Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Sve u svemu ova država je propala! :)

 

Ne mogu da verujem da to ne može jednostavnije i brže! Evo recimo ja èekam veæ 10 dana da mi ocarine motor... posle toga æu da radim sve što treba oko polaganja. A kako èujem i to æe da potraje jedno 10-15 dana. Pod uslovom da položim iz prve! Ne bi trebalo da bude neki problem ali...

 

Nije ni èudo što klinci neæe da se smaraju pa voze na divljaka bez dozvole, beže policiji, prave s.anja u saobraæaju...

 

U svakom sluèaju hvala momci i devojke na prilogu oko polaganja! Ja na ovom forumu do sada nisam naišao ni na jednu temu koju niste dotakli!

Nemerljivo!

:prayer: :prayer: :prayer:

 

PS Javiæu svoja iskustva oko polaganja... èim ocarinim i registrujem motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

@ Zvedri

Ne mogu da verujem da smo isti dan isli po tablicu. Samo da koleginica nije na trudnickom :shock: , onda smo nadrljali :wink: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest zvedri

@SALE

Kakvo trudnicko !? Ma daj jezik pregriz'o ! :D

Ma meni je zena na trudnickom hahahahahahahah

Jutros je koma bila ona ide na pregled vezan za trudnocu, a ja za voznju :D

 

Sale ako hoces mozemo da se nadjemo ovih dana pa zajedno malo da djidamo masine.... mozda najbolje u vecernjim satima kad je manja guzva..

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 652 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

da malo pomognem ako neznate sta treba na one dve uplatnice da napisete za vadjenje L tablica :

(1) uplatnica: 5250,00 din. na Z.R. 840-21849-56

Svrha doznake:koriscenje<L> tablica

Primalac: MUP republike Srbije

 

(2) uplatnica 500,00 din. na Z.R. 840-21849-56

Sa pozivom na br.97-(br.ziro racuna opstine)

Svrha doznake: RAT

Primalac: So na kojoj lice ima prebivaliste

 

L tablice se izdaju od 9-15:30 na drugom spratu u sobi br.33

 

nadam se da sam bar malo pomogao... :roll:

samo me zanima koliko kosta tacno lekarski pregled ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

Hteo bih da dodam jos nekoliko informacija za one koji polazu.

 

1.

Kada polazete vozite iza nekoga ko polaze u kolima. Kada on stane na stop znak vi stanete iza njega. Kada on krene sa znaka stop vi krenete malo napred i PONOVO stajete na taj isti znak. Znaci, nemojte odmah za njim!

 

2.

Ovo bih voleo da mi potvdi neko ko je siguran da zna sta prica. Uvek se vozi u liniji desnog tocka SEM kada se iz JEDNOSMERNE ulice skrece u levo. U tom slucaju se u raskrsnicu ulazi putanjom levog tocka.

 

3.

Posto vidim da postoje razne teorije za spustanje noge JEDINA ispravna je da se spusta LEVA noga. Mnogo glupo ali je tako i to postujete na polaganju i nikad vise jer je mnogo logicnija desna noga ili obe naravno.

 

4.

Pazite na pesake, ako auto ispred vas ne propusti pesaka vi to OBAVEZNO uradite pa i po cenu da vam auto koji pratite ode.

 

Trudite se da drzite odstojanje od automobila auto-skole ali opet nemojte da napravite preveliko rastojanje jer ce vam se neko ugurati izmedju i onda cete biti u nezgodnoj situaciji da morate da preticete ili slicno kako vam pandur nebi pobegao. Obratite paznju na ovo.

 

Hm, to je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Ovo bih voleo da mi potvdi neko ko je siguran da zna sta prica. Uvek se vozi u liniji desnog tocka SEM kada se iz JEDNOSMERNE ulice skrece u levo. U tom slucaju se u raskrsnicu ulazi putanjom levog tocka.

Dopuna, SVAKO skretanje u levo treba da je propraæeno prestrojavanjem na LEVI trag toèkova automobila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Sto se tice spustanja noge, procitaj sta je Jasminko VIR rekao par postova iznad.

 

Dexterr...znaci da ako treba da skrenem levo, prvo moram da se prestrojim u levi deo trake, na standardan nacin...pogled, migavac?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

....da se spusta LEVA noga. Mnogo glupo ali je tako i to postujete na polaganju i nikad vise jer je mnogo logicnija desna noga ili obe naravno.

 

da malo i to pojasnimo: uzbrdica i semafor, crveno. Leva noga je spustena, desna je na kocnici prilikom kretanja, levom je oslonac, kvacilo i prva brzina su spremni da po kretanju odrade svoj deo posla. Slicna logika kao i kod kretanja pod rucnom kod kola.

 

Ne znam da li je sada ista logicnije ali to je logika kojom je izvedeno pravilo da se iskljucivo leva noga spusta. Naravno, kao sto rece Jasminko, niko nikoga nece oboriti zbog toga, poligon sluzi za pokazivanje vestine na motoru, gradski deo za znanje u realnom saobracaju. Spustis nogu na pravcu na poligonu - padas. Spustis na osmici, ponavljas radnju, eventualno ides dalje uz negativne bodove pa kako prodjes na kraju. U gradu je bitno samo raditi prema pravilima saobracaja i posebno ne praviti gresku ukoliko ju je napravio vozac u automobilu za kojim se kreces. Taj automobil samo sluzi za pokazivanje pravca kretanja i radnji koje se rade, sve ostalo radis sam prema vlastitom poznavanju saobracajnih propisa i pravila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Dopuna, SVAKO skretanje u levo treba da je propraæeno prestrojavanjem na LEVI trag toèkova automobila...

 

marcony

Dexterr...znaci da ako treba da skrenem levo, prvo moram da se prestrojim u levi deo trake, na standardan nacin...pogled, migavac?

 

Osim kada si na putu sa dve ili vise saobracajnih traka u istom smeru. Tada si u levoj traci ali na desnom tragu tockova. Naravno, pricam o skretanju u levo. Tako je bar nama instruktor rekao pre deset dana. jeste da nisam tada polozio... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Dexterr...znaci da ako treba da skrenem levo' date=' prvo moram da se prestrojim u levi deo trake, na standardan nacin...pogled, migavac?[/quote']

 

Za svako kretanje u okviru jedne trake (promena polozaja sa levog traga tockova na desni i obrnuto) NE DAJES nikakav migavac itd jer to samo moze da zbuni ucesnike u saobracaju..naravno da ce pomisliti da menjas celu traku..;) Ljudi,nemojte da se opterecujete oko sitnica u vidu koja noga ide dole itd i da Vas tako neki trenutak razmisljanja skupo kosta nekom vecom greskom...Samo odstojanje od kola koje pratite (sto je neko rekao, ne preveliko, ali i NIKAKO nabijanje na branik..), pesaci, znakovi itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr
Za svako kretanje u okviru jedne trake (promena polozaja sa levog traga tockova na desni i obrnuto) NE DAJES nikakav migavac itd jer to samo moze da zbuni ucesnike u saobracaju..naravno da ce pomisliti da menjas celu traku

 

Mislim da gresis. Bar po instruktoru i cika policajcu koji mi je bio u komisiji. Osim ako u Bg-u nisu druga pravila. Ako se nalazis na desnom tragu tockova auta i hoces da pedjes na levu stranu te iste trake, moras da das levi zmigavac. Ako si na levoj strani trake i hoce da se pomeris u desnu strane te iste trake, ne treba ti zmigavac. tako kazu cike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200
Za svako kretanje u okviru jedne trake (promena polozaja sa levog traga tockova na desni i obrnuto) NE DAJES nikakav migavac itd jer to samo moze da zbuni ucesnike u saobracaju..naravno da ce pomisliti da menjas celu traku

 

Mislim da gresis. Bar po instruktoru i cika policajcu koji mi je bio u komisiji. Osim ako u Bg-u nisu druga pravila. Ako se nalazis na desnom tragu tockova auta i hoces da pedjes na levu stranu te iste trake' date=' moras da das levi zmigavac. Ako si na levoj strani trake i hoce da se pomeris u desnu strane te iste trake, ne treba ti zmigavac. tako kazu cike...[/quote']

 

Nisam ni ja 100% siguran, ali posmatram sa one logicnije strane u kojoj se podrazumeva da je cela traka tvoja, bez obzira sto vozis motocikl..ne znam... :?

Znam samo da kada sam ja polozio (pre 2 godine) nisam imao predstavu o tome koja se noga spusta, kojom stranom se vozi itd..Sve sto sam znao je da NE SME da se spusti noga na poligonu (pravac i osmica) i da treba da se postuju saobracajni znaci (zaustavljanje na stop 2 puta, migavci, pogled preko ramena itd)..

Realno posmatrano, jedan policajac ne moze da gleda i tebe u retrovizor i da vodi racuna o kandidatu za volanom u kolima u kojim sedi, tako da treba imati i malo srece da u slucaju eventualnih gresaka, policajac "zazmuri" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

U Kragujevcu, oni ti kazu put kojim ces ici i oni idu iza tebe autom. Cika policajac ne vozi vec je suvozac tako da moze stalno da prati tebe na motoru (ili cice sa strane :shock: ).

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200
U Kragujevcu' date=' oni ti kazu put kojim ces ici i oni idu iza tebe autom. Cika policajac ne vozi vec je suvozac tako da moze stalno da prati tebe na motoru (ili cice sa strane :shock: ).

Pozdrav[/quote']

 

Ovde je ipak "malo" drugacije..ides iza i skoro da i ne obraca paznju na tebe...;) (bar je tako meni bilo)...a taj dan, kada sam i ja polagao, svi kandidati su polozili za A uz obrazlozenje policajca:

" Bolje da mu dam dozvolu, nego da sedne na neki brzi motor pa da bezi mojim kolegama kada pokusaju da ag zaustave.."..Sto ima smisla sa jedne, a opet nema smisla sa druge strane.. :?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

mozda je malo off. Isao sam da produzim vozacku dozvolu, A i B kategorija. Posto nosim sociva, morao sam da odnesem i lekarsko uverenje. U sustini sam hteo samo da prenesem iskustva i iznesem cenovnik.

lekarsko sa sve provizijama 2545.00din.

administrativna taksa 440 din.

Obrazac vozacke, mora da se menja zbog oznake YU, 270din.

obrazac za izdavanje, produzavanje VD 12.00din.

Dve fotografije 150din.

 

3417 dinara + SVA CIMANJA!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zemun

Imam ovlascenje da mogu upravljati motorom, prebaciti ga na moje ime, otudjiti ga itd... da li je to dovoljno za dobijanje L tablice ili mora da stoji i "za svrhu obuke i polaganje za A kategoriju"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Kod nas u Beogradu traze da na ovlascenju pise - Da moze da se OBUCAVA I POLAZE na mom motociklu marke.... broj..... itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

 

Dexterr

Dopuna, SVAKO skretanje u levo treba da je propraæeno prestrojavanjem na LEVI trag toèkova automobila...

 

marcony

Citat:

Dexterr...znaci da ako treba da skrenem levo, prvo moram da se prestrojim u levi deo trake, na standardan nacin...pogled, migavac?

 

ivicat13

Osim kada si na putu sa dve ili vise saobracajnih traka u istom smeru. Tada si u levoj traci ali na desnom tragu tockova. Naravno, pricam o skretanju u levo. Tako je bar nama instruktor rekao pre deset dana. jeste da nisam tada polozio...

 

Evo sada dodjoh sa polaganja. Polozih. Jupi!!!

Samo da napomenem nesto u vezi pravilnog plozaja u traci prilikom skretanja u levo.

Dexterr je bio u pravu. Kada skrecete u levo UVEK ste na levom tragu tockova automobila.

Ono sto sam napisao da nas je instuktor ucio da budes na desnom tragu auta na putu sa dve ili vise traka u istom smeru, u krajnjoj levoj traci kada skreces levo je POGRESNO.

Danas na polaganju nas pita cika policajac (posle voznje prvog kandidata) sta su nam rekli za to. Razlog je bio to sto prvi kandidat je vozio kao sto mu je instruktor rekao. I onda je policajac rekao da UVEK moras biti na levom tragu tockova auta kada skreces u levo. Nadam se da smo to razjasnili.

Izvinjavam se ako sam nekoga zbunio i/ili naveo da pogresno postupa. Nije bilo namerno.

Oduzih post...

 

PS: Jesam li spomenuo da sam polozio? :partyman: :biker:

A proslog petka mi napisase prijavu, ufff

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja