Jump to content

Moto Zajednica

Peugeot Speedfight 2 Problem (ne prima gas)

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peugeot Speedfight2

Pre par dana zariba mi motor zbog toga sto se iglicasti lezaj izlomio iz nepoznatog razloga i napravio risove na cilindru, izudarao klip i glavu motora. Nisu mogli da se obrade cilindar i klip (80ccm kit je bio) i kupio sam motoforce 50ccm kit komplet i promenio rolnice. Nakon sto sam upalio motor on se preporodio, ja sav srecan pipnem gas kad ono nista. angry9.gif Dodam malo jaci ono nista. confused5.gif Okrenem ga skoro do kraja a on podigne malo obrtaje (jako malo) al tocak i dalje nemrda. angry7.gif Sta da radim?? help.gif huh.gifHvala unapred glasses9.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Najverovatnije ti je promenjena dizna u karbu kada je radjen kit na 80cc, posto si vratio na 50cc trebalo bi prmeniti diznu i prestelovati karb.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 2T tuner, 170 postova
  • Lokacija: Beograd, Kotez
  • Motocikl: Malaguti Phantom F12 LC, Malaguti Madison RS250

Kit od 80 ccm ne postoji. Postoje Big Bore cilindri od 86ccm proizvodjaca 2 fast i prave se za Piaggio i Minareli masine. Tako da si mogao da imas cilindar od 70ccm koji je nekome zaribao pa je malo razbusen.

Pri zaribavanju dolazi do pregrejavanja i moguce da ti je stradao neki semering. Probaj da rukom zapusis filter vazduha. Trebao bi da se ugasi, ako se ne ugasi imas fals vazduh. Trebalo bi proveriti i lezajeve radilice. Da li trokira kada mu das gas ili pak muce?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peugeot Speedfight2

Hvala ti, nisam znao to za kit 1ups.gif. Kad sam kupio motor meni je samo receno da je kitovan na 80ccm, kad sam skinuo cilindar on je bio 47.7 a klip (na kome je pisalo 50 0staa2.gif) bio je 47.5. Kad sam sklopio motor sa motoforce cilinderkitom 50ccm i stavio novi gornji iglicasti lezaj kao da nesto opet lupka u cilindru, upalio sam ga samo na 10 sekundi da se cilindar ne sjebe opet i to je to. Skroz je promenio zvuk pri verglanju od kada je prvi put zaribao, sad vergla dosta brze i zvuk je piskaviji nekako, ne znam bas kako da opisem. Proverio sam one spolja, nece da mrdne gore dole ali treba i sa druge strane da proverim al za to vec treba rasklapanje masine(sto cu da uradim koji dan). Aj upalicu ga opet na 5 sec i rupu za filter na karbu. Pozz 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 2T tuner, 170 postova
  • Lokacija: Beograd, Kotez
  • Motocikl: Malaguti Phantom F12 LC, Malaguti Madison RS250

Kada je glavna dizna u karburatoru prevelika onda dolazi do trokiranja usled viska goriva. Ako ne trokira znaci da je dizna dobra ili imas fals vazduh pa je sada smesa donekle uskladjena. Probaj da snimis kratak video i da uploadujes na YouTube, mozda cemo tako uspeti nesto da resimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peugeot Speedfight2

Ajde, sacu da snimim pa da okacim 1jee1.gifSamo mi se cini da opet nesto cangrta u cilindru, posto je i cangrtalo pre nego sto je prvi put zaribao, pa se plasim da mi 9000(motoforce komplet) ne ode u vodu 1ups.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 2T tuner, 170 postova
  • Lokacija: Beograd, Kotez
  • Motocikl: Malaguti Phantom F12 LC, Malaguti Madison RS250

Ko ti je montirao cilindar? Sam ili si terao kod majstora? Ako kazes da cangrlja nesto mora da nisi lepo montirao. Jesi li rasturao blokove? Moguce da su ti delovi iglicastog lezaja ostali u karteru i sada cangrljaju. To moze biti jako opasno jer kroz prelivne kanale lako mogu da dospeju u cilindar i naprave stetu. Rasturi ti to pa sve lepo pregledaj. Lezajeve radilice, semeringe, lezaj u donjoj pesnici radilice. Proveri da li je sve u balansu. Pa tek onda ponovo montiraj cilindar. Steta je da zbog gluposti upropastis nov cilindar.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peugeot Speedfight2

Majstor sklopio sve, zajedno samnom i drugarom. Ma previse sam ja glup da to rasklopim sam, sjebacu nesto 1moto3.gif. Verovatno je to sto si rekao da su upali. Speedfight 2 je kolko sam cuo mnogo komplikovan i neverujem da cu moci sam, moram da nadjem neku pomoc. 1neznam.gif Hvala ti puno na savetima jos jednom 1zdravo.gif1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 2T tuner, 170 postova
  • Lokacija: Beograd, Kotez
  • Motocikl: Malaguti Phantom F12 LC, Malaguti Madison RS250

Majstor koji je to pakovao mora da zna sta radi inace je on odgovoran za stetu. Odakle ti to da je bas speedfight 2 komplikovan. To je dvotaktna masina sa istim sklopom kao bilo koja. Razlikuju se u detaljima. Ako te je strah da se sam upustas u to, nadji majstora kome ces da platis da motor dovede u vozno stanje i da garantuje za svoj rad.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peugeot Speedfight2

Ma bre, ovaj majstor radi samo piaggio masine a ovo mi je sklopio onako drugarski (za dzabe :P ) posto sam free-a redovno radio kod njega. Ma zbog tog bloka mi deluje komplikovano. Nema veze. Raskomadacu ga sutra :) Pozz 1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kao sto rece Phantom, agregat ko agregat isto s**nje drugo pakovanje, SF2 jako dobar sqt u odnosu na SF3 tako da, ako ga dovedes u fab stanje ima slatko da se navozas.

Izvuces agregat, alat u ruke, gajbu piva pored sebe pa polako.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: German
  • Motocikl: Peugeot speedfight 2

Pozdrav ljudi, Imam sledeci problem, Imam 2 peugeot speedfight 2. 

Oboje ne rade motor problem je sledeci... 

Kad pokusam da GA upalim nece da povuce Benzin,znaci crjevo Koje dolazi od Pumpe na Baca Benzin na karburatora, tako ja uzmem Malo benzina I stavim u rupu za filter gde je kod karburatora, onda upali odmah, e sad on upali I dok se ne zagreje radi Probleme, ne vuce gas, kad zagreje nakon 3 min 4 onda nema nikakvih problem, komprwsija je super 8,5 Bara, kad izmerim kod svjekice, 3 karburatora promjenio, benziske Pumpe isto nova, nece I nece nikakvo, znaci kad GA upalim I zagreje, izvucem crjevo iz karburatora, onda stize tu puno goriva, puno... AL Ono prvo startovanje nista, ni kapke... 

2 motor... Problem

Pali is prve, Baza Benzin super, struja super sve OK 

Zapali on jadan, Ali kad Zapali dojdam gas ugusi se I ugasi... Tu je skoro sve novo, Novi zilinder klip karike cdi strujne instalacije, Pumpe karburatora, bombine, I eto nece I nece sta da radim gde da trazim I sta da trazim vise... Doslo Mi preko jaja ozbiljno policy benzina I zapalicu oboje... Pomagajte drugo I. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja