Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Kolega koji je bio pored mene, takodje je polagao za A, on je dobio 3 lista. Kad sam polagao za PSP (pre 10-tak godina) dobio sam 2 lista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

A shta je sa A1?Nemam dovoljno godina za A(preko 125)...  :(

Jel ista procedura?

 

A1 ne postoji, Postojo samo A kategorija i A sa ogranicenjem na 125ccm do 18 godina. Za 125 mozes polagati sa navrsenih 16 godina zivota.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd-Borcha

Ernesto...hvala ti na informaciji...ali me josh neshto zanima....

da li mogu sa mojim godinama da polazem na mom motoru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zemun

Ako vec nemate B kategoriju morate prvo polagati PSP da bi stekli pravo da polazete za A. Ako vec imate B kategoriju na polaganju dobijate 3 lista, a ako imate PSP onda dobijate 2 lista. Ja sam polagao prosle godine i tako je bilo.

Za sada ne postoje druge kategorije (A1, A2...) osim A. To bi trebao da donese novi zakon o saobracaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Ja imam kompletne testove, sa suvim pitanjima (obelezeni tacni ogovori), za polaganje "A" kategorije. Ja sam ucio iz njih i jedan sigurno dobijate na polaganju. Ako nekome bude trebalo neka me cimne na PP, pa cu mu poslati mail-om.

P.S. U rukama su mi bili i testovi gde su raskrsnice, ali na zalost, nisu se zadrzali dovoljno dugo da bi ih mogao skenirati! Ja sam polagao pre 45 dana i imao sam 2 lista, jedan sa 'suvim' pitanjima i jedan sa raskrsnicama.

Evo jednog primera:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Ako vec nemate B kategoriju morate prvo polagati PSP da bi stekli pravo da polazete za A. Ako vec imate B kategoriju na polaganju dobijate 3 lista, a ako imate PSP onda dobijate 2 lista. Ja sam polagao prosle godine i tako je bilo.

Za sada ne postoje druge kategorije (A1, A2...) osim A. To bi trebao da donese novi zakon o saobracaju.

Ne bih rekao da si u pravu,ne deluje logicno to sto si napisao a i kod mene na polaganju je bilo obrnuto!

A i nema logike da neko ko ima B ili neku drugu kategoriju mora da polaze jos jedan list vise nego neko ko ima PSP (poznavanje saobracajnih propisa,mislim da je to samo jedan list onih najosnovnijih stvari),kako to da onaj sa visim kategorijama,mada PSP i nije nikakva kategorija ali ajde,mora da polaze vise od onog koji ima samo PSP!

I moje iskustvo je drugacije naravno,bas tada kad sam polagao je bio na polaganju jos jedan decko za A i jedan decko za PSP,i situacija je bila takva da je ovaj decko sa B kategorijom polagao 2 lista za A,ja sa B i C kategorijama isto tako,a ovaj klinac za PSP samo jedan list ako se dobro secam,nesto ti tu nisi lepo skapirao!?

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zemun
Ako vec nemate B kategoriju morate prvo polagati PSP da bi stekli pravo da polazete za A. Ako vec imate B kategoriju na polaganju dobijate 3 lista, a ako imate PSP onda dobijate 2 lista. Ja sam polagao prosle godine i tako je bilo.

Za sada ne postoje druge kategorije (A1, A2...) osim A. To bi trebao da donese novi zakon o saobracaju.

 

Ne bih rekao da si u pravu,ne deluje logicno to sto si napisao a i kod mene na polaganju je bilo obrnuto!

A i nema logike da neko ko ima B ili neku drugu kategoriju mora da polaze jos jedan list vise nego neko ko ima PSP (poznavanje saobracajnih propisa,mislim da je to samo jedan list onih najosnovnijih stvari),kako to da onaj sa visim kategorijama,mada PSP i nije nikakva kategorija ali ajde,mora da polaze vise od onog koji ima samo PSP!

I moje iskustvo je drugacije naravno,bas tada kad sam polagao je bio na polaganju jos jedan decko za A i jedan decko za PSP,i situacija je bila takva da je ovaj decko sa B kategorijom polagao 2 lista za A,ja sa B i C kategorijama isto tako,a ovaj klinac za PSP samo jedan list ako se dobro secam,nesto ti tu nisi lepo skapirao!?

Pozdrav

 

Pazi sad. Pre nepunih godinu dana sam polagao i kao sto rekoh ko ima PSP -2 lista B kat-3 lista. Da li je to logicno ili ne uopste me ne interesuje. Kazem ovo jer je prvo moj drugar polagao za PSP jer nema dozvolu za auto, pa smo sledeci termin zajedno bili na polaganju za A kategoriju. Znam da smo i mi komentarisali na tu temu. Na polaganju je bilo nas 35 koji su imali B kat. i niko ni prokomentarisao kako da smo mi dobilo 3 lista a ovaj moj drugar ( jedini je bio sa PSP-om) dobio 2. Tako da ako ima jos neko da se javi pa da kaze svoje iskustvo bilo bi lepo, ali mi malo glupavo deluje da je komisija (bilo ih je 5,6) podelila pogresno testove ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Isto kao sto meni deluje glupavo da smo mi dobili pogresne testove sa samo 2 strane,mozda zato sto smo imali kategorije jer vidim da sad neko pominje da ima po 3 lista za A kategoriju,mozda i ima ako nemate nijednu kategoriju,a mozda je tom drugu bio bas svez PSP (mislim da ima neka caka ako si u zadnjih godinu dana polozio neku kategoriju imas olaksice pri polaganju sledece kategorije) pa je zato radio list manje,to mi deluje logicnije!? ;)

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Kao sto rekoh, polagao sam pre 45 dana i imao sam 2 lista. Od kategorija sam, pre polaganja za "A", imao B,C i E.  Klinac pored mene je polagao PSP i imao je samo 1 list. Koliko znam 3 lista se, nikada i ni u kom slucaju, nisu dobijala prilikom polaganja "A" kategorije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Znaci imamo ista iskustva,samo sto ja mislim da ovi sto kazu da su neki dobijali po 3 lista ipak ne"lazu"vec je mozda stvarno toliki broj listova za A kategoriju ALI SAMO ako nemate nijednu kategoriju pre ove,cak ni PSP,to je moje misljenje koje mi jedino deluje logicno!?

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zemun

Stvarno ne zelim nikog da lazem jer nemam razloga za to. Da bi polagao za A moras da imas nesto pre toga, mislim na B kat. ili PSP. Stvarno sam imao 3 lista i sad sam  >:( ali nisu nam trazili poligon i zbog toga sam bio  ;D . Zvuci bezveze, ali nije valjda da se to razlikuje u Vojvodini u odnosu na ostatak Srbije  ??? prosto ne mogu da poverujem u to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Stvarno ne zelim nikog da lazem jer nemam razloga za to. Da bi polagao za A moras da imas nesto pre toga, mislim na B kat. ili PSP. Stvarno sam imao 3 lista i sad sam  >:( ali nisu nam trazili poligon i zbog toga sam bio  ;D . Zvuci bezveze, ali nije valjda da se to razlikuje u Vojvodini u odnosu na ostatak Srbije  ??? prosto ne mogu da poverujem u to.

 

gde to nisu trazili poligon?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zemun
Citat: MilanLaki  danas u 20:24:05

Stvarno ne zelim nikog da lazem jer nemam razloga za to. Da bi polagao za A moras da imas nesto pre toga, mislim na B kat. ili PSP. Stvarno sam imao 3 lista i sad sam  ali nisu nam trazili poligon i zbog toga sam bio  . Zvuci bezveze, ali nije valjda da se to razlikuje u Vojvodini u odnosu na ostatak Srbije  prosto ne mogu da poverujem u to.

 

 

gde to nisu trazili poligon?

 

Zabalj - mesto blizu Novog Sada. Ne znam samo da li nismo radili poligon jer ga nema, ili nas je bilo previse (oko 30-ak) pa su zakljucili da bi to predugo trajalo a i oni imaju radno vreme  ;D Sve u svemu mislim da je lakse polagati u manjim mestima jer i nemas mnogo saobracaja, semafora, znakova, pesackih prelaza... narocito u Vojvodini gde je sve ravno. Konkretno rutu koju smo tada vozili sastojala se od 3 krivine nadesno, jednog pesackog prelaza i jednog znaka STOP. Mada opet ne mora da znaci da je svugde tako. To je samo moje iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Citat: MilanLaki  danas u 20:24:05

Stvarno ne zelim nikog da lazem jer nemam razloga za to. Da bi polagao za A moras da imas nesto pre toga, mislim na B kat. ili PSP. Stvarno sam imao 3 lista i sad sam   ali nisu nam trazili poligon i zbog toga sam bio   . Zvuci bezveze, ali nije valjda da se to razlikuje u Vojvodini u odnosu na ostatak Srbije   prosto ne mogu da poverujem u to.

 

 

gde to nisu trazili poligon?

 

Zabalj - mesto blizu Novog Sada. Ne znam samo da li nismo radili poligon jer ga nema, ili nas je bilo previse (oko 30-ak) pa su zakljucili da bi to predugo trajalo a i oni imaju radno vreme  ;D Sve u svemu mislim da je lakse polagati u manjim mestima jer i nemas mnogo saobracaja, semafora, znakova, pesackih prelaza... narocito u Vojvodini gde je sve ravno. Konkretno rutu koju smo tada vozili sastojala se od 3 krivine nadesno, jednog pesackog prelaza i jednog znaka STOP. Mada opet ne mora da znaci da je svugde tako. To je samo moje iskustvo.

meni isto savetuju da polazem na selu....ima samo jedan semafor :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Ma kakvi,ne kazem ja da iko laze,zato sam to i stavio u navodnike,razmisljao sam da napisem obmanjuje umesto toga ali to ispada jos ruznija rec,ovako pod navodnike i nije tako strasno,hocu da kazem da to sto par vas ima skroz drugacije iskustvo od velike vecine nas ne mora da znaci da nas,aj da kazem lozite,vec je kod vas mozda stvarno tako,ali ostatak Srbije izgleda radi drugacije!

E da,sto se polaganja prakticnog dela tice,stvarno mislim da je bolje da to odradite negde gde ima bar solidnog saobracaja,i vise semafora i krivina i uzbrdica... jer je BOLJE ZA VAS,buduci da posle mnogima taj papir sa pecatom za A znaci puno a ovamo polagali tako sto preskocili poligon,imali 3 skretanja od cega jedno na semaforu,i sta je taj naucio... NISTA!!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Citat: MilanLaki  danas u 20:24:05

Stvarno ne zelim nikog da lazem jer nemam razloga za to. Da bi polagao za A moras da imas nesto pre toga, mislim na B kat. ili PSP. Stvarno sam imao 3 lista i sad sam  ali nisu nam trazili poligon i zbog toga sam bio  . Zvuci bezveze, ali nije valjda da se to razlikuje u Vojvodini u odnosu na ostatak Srbije  prosto ne mogu da poverujem u to.

 

 

gde to nisu trazili poligon?

 

Zabalj - mesto blizu Novog Sada. Ne znam samo da li nismo radili poligon jer ga nema, ili nas je bilo previse (oko 30-ak) pa su zakljucili da bi to predugo trajalo a i oni imaju radno vreme  ;D Sve u svemu mislim da je lakse polagati u manjim mestima jer i nemas mnogo saobracaja, semafora, znakova, pesackih prelaza... narocito u Vojvodini gde je sve ravno. Konkretno rutu koju smo tada vozili sastojala se od 3 krivine nadesno, jednog pesackog prelaza i jednog znaka STOP. Mada opet ne mora da znaci da je svugde tako. To je samo moje iskustvo.

 

Ljudi sa polaganjem nema zajebavanja. Polazete za sebe a ne za tamo neke. Bitno je da naucite sva pravila , sve znakove i ostale zezancije jer ce vam to trebati u zivotu sigurno!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Zrenjanin

Upravo sam u fazi polaganja,

nemam psp,B -nista,

pa polazem,radicu poligon i verovatno po gradu,i test,e sad od koliko strana nisu mi rekli,

a nije ni bitno,

treba znati sve,ne zbog pecata i papira nego zbog sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

...

treba znati sve,ne zbog pecata i papira nego zbog sebe.

 

Bravo! Pravilno razmisljanje. Bice i druzenja sa ciljem da se nesto nauci od iskusnijih, pa iskoristite sve to. Ko zna, mozda Vam (nam) bas to jednog dana spasi glavu.

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zemun
E da,sto se polaganja prakticnog dela tice,stvarno mislim da je bolje da to odradite negde gde ima bar solidnog saobracaja,i vise semafora i krivina i uzbrdica... jer je BOLJE ZA VAS,buduci da posle mnogima taj papir sa pecatom za A znaci puno a ovamo polagali tako sto preskocili poligon,imali 3 skretanja od cega jedno na semaforu,i sta je taj naucio... NISTA!!

 

Ovako mozemo da se nastavljamo do sutra. NA POLIGONU SE NE UCI VOZNJA VOZNJA SE UCI NA ULICI. Sta to treba da znaci- kad neko polaze "preko veze" ne valja (i ja se slazem da ne valja), ako polazes u nekom manjem mestu ne valja ( e tu se ne slazem). Daj onda svi da polazemo u Beogradu, Novom Sadu, Nisu... Ne razumem stvarno, svi mi gledamo da prodjemo nesto na laksi nacin. Nemoj samo da mi kazete sada voznja se ne polaze na takav nacin. Vozim auto vise od 10 god ( u Beogradu, sto bi znacilo - taksisti, autobusi, razni nadrkani likovi sa besnim kolima koji bi prosli i kroz tebe da mogu) i mislim da dovoljno poznajem saobracaj, a kao sto rekoh ( A kat) samo mi je bio potreban papir. Ko hoce da uci voznju na motoru neka se upise u auto skolu pa neka uci. A siguran sam da tako misli i vecina nego nece da se smara sa ovakvim komentarima ( a ne znam ni ja zasto to radim). Ovo je moj poslednji komentar na temu - Gde polagati voznju - manje mesto ili veliki centri  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Gde sam ja rekao da polaganje u manjem mestu ne valja i da se voznja uci na poligonu,citiraj me,ja se secam da sam pisao o gustini saobracaja,a ako imate vezu mozete smuvati verovatno i u BG-u da vam polaganje bude kilometar pravca i jedan-dva semafora i da polozite ko od sale!?

JA sam polagao u jednom Despotovcu,mestu sa 6-7 000 stanovnika i 6-7 semafora,ali ja nisam preskakao poligon,nisam isao u gradsku voznju na dve raskrsnice i nazad u autoskolu (bilo je pravaca,semafora,velikih uzbrdica,nizbrdica... sve sto mozete da zamislite i da prodjete nekad u zivotu) nisam zabusavao kad je trebalo da se vezba 8-ica pola sata uzastopno (mislite o tome kad treba da se okrene tezak i veliki motor na nekoliko kvadrata prostora,da li je 8-ica glupa i nepotrebna vezba)... da ne nabrajam dalje,poenta je da nisam zabusavao i da sam naucio sve to i sad samo utvrdjujem gradivo,a NE UCIM SE dok vozim sa vec polozenom A kategorijom ugrozavajuci time saobracaj i druge ucesnike u njemu!!

Sto se tice onih koji bi da polazu preko veze,mozda oni MISLE da znaju da voze,pa je dovoljno da plate nekom pre izlaska na casove voznje ali treba ljudi da imate malo mozga i razmislite da nije isto auto ili kamion i motor,sa motorom ste manje uocljivi,manje stabilni,treba da znate gde,kada i kako se prestrojiti pre skretanja,okrenuti se maltene u mestu a ne ispustiti motor... to se ne uci samo od sebe,nek vam instruktor makar pokaze par casova pa posle radite sami ako necete da vozite svih 20 (ili koliko je vec sad) casova voznje,nisam ni ja bas sve odvozio u autoskoli ali sam poslusao instruktora i provezbao ono sto mi je pokazao dok nismo utvrdili da sam spreman i rezultat je vidljiv,pre mesec dana sam prvi put vozio preko pola BG-a (znaci prvi put na vozilu kojim sam ja upravljao kroz tako veliki grad i gust saobracaj) i bilo mi je super,znao sam da bez obuke ne bih onako prosao,verovatno bih nesto zeznuo,napravio neki zastoj (nemam naviku da se probijam izmedju auta) ili bih cak i pao mozda...

P.S.Samo za kraj,da ne pretvaramo sad ovo u neku prepirku ko je u pravu a ko nije,da kazem da je bolje da odradite to malo obuke,da naucite testove sa razumevanjem,da polazete posteno i kad polozite onda ce te imati stvarno VALIDNU A kategoriju i bicete spremni za voznju bilo gde,to NECE biti samo jedan pecat u dozvoli!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja