Jump to content

Moto Zajednica

Mark Markez

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 377 postova

Svi znamo da stopericu koli burac kako si prosao krivinu, ona neumoljivo meri vreme po krugu. Ove slike s laktovima, cist dogovor sa fotografima, gde, kad i kako.

 

jel i ovo dogovoreno sa fotografima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova

Cao svima ! Trebalo mi je poprilicno vremena da sve procitam. Zaista ste bili vredni. :)

 

A kada je M.Markez u pitanju, s obzirom da je ova tema njemu posvecena, mozete da procitate "zanimljiv" opis doticnog na forumu sportkluba, u temi o sampionima motogp-a. Meni je dolavljeno za taj detalj i moram reci da to nije bilo uzalud izgubljeno vreme.

 

Jedan sasvim drugaciji pristup, i garantuje dobru zabavu.!

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Moj post bi bio predugačak, pun negativnog naboja, neumoljivih činjenica, vapaja, veoma vjerovatno i nekih prostijih riječi, pa da ne bih zamarao čitateljstvo, a i možda čitaju neki mlađi i stoga ću samo reći slažem se sa To Crankom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

citam od pocetka i ne mogu da verujem sta misle moje kolege bajkeri :) pa kako na trci jedan da obidje drugoga na fer i sportski nacin kad svi drze istu najbrzu putanju? Da Dorna uvede sirenu i retrovizore kao dodatnu opremu :) pa kad ovaj iza svirne ovaj ispred vidi u retrovizoru da ovaj iza oce da ga pretekne pa se lepo skloni i propusti ga i to je onda fer i sportski al to onda nisu trke nego BJB otvaranje sezone :)

dosta sale aj malo ozbiljno. Da nije bilo moto3 i moto2 u 2012 cela sezona bi bila dosadna ko smrt. Moto GP (u 2012) ima samo 4 konkurentna motora i 3 konkurentna vozaca Lorenca Pedrosu i Stonera. Svi ostali na satelistskim motorima nemaju nikakvu sansu protiv ova 4 motora. cela sezona se svodila na to da stoner odjezdi (dok nije pao) dva spanca se malo kolju i gotovo. Svi ostali samo ucestvuju da popune brojno stanje. CRT ne racunam to bi bilo ko da WSS vozi zajedno sa SBK. u 2013 se ziva legenda vraca na yamahu dolazi mali MM zeljan slave i trijumfa, a tu su i Dani i Lorenco. Zanci u 2013 ce biti lepog klanja bar 4 motra ostale ne racunam cak ni dukati kao fabricku ekipu. I vi kukate? Problem sa motoGP je sto nema i drugih fabrickih ekipa nema Suzukija, Kawasakija, BMW-a KTM-a...

Ako ce mali MM da podigne gledanost i popularnost motoGP uz naravno Rosija koji i dalje ima najvise fanova, a sve to doprinese da i pstale fabrike nadju racunicu da se vrate i motogp pocne da lici na ono iz 70-80 kad je po 25-30 tak motora startovalo klasi 500 ccm onda ce mu biti sve oprosteno od vas. Ja sam mu vec sve oprostio :) Volim da gledam kako vozi, svaku trku na noz i samo i jedino za pobedu. Bas zbog toga sam bio razocaran kad je ko Lorencio krenuo da kalkulise u Australiji zbog titule al je osvetlao obraz manevrom u zadnjoj krivini i 3 cim mestom. Ajde da sacekamo sezonu 2013-tu i nadamo se da ce biti zanimljivija. Suzuki je najavio test voznje i namerava da se vrati 2014-te nista zvanicno al verovatno. Ako bi jos neka velika fabrika sledila tu ideju mozda bi se povratio stari sjaj motoGP-a koji je sad slozicu se sa vam samo dornino privatno takmicenje.

 

za one mladje koji znaju za motogp od 2000 na ovamo evo kako je nekad izgledao moto gp. (obratiti paznju na broj ucesnika)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3240 postova
  • Lokacija: Debrc

70-ih i do pred kraj 80-ih uspeh je bio kad se na trci pojavi vise od 5-6 fabrickih vozaca, ostali su bili privatnici koji su tesko stizali i do postolja a kamoli do pobede.

Te 81 jeste ih bilo tridesetak ali su pbedjivali samo njih cetvorica.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Moj post bi bio predugačak, pun negativnog naboja, neumoljivih činjenica, vapaja, veoma vjerovatno i nekih prostijih riječi, pa da ne bih zamarao čitateljstvo, a i možda čitaju neki mlađi i stoga ću samo reći slažem se sa To Crankom.

 

ja sam davno govorio da doticnog gospodina to cranca treba staviti za predsednika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

70-ih i do pred kraj 80-ih uspeh je bio kad se na trci pojavi vise od 5-6 fabrickih vozaca, ostali su bili privatnici koji su tesko stizali i do postolja a kamoli do pobede.

Te 81 jeste ih bilo tridesetak ali su pbedjivali samo njih cetvorica.

 

ok al nije bila klasa u klasi. sad imas moto gp 6 motora fabrickih (2 honde 2 dukatija 2 yamahe) od satelita 2 yamahe cal i dovi (2012) bradl na hondi, 2 gresini honde ducati sa hektorom i dukati sa onim cehom sto mu tata vlasnik brna. pricamo o 11 motora od kojih su samo 4 konkurentna. Pa te 81 su bile melem za oci, pa entuzijazam privatnih ekipa :) to je bila ljubav i strast :) sad ih ima samo 3 ozbiljne. strasno :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

Te 82.su fabricki timovi i vozaci gadno podusili od potpuno privatnog vozaca i ekipe. Franko Uncini vozi bez respekta odlicno pripremljen rg500, i prekookeaske i nekoliko evropskih favorita ostavlja u cudu.To je zadnja sezona dominacije privatnika (i sad mi nije jasno kako mu je to uspelo).Svoju tvrdoglavost Uncini demonstrira na najbrutalniji nacin. Sledece sezone preziveo je i cak nastavio da vozi posle oporavka od Mamolinog direktnog udarca motorom u kacigu, (Kaciga je spala, a Mamola zaista nije bio kriv).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Sledece sezone preziveo je i cak nastavio da vozi posle oporavka od Mamolinog direktnog udarca motorom u kacigu, (Kaciga je spala, a Mamola zaista nije bio kriv).

Ja mislim da je u pitanju bio Vejn Gardner.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Tako je, porediti tadašnje i današnje takmičenje nije moguće ni u jednoj ravni. Ali, ni u jednoj!

 

ne poredim ih ja ni u jednoj ravni samo kukam za brojem ucesnika, tj fabrickih i privatnih timova. Nekako mi sve lici na teoriju zavere ko da su ih namerno pogusili sve i ostavili 3 satelitska tima dali im "fabricke" motore i podrsku malecku i rekli vozite vi polako iza nas a mi ce da pravimo biznis. Da se ne bi puno trosili na satelitske timove dovedu CRT i eto 25 motora na startu. Nemam reci :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3240 postova
  • Lokacija: Debrc

Te 82.su fabricki timovi i vozaci gadno podusili od potpuno privatnog vozaca i ekipe. Franko Uncini vozi bez respekta odlicno pripremljen rg500, i prekookeaske i nekoliko evropskih favorita ostavlja u cudu.To je zadnja sezona dominacije privatnika (i sad mi nije jasno kako mu je to uspelo).Svoju tvrdoglavost Uncini demonstrira na najbrutalniji nacin. Sledece sezone preziveo je i cak nastavio da vozi posle oporavka od Mamolinog direktnog udarca motorom u kacigu, (Kaciga je spala, a Mamola zaista nije bio kriv).

 

82 Suzuki je bio itekako konkurentan , pa Lukineli je predhodne godine bio prvak sa Suzukijem, koju godinu pre ( 76-77) Beri Sin.

Uncini je imao punu podrsku fabrike, Roberts nije vozio pola sezone a Lukineli i Spenser su vozili Hondu kojoj je to bila prva sezona sa dvotaktnom masinom, posle eksperimenta sa NR cetvorotaktnom sa ovalnim klipovima.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

Izvinite sto pisem po secanju, od sada cu kao vi za svaki podatak da pitam wikipediju da ne ispadnem glup. Da, udario ga je Gardner. Najslikovitiji pokazatelj Uncinijevog uspeha je da je pobedio Robertsa i Mamolu ciji su timovi imali mnogo vecu fabricku podrsku (Yamaha, Suzuki).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Izvinite sto pisem po secanju, od sada cu kao vi za svaki podatak da pitam wikipediju da ne ispadnem glup. Da, udario ga je Gardner. Najslikovitiji pokazatelj Uncinijevog uspeha je da je pobedio Robertsa i Mamolu ciji su timovi imali mnogo vecu fabricku podrsku (Yamaha, Suzuki).

 

E, kad kažeš "vi" na koga tačno misliš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Pa na MM smo, samo posredno. Uncini je bio prvak pre Spencer-a, on pre Lawson-a, ovaj pre Gardnera... i lagano stignemo i do Marquez-a.

 

 

p.s. ovaj redosled sam iz glave sastavio, bez pomoći Wikipedije!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

E pa da ne kvarimo obicaj da samo oni medicinari imaju teme o rodjendanu, napisacu ovde:

 

Srecan rodjendan Mali! :)

 

Doktorista, nedoktorista, klinac je fenomenalan, harizmaticcan i simpaticcan. Sva srecha, malac!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja