Jump to content

Moto Zajednica

KTM 1190 Adventure R

Recommended Posts

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Specifications / Features 1190 KTM Adventure R 2013

 

LC8 V-twin engine with dual ignition, Keihin-art engine management, electronic fuel injection with drive-by-wire and slipper clutch. In a similar configuration, are the engine in the current RC8 has enthusiastically.

Power: 110 kW/150 hp, Torque: 125 Nm, 15.000 km of inspections, KTM also promises low power consumption

235 kg fully fueled

Multistage Combined ABS BOSCH

BOSCH multi-Traction Control (MTC)

Full WP USD forks with adjustable with separate train-

and rebound

WP fully adjustable rear shock absorber

World's first off-road modes for ABS and MTC! We look forward to endless drift on gravel.

Trellis frame

Suitable asphalt, tubeless tires enduro on wire wheels with airtight rim - 90/90- 21 front, 150/60-18 rear

Footrests, seat height, handlebar position and adjustable windshield

Modern VDO instrument cluster

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Krava ko krava, i sto rusic kaze ebo ih BMW i sto jure za njim

 

sad kad su izbacili putni motor mogli bi da naprave neshto za offroad, manje cc i kg nego postojeci adv 990... mali adventure ali sa dva cilindra.. ufff...

 

Iskreno ne znam sta 690ici smeta sto ima 1 cilindar?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Krava ko krava, i sto rusic kaze ebo ih BMW i sto jure za njim

 

sad kad su izbacili putni motor mogli bi da naprave neshto za offroad, manje cc i kg nego postojeci adv 990... mali adventure ali sa dva cilindra.. ufff...

 

Iskreno ne znam sta 690ici smeta sto ima 1 cilindar?

 

 

Ne volu čike u godinama vibratore kao ti... :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Iskreno ne znam sta 690ici smeta sto ima 1 cilindar?

 

pitanje i odgovor u jednoj rechenici :) jedan cilindar je za exc... nije za motor kojim se ide na put i u dvoje... isto kao mala tenera xtz 660... da su joj stavili u ono telo 800cc to bi bio strava motor...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

hahahhahah a vidim ja nesto vise volim na jednom cilindru kad ono latentni ... ;)

 

 

Salu na stranu, da ko hoce da ide na ture od po dnevno 100+ kilometara svakako da ce vise voleti 2 cilindra (i jos plus ako se hocu brzine od 100+km/h). Ali onda ide i udobnije sediste, pa vetroban, pa ovo pa ono. I opet dodjes na 160+ kila. A ako dodjes dotle onda zasto nemati i vise konja i opet se dodje na kravicu

 

Ako se pak cesce pada i motor se treba cesce dize onda se realno tesko prelazi ta razdaljina. A tad nema potrebe za onim gore pomenutim.

 

Jedini dvocilindricni motor koji je pri tom i lak (ovo je kolko ja znam) je aprilia RXV, koja opet placa ceh velikom obrtnom momentu cestim servisnim intervalima. Izgleda da ne moze i jaga i parice ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Ja sam lepo rekao cemu ovo vodi, KTM je napravio motor za asfalt, ovo off-a nije videlo niti ce :nanana::zdravo: Zao mi sto ne nastavise sa 990-kom, mogla je lepo da se unapredi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pre svake rasprave treba uvek PRVO definisati sta je to off-road. Nekome je to sve sem asfalta, a nekome skakutanje po strmim padinama izmedju stabala, ili nesto jos gore. Onda mozemo da pricamo o izboru motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Specifications / Features 1190 KTM Adventure R 2013

 

LC8 V-twin engine with dual ignition, Keihin-art engine management, electronic fuel injection with drive-by-wire and slipper clutch. In a similar configuration, are the engine in the current RC8 has enthusiastically.

Power: 110 kW/150 hp, Torque: 125 Nm, 15.000 km of inspections, KTM also promises low power consumption

235 kg fully fueled

Multistage Combined ABS BOSCH

BOSCH multi-Traction Control (MTC)

Full WP USD forks with adjustable with separate train-

and rebound

WP fully adjustable rear shock absorber

World's first off-road modes for ABS and MTC! We look forward to endless drift on gravel.

Trellis frame

Suitable asphalt, tubeless tires enduro on wire wheels with airtight rim - 90/90- 21 front, 150/60-18 rear

Footrests, seat height, handlebar position and adjustable windshield

Modern VDO instrument cluster

 

BOMBONAAAAA !!!!

Pravi ozbiljan motor, isto kg kao i adventure 990 a ima 50hp vise koji mogu da se ustroje ako ides po makadamu. Perfektan motor. Jedva cekam da se pojavi....

A ako govorimo o off roadu i kako nije za to, taj motor ide sigurno na zajebanija mesta nego 90% ljudi sto ide sa 450cc. Cim je 1000cc podrazumeva se da njime putujes a ne da se vozis po njivama. A i dakar motor ima preko 200kg kada se full napuni, tako da je sve to na mestu :moto3:

Ovo je motor za put i uzivanje a ne za sumu, ne znam odakle vam ideja da ga svrstavate u tu kategoriju.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Hebiga Koma to je zbog toga što mi Srbi volimo 3 u 1 . Voljeli bi putni motor sa puno konja a da ima 130 kg, da ima takmičarsko vješanje i mašinu a da mu je servisni interval na 10.000km i da košta 5.500e nov.

Eeee ako naprave takav kupujem odma tri komada :moto3: , :zdravo:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Hebiga Koma to je zbog toga što mi Srbi volimo 3 u 1 . Voljeli bi putni motor sa puno konja a da ima 130 kg, da ima takmičarsko vješanje i mašinu a da mu je servisni interval na 10.000km i da košta 5.500e nov.

Eeee ako naprave takav kupujem odma tri komada :moto3: , :zdravo:

ma dao bih i 6iljada i nek ide zhivot :)

 

sad ce makar pasti cene ovim postojecim 990 ;)

 

 

a ovaj novi je mozhda vishe odgovor na multistradu... jer su se razmahali sa brzinom itd :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Specifications / Features 1190 KTM Adventure R 2013

 

LC8 V-twin engine with dual ignition, Keihin-art engine management, electronic fuel injection with drive-by-wire and slipper clutch. In a similar configuration, are the engine in the current RC8 has enthusiastically.

Power: 110 kW/150 hp, Torque: 125 Nm, 15.000 km of inspections, KTM also promises low power consumption

235 kg fully fueled

Multistage Combined ABS BOSCH

BOSCH multi-Traction Control (MTC)

Full WP USD forks with adjustable with separate train-

and rebound

WP fully adjustable rear shock absorber

World's first off-road modes for ABS and MTC! We look forward to endless drift on gravel.

Trellis frame

Suitable asphalt, tubeless tires enduro on wire wheels with airtight rim - 90/90- 21 front, 150/60-18 rear

Footrests, seat height, handlebar position and adjustable windshield

Modern VDO instrument cluster

 

BOMBONAAAAA !!!!

Pravi ozbiljan motor, isto kg kao i adventure 990 a ima 50hp vise koji mogu da se ustroje ako ides po makadamu. Perfektan motor. Jedva cekam da se pojavi....

A ako govorimo o off roadu i kako nije za to, taj motor ide sigurno na zajebanija mesta nego 90% ljudi sto ide sa 450cc. Cim je 1000cc podrazumeva se da njime putujes a ne da se vozis po njivama. A i dakar motor ima preko 200kg kada se full napuni, tako da je sve to na mestu :moto3:

Ovo je motor za put i uzivanje a ne za sumu, ne znam odakle vam ideja da ga svrstavate u tu kategoriju.

 

 

i kapiram da su reshili sve probleme sa shtucanjem pri manjim rpm koje je 990 imao... tezhina nije prob, afrika ima vishe... i bash se pitam shta taj abs radi na off-u...

 

i shto je r model tezhi od obichnog? zbog tochka veceg? ne znam shta josh...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

 

i shto je r model tezhi od obichnog? zbog tochka veceg? ne znam shta josh...

 

Verovatno ima drugačije ogibljenje, viljušku. Ima i kreš bar. Čini mi se da je i ram ojačan. Ne znam da li ima veći rezervoar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Specifications / Features 1190 KTM Adventure R 2013

 

LC8 V-twin engine with dual ignition, Keihin-art engine management, electronic fuel injection with drive-by-wire and slipper clutch. In a similar configuration, are the engine in the current RC8 has enthusiastically.

Power: 110 kW/150 hp, Torque: 125 Nm, 15.000 km of inspections, KTM also promises low power consumption

235 kg fully fueled

Multistage Combined ABS BOSCH

BOSCH multi-Traction Control (MTC)

Full WP USD forks with adjustable with separate train-

and rebound

WP fully adjustable rear shock absorber

World's first off-road modes for ABS and MTC! We look forward to endless drift on gravel.

Trellis frame

Suitable asphalt, tubeless tires enduro on wire wheels with airtight rim - 90/90- 21 front, 150/60-18 rear

Footrests, seat height, handlebar position and adjustable windshield

Modern VDO instrument cluster

BaMboNa!!!!! :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

I ja isto razmišljam koji bi motor bio najprikladniji za moje potrebe.

 

Volim offroad (ne težak kamenjar i slično, npr. stazice na Košutnjaku su mi :takoje: ), makadam gde može da se vozi brzo (po meni slično rally fazonu), duga putovanja sa ili bez saputnika, krivinarenje...

 

XT mi baš odgovara, super je za sve navedeno osim za duga putovanja udvoje. Do sad nisam prelazio više od 100km u jednom pravcu sa saputnikom, što se tiče udobnosti, meni uopšte više ne treba ali treba napakovati i stvari nekako.

 

Tenere 600 i 660 mi se ne sviđaju, izgledaju mi nekako trapavo, nisu agilne kao običan XT, noviji XT sa anlaserom mi izgleda suviše mekano za offroad, bilo bi mi žao da ga arčim po šumi. SuperTenere mi se čini skroz ok samo što nikad ne bih vozio motor koji troši sedam kila :)

 

Imam kurblu ali bih voleo da uz nju imam i anlaser, eto, jedino to, zbog "commuting-a". Kad razmislim, meni drugi motor ne treba :jee:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

i da, ovo mi je najbolji update u celoj prichi:

tubeless enduro tires on wire wheels with airtight rim - 90/90- 21 front, 150/60-18 rear

 

:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

i kapiram da su reshili sve probleme sa shtucanjem pri manjim rpm koje je 990 imao... tezhina nije prob, afrika ima vishe... i bash se pitam shta taj abs radi na off-u...

 

i shto je r model tezhi od obichnog? zbog tochka veceg? ne znam shta josh...

 

Ja nisam cuo da je i jedan 990 imao stucanje na malim obrtajima, imao ja taj problem V-strom 1000 izmedju 3-4000rpm u modelu 2004-2006. Ktm 990 je imao problem sa preostrim odzivom na gas, pipnes gas a on poskoci :neznam:

ABS nije namenjen za off road nego je ovo putni enduro motor i kupice ga gomila ljudi koja nikada nece sici sa asfalta pa je njima i namenjena ova opcija. Kada skrenes sa asfalta stisnes dugme i nemas vise abs. Lakse je pritisnuti dugme i iskljuciti ga nego traziti od proizvodjaca da ovo isporucuju kao dodatnu opremu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

i kapiram da su reshili sve probleme sa shtucanjem pri manjim rpm koje je 990 imao... tezhina nije prob, afrika ima vishe... i bash se pitam shta taj abs radi na off-u...

 

i shto je r model tezhi od obichnog? zbog tochka veceg? ne znam shta josh...

 

Ja nisam cuo da je i jedan 990 imao stucanje na malim obrtajima, imao ja taj problem V-strom 1000 izmedju 3-4000rpm u modelu 2004-2006. Ktm 990 je imao problem sa preostrim odzivom na gas, pipnes gas a on poskoci :neznam:

ABS nije namenjen za off road nego je ovo putni enduro motor i kupice ga gomila ljudi koja nikada nece sici sa asfalta pa je njima i namenjena ova opcija. Kada skrenes sa asfalta stisnes dugme i nemas vise abs. Lakse je pritisnuti dugme i iskljuciti ga nego traziti od proizvodjaca da ovo isporucuju kao dodatnu opremu.

 

ma bre, prichaju da ce imati neki specijalni abs mod za puteve sa loshom trakcijom iliti makadame... ne znam kako ce to funkcionisati...

 

a za to "shtucanje" sam chitao na adv rider-u neko kukanje.. ne znam sad tachno koje godishte... a univerzalna zamerka je da ne mozhe da se vozi linearno pri malim rpm.. nego secka tj skache odmah... a ovaj 1190 navodno od pochetka do kraja skale vuche linearno i nema te skokove.. shto je onda super..

 

stim shto se moje kompletno "iskustvo" bazira na tekstovima i nimalo iskustva sa 990 adventure-om uzhivo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

A zna li se neka okvirna cena za ovog lepotana?

 

krece intermot za 12 dana... valjda ce tamo objaviti sve zvanichno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja