Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

Vidi ovako, ja sam sa obukom poceo krajem avgusta uz pricu da su me upisali za polaganje testova 5, a voznju 15 oktobra. Kad su dosli ovi termini, rekli su mi da su im iz policije zabranili (ili kako su to vec formulisali) da u datim terminima polazu kandidati za A kat. A kategorija polaze 22.10 testove, a 23.10. voznju rekose mi tada. Posle par dana nova informacija, 22.10. se polazu testovi, a za voznju kad i kako bude. U medjuvremenu sam zvao pandure da se raspitam u vezi tih termina za pojedine kategorije, oni mi kazu da oni daju termin auto skoli i da ih ne interesuje koje kategorije izlaze na polaganje. Ko tu koga laze i kako ce izgledati polaganje posle 24.10. mislim da niko nema pojma. A sto se tice haosa, pakla i sl. da'l stvarno mislis da njih zabole?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

U sredu sam nesto gledao na TV-u i rekose ( ako su lagali oni i ja lazem vas) da ce zbog neorganizovanosti auto skola i MUP-a

i gomile neresenih stvari polaganje za A kategoriju biti po starom i to do oktobra 2013. godine , a da za B granica moze da bude pomerena i do maja 2013.

Zovite auto skole i proveririte ovo. Neki lik iz ministarstva za saobracaj je pricao o ovome , mislim na RTS-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Ima li novih informacija?

Mi što imamo A2 kategoriju, ipak moramo da polažemo vožnju i testove za punu A kategoriju?

Ili opet moramo i na obuku? :staa:

Koliko bi to trebalo da košta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

S OBZIROM NA SVE MUKE NA KOJE NAILAZIMO, NIJE TO NISTA KAKVE INZENJERE IMAMO U SAOBRACAJNOM MINISTARSTVU KOJI SU TU UPALI PREKO TATA I MAMA, A NIJEDAN NAJOBICNIJI ZAKON, NISU U MOGUCNOSTI SAMI DA DONESU, VEC KOPIRAJU STARI ITALIJANSKI PRAVILNIK, STIM STO ONI SAMI UBACE NEKU ZACKOLJICU, TAKO DA SE TU MOZE NACI DA APENCI I AUTOMATICI NISU VISE MOPEDI, VEC MOTOCIKLI, JER PRELAZE PO FABRICKIM PODACIMA 45KMH, STO ZA 1 KMH. STO ZA 2KMH, PLUS STOJI DA MORAJU DA IMAJU STEPEN PRENOSA ZA KRETANJE UNAZAD. NAJISKRENIJE SE NADAM DA SE USTANOVI NEKI RED I NE UVODE VISE STANDARDI KAO ZA NEKE ZEMLJE OKOJIMA MOZEMO SAMO DA SANJAMO, DA SAD COVEKU TRBA 2 PROSECNE PLATE DA BI POLOZIO ZA AUTO, ILI JEDNA ZA MOTOCIKL, CIST BEZOBRAZLUK, JOS VISE MLACENJE OVOG IZMUCENOG NARODA.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

Pre svega,dragi kolega Brdy,dobrodošli.Sve ste divno rekli,samo što ste pisali velikim slovima.To na forumu predstavlja vikanje,ali mi se čini da niste imali takvu nameru.

Srdačan pozdrav,u nadi da nikada nećete imati razloga za povišenjem tona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Ovaj nov zakon o saobracaju su sastavili ekonomisti i pravnici koji nemaju dve blage veze o saobracaju, a to da su koristili copy/paste, jeste. Ako se malo zainteresujes videces da ima (previse) nelogicnosti, pogotovo oko ove nove obuke i polaganje vozaca. A sto se tice cene, nista nije tu cudno, zna drzava koju ciljnu populaciju treba da gadja, roditelji ce skinuti i krov sa kuce samo da im dete polozi, jer danas mladi bez dozvole su niko i nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Sivac
  • Motocikl: fvision 125, yz 125 ranije, gs 500

U sredu sam nesto gledao na TV-u i rekose ( ako su lagali oni i ja lazem vas) da ce zbog neorganizovanosti auto skola i MUP-a

i gomile neresenih stvari polaganje za A kategoriju biti po starom i to do oktobra 2013. godine , a da za B granica moze da bude pomerena i do maja 2013.

Zovite auto skole i proveririte ovo. Neki lik iz ministarstva za saobracaj je pricao o ovome , mislim na RTS-u

 

Hoce li biti nesto od toga? Ne bih bas da budem ilegalac i u ovoj 2013 godini :) Ako moze varijanta sa L tablicom,super. Nema onog odugovlacenja u skoli itd...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki EX250F

   Jedna napomena ukoliko zelite preci sa nize kategorije ka visoj(A1->A2->A). Za svaku kategoriju se mora raditi ponovo teorijski ispit. Pitanja su indenticna, ali se mora raditi ponovo. Inace teorijski vazi 17 meseci, ali samo za tu kategoriju.

   Takodje su mi rekli iz autoskole da ukoliko na lekarskom samo pise A1, onda on ne vazi za A2 i A. Ovo su neke banalnosti koje su mene zeznule, ali elem sta da se radi. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 128 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos A3, Kawasaki Versys 650, Kle500

Slicno se i meni desilo na lekarskom su pisali samo A sto bi pravilo problem, srecom sam video na vreme pa su ispravili to.. 

Mozda ce nekom zvaciti ako vazi i dalje, naime kada sam se upisivao u autoskoli upisao sam uperedo za A2 upisao sam i za B sto me je sve ukupno ispalo 10.000 jeftinije, u pitanju je teorijska obuka koju sam zajedno slusao za A2 i B cime sam ustedeo i vreme i novac dok je polaganje ispita bilo odvojeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Da priložimo jedan tekst koji je napravljen u saradnji sa Jasminkom:

 

20181005_150322-scaled.jpg
BJBIKERS.COM

i konačno polažu za odgovarajuću dozvolu. Iz tog razloga smo rešili da napravimo ovaj kraći vodič za polaganje A kategorije.

 

A bavili smo se i novim zakonom o probnim vozačkim za A:

 

IMG_2272.jpg
BJBIKERS.COM

Od 1. septembra stupio je na snagu novi zakon koji nalaže da će od sada probna vozačka dozvola biti izdata i za A kategoriju.

 

Kao i o problemima oko upisivanja kategorija:

 

A-Probna-1-1.jpg
BJBIKERS.COM

Glavni problemi sa vozačkom dozvolom nastali su zbog neupisivanja položene A kategorije, odnosno podkategorija u probnu vozačku i u vozačku dozvolu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
On 7/29/2005 at 10:17 AM, andrejp said:

U zelji da pomognem mladjima koji tek treba da se upuste u dobijanje A kategorije, pisem ovaj konacni vodic nadajuci se da ce nekome pomoci, a da ostalima nece biti preveliko smaranje.

 

Posto u uvodu svih knjiga, vodica i prirucnika pise nesto o strucnim kvalifikacijama autora, da kazem evo i ja: JUCE SAM POLOZIO A KATEGORIJU, te sam kvalifikovan da vas malo smaram sa ovom temom he he...

Ovu bi temu trebalo zatvoriti i zaključati.
Ono što je napisano JUČE je bilo pre 15 godina i potpuno je promenjeno.
2005-te je bilo korisno , 2020 je zbunjujuće i gubljenje vremena za onog ko traži savet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07
On 2.11.2020. at 15:29, rast je napisao:

Ovu bi temu trebalo zatvoriti i zaključati.
Ono što je napisano JUČE je bilo pre 15 godina i potpuno je promenjeno.
2005-te je bilo korisno , 2020 je zbunjujuće i gubljenje vremena za onog ko traži savet.

Slazem se skroz, uzela sam sad da citam u potrazi za informacijama oko polaganja i skontala ovu pricu oko samoobucavanja i pozajmljenih motora, drugi neki svet skroz :D 
Bilo bi strava kad bi neko imao vremena i zelje da napise novu verziju :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Bački Jarak
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 inazuma
Pre 1 sat, sonjabrzak je napisao:

 
Bilo bi strava kad bi neko imao vremena i zelje da napise novu verziju :) 

Dva posta ispod je za polaganje po novom. Isto pinovan topik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
1 hour ago, sonjabrzak said:

Bilo bi strava kad bi neko imao vremena i zelje da napise novu verziju :) 

godine 2021 je ovako:
Kažeš u autoškoli koju kategeriju imaš i koju želiš (A1, A2 ili A) i koliko ti je godina. Oni na tvoje želje ukrste tvoje fizičke mogućnosti (visinu i snagu) i eventualno ti kažu da nisi za A već da se zadršiš na A2.

Ako imaš B ili C, to će ti smanjiti časove teorije (inače je 40)
Ako imaš Am, A1 ili A2, to će ti smanjiti časove prakse (inače je 40)

Kad ukrstiš želje i prethodne kategorije, ostaje ti da spremiš od 30-80,000 dinara i pratiš redosled kako te uputi instruktor. Bez obzira na kategorije koje imaš polažeš i teoriju i praksu.

Nikakva samoobuka nije potrebna nit je poželjna.
Zvuči vrlo prosto, zar ne :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Od poznanika sam načuo da svi koji polože za neku od A kategorija dobijaju probnu dozvolu u trajanju od 2 godine, što bi maltene značilo nešto slično kao i za probnu dozvolu za B kategoriju: P oznaka, 90% od dozvoljene brzine, ograničenje u snazi motora itd.

 

Jel može neko nešto više o ovome da kaže? U maju mesecu punim 26 godina, B kategoriju imam od svoje 17. godine, pa pošto su me mnogi zbunili poluinformacijama i dezinformacijama, šta je od svega ovoga tačno? Nameravam da polažem za A kategoriju, AM već imam upisanu u vozačku dozvolu, pa da se mentalno spremim za eventualna ograničenja koja je uvela naša prepametna država...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ne svi, samo oni koji NIKAD nisu imali probnu za bilo sta. Znaci ja koji sam imao probnu za B necu imati za A, iako imam A2 sad. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Dobićeš probnu dozvolu sigurno ako nisi imao probnu za B, što je bio moj slučaj jer ne tumače zakon kako treba. Ja lično nemam oznaku P na motoru, ne bih da im budem na radaru, a i ne znam gde bih zalepio te oznake pošto gospoda nisu to definisala. Do sada me niko nije zaustavljao, i nadam se da će se taj trend nastaviti. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja