Jump to content

Moto Zajednica

RUSIJA 2012

Recommended Posts

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

1. dan - Beograd.......Satu Mare (Rumunija) oko 500 km

 

Nisam pisao neko vreme reportaze, lenj sam............znam.

Evo pokusacu da se iskupim ovogodisnjom reportazom............a kasnije, mozda i one koje sam provozao a nisam napisao..........videcemo.......

 

Ove godine idemo Verica i ja da se provozamo malo po Rusiji, kazu Rusija ovo, Rusija ono........ajde bas da vidimo sta je tu istina.

 

Idemo sledecom rutom:

SRBIJA - Rumunija - Ukrajina - Belorusija - Litvanija - Latvija - Estonija - RUSIJA - Ukrajina - Rumunija - Bugarska - SRBIJA

 

To je nekih oko 8.500 km, resili smo da budemo 3 noci (2 dana) u Sankt Petersburgu, 3 noci (2 dana) u Moskvi i 5 noci (4 dana)u Bugarskoj (Zlatni Pjasci) na moru.

 

Znaci ostaje nam da se vozimo 12 dana...........ok, nije strasno, to mu dodje prosecno nesto vise od 700 km dnevno.........nekad malo vise, nekad malo manje........pa jel smo bajkeri ili pi..e (sto rece Furius Panda)...

 

Ja sam hteo da idemo Verica i ja prvo u Garmish PartenKirhen na BMW Days 2012, ali Verica mi rece da ce njoj biti dosadno, tako da sam ja "skoknuo" sam tih oko 2.000 km i lepo se provozao po Alpima........ali o tome cu napraviti jedan mali putopis posebno........

 

Dosao dan "D"..........13.07.2012..............krecemo.

 

dsc08502o.jpg

 

dsc08504n.jpg

 

Cim smo usli u Rumuniju sipao sam odlican bezin od 100 oktana po ceni onog naseg od ?? oktana.

 

dsc08507e.jpg

 

Malo kasnije smo stali da pojedemo deo sendvica koje je Verica napravila..........mora se........nije tesko.

 

dsc08511z.jpg

 

odmorili se.........

 

dsc08512g.jpg

 

i nastavili dalje........gledajuci levo, desno u nadi da vidimo nesto lepo, upecatljivo za Rumuniju.

 

Krajolik je onako..........vise siromasan nego li luksuzan, ali ima neki svoj imidz, uostalom pogledajte pa prosudite sami.........

 

dsc08513a.jpg

 

dsc08514xh.jpg

 

dsc08517s.jpg

 

dsc08519j.jpg

 

Posto je Rumunija u Evropi ubrzano gradi kruzne tokove ...........svuda, valjda tako treba.........

 

Okrepili smo se u lepom privatnom hotelu - restoranu.............

 

dsc08520j.jpg

 

dsc08522jr.jpg

 

dsc08523p.jpg

 

dsc08524x.jpg

 

Verica je obisla vrt i ustanovila je da je prelep, ajde i ja da proverim..........eh, jes lep, zaista......

 

dsc08525u.jpg

 

I odosmo mi dalje..........do naseg danasnjeg cilja - Satu Mare.

 

dsc08528r.jpg

 

Stigosmo, ali Garmin nema mogucnosti da nas odvede bas do hotela, moramo da pitamo na ulici.........

 

dsc08530br.jpg

 

I uspeli smo, nasli smo hotel koji smo rezervisali preko Booking.com, hotel je u sklopu nekog SPA centra, u stvari u sklopu neke teretane, ali ne zalimo se...........

 

Ajde da zavrsimo sendvice sa dodatkom ............HLADNO PIVO (kupljeno u obliznoj prodavnici).........uh, ala prija........

 

dsc08531iz.jpg

 

nesto gledam ovu sliku...............izgleda da sam se malo ugojio..........moracu malo da pripazim na kilazu.

 

Verica bolje izgleda.........

 

dsc08532vp.jpg

 

Mora da ja vise jedem, ili nesto tako.........a mozda je i od vlage........malo sam se naduo......:-)

 

I tako je prosao nas prvi dan puta za Rusiju.......

 

Idemo dalje, vrlo skoro............

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Svaka cast, zavidna kilometraza, jedva cekam nastavak! :)

 

Samo, ja ne bih pio to pivo koje svuda ima, probao bih nesto domace, mada to zavisi koliki ste ljubitelj. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

2. dan - Satu Mare ........ RIVNE (Ukrajina)

 

Odmorili smo se, naspavali i krenuli dalje. Danas cemo uci u Ukrajinu i preseci je u pravcu Belorusije.

 

Kao sto mozda znate u Rumuniji nije cudno da na magistralnim putevima sretnete ovakva vozila (i to registrovana, sa tablicom).........

 

dsc08533c.jpg

 

Rumuni imaju sklonosti ka zivopisnim bojama..........kao sto je ova kuca.......

 

dsc08535l.jpg

 

Tako mi stigosmo ubrzo do granice sa Ukrajinom.

 

dsc08538e.jpg

 

dsc08539.jpg

 

Na granici, carinici malo treniraju strogocu.........pitaju me da li imam ovo....ono .....pa i da li imam lekove, ja im kazem da imam lekove za pritisak i tu nastane "problem". Zagledaju oni bocicu i savetuju se, pitaju da li imam pismeno od lekara da je to lek za mene ??? :zbunjen: ja im kazem da pogledaju na internet pa ce videti sta je taj lek...........i tako posle jedno sat i po, nastavismo put dalje.

 

:moto3: :moto3: :moto3:

 

Sretosmo kolege bajkere, pozdravismo se i odosmo dalje.............da napomenem da su na ovoj turi bili vrlo retki bajkeri na putu, tako da smo pore ove dvojice sreli u Rusiji jos dvojicu Rusa i mladi par iz Svajcarske .............i to je sve.......nikog drugog.

 

dsc08543xa.jpg

 

Mostovi su im malo zardjali........

 

dsc08545k.jpg

 

Putevi su im...............losi i to svi sem glavnog puta koji vodi za Kijev.

 

dsc08547n.jpg

 

Na putu mozes sresti bukvalno SVASTA !!!

 

dsc08548hw.jpg

 

Sela im nisu lepa, nekako prljava, i ne osecas se lagodno..........

 

dsc08551i.jpg

 

Pretezno su pravci u beskraj..........

 

dsc08553o.jpg

 

Jako malo ima tabli koja pokazuju pravac kretanja, ali dobro je ........imamo Garmina.

 

dsc08554n.jpg

 

Crkava pravoslavnih ima mnogo, potpuno su gradjevinski razlicite od nasih, lepe su na svoj nacin.........

 

dsc08556d.jpg

 

Sreli smo i jedno vencanje........Verica je slikala Skodu Octaviju u kojoj je bila mlada.......

 

dsc08557f.jpg

 

Ovaj deo puta je izuzetno dobar, idemo malo brze.........gaaasssssssss !!!!!

 

dsc08561b.jpg

 

Priroda je ovde lepa, blago brdovit teren..........uzivamo........

 

dsc08562j.jpg

 

dsc08563s.jpg

 

dsc08564im.jpg

 

Ovde je priroda drugacija nego kod nas (to cemo ustanoviti i u Rusiji), recimo ove biljke sto rastu pored puta su kod nas visine do 20 cm, ovde je njihova visina .........do 1,5 m (da, da, oko metar i po)........... :staa2: :staa2: :staa2:

 

dsc08567uj.jpg

 

Crkve...........

 

dsc08569y.jpg

 

Ogromni spomenici iz vremena komunizma..........kad kazem ogromni onda verujte da su OGROMNI.......... preko 20 m u visinu..........

 

dsc08570lh.jpg

 

Odmorili smo se na pumpi uz kafu (koja je odvratna)............

 

dsc08572b.jpg

 

Cene goriva su oko polovine od nasih cena...........

 

dsc08574a.jpg

 

Okolina..........crkve..........

 

dsc08576m.jpg

 

I poce los put, prav kao strela u nedogled, pun rupa kao "svajcarski sir".........

 

dsc08577wp.jpg

 

dsc08578k.jpg

 

dsc08579m.jpg

 

dsc08581.JPG

 

Naisao na drvo kraj puta, neka rasrsnica, ajde da proverim na karti Garmina, nesto mi sumnjivo..........ovaj los put traje vec preko 100 km............ :stabre:

 

dsc08584p.jpg

 

To je to..........na dobrom smo putu, put sa oznakom E- kao nas E-75, idemo dalje........

 

dsc08585.jpg

 

dsc08586i.jpg

 

Naidjosmo na lep prizor, devojka sa psom se sunca (bez gornjeg dela....kakva sloboda :hej:

 

dsc08587mg.jpg

 

pa smo malo uradili "crop"........

 

dsc08587a.jpg

 

I nastavili pravcem u nedogled...............ovo sto vidite predstavlja oko 35- 40 km pravca koji vidimo golim okom (merio sam)........ :aha:

 

dsc08592.jpg

 

Crkve.........

 

dsc08594d.jpg

 

Pumpa.......

na kojoj vidim da prelazim ogroman broj kilometara sa jako malo goriva - sto je normalno jer ne prelazim 90-100 km/h i samo povremeno, vise se bavim slalomom da bi izbegao rupe i neravnine..............kojih ima ........milion.

 

dsc08596wz.jpg

 

Moj rezervoar prima oko 34 litra, presao sam 448 km i ostlao mi je za jos 162 km, znaci da bi mogao da prodjem nekih 610 km sa jednim rezervoarom i to nije stabilizovana brzina, non-stop je gas.....kocnica i levo desno.

Znaci da sa stabilnom brzinom moglo bi i preko 750 km da se predje........nazalost ne koristimo "stabilnu brzinu"............tako da svracamo na pumpe cim zatreba........

 

Put je i dalje "divan", sada je na redu neka kocka........model Ukrajina.

 

dsc08597h.jpg

 

Pa opet neka crkva.........

 

dsc08598v.jpg

 

i za promenu....................RODE....

 

dsc08601e.jpg

 

i stigosmo u hotel "AJVANHO", hotel je super, malo cudno, kao da smo u Engleskoj u srednjem veku...........

Sacekale su nas u dvoristu neka zenska deca (valjda mala matura) i odmah se slikale pored motora i oko hotela..........mora da je ovaj hotel nesto popularan u ovom kraju.

 

dsc08603t.jpg

 

dsc08605p.jpg

 

dsc08606r.jpg

 

dsc08607t.jpg

 

Verica i ja smo se presvukli i na po pivce pre vecere.........

 

dsc08608d.jpg

 

Hotel je zaista lep i interesantan........

 

dsc08612p.jpg

 

dsc08613d.jpg

 

dsc08616d.jpg

 

dsc08617z.jpg

 

Vecera je iznenadjujuce ............ODLICNA !!!

 

dsc08620c.jpg

 

dsc08621vm.jpg

 

dsc08622g.jpg

 

Malo romantike........uz zalazak sunca.........

 

dsc08624n.jpg

 

Na kraju deser i kafica.........kao sto je red, zar ne?

 

dsc08625c.jpg

 

dsc08626c.jpg

 

I tako prodje nas drugi dan na putu, lepo je pocelo.........idemo dalje........

 

Uskoro nastavljam sa ovom pricom......

 

:zdravo::moto3::zdravo::moto3::zdravo::moto3:

  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Citajuci ovaj i jos par putopisa od pre imam utisak da je Ukrajina teska rupcaga.

 

Ovakav put moze da vas zadesi u glavnom gradu Ukrajine, a mogu da mislim sta je tek po provinciji.

Ruku na srce, nisu svi putevi u Kijevu ovakvi, centar je sredjen, ali cim izadjes iz centra - putevi su uzasni.

 

Ali Kijev je po meni fenomenalan, ima svasta da se vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Marokanac,sve je extra ali mene muci ona slika,gdje se ona riba sunca... Sta radi onaj asov kraj nje ? :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja