Jump to content

Moto Zajednica

Mark Markez

Recommended Posts

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun

Mislim da su Rossijeve statistike za isti uzrast koje sam čitao (prošle godine valjda?) bile skoro podjednako impresivne. Nije bilo ovoliko parametara, mislim da je bio sam win rate, pole, titule...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Svako doba ima vanserijskog pojedinca. Specifično za Rossija je njegov ogroman udeo za popularizaciju tog sporta. Sa druge strane Marqueza smatram za vozača sa neverovatnom kontrolom motocikla. Čovek je kao prirodni žiroskop ili ima neke anomalije sa gravitacijom. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
11 minutes ago, dvlns said:

@zarekg pa nisi bas rekao do kraja, Markez osvajao titule u konkurenciji sa Rosijem pa ne razumem sta treba da zakljucim

Jeste ali koliko godina je Honda bila dominantna u prvenstvu i koliko pobedjuje Honda a koliko Markez? Koliko je bilo ko tj. bilo koji drugi proizvodjac bio u stanju da se takmici sa Hondom?

To je slicno kao sto je Sumaher osvajao titule sa Ferarijem. I presao u Meklaren (cini mi se) i nije mogao da stigne ni na pobednicko postolje. A "svi" su mislili da bi pobedjivao i sa ficom. I celu karijeru vukao kompleks Sene. 

Markez ce tu uvek imati pokrice da je pobedjivao velikog Rosija, samo je pitanje pod kojim uslovima. Ali to je vecno pitanje u auto-moto sportu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Pa činjenica je da je MM nasledio šampionski Stonerov motor, ali ih je oprao sve u toj prvoj sezoni za sve pare. Znači da dečko tera taj motor kao da se rodio na njemu. I u ovom trenutku je klasa za sebe.

Rosija je pobeđivao i nastaviće to da radi zato što je mlad, u smislu da godine ne rade za askurđela.

Honda nije bila ubedljiva nekoliko godina dok je Yamaha dominirala zato što su razvijali V agregat koji sada kida.

 

Da se osvrnem na Šumahera, i ja sam se pitao da li je toliko dobar vozač koliko je Ferari bio dobra ekipa? Jeste. Posle odlaska u penziju vratio se u Mercedes i radio na razvoju ovog bolida koji sada teroriše F1.

 

I da se vratim na MM, pobeđivao je Rosija u sasvim regularnim uslovima. Jedino mu u karijeri nije trebala ona  po mom mišljenju pederastija kad se praktično umešao u borbu za titulu između đeda i Lorenca. Ta će ga kontroverza pratiti uvek. Koliko god titula da osvoji. A kako stvari stoje biće ih pregršt. Šta bi bilo da je bilo?:D

 

Da se razumemo, navijam za Rosija još od prošlog veka. I tako će ostati do penzije, moje ili njegove. Videćemo ko će pre?:D

Ali MM je ubedljiv, jako, mora se priznati...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
Pre sat vremena, zarekg je napisao:

Jeste ali koliko godina je Honda bila dominantna u prvenstvu i koliko pobedjuje Honda a koliko Markez? Koliko je bilo ko tj. bilo koji drugi proizvodjac bio u stanju da se takmici sa Hondom?

To je slicno kao sto je Sumaher osvajao titule sa Ferarijem. I presao u Meklaren (cini mi se) i nije mogao da stigne ni na pobednicko postolje. A "svi" su mislili da bi pobedjivao i sa ficom. I celu karijeru vukao kompleks Sene. 

Markez ce tu uvek imati pokrice da je pobedjivao velikog Rosija, samo je pitanje pod kojim uslovima. Ali to je vecno pitanje u auto-moto sportu ;)

Jako je neargumentovano tvrditi da Honda pobedjuje a ne Markez. Ne znam kako vise nije deplasirana ta prica makar nakon ovogodisnjeg Lorencovog performansa na Hondi ako vec nije znacilo nista Pedrosino stogodisnje jahanje iste te Honde. 

 

Potpuno je jasno da ce Markez prestici sve Rosijeve rezultate kao sto je jasno da ultrasi u Rosi taboru to nikada nece priznati. 

 

Najveci "problem" je sto smo svaki Markezov potez koji nas nervira vec videli ranije samo je akter nosio broj 46 ali tada nam je bilo simpaticno. Rosi je institucija i on ce sam uraditi sta misli da je najbolje za njega ali ne treba umanjivati Markezovo umece. Najtuznije je sto Rosijevi navijaci u 2019 navijaju za Lorenca :)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Da se razumemo i ja sam u nekom ranijem periodu bio sklon tvrditi da je Honda dominantna ali rezultati kazu potpuno drugacije. Mnogo vise razlicitih vozaca je na Jamahi pravilo dobre rezultate i to ne samo na fabrickoj nego i na Tech 3 i sada na Petronas Jamahi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Svi koje poznajem a prate motogp su nekad, a neki i sad navijali za Rosija. Ja sam navijao nekad. Zasto vise ne navijam za njega? Posle fijaska sa dukatijem u koji je presao zbog svog ega, jer nije mogao da prihvati da su u yamahu doveli mladjanog Lorenca da ga zameni, po povratku u yamahu imao je rezultate i poneku pobedu. 2015 se borio za titulu. I tad je trebalo da ode u penziju. Imao je prvo verbalni sukob sa MM koji je rezultirao onim koskanjem u maleziji i kaznom koja je okoncala borbu za titulu. Za sve Rosijeve navijace, celu Italiju on bi bio i dalje najbolji vozac svih vremena a MM bi bio na stubu srama zauvek. Zasto nije otisao tad kad je imao povoljan trenutak? Na to pitanje pored Rosija odgovor moze da da i Federer, Nadal i nas Nole. 2011 sam gledao MM na moto2 i poceo da pratim njegovu karijeru i navijam za njega, dok je Rosi gubio vreme i zivce u dukatiju zbog para. Kad nestane onog mladalackog zara i hrabrosti, da se rizikuje maksimalno zarad pobede onda je vreme za penziju, ili u Rosijevom (i ostalih gore pomenutih sampiona) slucaju biznis ili kako sto vise zaraditi na staroj slavi. I tako sad kad se direktor VR46 gosn. Rosi pojavi na stazi to je u stvari promocija proizvoda sa likom i delom nekog drugog Rosija koji je nekad zario i palio u motogp-u. Iako sam navijac MM pazljivo motrim na Quartarara, bice zanimljivo da bude jace konkurencije, inace vratice nam se 2011 i 2012 kad su Stoner il Lorenco odjezdili napred a ostali 6 sec. iza. Najbitnije da trke budu zanimljive i neizvesne.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Ako je prica da Markez pobedjuje zbog Honde a Sumaher zbog Ferarija vec toliko izlizana (da li je tacna ostavljam svakome da proceni) kakva je tek prica da Rosi vozi zbog para a Federer i Djole igraju da bi zaradili jos neki milion. Malo im one stotine. To da svi oni voze i igraju zbog para mislimo mi koji jedva skrpimo za neki auto/motor i registraciju za isti. Njima pare ne trebaju. Zato Rosi vozi u 40 godina (i zato skoro duplo mladji Markez nema neku konkurenciju) a Federer trci za lopticom u 38 ili 39, koliko vec ima. A i Djole ce ko zna dokle. Samo je ovde obrnuto, matorci nemaju konkurenciju. 

 

Kada Markez kao Svetski prvak (kao sto je Rosi to uradio sa Hondom) predje u ekipu koja ne moze da osvoji 4-5 mesto a onda sa istom tom ekipom (sa Yamahom) sledece godine bude Svetski prvak, e tek tada ce ga priznati za velikog vozaca. Ovako ce, ako sve bude kako treba, osvojiti ko zna koliko titula. Kao sto bi Rosi do sada sa Hondom osvojio jedno 15 sa po 10-12 pobeda po sezoni. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

U pravu si. Dozvolio sam opet sebi da udjem u diskusiju kao da pricamo o argumentima. I sad Markez treba da ode u KTM za recimo 2 godine sa osvojenih 10 titula i osvoji jedanaestu sa KTM-om ali to nije to jer je prvih 10 sa Hondom. Nije imao "teske" protivnike kao Sete ili Max on je imao samo Rosija, Lorenca i Pedrosu. Kada njega odvali Kvartararo a hoce to ce biti jer je bolji a kada je Lorenco odvaljivao Rosija to je zato sto se Rosiju nije vozilo. Kada je Stoner pobedjivao Dukati je bio najbolji motor a Stoner je samo drzao korman. 

 

Volim Rosija ali nisam slep. Decko trenutno vozi najbolje i tacka

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: BL
  • Motocikl: Honda CBR 1000RR SC59

Konkurenciju je ove god MM zaista pomeo, za klasu je iznad svih. Odrao ih od batina :rat3:

Zaista ne vidim ko moze da ga ugrozi u skorijem periodu, Raroo ima potencijal, ali tek treba da se prekali, kvalifikacije su jedno, trke nesto drugo.  Ostatak grida, sumnjam, Rins nekad mozda.

Dukati potpuni promasaj s vozacima, kao i Yamaha. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
Svi koje poznajem a prate motogp su nekad, a neki i sad navijali za Rosija. Ja sam navijao nekad...

2011 sam gledao MM na moto2 i poceo da pratim njegovu karijeru i navijam za njega...

Iako sam navijac MM pazljivo motrim na Quartarara


Pazljivo, pazljivo, budi spreman kada Quartararo krene da pobedjuje da pocnes za njega da navijas
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

Ja ne mogu da verujem da se i dalje prica o tome "Honda pobedjuje a ne MM..." Navijam za Rosija ali mislim da su Rosijevi navijaci najiritantnija/nerealnija sportska navijacka grupa na svetu

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Далеко од тога да мислим да  ММ није добар возач, напротив одличан је, само му не треба све ово што ради, и без тога би био доминантан.

Ово каже човек који га не подноси али поштује његову вештину, и дуго памти.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi
Pre 10 sati, Komsa je napisao:

говнарко

укочио дечку у кривини


Ma nije govnarko. Koliko god to nama "govnarski" izgledalo, to je legitiman trkački potez. Bio je ispred i ima pravo na sve raspoložive opcije kako bi odbranio poziciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Svi vozači su do sada imali opasne lomnjave, Markez nije imao ! Pitanje je samo ne dali će. nego kada će se to desiti.  Kad bude gledao par trka preko TVa onda će drugačije razmišlati !!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Jer je 25G za picke i neozbiljno je (pri tom mozda je bilo i vise nego telemetrija ne belezi preko 25G)

 

161522.big.jpg
WWW.MOTOGP.COM

It was a minor miracle that Marc Marquez did not suffer major injury in his Friday crash at the end of the Mugello start/finish straight. The Spaniard, who made the conscious decision to...

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
3 hours ago, rastkojokic said:


Pazljivo, pazljivo, budi spreman kada Quartararo krene da pobedjuje da pocnes za njega da navijas

meni je najbitnije da se trkaju, da do zadnjeg kruga imamo neizvesnost ko sto smo videli u austriji, engleskoj i sad u italiji. Kad onaj sto vodi ode 5 sekundi ispred nije interesantno. MM je dve izgubio jednu dobio, al mi smo uzivali. Markez je na vrhuncu, nece plakati za mojom podrskom Quartararu treba, sto vise podrske sa tribina bude imao to ce biti drcniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Dobra reklama za Alpinestars.

 

Lorenco je u sa male brzine i lakom  padu polomio dva prsljenja. Jednostavno stvar srece, koja nije bila na njegovoj strani  !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Ima tu jos nesto osim srece, Markez statisticki godinama ima najvise padova ali su njegovi padovi na kocenju a ne na otvaranju gasa i nema high side padove. Koliko znam on i Lorenco voze isti motor tako da ocigledno bolje od Lorenca otvara gas na Hondi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja