Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Fz6 Fazer

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Pravo da ti kažem, ni ja nisam bio siguran, nisam razmišljao na tu temu, ali sam video modele iz 2004-te i 2005-te i oni imaju sivi ram. Očigledno da su sa crnim ramom krenuli od 2006-te godine. Tako kaže i sajt bikez.com

 

http://www.bikez.com/motorcycles/yamaha_fz6_fazer_abs_2006.php

 

Očigledno da od te godine postoji i verzija sa ABS-om.

 

Baš zato što je ram crn, utoliko bolje za tebe, motor ti praktično više liči na S2. Razlikuje se prednja maska, retrovizori, prednji branik, zadnja viljuška, sedište, držač za noge suvozača, možda i nosač kormana. U principu, ništa drastično. Ako ti odgovara cena, slobodno to pazari. Motor na slici deluje izuzetno očuvano. Koja je cena i koliko je prešao? Izgleda da je stavljen touring vizir.

 

Evo i starijeg modela: http://www.bikez.com/motorcycles/yamaha_fz_6_fazer_2004.php

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha R1 2009

Ako ti odgovara cena, slobodno to pazari. Motor na slici deluje izuzetno očuvano. Koja je cena i koliko je prešao? Izgleda da je stavljen touring vizir.

 

 

Motor ima 13000 km i cena je 5100 eur-a,i da ima dva vizira,GIVI kofer i kupljena u Rodicu,nije iz uvoza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Motor ima 13000 km i cena je 5100 eur-a,i da ima dva vizira,GIVI kofer

 

Ako je prava kilometraža i ako je perfektno očuvan, znači bez ogrebotine (kao što izgleda na slici), to je dobra cena, pazari. Moj burazer je platio 2004-to godište, perfektno očuvan, bez dodatne opreme, 4600 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

To nije S1, već samo FZ6. Znači, FZ6 od 2004-2006. je imao 98 konja, ali se od 2007. prodaje pod istim imenom i sa istim izgledom, ali ima oslabljen agregat od 78 konja. Iste godine, dakle 2007. se pojavljuje i novi model S2 u naked i oklopljenoj (Fazer) verziji, ponovo sa 98 konja. A boje, manje više, imaš razne i za jedan i za drugi model i zavisi da li je 2007. ili 2008.

 

Znači, ako nije S2, onda je to model od 2004. samo što ima crni ram i slabiji agregat. Ako je S2, onda je to novi model. Jel sada jasnije?  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

@Dr.Mracni

Prednji blatobran ti je kod Spaleta 100-110 eura. On ga dobija za max 15 dana, dok kod Rodića možeš da ga naručiš, pa da ga čekaš pitaj boga koliko, a možda ga i ne dobiješ. Viljuške su oko 500-600, far računaj oko 200±50/100 eura. Za instrument tablu ne znam, ali računaj minimum 200... I to sve (sem blatobrana) polovno, naravno...

 

@all

Ne postoji model od 78 konja, kao model sa oslabljenim agregatom. Mislio sam da je to već rečeno ranije, ali nema veze. Dakle, to nije bukvalno oslabljen motor, već je samo sajla gasa blokirana da se odvrne samo do 3/4 punog gasa i time se dobija 78 konja. Prema tome verzija agregata iod 78 i od 98 konja su identične, isto kao i kompletni motori. Sa jedino razlikom da je "blokada snage" na sajli gasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ne postoji model od 78 konja, kao model sa oslabljenim agregatom. Mislio sam da je to već rečeno ranije, ali nema veze. Dakle, to nije bukvalno oslabljen motor, već je samo sajla gasa blokirana da se odvrne samo do 3/4 punog gasa i time se dobija 78 konja. Prema tome verzija agregata iod 78 i od 98 konja su identične, isto kao i kompletni motori. Sa jedino razlikom da je "blokada snage" na sajli gasa.

 

Ne bih rekao da je tako, ima razlike i u mapi ubrizgavanja jer nemaju istu krivu obrtnog momenta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Koliko se ja sjećam iz pisanija ovdje sa foruma - tako je... A mož' biti da ni ja nisam bezgrešan... Kao što sigurno nisam... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ma normalno je pogrešiti, naravno da svi to činimo  :D

 

Pisao sam o tome i ovde http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=23664.msg311436#msg311436

 

To sam prvi put pročitao u Moto Pulsu, dakle da je osim blokade gasa i mapa ubrizgavanja drugačija. Nisu blesavi u Yamahi da ostave isti motor i nude ga po dve različite cene, ne bi bilo korektno za kupce S2 modela. Blokadu gasa svako može da skine, ali je elektronika već nešto drugo. Možda bi mogla slična snaga da se postigne sa Power Commanderom, ko će ga znati, ali po specifikaciji maksimalnog obrtnog momenta očito je da je promenjeno još nešto, a ne samo blokirana sajla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

@Dr.Mracni

Prednji blatobran ti je kod Spaleta 100-110 eura. On ga dobija za max 15 dana, dok kod Rodića možeš da ga naručiš, pa da ga čekaš pitaj boga koliko, a možda ga i ne dobiješ. Viljuške su oko 500-600, far računaj oko 200±50/100 eura. Za instrument tablu ne znam, ali računaj minimum 200... I to sve (sem blatobrana) polovno, naravno...

 

 

Au kakav udarac za prednji blatobran, parce plastike, strasno... :o..

 

koliko kosta sledece za fz6n 2005 viljuske, blatogran, far i instrument tabla?

moze li od novog instrument t.?

 

Mozda bi ti jednostavnije resenje bilo da uzmes od nekog blatobran, odneses ga kod nekog dobrog plasticara, i on ti izlije identican po, pretostavljam, znatno nizoj ceni...ne znam, ja bih se raspitao, ali to je samo za blatobran, viljuske ne moze da izlije i instrument tablui.;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: skupljen
  • Motocikl: Honda cbf 1000

Fazera sam vozio punih 10 godina, hiljade i hiljade kilometara prešao  verujte mi da ni sijalicu nisam promenuo apsolutno nikakav kvar izuzev redovnog servisa (tu nisam štedeo)Udje neki djavo u mene stavi ga na oglas i ode odmah.  Kupih Hondu CBF 1000 i grdno se prevari . Dobar je to motor ali nije za moje 62 god. Težak  a ja precenio svoje mogućnosti. inače motor je skoro nov. Najverovatnije vraćam se na FAZERA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
3 hours ago, radeyamaha said:

Fazera sam vozio punih 10 godina, hiljade i hiljade kilometara prešao  verujte mi da ni sijalicu nisam promenuo apsolutno nikakav kvar izuzev redovnog servisa (tu nisam štedeo)Udje neki djavo u mene stavi ga na oglas i ode odmah.  Kupih Hondu CBF 1000 i grdno se prevari . Dobar je to motor ali nije za moje 62 god. Težak  a ja precenio svoje mogućnosti. inače motor je skoro nov. Najverovatnije vraćam se na FAZERA.

Дај слике, генералије и цену.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svima, moze li mi neko reci o kakvom motoru se radi kod verzije Fazera sa 25 kw iz 2003 god., da li je u pitanju oslabljeni motor ili je snaga smanjena nekom vrstom blokade, hvala.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Samo piše u saobraćajnoj ili na potvrdi da je 25 kw, da bi vozači sa A2 kategorijom mogli da voze. 

 

Pretežno iz CH dolaze.

Bilo je slučajeva kada vlasnici/kupci nisu mogli reg.Motor jer u AMSS prave problem kada gledaju katalosku knjigu a po toj maloj kw ne postoji, gde je potrebno imati potvrdu gde je rađeno i šta je rađeno. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja