Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200
Kad obavim lekarski' date=' uzmem L table, i odem u auto skolu, da li odmah prijavljujem polaganje testova, kako bih imao dovoljno vremena da polozim voznju u tih 15 dana koliko su kod mene L table, ili sta? Pretpostavljam da moram imati L table do dana polaganja, ali sta se desava ako ne prodjem iz prve, produzavam L table dok ne polozim?[/quote']

 

Tek kada vratis L tablicu u SUP, mozes da prijavis polaganje testova, ne moze ranije ;)

Prvo se obucis, dobijes potvrdu da si zavrsio sa 15 dana samostalne obuke i onda sa tom potvrdom mozes da zakazujes testove i dalje kako to vec sve ide ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

A kako cu da dovezem motor do poligona kad budem trebao da polazem? Jeste on registrovan, ali kako smem da ga vozim tek tako, i kako na polaganju vozim, sa BG tablama? Nije mi zakonski najjasniji taj deo. Mislim, vozim ja i sad, nego me zanima da li moram da ispostujem jos neku glupu proceduru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Xexe, pa bilo je ljudi, kad sam polagao voznju, koji su dolazili kolima :) Koje table se koriste u toku samog polaganja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Zavrsena obuka, uplacena AS...ima li nekoga iz BG-a ko se obucava ili ko je voljan pomoci pa da zajedno prostudiramo Novobeogradske ulice oko poligona? Neki vikend do 24.3.

 

Probao sam osmicu na poligonu. Ne mogu bas po liniji, ali sam uspeo malo sire da je odradim.

 

Juce mi u AS skrenuse paznju na jednu stvar. S obzirom da pratis nekoga ko polaze za B kategoriju, treba obratiti paznju i na to da on moze pogresiti. Imajte to na umu. Znam da je to sasvim logicno, ali covek se zamisli pa i ne pazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd
Probao sam osmicu na poligonu. Ne mogu bas po liniji' date=' ali sam uspeo malo sire da je odradim.[/quote']

 

Nije frka, nemoj da brines, nemoras da radis po liniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Jel zna neko do koliko sati radi Ljermontova, i da li ima sanse da uradim prenos vlasnistva (platio sam porez, imam overen kupoprodajni ugovor) i uzimanje L tabli u istom danu, posto mi je frka zbog posla?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

U Ljermontovoj rade do 15:30 (odsek za izdavanje L tablica), tj. dodji tamo barem u 15:15.

Mozes sve da zavrsis za jedan dan, ali racunaj da stignes do 15:15 u Ljermontovu.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport
Jel zna neko do koliko sati radi Ljermontova' date=' i da li ima sanse da uradim prenos vlasnistva (platio sam porez, imam overen kupoprodajni ugovor) i uzimanje L tabli u istom danu, posto mi je frka zbog posla?[/quote']

 

Kad sam ja polagao davne 2003, u Ljermontovoj su izdavali L tablice samo odreðenim danima :shock: , koliko se seæam utorkom i èetvrtkom!!??

Ja lepo došao sa svim papirima, ušao u kanc, lepo stoje tablice na stolu, a milicioner mi kaže: Žao mi je, doði sutra, tablice se izdaju tim i tim danima :shock:

Proveri da li je još ovo praksa, da ne bi uzalud izgubio dan..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Onda cu malo da zakasnim na posao, posto sam od 7 na pregledu, pa posle u Ljermontovoj. Sutra je cetvrtak, tako da se nadam da necu izgubiti dan :) Hvala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest babyboy

Pa u posledje vreme su bas sredili polaganje. U moje vreme (1999) nije bilo L tablica, i vozio se njihov motor (T15 kolibri bez prednje kocnice sa xxxl kacigom bez vizira). Poligon nisam ni video a polaganje se svelo na to, da li cu uspeti da upalim motor na gurku :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R
Pa u posledje vreme su bas sredili polaganje. U moje vreme (1999) nije bilo L tablica' date=' i vozio se njihov motor (T15 kolibri bez prednje kocnice sa xxxl kacigom bez vizira). Poligon nisam ni video a polaganje se svelo na to, da li cu uspeti da upalim motor na gurku :lol:[/quote']

 

Hahaha, bravo! :lol::lol: Baš si me nasmejao! Nadam se da se samo šališ, ako je istina to je tužno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Evo svezih informacija, L table se izdaju svakog radnog dana sem petka do 15:30h. Medjutim, ne moze u Ljermontovoj da se izvrsi prenos vlasnistva ("moze svuda samo ne kod nas"), tako da idem sutra da sredim saobracajnu, pa opet u Ljermontovu. Inace, pregled je 2620din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Pitanje za testove...

 

1. U onom programu za ucenje ima testova za A kategoriju i za B kategoriju. Sve je isto samo sto se razlikuju tekstualna pitanja. Prva razlika je u broju pitanja, a druga u samim pitanjima (konkretno, za A ima pitanja za motorcikle). Procitao sam i jedno i drugo za svaki slucaj, ali bih ipak da pitam da li na testu dolaze bas ta pitanja za A kategoriju, ili se desavaju i pitanja iz B?

 

2. U tom istom programu ima i nekih gresaka, pa ako moze neko da mi kaze sta je tacno:

 

Dr8qL_akategorijarx0.th.jpg gDt5Y_bkategorijamg2.th.jpg

 

3. Ne znam odgovor na ova pitanja...

 

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Krusevac

Pre par dana sam uplatio L tablicu tj. u cetvrtak i kod nas u KS izdavanje L tablice kosta 7000 din. + 580 din. neka taksa i vozi se 20 dana sa L tablicom. kako to da je u BG jeftinije izdavanje L tablice ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Kod nas se vozi 15 dana, a svaki sledeci dan je 320din, mozda zato (L tabla bez takse je 5200).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

ja pitao izadje oko 100 evra ( nema potrebe nista da vozis niti da uzimas L table sve zavrse u auto skoli napisu da si vozio samo das pare i gotovo ) ti samo izadjes na test ( prolaznost 99% - ako treba mogu da ti pomognu malo ) posle ide voznja ispred autoskole par krugova zakocis ides iza njih 2-3 ulice bez semafora jednosmernih... i gotovo.( nema poligon nema velikog grada nista ) Lako jednostavno ... dobijas 20 testova od kojih ce biti 1 naucish ih i gotovo. --- eee sto nije bilo tako ( pogresna skola :) ) kad sam polagao za B nego sam naucio ceo onaj glupi zakon...

 

a da moras da imas 6 meseci onu glupu potvrdu ona je kod nas oko 1600 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric
eee sto nije bilo tako ( pogresna skola ) kad sam polagao za B nego sam naucio ceo onaj glupi zakon...

 

To treba, ako ne zbog nekog drugog (drugih), onda bar zbog sebe da naucis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Krusevac

mogao sam i preko auto skole malo je jeftinije ali duze vreme treba da prodje da bih mogao da izadjem na polaganje negde oko 35 dana ovako je brze. lekarski je kod nas 960 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest zvedri

Evo konacno sam se udostjio i spremio da odem po L tablicu, kad ono ...

Odem lepo na pregled uzmem potvrdu , pravac Ljermontova, uplatim sta treba samo da uzmem obrazac u 33ci i ... a ono NEMA gospodje koja tu radi ! Kazu "doci ce sutra, dodji posle 8.." aaaaaaaaaaaaaaaa uzas.... bas sam se smorio ... u svakom slucaju nadam se da cu sutra konacno posedovati L tablicu , pa poziv pocetnicima (i oni koji to nisu- taman da nas poduce) kao sto sam ja da idemo sutra malo da djidamo makine :)

Pozdrav

 

Vedran

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Mogu da se kladim da si otisao u pogresnu sobu 33. Kad se popnes uz stepenice odmah levo je jedna kanc. 33, a kad krenes hodnikom desno druga u kojoj ne radi nikakva gospodja.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja