Jump to content

Moto Zajednica

Honda nsr 125 izbacuje antifriz na cep od prelivnog suda

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Vrlo je verovatno da je skiknuo dihtung glave. Nemoj tako da vozis, ako uopste i hoce da ide, napravices samo jos vecu stetu. Pogledaj ulje u menjacu, moze da se desi da ga je pomesao sa antifrizom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

hoce i od viska antifriza,a hoce i ako ti nevalja cep..na hladnjaku to isto da se desi,taj cep na hladnjaku,ne na boci sluzi ujedno i kao oslobadjaoc pritiska, a mozda je i dihtung glave mada,,prvo promeni cep,,u 70%slucajeva je cep bio muka...nemora da znaci al moze da bude...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Nsr 125 r

skidao sam cep i ne izbacuje na njega nista.. rekao mi jedan mehanicar kad ode dihtung da krene da kuva i sve istera na cep... vratio ga nazad , provozao i sad dobro hladi.. videcu sutra ujutru da skinem svecicu , ako se na njoj primeti da je malo kondezovala otisao je dihtung...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Kad zvekne dihtung glave (ako nije bas skroz probio), onda ne izbacuje dok ne digne obrtaje preko 7-8k...

Ja sam na kraju i cilindar i glavu menjao zbog toga, jer je hilzna bila ubacena i tacno na mestu gde dihtung treba da zaptiva je bio spoj hilzne i tela cilindra.

I kad je voyis normalno nista a kad je zavrnes, pece noga! :)

Izbaci na sud ispod sedista u momentu celu litru koja otprilike i ide ukupno u sistem....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Nsr 125 r

terao sam ga u vece obrtaje u leru, vidi se da kao kljuca na hladnjaku gde sam skinuo cep, ali ne izbija vodu... nista probacu jos malo da ga provozam ovako ,pa cu videti kako se ponasa... ako mnogo greje i izbija na sud taj ispod sedista skidam glavu... uglavnom hvala vam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

kljuca vodu ili vidis kako je vrti,ako voda kljuca.... ili ako je dihtung glave ona kulja napolje..jer je kompresija tera.neretkodimi belo.proveri ti cep kako dihtuje,po pravilu sistem se pumpa i pod pritiskom se vidi dali pusta cep,od modela do modela zavisi na kolko bara taj cep otvara ili na kojoj temp.mozda ne lezi lepo cep.mozda mu je losadihtujuca gumica,polako.odmah se svi hvatate za dihtung glave,a cep kad pusta bas se to desava,nemogu da tvrdim dok nevidim,ali moras to prvo da idis,jer voda u sistemu radi pod odredjenim pritiskom,em se vreje i siri,em je pumpa vrti, zato taj cep i postoji,da oslobodi pritisak koji nastane usled grejanja i vrcenja vode,polako,ako jedihtung glaave rkotesko da ces da gledas u hladnjak dok turiras vruc motor,kompresija poveca pritisak i izbaci vodu napolje....svecica obicno bude skoro pa bela kad acrkne dihqtung glave,u auspluhu hoce a nemora dase nadje i kondezacija,kazem opet desava se samo da cep bude u maleru,nadji druvi cep pa probaj,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Caletu se na kolima desavalo da izbacuje vodu na cepu, u voznji po malo, a malo vise kada ugasi auto, ispostavilo se da je hladnjak bio prljav kako spolja tako i unutra i da je "sace" u donjem delu hladnjaka protrulilo i otpalo pa se smanjila povrsina hladnjaka... (Ujedno ako neko ima hladnjak za mazdu B2000 neka javi)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Nsr 125 r

sad je sve ok... vozio sam ga jedno 5 km u jednom pravcu polako , onda nazad brze... temperatura je dobra, na normali... a u posudi antifriz stoji kako je bio.. ne gura ga vise na preliv... izgleda da je nesto doprinelo tome , ali nisam pametan sta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

hoce i od viska antifriza,a hoce i ako ti nevalja cep..na hladnjaku to isto da se desi,taj cep na hladnjaku,ne na boci sluzi ujedno i kao oslobadjaoc pritiska, a mozda je i dihtung glave mada,,prvo promeni cep,,u 70%slucajeva je cep bio muka...nemora da znaci al moze da bude...

lepo ja napisa visak vode u posudi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Nsr 125 r

ipak ljudi moja greska... motor ponovo trosio vodu.. 2-3 dana je bilo sve super i poceo je ponovo... zamenio sam dihtung glave , klip i karike... posto nije hteo lepo da pali , malo kompresije imao... sad je sve ok ;) hvala ljudi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Drustvo, eto i ja taj problem imam sa Yamahom DT125... Ali sam menjao dihtung glave skoro, i pumpa za vodu je ok... Da li moze biti sto je cep od suda za rezervu probusen(nemam pojma kako se to desilo), ili mi cep na hladnjaku ne dihtuje lepo??? Stv ne znam, u stanju je bukv 500ml da izbaci tecnosti -.-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja