Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • U prolazu, 70 postova

Niko nema savet ili preporuku za NS?:neznam:

A o polaganju na maxi skuteru ima li neki propis, s obzirom da sam video da i neke skole daju za polaganje Liberty i slicne motore?

U principu mi je svejedno, ali takav motor mogu da pozajmim za samoobuku, pa mi je lakse.....:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Pretpostavljam da ne mora :stabre:....samo sam pitao da li postoji neki propis gde pise da za polaganje A kategorije mora da motor ima kvacilo, menjac.... vise ljudi su mi je razlicitu informaciju prenelo, neki da mora, neki da nema veze, neki da zavisi od komisije 1hmm.gif...pa da proverim. Anyway, auto skola, NS? :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

Koliko sam ja razumeo, a trenutno sam na obuci za A, za polaganje postoji neki uslov da motor mora da ima bar 125 kubika i menjac. E sad, imamo ovde i ljude iz auto skola i policajce pa ce neko valjda da pojasni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Ja trenutno polazem u S. Pazovi na liberty 125,znaci da moze bez menjaca. Nigde u zakonu ne stoji da motor mora imati menjac i brzine,vec se samo pominje da mora imati preko 100ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Da, mozda je to opcija, ali onda ne bih mogao da se dovozam na motoru s kojim polazem, zar ne? Inace, koliko sam shvatio, moze da se polaze na maxi skuteru? nije obavezan motor s menjacem..... :neznam: ili mora? Ja znam neke ljude ovde u NS-u koji su polagali na skuterima od 250 cc i normalno su dobili a kategoriju, i to recimo pre godinu dana...

Nekako bih voleo da auto skola bude iz NS-a, ali ako niko nema preporuku nikakvu....:stabre:

 

Svakako ne mozes da se dovezes na motoru na polaganje, Da bi prijavio polaganje moras pokazati dokaz/ overeni papir da si vratio L tablu. Cim skines L tablu sa motora, vise ne smes u saobracaj dok ne dobijes dozvolu. Jedino da guras motor do poligona.

 

Nakon sto sam probao tog Libertija - kanta raspala, ja sam razmisljao da podignem motor na prikolicu pa na polaganje, Ali nisam nasao dovoljno nisku ili dugacku prikolicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Odlicno, dakle samo preko 10ccm, a motor eventualno moze neko da mi doveze, ali i ako je neki liberti ili mali xtx u skoli to je ok. . Samo jos da nadjem skolu u NS-u. Ne bih bas do Pazove da se cimam ali ako je to njasigurniji nacin za polaganje mozda cu i morati. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

Trebalo je da 05.10. polazem testove, a 15.10. voznju (NBG). Danas mi u skoli kazu da su iz MUP-a dobili obavestenje da za A ne moze da se polaze u ovim terminima, vec se organizuje polaganje iskljucivo za A 22 i 23.10. E sad, posto je ovo trebalo da bude rezervni termin, za nedaj boze, ispada ko padne nema vise polaganja po starom. Interesuje me da li je jos nekom u Beogradu receno ovako nesto ili me lecka lazu u skoli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Tu nešto ne štima ?????

Kako si se obučavao ? Obuka u školi ili si uzimao "L" tablice u MUP-u ? Polažeš na svom ili na školskom motoru ?

Daj koji detalj više i znaćemo odgovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

Obuka je u skoli, obucavam se i polazem na skolskom motoru. Obuku zapoceo krajem avgusta uz dogovor da je termin za testove 5, a termin za voznju 15 oktobra. Danas saznajem da su iz policije javili da u ovim terminima nema a kategorije, odnosno da se a pomera za 22 i 23 (ili tu negde) i da ce biti polaganje iskljucivo za a u tom terminu. Skola je na novom beogradu, u blokovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

To je sve "neka priča" mada ko zna, čuda se dešavaju.

Ti se pojavi tog 5 ili 15 oktobra i videćeš da verovatno imaju ispit i tada.

Tebe su verovatno pomerili za sledeći termin zbog gužve.

Ništa strašno, dešava se, mada ...

A tog 22 i 23 hoćeš li polagati i test i vožnju ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

Trebalo bi jedan dan testovi, a drugi voznja. Nije strasno ako sve polozim iz prve, ali ako padnem bilo test ili voznju moram po novom umesto da imam na raspolaganju dva termina. Jos je veci problem ako me lazu i ubacuju po vezi. Ali dobro, provericu jos u ponedeljak u drugim auto skolama u kraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Ima li iko softver za polaganje koji je dobio od auto skole? Meni su dali neki koji radi iskljucivo na XP-u i to 32bitnom. Naravno masina mi je 7ica 64bit ::). Nece ni compatibiliy mode nikakao da radi :(.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

http://ltablice.com/testovi-za-vozacki-ispit/kategorija-b

 

Ja sam po ovome ucio, ali opet kazem, bolje da nadjes knjigu i prodjes sve stranice detaljno, i onda radis testove.

Jer, na testovima imas pitanja na koja vrlo lako mozes da padnes, a nemas ih na internetu niti na softveru. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

http://ltablice.com/...it/kategorija-b

 

Ja sam po ovome ucio, ali opet kazem, bolje da nadjes knjigu i prodjes sve stranice detaljno, i onda radis testove.

Jer, na testovima imas pitanja na koja vrlo lako mozes da padnes, a nemas ih na internetu niti na softveru. :takoje:

 

Sale, ovo sto kazes uopste nije tacno. Sva pitanja koja mozes imati na testu postoje na CD-u, koji dobijes u auto skoli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Jesam li ja jedina osoba kojoj je primena novog sistema nije bas jasna ..?

Sa jedne strane govori kako postoji vremenski interval do januara 2013 godine da se obuka zavrsi po starom sistemu a sa druge da ko nije zavrsio po starom sistemu do 25. oktobra 2012 mora da dovrsi obuku po novom sistemu .. i to mi nije bas jasno. Kako do januara ide po starom ako vec od 25 oktobra mora da se polaze po novom a novi sistem polaganja podrazumeva tu dopunsku obuku u skladu sa novim sistemom, cela stvar mi je nekako kontradiktorna.

Naime, nalazim se u nekoj ni tu ni tamo situaciji .. racunala sam da imam termin 23. oktobar da polazem voznju pa mi je receno da to nije potvrdjeno ni izvesno i sve su nakrcali na 17. oktobar. A ja realno nisam spremna. Sta me iscekuje ukoliko odustanem ili padnem ... ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sachs xroad

Ovako... Planiram za nekoliko meseci, kad zadovoljim starosnu granicu, da polazem za A2, psp imam od 2009. i bilo mi je glupo da polazem za A1 pa onda opet sve isto da placam za A2. Zanima me sta me ceka po tom novom zakonu ako neko zna tacno da mi kaze?

Hvala unapred 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: 660 ccm

Auto-skola RAK, Hvala, svaka cast na azurnosti! :takoje:

 

:care:

 

toliko je pisano o skoli 'rak' ali moram i ja da im se javno zahvalim.

ljiljo, mile, bojane, hvala vam na svemu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Hvala i u moje ime :)

Bogami, nije juce bilo lako u Novoj Pazovi. Polaganje sa testovima i vezbanjem na poligonu je trajalo od pola 9 do 18!

Bilo nas je 60 za A kategoriju1aha.gif . Da nije bilo Ljilje sa njenim kafama i sokovima, mislim da bi katapultirali cika policajca koji je na testove kasnio bezmalo 2.5 sata. Na kraju procenat prolaznosti oko 90 % 1jee1.gif

Jos mi oticu noge od celodnevnog stajanja, ali se itetkako isplatilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Jesam li ja jedina osoba kojoj je primena novog sistema nije bas jasna ..?

Sa jedne strane govori kako postoji vremenski interval do januara 2013 godine da se obuka zavrsi po starom sistemu a sa druge da ko nije zavrsio po starom sistemu do 25. oktobra 2012 mora da dovrsi obuku po novom sistemu .. i to mi nije bas jasno. Kako do januara ide po starom ako vec od 25 oktobra mora da se polaze po novom a novi sistem polaganja podrazumeva tu dopunsku obuku u skladu sa novim sistemom, cela stvar mi je nekako kontradiktorna.

Naime, nalazim se u nekoj ni tu ni tamo situaciji .. racunala sam da imam termin 23. oktobar da polazem voznju pa mi je receno da to nije potvrdjeno ni izvesno i sve su nakrcali na 17. oktobar. A ja realno nisam spremna. Sta me iscekuje ukoliko odustanem ili padnem ... ?

 

Koliko su meni objasnili tu pricu, kandidati koji su upisali pre 25.oktobra imaju vreme da zavrse obuku i polaganje po starom zakonu do 25.januara, ako do tad ne zavrse onda pocinju sve iz pocetka, i nastavljaju po novom zakonu. Za sve one koje se upisu posle 25.oktobra sledi obuka i polaganje po novom zakonu, bez ikakve vremenske granice kad ce da zavrse polaganje,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Stefane, tako sam i ja skontala, medjutim pise isto tako na onom web sajtu L tablice, neko je postavio link mislim, da ko npr. do 25. oktobra prodje teorijski deo polganja mora da odlusa dopunska tri casa teorijske nastave plus odradi dopunska tri prakticna casa, pa da ide na polaganje same voznje po novom sistemu koji jel podrazumeva 25 minuta voznje po destinacijama sa papira koji se izvlace kao ispitima na fakultetu (to je polaganje za A i B kategoriju). A oni koji nisu polagali testove do 25 oktobra ili ih nisu prosli oni imaju jos neke dopunske komplikacije, tako je meni rekao sam instruktor kao sto pise na tom sajtu.

I sve mi to deluje cudno jer bi valjda trebalo da svako ko je upisao bilo koju obuku do 25. oktobra treba da zavrsi odnosno polaze po starom sistemu. A opet je receno da se od 25. oktobra po defaultu primenjuje novi sistem polaganja. Tako da dzabe ti obuka po starom ako treba da polazes po novom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Auto-skola RAK, Hvala, svaka cast na azurnosti! :takoje:

 

Upravo zavrsio i polozio zadnju kategoriju, *D* za autobus.

 

A B C D E

 

:care:

 

valja valja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Yamaha TTR600

Pozdrav, pretpostavljam da nisam jedini u ovoj situaciji, pa reko' da podelim informacije (kojih nemam mnogo).

 

Naime, nabavio sam motor i izvadio L tablice početkom oktobra, a 29. 10. ih vraćam. Zvao sam auto školu, ali tamo još uvek ne znaju da mi kažu kako ću polagati za A kategoriju (punu A, mator sam). Pretpostavljaju da će to biti polaganje po novom zakonu, znači novi testovi i duža vožnja (oko 20 minuta), uz prethodno pohađanje dopunskih časova. Naravno, nisu sigurni ni oko čega, jer još uvek nema nikakvih pravilnika i instrukcija od vlade ili MUP-a.

 

S obzirom da je famozni 25. oktobar za 10 dana, nije nerealno očekivati još jedno produženje rokova, jer teško mogu da zamislim da se auto škole i MUP o svemu dogovore i iskoordinišu za 10-15 dana. S druge strane, isto tako su sa nedovoljno pripremljenim procedurama uveli nove pasoše i lične karte, pa smo mesecima prolazili kroz pakao prilikom vađenja dokumenata. Ja se samo nadam da ću uspeti do proleća da položim za A, ne bih da budem ilegalan kad ponovo krene lepo vreme :)

 

Ako ima kolega koji su u sličnoj situaciji, dajte neke informacije, očigledno se ne zna ko pije a ko plaća.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja