Jump to content

Moto Zajednica

Zamena ulja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Trebalo bi da zamenim ulje,treba mi savet koje da sipam..trenutno vozim na ipone catana 10-50w full sintetika za koje mi drugar kaze da ne valja za moj motor jer je star (presao po satu 35850km ,dali je tacna kilometraza ne znam) ,fabricki ide 10-40w ,20-40w , 10-50w ,20-50w ali ne znam koje da sipam i dali da sipam opet sintetiku ili polu sintetiku? svaki savet je dobro dosao..

 

 

Imam neki cudan zvuk iz pravca bregaste na oko 3500rpma tipa kao da trese nesto,ne znam dali je to do ulja ili je lanac labav ..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "Triumph" Zaječar, 331 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CB 1300F

Imam neki cudan zvuk iz pravca bregaste na oko 3500rpma tipa kao da trese nesto,ne znam dali je to do ulja ili je lanac labav ..?

 

Verovatno malo od jednog i drugog. Ipak probaj sa polusintetikom, mozes i 15-50.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Imate li savet koje ulje da sipam,mislim na marku? drugar koji vozi 900RR kaze da sipa samo ono bardahl i kaze da je prezadovoljan..ne znam dali to da sipam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Sipacu i ja polusintetiku 15-50w :)

Nego,koji su simptomi kada se izduzi lanac na bregastoj? meni dosta krci,izgleda lanac,dok je motor hladan na oko 3500 rpma,ne cuje se nista iznad i ispod 3500 obrtaja samo kad saltam i kad se recimo potrefi na tim obrtajima cuje se kao malo da krci,ne krci toliko koliko me nervira 1hmm.gif pa bih mu menjao lanac ali ne znam dali je on otisao,na ne bacam pare dzabe

Kada se motor ugreje krci malo manje na istim obrtajima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2833 postova

motulov dilerski katalog daje 3 preporuke za tvoj motor 300v 15-50 ,7100 20-50 i 5100 15-50 ovo zadnje ako je motor jako pohaban pa mu treba veci molekul da sluzi kao podloska-ulje je deblje a ful sintetika tanje a ne redje kao sto mnogi mesaju ova dva pojma,sa 35000 je motor daleko od pohabanog pa sipaj samo ful sintetiku,narosito sto jako vrti a za to je ful sintetika mama i tata za sve ostalo,inace proizvodi se od 1931 godine a od 1971 se prave agregati i spram ulja i vise neide stari sistem -koliko je jak motor i koliko ga brzo vozis ide odredjeno ulje,nego ful sintetika je prilagodjena agregatu i agregat njoj bez obzira da li ima 2 ili 200 konja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova

Ako je motor dosta presao pohaban moja preporuka je sintetika motul ili ipon je sin od motula.Slobodno mozes koristiti i neki od aditiva tipa-resursa ili slicnih proizvoda sa time se peglaju sitni zazori.Postoji jos nesto za starije motore a to je magnetno uje koje se vozi oko500km pa se zameni sintetikom.Kad zamenis uje osetices na kurblanju bice malo teze.Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

motulov dilerski katalog daje 3 preporuke za tvoj motor 300v 15-50 ,7100 20-50 i 5100 15-50 ovo zadnje ako je motor jako pohaban pa mu treba veci molekul da sluzi kao podloska-ulje je deblje a ful sintetika tanje a ne redje kao sto mnogi mesaju ova dva pojma,sa 35000 je motor daleko od pohabanog pa sipaj samo ful sintetiku,narosito sto jako vrti a za to je ful sintetika mama i tata za sve ostalo,inace proizvodi se od 1931 godine a od 1971 se prave agregati i spram ulja i vise neide stari sistem -koliko je jak motor i koliko ga brzo vozis ide odredjeno ulje,nego ful sintetika je prilagodjena agregatu i agregat njoj bez obzira da li ima 2 ili 200 konja

 

ulje mi nije problem koliki je problem to sto ne znam dali mi je otisao lanac ili je slab spaner a on se sam steluje automatski,nervira me taj zvuk ..ulje cu da sipam motul 5100 10w40 i videcu kako ce da se ponasa sa njime

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: ZX12R

Što se tiče Kawasakijevih agregata, ceo život vozim kawu i bio sam u dosta evropskih servisa. Po pravilu: agregat NOV ( do 10.000 km ) može da prođe MOTUL 300V 10W40. Ukoliko malo pročitaš o uljima, videćeš da je 300V full sintetic DOUBLE ester ulje. Izuzetnog kvaliteta. Ali...

Inače većina servisa u evropi sipa u nove kaware MOTUL 5100 10W40, a kada kilometraža dođe na nekih 20.00 km, onda isto to 5100 samo 15w50 gradacija.

Ovo što ti pišem pišem ti iz najbolje namere, jer sam ja prošao sa uljima kako ne treba što se tiče kawasakija. By the way, sa motulom 5100 sam viđao motore na servisu u kawasakiju i sa po 90.000 km .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Never drive faster than your angel can fly, 108 postova
  • Lokacija: Louisville KENTUCKY; EU
  • Motocikl: Harley Davidson, cbr 1000 rr

Što se tiče Kawasakijevih agregata, ceo život vozim kawu i bio sam u dosta evropskih servisa. Po pravilu: agregat NOV ( do 10.000 km ) može da prođe MOTUL 300V 10W40. Ukoliko malo pročitaš o uljima, videćeš da je 300V full sintetic DOUBLE ester ulje. Izuzetnog kvaliteta. Ali...

Inače većina servisa u evropi sipa u nove kaware MOTUL 5100 10W40, a kada kilometraža dođe na nekih 20.00 km, onda isto to 5100 samo 15w50 gradacija.

Ovo što ti pišem pišem ti iz najbolje namere, jer sam ja prošao sa uljima kako ne treba što se tiče kawasakija. By the way, sa motulom 5100 sam viđao motore na servisu u kawasakiju i sa po 90.000 km .

 

Istina! I to ne važi samo za kawasaki, nego za sve. Svaki serviser za bilokakvu drumsku vožnju preporučuje polusintetiku. Ljudi plaćaju duplo više full sintetiku aman zato što je na ambalaži nacrtan R motor i "što je bolje" za motor pošto je skuplje. A ustvari može da šteti motoru. Druga je priča ako se vozi na stazi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Nisam se lepo izrazio gore,hteo sam da napisem Motul 5100 tj 15w50 a i 300V je preskup i nepotreban :neznam: presao sam oko 4000km sa ovim ipone katana uljem koje je full sintetika i osecam da mi se cuje vise sad menjac nego na pre nekih 2500-3000km trazi motor malo gusce nema sta ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja