo predaleko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Spominje se A.S. Pravo pa da i ja prokomentarisem.

U toj skoli sam polagala za B kategoriju i na kraju prosla (3xsreca, sto bi rekli). Sa obzirom da sam imala pozitivna iskustva kod njih (na stranu sto mi je to najbliza autoskola) sad sam upisala A kategoriju.

Prosao je prvi cas - u epilogu nisam previse odusevljena motorom na kome sam vozila, al kapiram da kad savladam taj svi ostali ce da mi budu laganica .. U pitanju je neki motorin marke Suzuki (mada verovatno kineske radinosti) jer je isti po karakteristikama kao onaj koji je opisao Sale125. Prva brzina mu je dole, sve ostale su gore.

Oni u A.S. Pravo imaju jos jedan motor marke Honda koji deluje daleko savremenije pa se nadam da me on iscekuje u nastavku osbuke al nesto sumnjam u to. Taj motor po svoj prilici vozi instruktor, a kandidati ovaj ludi Suzuki koji pritom pisti kad se daju migavci jer su oni to tako podesili da bi ljudi znali da li daju migavce ili ne (?!?) .. sve u svemu, tako je, kako je, upisala sam, platila i idem do kraja.

Koliko vidim bolje bi bilo da sam kupila tu ponudu na popustima, taman bi pokrila trosak ponavljanja polaganja ukoliko dodje do toga. No, to mi je bilo daleko. Sa posla jedva i ovo mogu da stignem.

 

Ukoliko nekome treba kod njih na web sajtu mogu da se nadju testovi za polaganje svih kategorija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja