Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Beograd

Samo da kazem...ovi testovi su uzas...prvo ima pogresnih pitanja...i to 5-6 drugo fale mu 2 lista koja su bas ali bas vezana za polaganje motora...sto je smesno...meni je zao sto nemam prave testovi koji obuhvataju sve ali sve > moram sto pre da ih uzmem od instruktora.

 

Znam da 90% ljudi uci iz ovih ali katastrofa su...ortaku su se pogodila 2 pitanja sa ona 2 lista sto fale i covek je pao testove zbog toga...stvarno smesno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Bezanijska Kosa Beograd
  • Motocikl: BMW 1100 gs

Pa vidi ovako postoji jos jedan softver koji se zove Edukacija

On je mnogo bolji ali ga nema na netu , velik je otprilike 400mb i moze da se nadje na srbija habu DC++

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Bgd

imam jedno pitanje za sve koji zele da mi odgovore,

da li je tesko drzati motor u ravnotezi -pocetnik sam ?

Razmisljam da upisem za A kategoriju pa Vas molim za odgovor.

Hvala. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Tuono

Ja imam par tehničkih pitanja u fazonu šta je najpravilnije? (ako uopšte postoje pravila tog tipa bilo formalna bilo neformalna)

1.Stati u drugoj (isto kao sa automobilom) ili može i do prve da se spusti?

2. Kad se staje, spušta se prvo leva, prvo desna ili obe noge istovremeno?

3. Pre kretanja (tokom st, leva noga je dole a desna na nožnoj kočnici ili je desna dole a leva na menjaču?

4. Kako se pravilno kreće uzbrdo, pomoću ručne ili nožne kočnice (jbg ranije vozio automatik s njim možeš kako oćeš)

 

 

I još samo da zaključim ono što pročitah na prethodnim stranama. Na poligonu se polaže kreni-stani i osmica?

Koliko tih osmica i kako im se prilazi, mislim, ideš pravo ka njoj i onda ulaziš u osmicu ili stojiš blizu pa iz kretanja krećeš u osmicu (laički gledano oba slučaja deluju kao dobar trening vožnje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Bgd

2.Na ispitu se spusta leva noga na asfalt a  ne dve k'o patka!

1.Motorom se staje drugom brzinom.

4.Uzbrdo se krece pomocu rucne kocnice.

 

kao sto si i sam rekao,radi se kreni-stani i osmice, i to od vrha ka centru.Neke skole imaju iscrtane osmice u obliku elipse po novom zakonu od zimus.

Inace nema pravila koliko osmica je neophodno uraditi na poligonu ,zavisi od raspolozenja pandura .

 

Jednom,pre par meseci, kandidatu za polaganje A kategorije je receno da prati vozilo B kategorije  nakon uspesno zavrsenih poligonskih radnji.Motorista je isao isuvise sporo,propustao vozila ispred sebe kako kao pandur ne bi video neku gresku ako i pogresi.Kad su stigli na poligon (B i A) pandur mu je rekao da ga nije uopste video u retrovizoru i da je pao.Tako da se treba nacrtati uz branik motornog vozila koji pratis.

Iskreno se nadam da sam bar malo pomogla.

 

Nadam se da voznja motora nije strasan bauk,mene jedino plasi sto mi instruktor non-stop govori kako je tesko napraviti ravnotezu dok si na njemu.Ne razumem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

hvala na korisnim informacijama :)

 

Ravnoteza? hmmmm ... mislim da je nemoguce voziti motor ako nemas ravnotezu ... dobro .. mozes naglo da pustis kvacilo i das gas .. onda ce inercija da te drzi pravo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Aj i ja da vam malko pripomognem pošto sam pre nedelju dana položio!

Inače vožnju sam položio iz druge, a evo i oobjašnjenja!

 

Što se poligona tiče KRENI-STANI (staješ u drugoj) i osmica!

Oba puta kad sam polagao vozio sam jednu osmicu! Tolerancije su dozvoljene

u zavisnosti od motora!

 

Prvi put sam pao zbog 2 veoma glupe i zaje***e situacije!

Prvo imao sam jedan problematičan prolazak na žuto za šta je pandur tvrdio da je bilo crveno jer su "oni prošli na žuto"!

Mene je video da prolazim, ali nije video auto iza mene koji mi je bio u guzici i koji bi me pokupio da sam se zabo na crveno!

Sledeća stvar je bila kod polukružnog! Malko me je sjebao baja koji je vozio za B jer se nakon polukružnog tako zakucao u mestu

da sam ja stao na pola metra od njih!

Čika u plavoj odori mi je to zamerio rečima: "mnogo si bio blizu! Mogao si da nas udariš" na šta ga ja umalo ne upitah:"da vas udarim

i sve na metu ubijem u kolima na sred raskrsnice?!"

Ali sve je to iza mene drugi put sam lepo vozio, nisam imao neke nepredvidjene situacije, čak mi se i jedan kreten ubacio izmedju mene

i yuga ali ja sam iskulirao i vozio kao da nije tu!

 

Eto vam tako od mene, a ako neko ima još po koje pitanje neka napiše rado ću pomoći!

 

@cokolada - Motor je teško držati uravnoteži koliko i bicikl! Ako želiš da polažeš za A moja ti preporuka da prvo isprobas neki

skuter pa da vidiš koliko ti leži vožnja dvotočkaša

Inače za polaganje A kategorije moraš imati svoj motor sa mehaničkim menjačem i više od 50 ccm kao i položen PSP ili B kategoriju!

 

 

 

pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Bgd

Hvala ti na savetu Wllado!

Skola u kojoj bih da polazem ima motor a ja imam polozene sve kategorije osim "A" i "D".

Pozzz.............

P.S.Nema na cemu Sergio,hvala i tebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Tuono

Alal vera gospodjo, stvarno ne znam puno žena kojima fale samo A i D tj da mogu da voze šleper odnosno kamion s prikolicom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

Evo mog iskustva sa polaganja ....

 

Dolazim 45 minuta ranije pre polaganja da bih uvezbao osmicu , posto je nikad nisam bio radio  ;D Debil jbg ... Olako sam to shvatio... ali posle pola sata sam je savladao totalno ... prvih 10 minuta sam mislio da odustanem , da nema sanse da odradim to  :o

 

Ides po liniji prva druga , stajes u drugoj naravno , pravis polukruzno vracas se , prva druga , vracas u prvu bez spustanja noge i ulazis u osmicu . Osmicu sam perfektno odradio jedanput i pandur mi je rekao da dodjem do kola . (odradio poligon bez greske)

 

Komisija mi objasnjava da ako me ne vide da ce me sacekati , znaci ako me uhvati semafor , guzva , znak stop , itd ....

Krecemo , izlazimo sa poligona , izlece mi taxista iz sporedne ulice u rikverc pravo na mene , nema sanse da kocim , brza provera , levi zmigavac , zaobilazim ga , dolazim do kola koja pratim. Staje se drugoj , kretanje na uzbrdici sam radio sa prednjom kocnicom. Nogu koju sam spustao bila leva ili desna stvarno nije bila bitna (znaci zavisi do pandura) vracamo se na poligon ...

Zove me komisija ... pandur mi objasnjava kako sam vise bezao u sredinu a nisam se drzao njegovog desnog tocka , objasnjavam mu kulturno , da ima previse rupa i sahtova i da sam to izbegavao ... Kaze da znam ... polozili ste cestitam srecno .... Hvala dovidjenja  :)

 

Recimo bio je lik pre mene na zzr-u ... i odmah je pao poligon . Valjda kada si antipatican panduru bas tesko mozes da polozis  :(

 

Bilo je 35 stepeni , ja sa fullface kacigom , rukavicama , jaknom ... Ima i toga ... gledaju oni sve . I polagao sam na svom fazeru

 

Inache nemojte polagati u A.S. "Stopex" ako bas ne morate ,  najgori poligon koji ste mogli da vidite ... Jedino pozitivno je sto riba koja radi tamo vozi Hondu CBR900RR  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 150

U da veoma vazno sto je @Boris_LION rekao!

Kaciga i duge pantalone obavezno!

To sam ja cuo! Sto se jakne i rukavica tice to

ni negledaju!

Sto se voznje u gradu tice veoma treba voditi racuna

da onaj ispred tebe ne napravi neko sranje, a ti za

njim to isto! Treba gledati znakove i situacije totalno

ne vezano za njega! Takodje poneki pandur zna da

kaze kandidatu u kolima da produzi na stop samo da

bi video sta ce motorista da uradi!

GOVNA SU TO!

 

 

 

 

Aj pa srecno i da nas bajkera bude jos vise!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Tuono

Bilo je 35 stepeni , ja sa fullface kacigom , rukavicama , jaknom ... Ima i toga ... gledaju oni sve . I polagao sam na svom fazeru

 

Znaci sa Fazerom nisi imao vecih (ne kazem da ih nije bilo uopste) problema na osmici...odlicno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Bgd

Rssole,nisam ja Gospodja vec gospodjica svojih 23 godine. >:(

Nije uopste tesko voziti kamion sa duplom prikolicom C+E,jedini je problem smotati ga kad radis polukruzno,nemam puno snage! Al zato imam  pola pupunjenu dozvolu,trenutno radim na dopuni,za A kategoriju.

Pozzz.......... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Rssole,nisam ja Gospodja vec gospodjica svojih 23 godine. >:(

Nije uopste tesko voziti kamion sa duplom prikolicom C+E,jedini je problem smotati ga kad radis polukruzno,nemam puno snage! Al zato imam  pola pupunjenu dozvolu,trenutno radim na dopuni,za A kategoriju.

Pozzz.......... :)

 

 

U svakom slucaju svaka cast!

Ali svaka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81
Rssole,nisam ja Gospodja vec gospodjica svojih 23 godine. Ljutko

Nije uopste tesko voziti kamion sa duplom prikolicom C+E,jedini je problem smotati ga kad radis polukruzno,nemam puno snage! Al zato imam  pola pupunjenu dozvolu,trenutno radim na dopuni,za A kategoriju.

Pozzz.......... Smeško

uhh .. starija si od mene 2 godine, a toliko napredna! :) SVAKA CAST!!!

 

dobro ... sad se osecam manje musko .... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Tuono

Rssole,nisam ja Gospodja vec gospodjica svojih 23 godine. >:(

Nije uopste tesko voziti kamion sa duplom prikolicom C+E,jedini je problem smotati ga kad radis polukruzno,nemam puno snage! Al zato imam  pola pupunjenu dozvolu,trenutno radim na dopuni,za A kategoriju.

Pozzz.......... :)

 

Nisam ništa loše mislio ;) inace ne bih napisao "alal vera"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Bgd

Moze li neko da mi pomogne ,

Da li je skuter lakse voziti nego motor sa menjacem.

Probala sam pre neki dan,ali nekako tesko pustam kvacilo i dodajem gas ,pa mi je receno da prvo navezbam na skuteru.

Cak mi se motor par puta i gasio!Bruka!

Pozdrav svima  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Probala sam pre neki dan,ali nekako tesko pustam kvacilo i dodajem gas ,pa mi je receno da prvo navezbam na skuteru.

 

Sama si dala odgovor... neces uvezbati voznju motora sa menjacem vozeci motor (skuter) bez menjaca :)

 

Sa druge strane, sto se tice same tehnike voznje, nije lose malo voziti skuter il neki slabiji motor u pocetku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja