Jump to content

Moto Zajednica

od Amsterdama do Zrenjanina-brodicem

Recommended Posts

  • Honda, 45 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: Honda

Još jedanput bravo,

Moša je oduvek bio i biće pravi pustolov i dobar Čovek pre svega, a i bajker.

Kada će biti montran video materijal sa ovoga putešestvija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki TS 125 (Suzana)

Evo, da se i ja javim i izvinim. Bio sam sa deda mrazovom sestrom na planinarenju! Ko je gledaofilm "nevaljali deda-mraz" zna o cemu pricam. Probacu da nastavim pricu o nasoj avanturi gde sam stao.

 

29. dan

 

Čini mi se da smo jedino mi u celom Frankfurtu bili budni to nedeljno jutro. Grad je još spavao kada smo ga, šunjajući se po talasima, napustili.

 

Putovanje se nastavilo u istom ritmu od juče. Malo smo plovili, malo se petljali sa prevodnicama i glavna zabava nam je bila da što pre uspemo da pređemo prevodnicu. Sale je iskakao da što pre otvori vrata prevodnice i pusti nas unutra a mi držali brod u uskom prolazu. Vreme prolaza smo sa 45, smanjili na 11-12 minuta.

 

Pred sumrak, u mestu Erlenbah ušli smo u predivno jezero okruženo brežuljcima. Za divno čudo, sve je bilo besplatno, Čak nas je ljubazni čičica, šef marine, odvezao do prodavnice u obližnje selo.

 

Sa osvetljene talpe, pecali smo do duboko u noć. Rezultat? Ribe 1, mi 0!

 

 

30.dan

 

Iako je sunce odavno izašlo, na nebu, iznad naše srpske zastave, još uvek je tinjao mesec. Dok su Moša, i Rumun spremali „Joke“ za plovidbu, Sale i Laza su pakovali pribor za pecanje i smejali se meni koji sam, naravno, psovao labudove!

 

Danas smo se preko net-a čuli sa svojima. Kada pomislim kako mornari u davna vremena nisu mogli da se čuju ili vide sa svojima godinama dok su na plovidbi, odmah zahvalim Bogu na internetu i Saši koji nam svake druge nedelje dozvoli da preko njegovog lap-topa čujemo i vidimo svoje porodice na čak 5 minuta. Divan čovek!

 

Sledeće mesto na našem putu po Majni je bio Nojštad (Neustad). Sale je bio posebno uzbuđen. U Nojštadu je proveo detinjstvo i tu mu se rodila sestra. Međutim, ovo je bio Nojštad na Majni (Neustad am Main) a mesto koje je on očekivao zove se Nojštad an der Vajnštrase (Neustad am der Veinstrasse). To ga je baš razočaralo. Hteo je da iznenadi sestru i pozove je iz mesta njenog rođenja. Izgleda da tih Nojštada u Nemačkoj ima šurnajs!?

 

Veče smo završili igrajući karte. Jes da su Rumun i Laza pobedili, ali s’obzirom da su celo veče jedan drugom gledali karte nije ni čudo. Njih dvojica ne bi dugo živeli na divljem zapadu!

 

 

31.dan

 

Magla je obavila jutro u Nojštadu koji je i ovako izgledao sablasno! Otišli smo da sipamo izvorsku vodu sa česme u centru sela. Pošto je Rumun oprao čukljeve na česmi, ona je svečano nazvana „Čukalj česma“!

 

Čim se magla razišla, pobegli smo na vodu. Za par trenutaka sunce se probilo kroz oblake i priroda oko nas se probudila. Bilo je prijatno sedeti uz gitaru i uživati u pogledu na mala sela oko reke u kojima kao da je vreme stalo pre par vekova.

 

Sve češće su nas pozdravljale komšije sa rumunskih brodova koji su nas prepoznavali po zastavi, ali mi smo čekali da ugledamo prvi srpski brod. To bi značilo da smo blizu kuće i znatno bi nam podiglo moral. Ipak je ovo već puno vremena po tuđim zemljama! Saša je morao da obavi neki poslovni razgovor preko interneta i da bi imao stabilnu internet vezu morali smo stati u neki iole veći grad. Izabrali smo Karlštadt, lep gradić kraj Majne sa predivnim centrom.

 

Iako smo se dogovorili da uveče izađemo u grad, posle roštilja i par piva, odustali smo. Jedino je Rumun, picnut ko stari fijaker, išao od jednog do drugog i tražio kompanjopna za izlazak. Na kraju je i on odustao, skinu se i legao mrmljajući kako se našao na brodu sa sve samim lažovima.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja