Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Joj evo upravo držim Cd sa svim testovima (A, B, C, D i E), poslala bih ti al ne znam kako:), ne znam ima li na netu, ja sam dobila u auto školi pa čak i sad iako imam dozvolu volim malo da se podsetim:). Evo ja bi ti poslala ne znam kako, ja sam u NS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Moje polaganje je bilo dosta zanimljivo kada se poredi sa vasim.Kao prvo dobio sam cd sa testovima za auto ???(uci se dosta stvari koje ne trebaju za motor),posle polozenih testova dosao je poligon koji sam uspesno presao,moram da napomenem da osmicu nisam ni vozio :)(ovde u Novom Beceju toga nema,pa kome ne ide osmica...).posle toga ide voznja kroz par ulica(imao sam tu srecu da pada kisa taj dan tako da sam bio sav mokar i blatnjav)a fazon je bio kada mi je na 200m od kraja voznje,na motoru pukla sajla od gasa >:((tomos bt 50s nista novo za ovaj model).I tako kada su me saobracajci videli mokrog i blatnjavog valjda su se sazalili i pustili me.Posle dva dana sam dobio  i vozacku i tako sav srecan vozikao sam se na mom motoru bez stresa da ce me saobracajci uhvatiti bez dozvole.Ovo sam morao da napisem posto po novinama sada vidjam naslove kako treba da se donese nov zakono saobracaju sto pozdravljam,ali to nista nece vredeti dok  se auto-skole ne opamete i vode malo vise paznje o regularnosti(mislim na osmicu a i poligon cisto sumljam da je 100 posto adekvatan za polaganje) ,i na kraju se pitam da li je jos neko imao ovako zanimljivo polaganje ili se samo to meni moralo desiti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kinroad 250-16

Polozio i ja. Samo nemam bas cemu da se radujem, jer sam pravio gluposti, a pandur se ocigledno sazalio i pustio me. Ja samom sebi ne bih dao dozvolu, bar ne na osnovu danasnjeg performansa. No, sta je tu je, sad mi ostaje pamet u glavu, pa prvo po kraju utvrdjivanje gradiva. Mada, da je imao zasto da se sazali, imao je. :)

 

Zato bih dodao jedan savet na ovu temu i ovaj vodic za polaganje - postoji vrlo dobar razlog zasto se motociklisti razmile leti i povuku sa snegovima. Ja necu vise sesti na motor dok ne bude 20 stepeni ili dok ne kupim kompletnu zimsku opremu (koju, naravno, nemam). Jutros je bilo stvarno jezivo.

 

Pozdrav svima i hvala na savetima i iskustvima koje ste ovde postovali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ajde, ajde nemoj tako, ja sam položila pre mesec dana bilo je 2-3 (eh ne znam gde su stepeni na tastaturi:) stepena, a na vozačkom je bilo -2, i bilo je mestimično leda (i nisu bili baš ''mekani''iako sam žensko). Ne može u Rijeci biti baš tako hladno...meni je adrenalin radio tako da nisam ni osetila zimu ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Posto planiram uskoro da polazem, zanima me da li je procedura opisana

u prvom postu ostala ista . Da li je nesto promenjeno ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

imam jedno pitanje..

 

imam 15 godina (punim 16 sredinom aprila), i planiram motor od 125 kubika..

isao sam do auto skola i neki su mi rekli da mogu sa 16, neki sa 17 pa sad ni sam ne znam sta mmogu..

 

cuo sam isto da mogu sa 16 da polazem A i da u vozackoj imam zabranu za sve motore preko 125 ccm.. ima li mi pomoci i legalne voznje uskoro?

 

hvala unapred..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

evo pomoci svima koji treba da uzmu L tablicu u ljermontovoj i detalji koji su vam potrebni za istu

 

Potrebne su vam sledece stvari: Lekarsko uverenje (uzima se u bilo kom domu zdravlja koji ima medicinu rada, ko ima B zavrsava za 15min na Banovom brdu), vozacka (za one koji imaju B ili bilo koji drugu) i fotokopija, saobracajna od motora i fotokopija a za one koji pozajmljuju motor od nekoga za tu svrhu potrebno je i ovlascenje na kom ce pisati "OVLASCENJE SE DAJE U SVRHU OBUKE I POLAGANJA ZA "A" KATEGORIJU"

i sledece uplate: 5250din na ziro racun 840-21849-56, svrha: koriscenje L tablice, primalac: MUP republike Srbije

                          600din na ziro racun 840-742221843-57, poziv na broj je prema opstini gde ste prijavljeni, ima na stubu u ljermontovoj,

                          svrha: Rep.administrativna taksa, primalac: opstina na kojoj ste prijavljeni.

Kad sve ovo prikupite i uplatite odete na drugi sprat u sobu 33 i uzmete zahtev koji popunite i onda sve to predate i dobijete tablicu.

Saobracajna i dozvola i lekarsko idu na uvid samo i vracaju se odmah. fotokopije ostaju.

 

e sad kad ste uzeli tablicu krecete sa samoobukom ili mozete da odete do neke skole da vam "daju" casove.

 

kad istekne onih 15 dana vracate tablicu tacno onog datuma koji pise na potvrdi koju dobijete. u slucaju da ne vratite tog dana svaki dan kasnjenja vas kosta 300 i nesto dinara, a iskreno ne treba im poklanjati pare.

 

kad vratite tablicu dobijate potvrdu da ste se navozali a onda sa tom potvrdom i lekarskim idete do neke auto skole da se prijavite za polaganje.

 

a o ostalim detaljima oko auto skole mozete da saznate vise od jasminkoVIR

 

srecno svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Moto guzzi Nevada 750; Honda CB 750 K7

ova adresa je sa prethodnih stranica pa mozes da je iskoristis sada sam i ja skinuo

 

http://www.megaupload.com/?d=3CX9IF38

 

ali moras da instaliras prvo nesto pa tek onda da skidas

ali sta da se radi

 

A kad skinem onaj tolbar sta tada?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Coveka nisam upoznao al svaki put se strecnem kad vidim temu koju je pokrenuo ANDREJP

Kao da je iz nekog prikrajka iskocio :-[ :-[ :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

ova adresa je sa prethodnih stranica pa mozes da je iskoristis sada sam i ja skinuo

 

http://www.megaupload.com/?d=3CX9IF38

 

ali moras da instaliras prvo nesto pa tek onda da skidas

ali sta da se radi

 

A kad skinem onaj tolbar sta tada?

 

mislim da onda treba ponovo da kliknes na link i da ce ti otvoriti

ali ako imas brzu vezu mogu nekako da ti posaljem, tipa preko msn-a ili slicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo malo da se pohvalim, danas sam polozio zajedno sa VuleTigar i jos jednim kolegom bajkerom koji nije ovde na forumu.

Uspresno smo odradili i poligon i voznju.

Mogu vam samo reci da je policajac skroz korektan bio i nije pravio ni pitanje koju nogu spustas pri stajanju(posto je bilo polemika).

samo treba voziti desnim tragom tocka, malo okrenuti glavu pre nego sto se da migavac i samo gledati kuda ide auto ispred vas ali paziti da ako on gresi da vi ne pravite istu gresku.

 

ma sve u svemu nije neki preveliki problem, samo mirno i opusteno, bez nervoze  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Evo i ja da se zapljunem  ;D

Danas smo imali 100% ucinak .

Bajkeri 3 milicija 0  8)

Polozili smo Johnynovak, Nenad i ja .

Poligon sam odvozao za 0, spustio sam nogu kad sam pravio 8, mada sam polagao

na motoru od autoskole (Pozdrav za JasminkaVir  ;) ), koji ima mali radijus skretanja , medjutim to me nije omelo

da odvozam deo u gradu kako treba . Devojka u klima ispred mene je prozujala na

pesackom i oborili su je, ja sam fino propustio bakicu i polozio sam  ;D

Jebga dok jednom ne smrkne drugom ne svane .

Sto rece Johny samo polako .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

Cestitam, a kako si prosao na poligonu?

 

prosao super, odradio 8 i kad sam zavrsio krenuo u voznju za kolima.

mada nam je nenad nabijao komplekse sa KLE-om jer je radio krug manji nego sto je ocrtan  ;) ;D

ok je je bio pandur i koliko sam primetio nije nesto puno ni gledao kako vozim ni na poligonu ni u voznji

mada to sve zavisi od pandura do pandura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

Jel ima neko ovaj program edukacija a da je rad da mi ga ustupi na korišćenje, da da iskopiram, uplouduje negde da ja downloadujem ili sta god?

Jel zna neko gde je u Pancevu poligon gde ima osmica ili ako ne koliki je prečnik jednog kruga da nacrtam sam?

 

Poz,

Velja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Topola
  • Motocikl: Honda vfr 750

Ja sam procitao veci deo ovih stranica ali ne naidjoh na ispravku cena i nacina uzimanja L tablice.

Ja sam to zavrsio juce i ovako izgleda.

Ja sam iz Topole,a lekarski se vadi u Arandjelovcu samo sredom posle 12h i kosta 2100din.Ima milion ljudi pa se spremite za cekicanje od 12h bar do 18h.Da bi izvadili L tablicu u supu morate da posedujete potvrdu o izvrsenoj jednodnevnoj obuci za motocikl u auto-skoli u kojoj ce te polagati.To kosta  8000din.E tek onda idete u sup i placate 350din po danu a obavezno je 15 dana sto iznosi 5250din plus 600din taksa.Kad sve to izvozite dobice te potvrdu o izvozenim casovima i mozete na polaganje koje kosta 2000din po izlasku.

Ovo je ukratko!!!

To mu dodje cirka 17.950 din pod uslovom da polozite iz prve.SRECNO NAM BILO!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam procitao veci deo ovih stranica ali ne naidjoh na ispravku cena i nacina uzimanja L tablice.

Ja sam to zavrsio juce i ovako izgleda.

Ja sam iz Topole,a lekarski se vadi u Arandjelovcu samo sredom posle 12h i kosta 2100din.Ima milion ljudi pa se spremite za cekicanje od 12h bar do 18h.Da bi izvadili L tablicu u supu morate da posedujete potvrdu o izvrsenoj jednodnevnoj obuci za motocikl u auto-skoli u kojoj ce te polagati.To kosta  8000din.E tek onda idete u sup i placate 350din po danu a obavezno je 15 dana sto iznosi 5250din plus 600din taksa.Kad sve to izvozite dobice te potvrdu o izvozenim casovima i mozete na polaganje koje kosta 2000din po izlasku.

Ovo je ukratko!!!

To mu dodje cirka 17.950 din pod uslovom da polozite iz prve.SRECNO NAM BILO!

 

sinko ala su tebe odrali

ima na predhodnoj stranici moje objasnjenje kako ide procedura u Beogradu.

samo sto kod nas nema te potvrde o jednodnevnoj obuci tako da kod nas sve zajedno sa polaganjem, lekarskim, i taksama za L tablicu izadje nekih 13500 din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja