Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

danas sam polozio za A kategoriju...u Pazovi naravno.....zbog letnje pauze polagali smo u drugoj AŠ, ali preko AŠ Rak......testovi su bili laki( neko je stavio link programa za vezbanje)...malo smo vezbali poligon....dosao policajac, ali nije izasao iz kola, vec je sa vlasnikom AŠ sedeo u kolima....nas petorica za A i trojica za kamion.....naizmenicno smo vozili...tj sem sto nas je pitao za ime i prezime kroz prozor kola, nije nista ni gledao(do duse nije ni moga da vidi voznju osmice od kamiona)....ja izasao prvi, i skoro me nije zveknuo neki kamiondzija koji je isparkiravao kamion na poligonu i usao na poligon osmice, poludeo sam.....morao sam da stanem na pola osmice, ali policajac nije ni odreagovao....

graka voznja...sem jednog znaka stop, nista vise nisam imao...nekima se pojavio neki traktor, pesak ili biciklista.....inace....lagano....

svi su polozili.....

 

 

zaista sve preporuku za AŠ Rak......1care.gif1care.gif1care.gif1care.gif1care.gif

taj Liberty je tata za poligon....0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif

 

sutra dokumenta i u ljermontovu.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

E brate, cestitam ti od srca! :takoje:

 

Ja jos nisam odlucio sta mi je ciniti, mada, svi su izgledai da se i ja upisam u Rak, pa taman se ladio 18 dana bez motora!

 

Jos jednom, cestitam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

hvala drugari....ma zaista sam prezadovoljan kako se sve odvijalo,ali sad bez zezanja, testovi mora da se nauce....i ja sam dobrih 15 dana radio...svaki dan po 20tak min...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Prince 125

Ja sam zavrsio sa L tablicom i treba da izadjem na polaganje 8 avgusta...pa me interesuje od kolega koji su skoro polagali testove jel dosta da se provezba onaj program sa pitanjima edukacija se zove??? ili ako neko ima neki link znacilo bi da ne padnem testove..hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd - Arena
  • Motocikl: Freewind

ja sam polozio pre mesec dana.znakove moras da znas jer u slucaju da pogresis makar jedan znak padas...na ovo posebno obrati paznju jer puno ljudi pada na tome.i ne brzaj,jer ne mozes da ispravis.prihvataju samo jedan trag hemijske.takodje nema ni prepravljanja...

ja sam "spremao" samo to sa edukacije i uradio sam bez greske tj sve mi je bilo tacno...srecno i javi sta si uradio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

prođeš onaj CD edukacija više puta i to je više nego dovoljno :takoje: jer ako tad nenaučiš onda nisi ni za bicikl već si opasnost na putu :zvizduk:

 

ako nekome treba disk ja imam 1 viška pa ko oće nek dođe po njega... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: 660 ccm

da li neko zna sta treba doneti u ljermontovu za podizanje L tabli 'ako je proslo vise od 6 meseci od tehnickog pregleda'? da li da odem i da uradim obican tehnicki ili je rec o necemu drugom? mozda bi bilo najbolje ako neko ima telefon te kancelarije (soba 33) da ga podeli sa nama.

 

hvala puno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

treba da imas:

1.kopiju saobracajne, orginal na uvid, i ovlascenje ako nije na tvoje ime, ali da pise na njemu da sem onih svih stvari, pise i da se obucavas na tom motoru, za A kategoriju.

2.kopija vozacke i orginal na uvid.

3.lekarski pregled(nisma siguran za kopiju)

4.kopiju nalepnice...mozes i da je slikas i da odstampas.....ali moras da je imas...

5.kopija licne karte, orginal na uvid.

6.2 uplatnice...10500 din za MUP, i 580 din za opstinu stanovanbja..ovo mozes da uzmes na glavnom ulazu u Ljermontoviu, u AMD Vozdovac(odma sa leve strane)..

7.popunis zahtev(uzmes ga u sobi 33) u policiskoj kantini(tamo je sve jeftino)..

 

uzmel L tablice..ali pazi skidaj ih kad ti motor stoji, jer ako ti ukradu, platices ih.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: 660 ccm

ma sve to vec znam. btw, uzimam vec treci put L tablu do sada (predjasnja dva puta su bili u prethodnim drzavama) ali na spisku potrebnih dokumenata sada postoji i stavka neke potvrde o tehnickoj ispravnosti vozila ako je od prethodnog tehnickog pregleda proslo vise od 6 meseci. mene zanima o cemu je tu rec, sta oni ocekuju da im ja donesem?

aj neki info od skorasnjih posetilaca ljermontove.

 

hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

To ti je najobicnij tehnicki pregled, samo da nije stariji od 6 meseci! ;)

 

E da, i ako nisi vlasnik motora, treba ti potvrda od vlasnika, kojom potvrdjuje da mozes da se obucavas na njegovom motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Upravo! ;)

 

Ti mozes tehnicki da radis i svake nedelje, nista te ne ogranicava... :)

 

A ako mislis, da li mozes da vozas L tablu na motoru kome registracija istice za 5 meseci, opet, naravno da moze, obuka traje samo 25 dana! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd - Arena
  • Motocikl: Freewind

naravno da moze.kazes im da hoces da uradis sestomesecni tehnicki pregled koji je neophodan za dobijanje L tablice.ja sam nedavno polozio i imao sam velikih problema sa tehnickim.u amss nisu znali da to urade tj kazu da to ne mogu da mi urade bez uputa policije.gospoja iz sobe 33 me je uputila u autoskolu talija(koja ima i tehnicki pregled vozila).zavrsio sam to za 15 minuta kod njih.taj papir koji ti daju treba da isfotokopiras jer kopija ostaje u ljermontovoj a original nosis ti sa sobom.1500 dinara su mi naplatili

kad dolazis iz grada na semaforu kod ljermontove u ustanickoj skrenes levo(a desno je skretanje za ljermontovu) i bukvalno na svakoj banderi imas putokaz do talije!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Moto Selo
  • Motocikl: Kawasaki en 500,Sachs x road 125

Sve pohvale za auto skolu u Pazovi.Evo moja supruga danas zavrsi i testove i voznju.Ljudi u RAK u su vise nego ljubazni bili sve vreme dok je vozala L tablicu i ja sam bio prijatno iznenadjen njihovim prilazom,jer sam ja imao sasvim drugacije iskustvo sa drugom auto skolom.

Sada supruga dobija dozvolu,a ja gubim suvozaca :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

evo i ja da se upisem ovde, za Rak skolu spomenik u sred Pazove, isto polagao 30.08.2011 a ves sutradan dobio papiric za upis kategorije u dozvolu. Sad vitlam suzanu po gradu i cekam da mi "drugovi" traze dokumenta:) bilo nas je vise sa bjb-a ali se neki stide da priznaju da su do sad vozili bez dozvole a obisli pola Srbije:) Ko jos nije nek ne ceka. jos je po starom. ko prodje pet puta makar disk sa pitanjima prolazi glat testove, ostalo je lako.

 

p.s. ostao mi je imidz diska edukacija pa ako nekom treba da se sprema samo ponese usb ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

ispunila mi se zelja da me zaustave policajci. Danas dva puta, oba na motorima i oba sa onim starim bmw-ima. jedan mladji na uglu takovske i 27 marta terao me da se popnem na ivicnjak (itaj je zustavljo sve zivo na dva tocka dok sam ja cekao da udjem ponovo na ulicu zustavio je jos dvojicu koji su naisli) i mislio sad ce da mi drzi predavanje, al kad je video moje zadovoljno lice prosla ga volja da me zeza. prokomentarisao je da nemam A kategoriju a listic za upis nije ni otvorio, kad sam mu pokazao raspricao se o motoru" jel dobar, kolko trosi"...

Drugi me sustigao na banjici kod vma ja samo sto sam krenuo sa semafora kad on ispred mene i pokazuje mi da stanem, isto je trazio vozacku i kad vide papiric samo rece dovidjenja i prijatno. Za tri godine koliko sam vozio skuter nisu me ni pogledali a kamoli zaustavili, izgleda da je zbog pocetka skolske godine pojacana kontrola tako da kolege bez dozvole ne izlaze ovih dana na voznju nego da procesljaju onu edukaciju sa diska i prijave polaganje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

Polozih pre neki dan. Klasika, poligon, 2 puta pravac pa osmica. Pravac mora perfektno, zbog osmice se ne pada, osim ako se ne padne sa motora. :D

Kolega policajac je bio maksimalno korektan. Posto sam prvi polagao rekao mi je rutu a komisija je isla u kolima iza mene. Obavezan pogled preko ramena pre pokazivaca pravca, stajanja na stopu, propustanje pesaka i cuvajte se budala u saobracaju cak i na polaganju. Dosao sam na poligon pre njega i otisao kada je odmakao sa drugim kandidatom da bi izbegao pitanja oko voznje do poligona bez dozvole.

Ko planira da vadi L tablicu neka izmedju ostalog fotokopira ili slika reg. nalepnicu jer u saobracajnoj ne pise do kada je registrovan motor.To traze, iako ne bi smeli jer o tome MUP vodi sluzbenu evidenciju.

To je to, sada uzivancija, pamet u glavu, kacigu na glavu...8)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Cao ljudi, trebao bi jos malo da polazem za A2 (posto imam 22 god) pa me interesuje koji su dobri programi za vezbanje testova, posto ja imam neki stari u kome ima samo za A kategoriju i za B, a cuo sam da se sad prave ti programi u kome moze da se bira tacno kategorija A1 ili A2...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

Postoji program pod imenom EDUKACIJA, vec je nekoliko puta pominjan na ovoj temi. Radi pitanja za a i b i nema sanse da ti bude neko koje nisi prosao, pitanja su ti ista samo za a kategoriju dobijas 2 lista umesto 4 za b.

 

Mislim da je ovaj link ispravan.8)

 

 

http://rapidshare.com/files/120884370/Auto_Skola.zip

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Prelistao sam prethodne strane u ovoj temi i nasao sam program ali nisu nesto radili linkovi... :( Sada skidam sa ovog linka i sve je ok, hvala na odgovoru! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja