Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Topola
  • Motocikl: Honda vfr 750

Nema tu,brale,drali-ne drali!Ti moras hteo ne hteo L tablu da uzmes u svom  mestu prebivalista,a sad da li ces u a-skoli da das 7000 ili 8000 nije neka stavka.U Topoli tako ili se seli!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

drugari jel ima ko testove za A kategoriju ? ja nikako da nadjem :(

 

može i mailom mmbenjamin@gmail.com

 

faaaaaala

Ima moja "malenkost" na CD, ili zipovani image (nero) veličine 150MB. Samo mi nije jasno kako da pošaljem toliku fajlu. ZAinteresovani mogu da se jave na PP, pa da dođu na gradilište UNIVERZIJADA radi preuzimanja istog. Možda je naj bolja varijanta ljudi iz BG, da se jave u Auto školu poznatog nam člana, pa tamo dobiju sve informacije. Mmogu i da uplate polaganje, gde tom slučaju BESPLATNO dobiju i disk za obuku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

evo pomoci svima koji treba da uzmu L tablicu u ljermontovoj i detalji koji su vam potrebni za istu

 

Potrebne su vam sledece stvari: Lekarsko uverenje (uzima se u bilo kom domu zdravlja koji ima medicinu rada, ko ima B zavrsava za 15min na Banovom brdu), vozacka (za one koji imaju B ili bilo koji drugu) i fotokopija, saobracajna od motora i fotokopija a za one koji pozajmljuju motor od nekoga za tu svrhu potrebno je i ovlascenje na kom ce pisati "OVLASCENJE SE DAJE U SVRHU OBUKE I POLAGANJA ZA "A" KATEGORIJU"

i sledece uplate: 5250din na ziro racun 840-21849-56, svrha: koriscenje L tablice, primalac: MUP republike Srbije

                           600din na ziro racun 840-742221843-57, poziv na broj je prema opstini gde ste prijavljeni, ima na stubu u ljermontovoj,

                           svrha: Rep.administrativna taksa, primalac: opstina na kojoj ste prijavljeni.

Kad sve ovo prikupite i uplatite odete na drugi sprat u sobu 33 i uzmete zahtev koji popunite i onda sve to predate i dobijete tablicu.

Saobracajna i dozvola i lekarsko idu na uvid samo i vracaju se odmah. fotokopije ostaju.

 

e sad kad ste uzeli tablicu krecete sa samoobukom ili mozete da odete do neke skole da vam "daju" casove.

 

kad istekne onih 15 dana vracate tablicu tacno onog datuma koji pise na potvrdi koju dobijete. u slucaju da ne vratite tog dana svaki dan kasnjenja vas kosta 300 i nesto dinara, a iskreno ne treba im poklanjati pare.

 

kad vratite tablicu dobijate potvrdu da ste se navozali a onda sa tom potvrdom i lekarskim idete do neke auto skole da se prijavite za polaganje.

 

a o ostalim detaljima oko auto skole mozete da saznate vise od jasminkoVIR

 

srecno svima

 

Upravo dolazim iz Ljermontove. Copy paste ovo uputstvo, ispunite sve sa spiska, uplatite takse u Prvoj zgradi, pa tek onda predjite u drugu (da se ne bi cimali vise puta).

Ukupno utroseno vreme: ispod 30 min. (zahvaljujuci kolegi i njegovom postu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

evo pomoci svima koji treba da uzmu L tablicu u ljermontovoj i detalji koji su vam potrebni za istu

 

Potrebne su vam sledece stvari: Lekarsko uverenje (uzima se u bilo kom domu zdravlja koji ima medicinu rada, ko ima B zavrsava za 15min na Banovom brdu), vozacka (za one koji imaju B ili bilo koji drugu) i fotokopija, saobracajna od motora i fotokopija a za one koji pozajmljuju motor od nekoga za tu svrhu potrebno je i ovlascenje na kom ce pisati "OVLASCENJE SE DAJE U SVRHU OBUKE I POLAGANJA ZA "A" KATEGORIJU"

i sledece uplate: 5250din na ziro racun 840-21849-56, svrha: koriscenje L tablice, primalac: MUP republike Srbije

                           600din na ziro racun 840-742221843-57, poziv na broj je prema opstini gde ste prijavljeni, ima na stubu u ljermontovoj,

                           svrha: Rep.administrativna taksa, primalac: opstina na kojoj ste prijavljeni.

Kad sve ovo prikupite i uplatite odete na drugi sprat u sobu 33 i uzmete zahtev koji popunite i onda sve to predate i dobijete tablicu.

Saobracajna i dozvola i lekarsko idu na uvid samo i vracaju se odmah. fotokopije ostaju.

 

e sad kad ste uzeli tablicu krecete sa samoobukom ili mozete da odete do neke skole da vam "daju" casove.

 

kad istekne onih 15 dana vracate tablicu tacno onog datuma koji pise na potvrdi koju dobijete. u slucaju da ne vratite tog dana svaki dan kasnjenja vas kosta 300 i nesto dinara, a iskreno ne treba im poklanjati pare.

 

kad vratite tablicu dobijate potvrdu da ste se navozali a onda sa tom potvrdom i lekarskim idete do neke auto skole da se prijavite za polaganje.

 

a o ostalim detaljima oko auto skole mozete da saznate vise od jasminkoVIR

 

srecno svima

 

Upravo dolazim iz Ljermontove. Copy paste ovo uputstvo, ispunite sve sa spiska, uplatite takse u Prvoj zgradi, pa tek onda predjite u drugu (da se ne bi cimali vise puta).

Ukupno utroseno vreme: ispod 30 min. (zahvaljujuci kolegi i njegovom postu)

 

drago mi je da je koristilo nekome tako brzo

a nadam se da ce, kada dodje do promene nekih podataka, neko blagovremeno izmeniti ovaj ili napraviti slican post

 

Ako hocete preko neta da razmenjujete, jednostavno uploadujete na rapidshare, megaupload i sl. ;)

 

imao je link ka megaupload za testove na prethodnim stranicama mada znam da u VIR-u mozete da dobijete disk sa testovima

a nadam se i u drugim skolama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd

Takođe zahvalan na gornjem tekstu, uplatnice sam popunio i predao u pošti pa u Ljermontovu, tamo sam za 15 min završio sve za L.

 

Sad sam zvanično Ludak (utoliko više što mi je prvi motor ZZR600 a prva vožnja u saobraćaju danas po kiši). Nije baš za polaganje i osmice ali valjda će se smilovati čika panduri kad vide koliko je gabaritan :)

 

Sve informacije za račune i uplate su aktuelne još, a za brojeve po opštinama za uplatnice pogledajte sliku pre par strana u ovoj istoj temi. Samo ne gledajte cene na toj istoj slici jer se promenila RAT, sada nije više 580 nego 600. Ostale informacije na toj slici su tačne (hvala i slikaru) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Bayreuth
  • Motocikl: BMW F650

Ja sam cuo da ako sam polagao za B kategoriju pre manje od 6 meseci onda ne moram da radim testove...  Jel istina to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd aman

Ajd sad johny novak,nenad ili vule tigar da mi kazu u kojoj su to auto skoli polozili tako fino?

i ako neko moze da razjasni dal moram da polazem taj psp kad imam "b" dozvolu?

E da..i cene izlaska na testove(ako vec moram) i na voznju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

Ajd sad johny novak,nenad ili vule tigar da mi kazu u kojoj su to auto skoli polozili tako fino?

i ako neko moze da razjasni dal moram da polazem taj psp kad imam "b" dozvolu?

E da..i cene izlaska na testove(ako vec moram) i na voznju?

 

sve mora :) i sve košta :)

 

to nije psp već propisi za A kategoriju, i SVAKO ih mora polagati. koštaju oko 2500 u svim školama koje organizuju polaganje za A

kada to polažiš ideš na vožnju koja je takodje oko 2500

 

B kategorija ti samo omogućava da kreneš sa obukom (ili PSP zavisi šta imaš)

 

uračunaj u sve to troškove lekarskog za A opet oko 2500 dinara, i naravno obuke rj L tablica oko 6000 ako ih kačiš na svoj motor

 

pročačkaj temu ima baš detaljno sve opisano :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd aman

nadjoh sve objasnjeno..samo me to zanimalo dal moram i te testove..pih...koliko je skupo..ladno ce me izaci dozvola vise od pola motora...bem ti drzavu.

sad kad malo razmislim..ona ponuda koju sam imao pre par meseci da je kupim u kraljevu za 150e...uopste nije bila losa...a ja mislio to mnogo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

drugari je ima neko testove za "B' i za  "A" kategoriju da mi posalje na -airboycoa@gmail.com- 8)

 

 

imaš na ovoj istoj temi rapidshare linkove za program edukacija ...

 

prevrti malo forum pre nego što postaviš pitanje, dobra je šansa da ćeš odgovor već naći ...  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd aman

ma smorio me ortak da pitam nekog...no sad se on regovao..pa nek se blamira sam :)

inace..pohvale za upustva oko "L" tablica u Ljermontovoj..sve je tacno kako pise,jos jedna napomena...u drugom ulazu ima primer na zidu kako se sve to popunjava,tako da ne morate da prepisujete odavde..

 

zna li neko sta se desava i kolika je kazna ako se ostete tablice?posto kad sam ih kacio nekom zicom  jednu rupu sam skenjao...probacu da zavarim ako bude moglo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

ma smorio me ortak da pitam nekog...no sad se on regovao..pa nek se blamira sam :)

inace..pohvale za upustva oko "L" tablica u Ljermontovoj..sve je tacno kako pise,jos jedna napomena...u drugom ulazu ima primer na zidu kako se sve to popunjava,tako da ne morate da prepisujete odavde..

 

zna li neko sta se desava i kolika je kazna ako se ostete tablice?posto kad sam ih kacio nekom zicom  jednu rupu sam skenjao...probacu da zavarim ako bude moglo...

koji si ti kralj... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd aman

a jbga..zna li neko koliko ce da me odrape ako ne smislim kako to da popravim...jebla ih tablica..za te pare treba da je od titanijuma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Ljudi ja kada sam polagao za A (pre 4 godine) nije bilo ni L tablice ni ostalih gluposti. Jednostavno otisao u auto skolu, dao pare i vezbao voznju na nekom suzukiju od 125 kubika. Izvozao casove, polozio tipovanje i na kraju polozio za A kategoriju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Ima L tablica oduvek AKO polazes na svom ili pozajmljenom motoru,naravno da L tablice ne treba da iznajmljujes ako ucis i polazes na motoru auto skole,tako sam i ja radio pre 2 godine i naravno da ne treba ti da iznajmljujes L tablu (i umalo se pokajao zbog takvog polaganja,prastari MZ televizor mi je odrao kolena na svakom motanju guvernale,dobro da sam uopste polozio iz prve)!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Jebi ga, losa auto skola ;D. Ovaj suzuki je bio pravi motor! Mogao sam da biram izmedju vespe i suzukija i naravno suzuki, posto nisam mogao da polazem na svom Elyseu jer nema brzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Ma provincija bato,skoro svaka skola ovde ima MZ,uz malo srece sednes na neki noviji model,ako nemas srece ili nisi upoznat na vreme sa kojom"ergelom"raspolaze skola,zavrsis ko ja na MZ televizoru,mada je za divno cudo isao sasvim lepo,ali nije bio bas stabilan i zbog mojih 190cm i dugih nogu a niskih guvernala imao sam problema pri svakom skretanju,a kako sam odvezao osmicu od kolena do kolena i danas se cudim!? :D

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Juce mi se dogodila interesantna stvar na polaganju za A kategoriju. Ucio sam vredno i marljivo ;-), mesec dana, kao da spremam anatomiju coveka, a ne vozacki ;-), dodjem na polaganje, udje 5 "zajebanih" cikica, sevaju ocima, ostro nas prozivaju, javim se, dobijem testove, brojim listove (znam da treba 3 lista za A), kad ono 5-6 listova, pozovem "zajebanog" cikicu, pitam ga da nije neka greska, a on na to : "Jao.... mi smo tebi dali testove za C, a ne za A, izvini, ali moras doci 22-gog na polaganje, jer nemamo vise testova za A", tako ja ostadoh bez A za jos 10 dana......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Otkad ima 3 lista za A,pre dve godine je bilo samo 2 lista,i to sam polozio bez ucenja,samo se podsetih malo prve pomoci vece pre polaganja,ali sam 100% siguran da sam radio samo 2 lista testova za A!?

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Koliko se i ja secam bila su 2 lista ili 4 strane ??? Al davno to  bese! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja