Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

Guest zvedri

A sta se desava ako uzmete L tablicu za jedan motor , a hocete da polazete na drugom ? Recimo da ste prvi u medjuvremenu prodali ? Nije valjda da se opet mora uzimati L ? Ili to moze da se sredi ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Sredi se !

Moras izvaditi ovlascenje da mozes da polazes na tom novom motoru,ili da motor bude na tvoje ime.

Inace, ptvrda o vracenoj L-tablici, znacci da si zavrsio obuku za A-kategoriju, i po trenutnom zakonu vazi ti dozivotno, znacci da mozes sa tom potvrdom, za 5 godina, ako treba(nedaj boze ), da polazes ispit, naravno na nekom drugom motoru .......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Nisam, ali ako neko cuje da neko prodaje nasto povoljno, preko 50ccm sa menjacem javite, kupujem.

Ali mora biti ipak u dobrom stanju, da sam siguran da nece da mi se kvari bas kad imam ispit, pa da ga zajedno sa kandidatima izlupamo na sred poligona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest zvedri
Nisam' date=' ali ako neko cuje da neko prodaje nasto povoljno, preko 50ccm sa menjacem javite, kupujem.

Ali mora biti ipak u dobrom stanju, da sam siguran da nece da mi se kvari bas kad imam ispit, pa da ga zajedno sa kandidatima izlupamo na sred poligona.[/quote']

 

 

 

hahahahahahhahhahaha ovo poslednje hahahahahahhaa

pa da ga zajedno sa kandidatima izlupamo na sred poligona

hahahahahhahahahaha hocu da umrem od smeha :) :) :) :) :D

e faca si

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Da prepricam dozivljaj sa danasnjeg polaganja voznje...

 

Bilo nas je dvojica sa motorima. Lik koji je radio pre mene je stao na sred osmice i dobio -5 poena. Odmah za njim sam i ja radio i nakon jedne osmice policajac kaze da je dovoljno. Prilazi mi drugi policajac i pita me za ime i pored mog imena stavlja -5!!! Vozim Suzuki Bandit i sa njim se ne moze opisati nacrtana osmica. Verovatno im je to bio problem. OK, potrudicu se na voznji malo bolje. Lik pre mene je prosao, a ja pao. Zasto...osmica, pesaci i migavac na polukruznom skretanju pred sam kraj. Za pesake sam kriv, ali za ove dve druge stvari nisam, jer se dobro secam da sam davao migavac na svakom koraku voznje. Za osmicu nisu ispali fer, a migavac je potvrdio i moj brat koji je stajao na mestu polaganja.

 

Sta dalje da kazem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Ajde preporucite mi neku auto-skolu, moze i na PP (ako je zabranjeno javno zbog reklamiranja), pa da krenem sa misijom dobijanja A kategorije :)

 

P.S. Nemam motor niti mogu da pozajmim od nekog sto znaci da auto skola mora da ima isti. :wink:

Inace prijavljen sam na opstini Vozdovac ako to ima neke veze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Hocu da polazem za A ali nemam motor, jos uvek. Planiram da kupim rs 125 al koliko je stvarno tesko polagati u Novom Sadu? Jer nisam vozio nista vece od skutera a jedino sto od drustva mogu pozajmiti jesu masine od 600 ili 1000ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: blizu Sombora...
Pitanje za testove...

 

2. U tom istom programu ima i nekih gresaka' date=' pa ako moze neko da mi kaze sta je tacno:

 

YUa12_akategorijarx0.th.jpg 8VsjM_bkategorijamg2.th.jpg

 

3. Ne znam odgovor na ova pitanja...

 

404.jpg

 

Siroti Marcony! Potpuno te razumijem u tvojim bolima, jer sam i ja PUKO na polaganju i to na PITANJIMA!!!!

 

Majku mu staru, dobio sam onu katastrofu od pitanja:

"Nebezbedno je smanjiti brzinu..." i odgovorio bas onako kako sam naucio preko kompjuterskog programa-PRI MALOM INTEZITETU. Iako imam zavrsen faks, opet nisam dovoljno pametan razumjeti tako neka pitanja (morate priznati na na testovima neka pitanja nisu najjasnija i zato se mora jednostavno USVOJITI ono sto pise!)-jednostavno sam zapamtio sto mi je kompjuter rekao, nisam previse razmisljao o logicnosti ponudjenih odgovora. Naravno da je najispravniji onaj o BEZBEDNOSTI-"tako da vozilo ne predstavlja smetnju..." To mi je odnijelo 2 poena + pitanje

Pokazivaci pravca daju svjetlost:

a. bijele boje

b. zute boje

c. naprijed bijele, pozadi crvene

 

Bilo mi malo nejasno pitanje koje spominje "pokazivace pravca"...Naravno, stavio sam BIJELE BOJE (opet sam logicki razmisljao, buduci da nisam u momentu znao sto su pokazivaci pravca- pravac je ono kuda ides, a kad idem uvijek me u mraku vode svjetla bijele boje na kolima, motoru...) i to mi je donijelo jos dva negativna poena i tako sam pao! Osramotio sam se pred sobom jer kola vozim vrlo intezivno vec 4 godine i koristim ZMIGAVCE a ne pokazivace pravca...:lol:

 

Fora je ta da sam zaboravio sto je to pokazivac pravca, a nekad sam znao, jos je veca fora da sam se spremao za test pitanja za A kategoriju ali se ne sjecam ni jednog pitanja koje je spominjalo pokazivace pravca. To bi me barem podsjetilo i ne bih tako ZGLAJZAO!...

 

Stidim se sebe. No, za par dana opet izlazim polagati, ali poplasili ste me sa VOZNJOM na polaganju. Pojma nemam sto su osmice, pitat cu instruktora. Veli mi da cu polagati na njegovom BT-u, valjda taj motor (sa mnom spretnim) moze to izvesti 8)

 

Marcony, pretpostavljam da si testove do sada polozio pa necu odgovoriti na pitanja sa testa na koje trazis odgovor.

 

Jos nesto: mislim da ZAKON SMRDI kad od nas koji imamo polozeno PSP i B kategoriju, trazi da polozimo jos i za A....Mislim da se mnogi slazu sa mnom oko ovoga.

 

Pooz!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

moze li neko da mi odgovori koja noga se spusta pri stajanju....ja sam ubedjen da je leva ali me pokolebase neki.....a imam polaganje za 7 dana!pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

U cetvrtak u 9:15 ja polazem propise, pa me zanima zna li neko odgovor za trece markonijevo pitanje (teret i ono za svetla, da ne kopam)? Voleo bih to da znam pre cetvrtka. Hvala!

 

PS Moze odgovor i na prvo pitanje, posto imam isti CD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: blizu Sombora...
moze li neko da mi odgovori koja noga se spusta pri stajanju....ja sam ubedjen da je leva ali me pokolebase neki.....a imam polaganje za 7 dana!pozdrav

 

Mislim da se o tome vec govorilo...Za nekoliko dana polazem voznju. Intruktor mi veli da se DESNA NOGA spusta' date=' a lijeva je spremna ubaciti u brzinu odn. ostaje na motoru. To je i logicno, zar ne?[/color']

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

drugari,provalio sam da u zavisnosti gde se polaze zavise i pravila koja noga ide dole pri zaustavljanju

moje iskustvo je...posto sam polozio voznju da ovde u bg treba spustiti levu nogu...i ako to bas nema mnogo smisla...

tako da proveriti uvek kod instruktora da li leva ili desna!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

Uf ... moze li mi neko pomoci ....

 

Odvozao sam onih 15 dana na L tablu , vratio tablicu , dobio potvrdu .... Eh sad ... Nemam vise ni jedan motor na brzine , trenutno imam ovaj beverly na koga sam uzeo L tablu al sa njim ne mogu da polozem zato sto je automatik. Pa sam mislio da uzmem od drugara Hondu NSR 125 , i zlatna pitanje glase : Koliko bi mi bilo tesko sa tom hondicom na osmici i da li je na polaganju dovoljno da mi on da ovlascenje za motor ili mi treba jos nesto ?

 

Unapred hvala

 

Pozdrav Boris

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest zvedri

Auto skola Pravo kod TC Piramida imaju svoju vespu sa manualnim menjacem i mozes kod njih polagati , ja polozio kod njih .. da ne kazem lako je

mislim da je sajt www.autoskolapravo.com

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

drugari,provalio sam da u zavisnosti gde se polaze zavise i pravila koja noga ide dole pri zaustavljanju

moje iskustvo je...posto sam polozio voznju da ovde u bg treba spustiti levu nogu...i ako to bas nema mnogo smisla...

tako da proveriti uvek kod instruktora da li leva ili desna!

 

Jeste sigurni za to spustanje noge? Moram priznati da mi deluje pomalo smesno da postoji tacno odredjena noga koju smes spustiti :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: B.Kosa,BGD

U trenutku zaustavljanja se spusta prvo leva noga,jer ti je desna noga na kocnici.Tako je bilo kada sam ja polagao,i to je bilo objasnjenje od strane sluzbenog lica.I jos nesto,naravno da kad se zaustavis mozes da spustis i desnu nogu,pa cak i da podignes levu i ubacis  u brzinu,bitan je samo trenutak zaustavljanja.

P.S. znam da svako normalan koci prednjom ali pravila su pravila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Suzuki LS650

Ja evo bas idem na casove voznje, i pitao sam instruktora bas u vezi te noge, i on je rekao da moze bilo koja, nije bitno, i da policajci ne prave problema oko toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ja sam danas pao na vožnji zbog prestrojavanja, a i loše sreće. Naime, kada se iz jednosmerne ulice ide pravo u sledeću jednosmernu ulicu, prestrojava se na levu stranu, propuštaju vozila (u mom slučaju sam nailazio na ulicu sa prvenstvom) i ulazi u sledeću jednosmernu ulicu po levoj strani, nakon čega se prelazi na desnu. Naravno, ja sam se prestrojio po desnoj strani, misleći da je to logično obzirom da se ide pravo, ali su mi rekli da je zbog jednosmernih ulica prestrojavanje nalevo da bi vozači koji skreću desnu imali slobodan prolaz dok ja stoji i propuštam vozila. Nadam se da sam dobro objasnio.

 

Pak, ni sada mi nije jasno da li se u ovoj situaciji daje levi migava, obzirom da se prestrojava na levu stranu jednosmerne ulice, a ide pravo. Verovatno da se ne daje, zbog ovog pravo, jer bi to značilo da skrećem levo. U tom slučaju se ne daje ni desni migavac kada se vraća na desnu stranu trake. Uhh, ala je zamršeno.

 

A sada o lošoj sreći. Već na prvoj raskrnici je uleteo vojni kamion ne poštujući moje prvenstvo, nakon čega sam morao naglo da kočim. što sam učinio prednjom kočnicom pozajmljenog Maraudera 125, što je ovima iz auta delovalo nesigurno, naglo, otkud znam, jer je na ovom motociklu prednja kočnica bukvalno zakivala governale. Dakle, problem je voziti tuđ motor i sledeći put (za dve nedelje) nameravam da polažem na svom motoru, najverovatnije R6, pa šta bude :)

 

Inače, i u Požarevcu komisija ide u kolima iza motora, a ruta je unapred definisana. Na sreću, što sam čuo tek nakon neuspešnog polaganja, ima samo dve rute, tako da to ne bi trebalo da bude problem uvežbati za sledeće polaganje (za 15 dana). Nadam se da će ovaj post nekome biti od pomoći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

pozzz. danas sam polozio.. nadovezacu se na temu i reci da kada sam polagao i isao na obuku niko nije spomenuo to da pri stajanju morash spustiti onu ili ovu nogu..obicno dok vozim apn spustam levu mozda navika..dok ovo nisam procitao nisam ni znao da je to u nekim drugim gradovima bitno...u zrenjaninu inace odakle sam trenutno je to nebitno...i jos samo rec dve o polaganju...polaganje se sastojalo naravno od testa voznje po poligonu znaci osmice i ostalo a sto se tice voznje po gradu mozda ce delovati smesno ali kod nas se provoza jedan krug oko parka gde se staje samo na jedno stop i vozi samo u krug uz pruzanje desne ruke na svakoj krivini posto se samo skrece udesno ;D ..naravno komisija ide iza tebe autom i prati voznju kandidata  ...mislim da je to ovde kod nas u zrenjaninu vrlo jednostavno..eto ja toliko

srecno i onima sto voze i onima sto tek polazu... pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: srbobran

Uveden je neki novi zakon po kojem motor za polaganje ne mora imati manuelni menjac, nego moze biti o obican skuter na velike table!

Drug je polozio u ponedeljakna beverliy 250!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja