Jump to content

Moto Zajednica

Vespom u Dubrovnik

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Nisam neka umetnicka dusa,ni romantik mada sa vespom te stvari idu.Pokusacu da vam opisem kako je prosla voznja trojice Valjevaca i jednog Pljevaljca na svojim vespama.

 

Hmm....treba poceti.

Na poziv Vespa kluba Dubrovnik trojica Valjevaca(Bora,Keks i moja malenkost)krenusmo na nacionalni vespa skup Hrvatske u Dubrovnik.

Bora vozi PX 200 E , Keks PX 200 E a ja moju Nerandzicu P 125 E doduse sa malim modifikacijama.Zbog samog puta i bezbednosti u sredu su doterali vespe kod mene.Morao sam svakoj da zavucem nos pod bubreg.Ipak hocu mirne glave da putujem.Sve dotegnuto,pregledano,vespe spremne.

Cetvrtak:

Pokret sa Luk oil-ove pumpe u gradu 09.00.Vozimo prema Uzicu.Idemo veoma dobro i prvu pauzu pravimo na Kokinom Brodu.Sramota je proci a ne doruckovati domacu gibanicu i kiselo mleko. Ispred restorana srecemo beogradjane koji su posli na isti skup.Koja rec,oni nastavljaju a mi u restoran.Posle pauze za dorucak idemo prema Novoj Varosi.Kisica pocinje da pada,onako lagano koliko da asvalt pretvori u klizavu koru slanine.Stajemo na pumpi tocimo gorivo i oblacimo kisna odela.nastavljamo prema Prijepolju i posle 5 km vreme se opet menja i postaje toplo u odelima. Stajemo ,skidamo odela i nastavljamo prema granicnom prelazu Jabuka.

Granicu prelazimo i idemo prema Pljevljima gde nas ceka nas drug vesparos Zeljko.I ako smo od zadnje pauze presli oko 70 km odlucujemo da kod njega u kaficu popijemo po kaficu i ispricamo se sa njegovim prijateljima koji su dosli da nam pozele srecan put.

dscf5721z.jpg

Vreme pocinje opet da se pogorsava i oblaci da se navlace.Ustajemo i krecemo prema Djurdjevica Tari u nadi da cemo pobeci od kise i ako znam da to jos nikad nisam uspeo.

Prelazimo most na Tari i naravno nas verni pratilac kisa pocinje.Od gasa ne vredi,krivine su ostre i ne treba se igrati.Izlazimo pred Zabljak po slaboj kisi i stajemo ponovo da se obucemo u kisna odela.

Od tog momenta kisa pocinje da pada bas jako. Nastavljamo dalje jer u planini moze da pada danima.Po izlasku sa Zabljaka nailazimo na ekipu iz Beograda.Jedna vespa se pokvarila.Kisa pada kao da nije padala nikad.

Ipak treba biti drug na drumu,stajemo i pokusavam da otklonim kvar.Kaciga na glavi a lije kao iz bokala. Ma damije borova iglica da se sakrijem pod nju lakse bi mi bilo.

dscf5731g.jpg

skidanje rezervoara,ciscenje karba itd....Gorivo zeza. Nema dovod dobar i gasi se. Na putu smo i nemam cime da mu otpusim rezervoar. dajem mu instrukcije da se vrati nazad u Zabljak i kako da resi problem a mi nastavljamo.

Momci su kasnije uspeli da srede dovod goriva i pojavili se na skupu.

Brzina ni malo zavidna kao ni vreme za put.sav srecan jurimo 60 km/h po putu koji pruza tri puta vise.U sebi kazem i to je car vesparoskog zivota,slatke su te muke.Pokusavam da se prisetim pamtim li koju voznju a da na njoj nisam muski pokisao.Iskreno muceci sebe nisam uspeo da se setim.

Prolazimo Savnik i krecu krivine.Ekipa pocinje da se vise razvlaci i kasni nego sto treba.Zastajem i pitam u cemu je problem da bi Keks rekao ,druze ja ne smem brze. Tu smo mu dali nadimak Tankosava.Isli smo bas sporo al'smo isli. kako smo prosli tunele asvalt suv i moze da se vozi normalno. Tankosava ide,prati ali i dalje sumljicav dali je asvalt suv.

Stizemo u Niksic,tankamo na pumpi i pravimo pauzu za skidanje i presvlacenje.Zeljko se nervira,momak mu sipa gorivo vise nego sto zeli i ne ostavlja mu mesta za ulje.Ipak je to cvaja i treba mu malo mesta i za koju kap dvotaktola.trazi flasice,izvlaci benzin i nekako stade i ulje.

Nastavljamo ka Niksickim stranama . Asvalt suv,vreme toplo i mrak nas uhvatio.Obzirom da je put prav vozili smo sasvim dobro 80-90. U jednom momentu pored mene neko prolece u full gasu.Tankosava dao gas i ode. Nasmejasmo se i kretosmo za njim. Taj put smo dobro gazili i ako sam se plasio nekog traktora i sl.

Spustamo se u Morinj i uz more nastavljamo do Igala.

 

Idem da spavam ne mogu vise. nastavljam sutra..... :zdravo:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Stao u prvi red posto su Vespe u pitanju :Mina:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

........

Nastavljamo od Morinja svima poznatim putem uz obalu do Igala. Mrak pao,vece idealno za voznju.Stizemo kod mog prijatelja u apartman.Raspakujemo se,tusiramo i pravac grad na laganu veceru.Naravno dopusteno je i pivo jer je sa voznjom zavrseno za danas.

Ujutru ustajemo i idemo na dorucak i jutarnju kafu.....

dscf5742x.jpg

igalo.jpg

 

Posle dorucka,pakujemo se i krecemo prema granicnom prelazu Debeli Breg.Prelazimo crnogorsku granicu i dolazimo na Hrvatsku.Policija i carina pusta Boru,Keksa i mene. Zeljku ne daju da udje u Hr. Ja se vracam da vidim u cemu je problem i policajac mi kaze da je problem u zelenom kartonu. Srbima ne treba a drzavljanima MNE treba. Policija MNE negira taj podatak.Sa Zeljkom se dogovaram da se vrati u Herceg Novi,izvadi zeleni karton a mi ga cekamo na par km ispred na pumpi.

Po dolasku na pumpu vremesna gospodja koja radi na njoj odusevljena krece u pricu sa nama. Sta je bilo,kako je bilo,sta je snaslo itd.Razumeo sam je,i dosli smo do zajednickog zakljucka da je obican narod propatio zbog par budala.U veoma prijatnom razgovoru i ako je velika razlika u godinama prodje brzo sat vremena i stize Zeljko.

Krecemo prema Dubrovniku. Jos 40 km i stizemo.

Po ulasku u Dubrovnik ceka nas predsednik VC Dubrovnik i vodi do smestaja u vilu mog prijatelja Djure Dottore. Inace Dottore je stomatolg zaljubljenik u vespe kao i mi.

O vili koja se nalazi u elitnom delu na setalistu (nasledje njegovog dede),na samom moru suvisno je pricati i opisivati je.

Po samom dolasku ekipa se smesta u vilu a Dottre mi saopstava da ima problem i da mu je potrebna moja pomoc. Pomislih velika organizacija,mnogo ljudi....treba sve uklopiti....Reci Djuro sta je problem?

Naime francuz Zan Lui (predsednik vespa kluba Francuske) ostao je u kvaru. Uzimam alat i odlazimo da vidimo u cemu je problem.Dottore je prevodilac posto na mom tecnom francuskom ne verujem da ce me razumeti.

Resavm problem koji je imao i on me pita da mu pregledam vespu za povratak nazad. Hmmmm malo nezahvalno al ajde.

pregledam je i jako razocaran da covek sa toliko iskustva tako krene na put.Objasnim mu sta ga ceka i dam mu prognozu da ce mu se raspasti menjac za oko 20-ak km. Sumljicavo me gleda sa nevericom i kao prihvata.

Odlazimo na pice u kafic koji je u Djurinoj kuci i francuz se gubi za trenutak. Vraca se sa knjigom i posvetom u njoj. 260 000 km na vespi. Poklanja mi je u znak zahvalnosti i mi nastavljamo sa pricom.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2058 postova

Brate moj, pisao Ti nama putopise još 100 godina... :takoje:

 

Velika je sreća po ljubitelje ''tih tvojih sokoćala'' ( :D ) što si često na putu i uvek spreman da pomogneš.

E sad, koliko si Ti srećan što si uvek zamašćen i s rukama u ulju, Ti znaš...

 

A znam da jesi, drugačijeg te i ne znam...

 

Svaka Ti čast na trudu i strpljenju ... :zdravo:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

......

Dolazi vreme za sredjivanje i odlazak na zurku dobrodoslice koja se odrzava na vidikovcu iznad Dubrovnika.

Dolazimo na zakazano mesto.Organizatorski odbor prilazi i pita me mogu li moju vespu da izloze na podijum sa jos par primeraka.Naravno imponovalo mi je i pristao sam bez reci.

vespe.jpg

 

Zurka dobrodoslice i vecera pocinje.Ostaje se do sitnih sati.

 

grupgc.jpg

ves1.jpg

Ujutru (subota) krecemo u voznju kroz grad,obilazak starog grada........

vespe2.jpg

dsc1355op.jpg

dsc8644s.jpg

stgr.jpg

Po planu i programu iz starog grada odlazimo u muzej na brdu iznad Dubrovnika.Razgledanje muzeja i odlazak okolnim putevima do plaze gde nas je cekao rucak i kupanje......

O cistoci i kulturi kao i plazi stvarno nebih pisao. Nesto prelepo....

68434081.jpg

U toku voznje tacnije na jednoj stajanci prilazi mi covek i kaze da ima problem sa vespom,glavi mu menjac i ne moze da salta.Jbg...uzmem kljuc i onako vrelu od voznje sredim. Pomognem coveku i nastavi voznju dalje.

Klopa je bila vrhunska,rostilj za neverovati kako dobar i to u neogranicenim kolicinama.

plaz.jpg

Posle kupanja i klope prilazi mi jedan clan VC Dubrovnik i pita da mu pogledam vespu. Imam problem sa paljenjem. Opet kljucevi i srafi....brzo smo zavrsili i vespa mu radi i pali super.

Krecemo na poligon gde je organizovan ispit spretnosti......

isp.jpg

A sve vreme tj ceo dan zamnom ide neki francuz i stalno me slika. I mene i vespu. Pocinje vec da me iritira.Prilazim Dottore-u i pitam ko je ovaj tip sto me proganja. Vec sam pomislio da nije jedan od evropsi orjentisanih decaka i da pustim moj neprijatni glasic tj da zaurlam i otarasim ga se.

Dottore mi kaze da je on novinar francuskog auto-moto magazina. Bilo mi je lakse jer kapiram da mu se svidja moja vespa. Na polovini ispita spretnosti prilazi mi francuz i kaze da bi zeleo da pise o meni u svom magazinu i trazi dozvolu. Naravno pristao sam bez reci.....

O vespama sta da kazem,bilo ih je raznih i za svaciji ukus. Svaka lepa na svoj nacin.....

kostn.jpg

Kostas sa svojom cerkom iz VC Solun.

64670250.jpg

zenl.jpg

sloy.jpg

slo1j.jpg

Ovome Slovencu sam nudio novac da mu operem vespu. Tip fura fazon da je nikad ne pere i samo vozi.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Da nastavim.....

Ipod nas se parkiralo neko cudno vozilo....ploveci grad. Nas stari prijatelj Roman Abramovic sa svojim "camcem" parkirao se isod nas. Steta je bilo ne zabeleziti i to.

romanh.jpg

Nedaleko od njega bio je usidren i Tom Kruz sa svom pratecom opremom,hilikopter na jahti itd.Nebi ni znali da neko od Dubrovackih mornara nije prosao pored njuh.

tomur.jpg

 

Ajmo nazad na vespe....lako je sirotinji Romanu i Tomu....

Jedna zanimljivost na sedistu moje vespe....

 

malpg.jpg

Da su vesparosi cudan narod evo jos jednog primera.Noga moja i Dade iz Dubrovnika.

patf.jpg

Sta sam sad napisao???? Nesto sam i preskocio.....a mozda i ponovio....

Posle ispita spretnosti i poligona odlazimo na tusiranje pa na zurku i veceru u kamp.Klopa opet vrhunska...lignje,rostilj...i jos kojesta.Pa izvolite ko sta voli. Zabavljala nas je grupa Alan Ford.Momci u poznijim godinama. Kad sam ih video palo je prvo razocarenje jer mi nisu dali ni malo poverenja da ce uspeti da zabave ekipu koja je vec krenula sa cirkom (posto je sa voznjom zavrseno za subotu).

Momci obuceni u zvoncare,sjajne prslucice,perike....pocese da deru najstrasnije...Odusevljenje svih nas i krece ludilo....Ljudi sviraju sve zivo,Atomsko Skloniste,Bajagu,Balasevica,Tajci,Hard Rock...ma sve zivo i to vrhunski.....

U momentu kuckanje po ramenu.Opet onaj Francuz.Na engleskom pita mozemo li da obavimo taj razgovor (da ne kazem intervju).Rekoh Moze.Trazim opet Djuru da nebi nesto lupio i ispao budala.Sedamo za sto i krecu pitanja a Dottore prevodi. Iskreno mnogo bedno se covek oseca kad je "nekulturan" tj ne zna ni jedan od svetskih jezika dobro da mu tudja pomoc ne treba.Pitanja kad sam rodjen,sto sam rodjen,odakle sam,klub,grad,drzava itd....

E sad ovo ostalo malo mi je neprijatno jer ne volim sebe ni da precenjujem a ni podcenjujem.Pocinje pricu Francuz kako se raspitivao o meni,posmatrao moje reakcije,moj rad itd.Kaze rekli su mu drugi za mene da sam najbolji majstor za vespe u ovim krajevima (zemljama). Na to sam vec negodovaoi i rekao da su ga ti sagovornici slagali.Postoje mnogo bolji i veci majstori od mene ali mozda nisu spremni da pomognu svakog momenta kao ja.Odmahnuo je glavom i rekao"takav utisak nisam stekao". U stvari mozda je Dottore sve mene lagao sta ovaj prica.Zezam se dosta stvari sam razumeo.Prica tece dalje,o mojoj vespi,sta sam radio kako i koliko....

Sledece pitanje je dali bih voleo da dodjem na nacionalni skup VC France.Nasmejao sam se i rekao da bih voleo ali da dolazim iz zemlje u kojoj je platezna moc i standard na niskom nivou. Da zbog finansija idem samo u zemlje u okruzenju.

Kaze i u Evropi su finansije problem ne samo u Srbiji. Uh tu sam odahnuo,vec mi je bilo lakse.Poceo sam da brinem kako prezivljavaju i stizu na skupove....hahahahaha :lol:

Pitanje ako bi mi VC Francuska obezbedila smestaj i planiran protokol dali bi voleo da dodjem.Naravno,potvrdno sam mu odgovorio i rekao da bi mi bilo zadovoljstvo.

Razgovor je protekao u jos nekim pitanjima vezanim za privatan zivot uz pice.Razisli smo se svako na svoju stranu,ja mojoj ekipi da podelim desavanje a on dalje.

Usledila je dodela nagrada za najudaljenijeg ucesnika,najstariju vespu,i najboljeg u ispitu spretnosti. Ovacije su se nizale jedna za drugom kako ko je izlazio na binu.

Prijateljska atmosvera,broj tura pica sa kim smo pili i zezali se stvarno vise ni sam ne znam.

Da jos jednu veoma bitnu stvar nisam rekao.Sa nama u vili bili su jos iz Slovenije Momak i devojka.Stvarno ekstra par i mnogo pozitivan.....

Zurka se zavrsava negde oko 01.00 iza ponoci zbog blizine hotela i naravno buke,gostiju..

Odlazimo svako u svoj smestaj i dogovor je da u 10.00 ide odjava i sikter kafa.

Ustajemo(nedelja) jedan iz ekipe donosi cedulju.Tacnije racun iz kafica a na poledjini pise...

pismox.jpg

Slovenci su ustali ranije i krenuli na put. Nisu hteli da nas bude pa su nam ostavili poruku.Veoma prijatno iznenadjenje.Poneo sam ga kuci kao uspomenu i naci cu jedan mali ram i uramiti da zub vremena ne ucini svoje.

Pakujemo se izlazimo iz vile i idemo na dogovoreno mesto. Ekipa se vec okuplja.Piju se kafe,jedu se krofne (neko trazi i rasol)i priprema za put.

Pozdravljamo se sa svima,zahvaljujemo na doceku i krecemo nazad prema MNE. Vracamo se istim putem,posto u dolasku nismo posteno ni stali da ne kazem da smo naje..li od kise.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Da niste prosli pored zlatibora i svirali motorima na eko pumpi? bež transalp i plavi kle...

 

Jesmo :takoje::zdravo:

 

Jeeej kad ste prosli mi se odusevili vespicama :) Putopis je super....a pogotovo onaj camac :D

Nas je kisa tj. grad i pljuscina uhvatila kod mojkovca u cg :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

........

Vozimo nazad prema MNE granici.Na putu su nam Kupari i svracamo.Bora je bio u junu na nekoj vezbi zajedno sa drugim vatrogascima iz regiona. Inace Bora i ja radimo u vatrogasnoj brigadi Valjevo.Pokazuje nam gde je sta bilo,objasnjava kako je vezba tekla itd. Pravimo par slika i nastavljamo dalje.Slike mi nisu na ovom flesu tako da ih sad ne mogu okaciti.

Prelazimo granicu i vracamo se kod Zeljka i Zvezdane nazad u Igalo.Tu se raspakujemo posto je vec 13.00 i kasno nam je da krecemo ka Srbiji. Odlucujemo da dan provedemo u opustanju po plazama.Odlazimo u Njivice na kupanje.Na plazi narucujemo pice,kupamo se,zevamo.....

Prilazi gazda kafica i pita "momci jeste vi sa ovim vespama?" Jesmo,odgovorismo. Stoze pun posluzavnik pica i seda sa nama za sto. Krece prica..... Svidjaju mu se ,on ima vespu 20 god itd. Iam problem vec godinu dana ne moze da je upali.Dok sam bio u vodi ova moja trojica su vec rekla da ja cackam oko vespi.Po izlasku iz vode sedam za sto i naravno pitanje Gojka(vlasnika kafea).Hoces li samo da mi pogledas sta treba da kupim jer ne mogu da je upalim godinu dana.Moli da mu ne pobegnemo jer mora da ide po pice.

Naravno da nismo,kad smo izgustirali plazu javljamo mu se i krecemo sa njim kod njega kuci. Gojko otvara garazu i unutra prasnjava vespa. Pridjem malo zavirim,pipnem par stvari i iz druge kurble upalim mu vespu.Zaprepascen ali srecan ne moze da veruje. Pocinje da je pali i gasi 100 puta. Uzima moj telefon kaze treba mu. Ajde neka covek mozda mu i stvarno zatreba.

U stvari,sa porodicom sam letovao u Igalu i kupao se tu kod njega na plazi.Gojko vraca film i kaze svako jutro si pio produzenu sa mlekom i lezao ispod one palme.Nasmejao sam se i rekao tako je.Pa kud mi nerece tad kad si bio.Nasmejao sam se i odgovorio da nemam pojma ko u MNE ima vespu i ko ima sa njom probleme.

Eto jos jedna zadovoljna dusa...Odlazimo nazad u apartman i ostavljamo Gojka sa osmehom na licu.Vece dolazi momci se spremaju da krenemo u zivot.Setnja rivijerom,zevanje u brusice i sedamo da odmorimo u neki kafic.Mene umor stize i na pola pica oci mi se zatvaraju.Ustajem sam i odlazim da spavam.Ljudi treba voziti,bar da se naspavam.

Kako sam legao mislim da jos ni svetlo nisam ugasio zaspao sam. Zeljko,Bora i Keks su dosli iz grada a ja pojma nisam imao.Zajebavali su se snimali me kako dobro hrcem a ja pojma nisam imao. Bio sam negde u svom svetu daleko.....

Ustajanje u ponedeljak ujutru ranije. Pakovanje i dorucak. Ekipa krece nazad....

Vozimo istom rutom samo sad stajemo i pravimo pauze za slikanje....

gosp.jpg

Pogled na Perast,zaliv i Gospu od Skrpjela.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

......

Put uz more ide laganica,zevanje u ribice koje su na plazi i koje su krenule na plazu. :staa2: Krecemo da se penjemo uzbrdo ka Niksicu. Na stajanci malo skrenem paznju momcima kako da se ponasaju prema masini.Lagano istrcasmo uzbrdo.Takoreci nismo ni osetili mada sam se malo pribojavao jer je moja masina malo nasvirana a Bora i Keks voze dvestake(koji inace znaju da greju ako ne znas da vozis).

Vozimo dalje...ovaj put necu pominjati mesto gde smo svracali jer ovaj putopis citaju i drugi vesparosi zbog jedne veoma zanimljive stvarcice :zvizduk:

nikyt.jpg

Evo jedne zanimljivosti za nas sladokusce.......

Da ,zaboravio sam....Tankosava sad po krivinama pegla dobro i ne zaostaje.Nema vise kise i vreme je idealno za voznju.

Slike su mi na drugom flesu pa cu nastaviti nocas........

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

.......

Da nastavim.... :stabre:

Pauza se pravi na NN mestu,cisto ledja da istegnemo i noge protegnemo :lol: .Stizemo na Zabljak.Obzirom da smo u dolasku proleteli i kisnuli kao i pokusali da pomognemo DRUGU NA DRUMU (ovo pisem zbog nekih koji pobegnu lagano jer zure na veceru i sl.)malo se zadrzavamo na Zabljaku da udahnemo cistog planinskog vazduha.

dscf5932z.jpg

Keks pokusava da me se resi i dodje na celo kluba :lol:

dscf5936h.jpg

Posle zevanja po planini i obogacivanja krvotoka crvenim krvnim zrncima nastavljamo dalje prema Djurdjevica Tari. Po obicaju tamo svakog lepog dana vrvi od turista i posetilaca raznih krajeva i drzava.Uh ....steta i ovde da ne stanemo.Ovako lep dan a mi da prodjemno stvarno ne ide. Opet fotkanje......

dscf5945.jpg

ohooooo vidi ti njih,vespe u prvi plan a oni sa klubskom zastavom na mostu. :lol: :lol: :lol: Pa momci slabo se vidite i vi i zastava..... :zvizduk:

dscf5947g.jpg

A sad malo poziranja.......

Tu nam prilaze neki bajkeri,i pocinje prica (naravno na tecnom engleskom jeziku) putuju iz Moskve,svidjaju ima se vespe,opet slikanje itd.....

Momci dosta je idemo vec smo pola dana proveli zevajuci kojekuda.Krecemo dalje,Zeljko na celu ekipe (njegov teren i bilo bi sramota da neko drugi vodi) vozi se lagano prema Pljevljima. Naravno nema zurbe i uzivanje u svakom predjenom metru (ne kilometru).Stizemo u Pljevlja,tankamo vespe u nadi da nastavljamo dalje.

Kad kum Pera odma' skoci ,sta to vide moje oci? Sido nikom kaput.....cisto da se podsetimo na koju rec...

naravno Zeljko se buni i ne dozvoljava put dalje.Momci sada ste moji gosti,pravi se malo veca pauza i tek onda mozete da putujete. izmedju dve opcije prva da pristanemo i druga da ga poslusamo i na kraju ne uvredimo izabrali smo ovu drugu. Ipak smo lepih kilometara vozili zajedno i pet dana delili sve lepe trenutke.

Zeljko nas gosti zajedno sa njegovom suprugom Tanjom i pokazuje da nije nista drugo nego pravi domacin,vesparos i drug.

Slike hrane,pica i nase gozbe naravno da necu kaciti.Dosta je jedna za putopis.Ipak akcenat nije na zivotinjskom instinktu jesti,piti,jesti,piti...nego na vespama i druzenju zbog kojih smo sve ovo prosli.

Pozdravljamo se sa nasim domacinom,saputnikom ,drugom .Ostavljamo ga da sabira utiske i prica dozivljaje svojoj voljenoj Tanji,cerkicama kao i prijateljima koji su dosli da nam prave drustvo i isprate nas kuci.

Nastavljamo prema granicnom prelazu.Klasika,policija,dokumenta i neizbezna pitanja kao i odgovori.

Ulazimo u Srbiju.Vec motam po glavi gde nas hvata mrak.Uh ...kad samo pomislim na mrak i nase traktoriste koji su zadnja svetla polomili u sumi a prednja im ne rade jer je u pitanju fabricka greska u proizvodnji traktora.

sad putujemo nas trojica.Jbg svaka ptica svome jatu.Idemo malo brze,ipak noc se blizi a nama deonica puta je dobro poznata.Prolazimo Prijepolje,nista zanimljivo na putu da bi zastali. Mileseva je blizu ali tu se ne svraca,tu se dolazi sa namerom.zato nastavljamo dalje prema Kokinom Brodu.I to prolazimo i nastavljamo prema Zlatiboru.

E sad Zlatibor....nivo crvenih krvnih zrnaca treba popraviti i sa nasim planinskim vazduhom. Pravimo pauzu tek toliko da ne propustimo i ovaj prelepi deo nase Srbije.Nastavljamo prema Uzicu,Pozegi.U uzicu pocinje prvi sumrak. Voznja je vec malo napornija,dobro gledam jer sam na celu ekipe.

U Pozegi vec pao mrak.Hm bas cudno za ovo doba dana :lol: Idemo prema Kosjericu jedan za drugim.Disciplina sve trojice za svaku pohvalu.

Dogovor je bio bez preticanja jedan drugog i kad se pretice drugo vozilo vodja puta procenjuje i preticanje vrsimo svi zajedno jedan za drugim.Nema pojedinacnog preticanja pa posle veci problem u sacekivanju nego u preticanju.

Traktore i Tam-ice preticali smo iskljucivo i samo na mostu. Jedino na mostu ne mogu da skrenu odjednom :lol: :lol: :lol:

Zezam se......Bilo je par situacija,skretanje bez signalizacije isl.Srecom bez posledica i neprijatnih situacija.

Po dzepovima sve trojice telefoni samo zuje. Niko se ne obazire na njih vec samo vozimo.Na izlasku iz Kosjerica Bori postaje hladno i zaustavljamo se da obuce jaknu.Propusteni pozivi od ostalih clanova kluba.Javljamo se Zokiju (II coveku)kazemo da izlazimo iz Kosjerica i penjemo se ka Divcibarama.

Put svima dobro poznat,krivina za krivinom.Mene vec pocinje lagani umor da stize.Ali onaj slatki. prolazimo i tu deonicu puta,zadnjih 40 km. Na vidikovcu iznad grada iznenadjeni vidimo nase ortake. Ekipa za docek.....Izasli su pred nas sa svojim vespama. Stajemo za sekund da se izpozdravljamo i svi zajedno se spustamo prema gradu.

Stajemo na gradskom trgu,skidamo kacige i jakne i pocinje prica u kratkim crtama.Malo opsirnije je bilo na sutrasnjem sastanku.Svaka prica dokumentovana sa mnostvom fotogtafija. E sad slika ima preko 300. Ne volim da kacim slike koje nemaju veze sa vespama i celom pricom.Ima ih mnogo,zakacicu jos po neku.Neke uspomene cu ljubomorno cuvati u sebi. Zao mi je momci jbg....

I na samom kraju.....

ZELJKO,KEKS,BORO....HVALA NA PRELEPOM DRUZENJU,SVAKOM KILOMETRU....BILO MI JE ZADOVOLJSTVO VOZITI SE I BITI DEO EKIPE

Do sledece voznje i sledeceg putopisa :zdravo: :zdravo: :zdravo: :zdravo: :zdravo: Svoj braci na dva tocka SUV DRUM

  • Hvala 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Auuu...kakav putujuci servis!

Svaka vam cast, a posebno tebi koji si pojam drug na drumu izdigao na poseban nivo! :takoje:

 

Hvala doktore,jednostavno ne mogu da prodjem pored nekoga ko je u problemu.Neka nema veze sa vepom,uvek stanem i ponudim pomoc pa bar da ga prevezem. Nisam samo ja takav,cela ekipa je bas extra.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

 

sloy.jpg

slo1j.jpg

Ovome Slovencu sam nudio novac da mu operem vespu. Tip fura fazon da je nikad ne pere i samo vozi.

 

ovaj 'stil' se zove 'rat bike' :)

random rat bike sa interneta

 

 

svaka cast za drug na drumu! onaj zapuseni rezervoar, pretpostavljam da ste pokusali da duvate u rezervoar sa skinutim crevom za gorivo?

meni je jednom neko sipao veliku kolicinu soli u rezervoar na vespi, majstor je bas to uradio, 'pristupio je duvanju' odmah kao da je u pitanju uobicajena procedura (u tom trenutku nismo znali sta je u rezervoaru)...imao sam vespu px 125 e '90. godiste, kupljena nova u srbiji, prvi vlasnik sa 15 godina. imao. <_<

bio sam skroz 'u fazonu', martinke, 501, spitfire jakna i punk frizura... :D :D

 

jos nesto, nikad nisam cuo da se px 200 e greje uzbrdo, da li mozete da mi objasnite kako se vespa vozi uzbrdo? da li to vazi samo za 200? hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Sasha

Tako je slavina se zapusila,ali obzirom da je PK u pitanju i skidanje karba je malo teze. Morali smo da skidamo rezervoar pa onda karb.Njega da pregledamo pa duvanje u kontra smeru,pri tom jos par sitnica smo otklonili koje mogu da prave problem.

E sad da ti kazem za 200.

Sistem hladjenja je isti na svim PX masinama,ali termo grupa naravno nije.vecoj termo grupi koja se automatski i vise greje(jer dobija i vise goriva) potrebno je i vece hladjenje.Ali kako kad je ventilator tj magnet svima isti i pri tom skoro sve vrte na pribliznom broju obrtaja.sad te mozda malo zbunjujem. Posto je isti sistem hladjenja,menjaci isti (osim 125 kome se 4 brzina razlikuje neznatno)radna temperatura je veca na 200 pozeljno je na jakim uzbrdicama voziti u stepenu nizoj brzini.Naravno ako masina lagano iznosi brdo bez trunke da se gusi ne treba stepen niza.

Pri tom ako je i kompresija malo losija a gorivo konstantno usisava na jakim i dugim uzbrdicama 200 zna da pocne da greje.

Sad ne znam da li sam uspeo da ti objasnim ali ako nisam cujemo se na tel pa ti sve potanko objasnim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Valjevci, dobar krug nema sta :takoje:

jos kada bi se bosanci smilovali dogodine za zeleni karton <_<

 

:takoje: Taman za jedan dan.Nekako mi 500 km mera. Nesto cemo vec smisliti dogodine za Bosnu. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Svaka cast momci....

Bilo je jako zanimljivo citati.....mogu misliti kako je vama bilo prozivljavati sve to...

Vespice su vam kao lutke....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja