Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ja sam vozio iza auta koji je isto bio za polaganje (B) i pratio njega. Kud on tu i ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric
ja sam vozio iza auta koji je isto bio za polaganje (B) i pratio njega. Kud on tu i ja.

 

Isti slucaj i kod mene.

Od svega je najbitnije kakvog je raspolozenja pandur koji ti se zaglavi. Mozes ti da dubis na glavi, ali ako je on resio da te obori tu nista ne pomaze.

Kada sam polagao za motor imao sam srece po tom pitanju, za kamion takodje. Ali kada sam polagao za prikolicu, bio neki nadrndani pandur i oborio me uz obrazlozenje da previse dajem zmigavac, ne sviram pesacima i suvise sporo vozim. :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200
Pored svega jel preporucujete polaganje na ravnom (NBGD) ?

Naravno,ja sam polozio i A.S. Pravo,kod piramide,imaju cak i svoj motor

vespa px80, sasvim korektna za obavljnje posla i dobijanje A kategorije..

poligoni im je skroz na ravnom a i gde god policajac da te odvede,jedino sto moze da bude neravno je lezeci policajac :D..

P.S.Sorry ako sam uradio nesto sto ne sme (izreklamirao auto skolu) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: B.Kosa,BGD

Evo da se pohvalim ja juce POLOZIO,sto se tice zaustavljanja po pravilu se spusta leva noga jer se desnom koci.Kada zaustavis motor mozes da spustis i desnu,da bi levom ubaci u brzinu.Sto se tice osmice ja nisam znao da je uradim bas idealno,ali pandur kaze "veliki ti motor" i tu nisu bas rigorozni.Postoji caka oko osmice,znaci ako se motor vodi na tebe vece su ti sanse da ti progleda kroz prste.Preporucujem ti auto skolu GSP jer ucenici te skole imaju besplatno polaganje pa nas je juce na poligonu bilo oko 45 i da bi pandur stigao da ispita sve kandidate vozi se jako kratko,ja vozio 300m.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Tako je i meni jedino logicno' date='ko jos drzi bilo koje vozilo (sem bajsa) :lol: ubaceno u brzinu i na kvacilu toliko dugo i toliko cesto kad to nije dobro za masinu!?

[/quote']

 

Odakle tebi ovakva glupost ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ovo je pravilno!

 

sto se tice zaustavljanja po pravilu se spusta leva noga jer se desnom koci.Kada zaustavis motor mozes da spustis i desnu' date='da bi levom ubaci u brzinu.[/quote']

 

E sada naravno svi mi radimo onako kako nama odgovara...Ja npr kad stanem na semaforu izbacim motor iz brzine, i spustim desnu nogu na zemlju, a levu drzim spremnu da kad se upali zeleno odmah ubacim u brzinu...Ne drzim kvachilo dok stojim na semaforu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja na semaforu izbacim iz brzine, obe noge na zemlju, protegnem se laganica, natenane gledam oko sebe, i po mogucstvu stajem pored nekih besnih kola koje vozi neka besna, namunjena cica :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Tako je i meni jedino logicno' date='ko jos drzi bilo koje vozilo (sem bajsa) :lol: ubaceno u brzinu i na kvacilu toliko dugo i toliko cesto kad to nije dobro za masinu!?

[/quote']

 

Odakle tebi ovakva glupost ?

INSTRUKTOR me ucio jos dok sam vozio kamion,i rekao mi je da to uopste nije dobro za lamelu a objasnio mi je i zasto ali sam zaboravio,bilo je to pre 6 godina i nije me bas mnogo zanimalo tada ali sam od tada uvek nastavio da radim kako mi je rekao,znaci na semaforu izbacim i drzim samo kocnicu,a na zuto ubacujem i krecem taman dok se upali zeleno!!

I nemoj tako"odakle ti ova glupost"jer sto je tebi glupost nekome mozda nije i jos je mozda TVOJ nacin nekom glupost ali ti to ne kaze tako drsko,a videces na prethodne dve strane kao i u Mininom odgovoru iznad ovog da mnogi rade bas na moj"glupi nacin"pa im nista ne fali!!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao
INSTRUKTOR me ucio jos dok sam vozio kamion' date='i rekao mi je da to uopste nije dobro za lamelu a objasnio mi je i zasto.....[/quote']

 

...zato, jer se i u tom položaju ploèa i lamela minimalno bruse izmedju sebe...

 

 

Kod nas instruktori, bez obzira koje prevozno sredstvo, zahtevaju, da ispred semafora èekaš u prvoj brzini. Verovatno zbog bržeg reagovanja kod zelenog svetla i velikih gužva u gradovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

INSTRUKTOR me ucio jos dok sam vozio kamion' date='i rekao mi je da to uopste nije dobro za lamelu a objasnio mi je i zasto ali sam zaboravio

[/quote']

 

No comment.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric
...zato, jer se i u tom položaju ploèa i lamela minimalno bruse izmedju sebe...

 

Nije zbog lamele, nego zbog druk lezaja, a verovatno i zbog korpe. Druk lezaj radi samo kada se drzi kvacilo. Kod losijih vozaca, koji dugo drze kvacilo on mnogo pre strada. U svakom slucaju, ovo ne preporucuju samo instruktori, nego i mehanicari, tako da nije nikakva glupost. Jedino sto mozda ne vazi i kod motocikla, ne znam tacno kako kvacilo funkcionise kod njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd
' date='a videces na prethodne dve strane kao i u Mininom odgovoru iznad ovog da mnogi rade bas na moj"glupi nacin"pa im nista ne fali!!

[/quote']

 

Niko ne kaze da je "glupo", pa i ja ne drzim motor u prvoj na semaforu, vec smo pricali o ispravnom nacinu posto se prica o polaganju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V
' date='a videces na prethodne dve strane kao i u Mininom odgovoru iznad ovog da mnogi rade bas na moj"glupi nacin"pa im nista ne fali!!

[/quote']

 

Niko ne kaze da je "glupo", pa i ja ne drzim motor u prvoj na semaforu, vec smo pricali o ispravnom nacinu posto se prica o polaganju!

Mi mozda i pricamo o polaganju ali je on skrenuo temu na jednu recenicu koja ima veze sa stajanjem na semaforu uopste,a evo jos nekoliko ljudi je reklo da nije dobro i objasnili su zasto,ja sam stvarno zaboravio ali mi je instruktor bio strog i veoma dobro informisan o svemu sto bih ga pitao tako da nisam imao razloga da mu ne verujem,pa tako i dalje izbacim iz brzine kad sam na semaforu sta god da vozim,"just in case"! ;)

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Ama nisam ja zapoceo temu,kako mozes da kazes (lupis) da ja spamujem forum time sto je tema stavljena u deo"Motori"!? :shock: :roll:

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest zvedri

E ljudi ajde da se vratimo na temu , evo mene zanima koliko kosta "uzimanje" L tablice u Ljermontovoj, sve skupa sa taksama i ostalim , vidim Andrej je spomenuo jednu cifru (oko 2800 din) dok od drugih ljudi cujem da je cifre preko 5000 din !? I zanima me zaboravio sam sta je receno , da li mi lekarski treba pre nego uzmem L tablicu ?

Ili sve to ide ovako , odem sa potrebnom dokumentacijom u Ljermontovu (bez lekarskog) dobijem L , odvozam 10-15 dana uzmem lekarsko i odem u auto skolu sa svim tim i polazem ? jel tako ili .... ?

 

Hvala ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport
E ljudi ajde da se vratimo na temu ' date=' evo mene zanima koliko kosta "uzimanje" L tablice u Ljermontovoj, sve skupa sa taksama i ostalim , vidim Andrej je spomenuo jednu cifru (oko 2800 din) dok od drugih ljudi cujem da je cifre preko 5000 din !? I zanima me zaboravio sam sta je receno , da li mi lekarski treba pre nego uzmem L tablicu ?

Ili sve to ide ovako , odem sa potrebnom dokumentacijom u Ljermontovu (bez lekarskog) dobijem L , odvozam 10-15 dana uzmem lekarsko i odem u auto skolu sa svim tim i polazem ? jel tako ili .... ?

 

Hvala ;)[/quote']

 

Mora lekarsko uverenje. To ti je potvrda da si mentalno i fizièki sposoban da upravljaš motorom. Na osnovu njega dobijaš tablicu.

Za cenu ti je najbolje da zovneš SUP i pitaš, jer se ova tema duuuže vremena provlaèi po forumu, a u meðuvremenu je to poskupelo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
E ljudi ajde da se vratimo na temu ' date=' evo mene zanima koliko kosta "uzimanje" L tablice u Ljermontovoj, sve skupa sa taksama i ostalim , vidim Andrej je spomenuo jednu cifru (oko 2800 din) dok od drugih ljudi cujem da je cifre preko 5000 din !? I zanima me zaboravio sam sta je receno , da li mi lekarski treba pre nego uzmem L tablicu ?

Ili sve to ide ovako , odem sa potrebnom dokumentacijom u Ljermontovu (bez lekarskog) dobijem L , odvozam 10-15 dana uzmem lekarsko i odem u auto skolu sa svim tim i polazem ? jel tako ili .... ?

 

Hvala ;)[/quote']

 

Za L tablicu ti treba lekarsko uverenje, povrda o PSP ili vozacka dozvola B kategorije, saobracajna dozvola (ako je motor na kom ces se obucavati tvoj) ili ovlascenje za tudji motor i dve uplatnice, jedna na oko 5200, druga na oko 500 din, to ne znam u dinar. Za detalje pozovi 3472-435

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
Sad sam tek obratio paznju na datum ' date=' mislio sam da je novija tema :)

Hvala u svakom slucaju[/quote']

 

Nema na cemu! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ljudi, al se vi raspricaste oko ove A-kategorije, toliko ste zakomplikovali prostu stvar.

 

Sve potrebne informacije, u vezi polaganja, bilo koje kategorije, A, B, C, D, E, - mozete dobiti na tel-- 011-319-03-24-- Auto skola VIR, od 9 - 19 h.

 

Nazalost, neznam ni jedan drugi broj,neke druge skole, ali ako vi znate,tamo se raspitajte.

Sto se tice polaganja, bar u BG, za sada vam niko nece gledati koju ste nogu prvo spustili pri zaustavljanju.

Nazalost, nevidi sa sigurnoscu ni da li je menjac izbacen u neutralni polozaj, dok cekate na semaforu, A TREBAO BI BITI U LERU, tek kad se upali crveno svetlo za pesake, ikad ih vise nema ispred nas na pesackom, ubacujete u prvi stepen, sa paljenjem zutog spremate se za polazak, zeleno - krecemo - tako bi trebalo ali i ako nije tako zbog toga pasti necete.

Vestinu upravljanja motociklom pokazali ste na POLIGONU, kad krenete u gradsku voznju, gleda se koliko se pridrzavate pravila saobracaja, koliko postujete znakove, druge ucesnike u saobracaje, prestrojavanje, skretanje, i t d ....

 

Dakle pozovite 011-319-03-24, ili vama blizu Auto skolu, objasnice vam se sve . ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Ajd' da pitam. Danas sam dao vozacku na produzenje i rekose mi da cu dobiti drugu tek za 10 dana. Da li sa potvrdom mogu da odem u MUP i da trazim "L" tablicu? Da ne idem bez veze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Evo i da odgovorim ako nekome zatreba, a nadje se u slicnoj situaciji. Dozvolili su mi danas da sa potvrdom dobijem L tablice. Morate imati i fotokopiju te potvrde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Kad obavim lekarski, uzmem L table, i odem u auto skolu, da li odmah prijavljujem polaganje testova, kako bih imao dovoljno vremena da polozim voznju u tih 15 dana koliko su kod mene L table, ili sta? Pretpostavljam da moram imati L table do dana polaganja, ali sta se desava ako ne prodjem iz prve, produzavam L table dok ne polozim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja