Jump to content

Moto Zajednica

od Amsterdama do Zrenjanina-brodicem

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Gledao sam neki prilog o ovom vašem putovanju na lokalnoj televiziji i svidelo mi se. Mada prilog i nije bio neki (mislim da ove pajsere sa televizije) obzirom na celu ideju i priču sa putovanja.

Svaka čast. Baš mi je drago da su slike postavljene na forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere, Vara 1000, XT660R, Strom 650, FZ6 S1

S obzirom da idem za Amsterdam sledece nedelje, pa ukoliko vidite poruku, posaljite neku preporuku tipa sta ne propustiti i tako to. Moze i na PM :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova

odavno nisam citao ovako nesto zanimljivo,ruku na srce dobro sam se nasmejao a bogme i zabrinuo dok sam citao nadajuci se da necete upasti u neke probleme

jos jednom svaka cast na smelosti i jedva cekam dalji tok plovidbe 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki TS 125 (Suzana)

28.dan

Alarm za budjenje je zazvonio u 5h. Marina je jos uvek spavala kada se "Joke" isunjao na Rajnu. Sunce nas je lagano rasanjivalo a jutro bez vetra i reka sa blagim talasima vracali vedro raspolozenje posle jucerasnjeg dana. Jos tacno 30km a onda kod Majnca ulazimo iz Rajne u Majnu. Bogu hvala.

Odjednom se sa radia zaculo "Ajd idemo Rado..." Mosa je nasao neku nasu stanicu i svi smo se raspevali. Sad razumem nase gastarbajtere a i gastarBAJKERE kad se raspilave na subotnjim koncertima narodnjaka. Cirilica bre!

U daljini su zasijali neboderi velikog grada. Evo Majnca! Iako je grad lep, samo smo projurili kroz njega. Na izlazu je bilo "skretanje" za Majnu, nas spas od visednevnog, mucnog putovanja po nabujaloj Rajni.

Najzad smo, posle vise od 500km docekali mirnu vodu Majne koja je bila siroka 30-ak metara a njen, prirodno brz tok, su usporavale 34 prevodnice-brane rasporedjene po celom njenom toku.

Tek sto sam preuzeo kormilo od Mose, jedna od mnogobrojnih malih jedrilica je izletela pred nas brod. Dogodilo se u sekundi! Za trenutak sam skrenuo pogled i kada je neko viknuo "Pazi" ugledao sam jedrilicu na dva metra od broda. Isli smo direktno na nju. Mosa je skocio i skrenuo kormilo u desno. Prosli smo desetak santimetara pored njih. Dva kretena u jedrilici su jednostavno skrenula pred nas brod bez ikakvog upozorenja ili najave. Dok smo prolazili skoro ih ocesavsi, idioti su se smejali. Da smo udarili u njihovu, 3 metra dugu, jedrilicu od fiberglasa, bukvalno bi smo ih zdrobili. Malo je falilo da ih usisivacem skupljaju po Majni. Zar da pored svih onih opasnosti po Rajni ovde, gde je voznja bila zajebancija, ubijemo nekog!?Zapalili smo cigaretu. Pogledao sam u Mosu. Nisam bio jedini kome su se tresle ruke! Na 3.km Majne smo naisli na prvu prevodnicu. Posto su, kao i svugde do tad, veliki brodovi imali prednost ulaska, morali smo da sacekamo da se prvo u prevodnicu uvuku veliki brodovi a zatim se i mi ugurali izmedju njih. Ceo postupak je trajao oko 45 minuta i prilicno nam je kvario prosek dnevno predjenog puta. Znali smo da cemo dnevno preci 7-8 ovakvih prevodnica i to ce biti maltene 5 sati izgubljenih u stajanju.

Kod druge prevodnice smo videli nesto sto ranije nismo primetili. Sa desne strane brane je bila prevodnica za velike brodove a sa leve-mala prevodnica za sportske i brodove za zabavu u koje se ubrajao i nas brod. Iako smo ovde sve radnje oko otvaranja vrata na prevodnici i izjednacavanja nivoa pre i posle prevodnice radili sami, ipak je ovo mnogo ubrazavalo nas prolaz. Funkcija prevodnice je , za one koji nisu upuceni, sledeca. Posto smo Majnom isli uzvodno tj uzbrdo, nivo vode pre prevodnice je bio par metara nizi od nivoa posle nje. Znaci, mi otvorimo vrata prevodnice koja se pomeraju na dugme, udjemo unutra, zatvorimo vrata iza nas, pumpe upumpavaju vodu u prevodnicu pod nasim brodom dok se nivo vode u prevodnici ne izjednaci sa onim posle nje. Nakon toga, pritiskom na dugme otvaramo "gornja" vrata i izlazimo sa druge strane. To je bukvalno bio lift koji je nas brod svaki put dizao po 4 do 8 metara.

Polako, klizeci po vodi, pribizavali smo se nekom velikom gradu. Pred nama je bio Frakfurt na Majni.

Bila je subota i na travnjacima sa obe strane reke su sedele hiljade ljudi. Kao da je ceo grad sisao na obale reke. Posto se nasa, srpska zastava ponosno vijorila na brodu, svakih par minuta se sa obale cuo povik "Srbija!!!" Nasi ljudi su bili presrecni sto u tudjini vide brod sa svojom zastavom a mi smo ponosno dizali 3 prsta. Par momaka je, da bi nas isprovocirali, viknulo "Kroacija". Samo smo im uzvratili "Novak DJokovic" i ucutali su ko govno u travi! Cuj "Kroacija"!?

Na samom izlazu iz Frankfurta, pred nama se isprecila jos jedna prevodnica. Njene siluete su se zlokobno ocrtavale u sumraku. Prelazak cemo ostaviti za ujutro!

Vezani na sred reke za betonski zid prevodnice spremali smo se za spavanje. Na obe obale reke oko nas, nocno zivot u Frakfurtu je tek pocinjao.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki TS 125 (Suzana)

evo, prvo da se izvinem sto ne pisem, riknula mi je tastatura. cim je sredim nastavljam. sto se tice "distance" on je ostao u Nojstadu i mislim da su ga posle neki draganovi drugari odneli kopnom za NS. iskreno ne znam. ja sam bio samo vozac. i jos jednom hvala na pohvalama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere, Vara 1000, XT660R, Strom 650, FZ6 S1

S obzirom da idem za Amsterdam sledece nedelje, pa ukoliko vidite poruku, posaljite neku preporuku tipa sta ne propustiti i tako to. Moze i na PM :hej:

http://www.kurir-inf...a-clanak-430900

 

 

 

Hvala!

Koristan link! hehe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Modrica

E bas mi se neda! Prvo nikada da dodjemo iz Irske u Srbiju, pa sad i ova tastatura u po' Majne. CCCC.

Salim se, ali ne mnogo. Toliko mi se dopalo da sam poceo da razmisljam gdje bi se moglo tako malo proploviti!!!

Sjedaj i pisi, treba nam!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: hooooonnddaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Svaka čast, ...ima ljudi... žive život! Al' nije u redu, sjebali ste dedu za pivo a taman se nameračio, kako sam se smejao zamišljajući scenu!

Ajd' sad dalje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: hooooonnddaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Popaje, jesi li tu?

 

 

Nemo' da iskušavaš sreću, očas posla se napravi spisak na forumu i eto nas u Zr da nam uživo ispričaš nastavak i to uz pivo i kobaje, jeftinije ti kupi tastaturu!

 

Znaš!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Imam projekat marine vec par godina i obijam pragove ne bi li nashao investitora. Na izmaku snaga i vec resen da napustim sve , vasa prica mi daje snage da istrajem u mom inatu. Sve moguce i nemoguce saglasnosti smo( sam ) dobio i nadam se da ce 2013 naci neka opcija da moja Kikinda dobije jedno priveziste /marinu na nasem delu DTD.

Jos jednom svaka vam cast!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Хоћемо наставак

Хоћемо наставак

Хоћемо наставак

Хоћемо наставак

Хоћемо наставак

Хоћемо наставак

Хоћемо наставак

Хоћемо наставак

Хоћемо наставак

Хоћемо наставак

Хоћемо наставак

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja