Jump to content

Moto Zajednica

vredi li popravljati

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: suzuki gs500

U pitanju je gs500 '97 godiste. Obzirom na vrednost motora ne znam da li se isplati popravljati ga nakon lupanja, tj da li ce me na kraju izaci skuplje nego da prodam rasturen i dodam za ispravan motor.

Motor je pre lupanja bio u super stanju a sad su iskrivljene prednje vile, polomljen nosac rucki kormana, razlupani obrtomer, brzinomer, far, migavci i drzaci za sve to. Dakle bukvalno ceo prednji kraj. Tocak izgleda ok, rucke mozda i mogu da posluze, prednja kocnica ne radi, slomljena rucka a mozda i jos nesto zeznuto. Pored navedenog probijen rezervoar. Ostalo na oko deluje ok.

E sad, ja nisam majstor i tesko da mogu sam ista uraditi. Da li ima varijanta da nekome samo istresem motor i da nabavi potrebne delove, odradi sve sta treba ili bih morao sam traziti po otpadima, oglasima ? Ova druga varijanta otpada posto nemam vremena niti zivaca za tako nesto. Zanima me barem okvirno isplativost takve popravke pod pretpostavkom da se ugrade svi potrebni delovi da se motor dovede u 100% ispravno stanje + ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: suzuki gs500

Jesu, napisao sam gore.

Edit:

Jeste da na oko ne izgleda strasno i za nekog ko ima pristup delovima i razume se malo u majstorisanje bi verovatno izaslo jeftino da se sredi, ali me interesuje da li se isplati meni da platim majstoru ovakvu popravku posto sam ne umem. Moze na kraju da ispadne finansijski neprijatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Nadji majstora koji će ti dati cenu za sve pa nek se on kusura sa otpadima i farbarom. Najverovatnije će posao prihvatiti neko ko ima gs-a u rashodu za delove. Kad kalkulišeš imaj u vidu dodatne troškove prevoda i registracije kod kupovine drugog motora kao i upitno stanje, znači ja bih pre uradio svoj za iste novce pod uslovom da te taj motor zadovoljava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Rezervoar moze da se uradi, brzinomer i obrtomer ako ne nadjes fabricki povoljno mozes da kupis KOSSO, imas na ebay-u mozes naruciti od kolega ovde sa foruma koji sa tim rade. Sto se tice fara moze neki custom sa ebay-a a moze i polovan. Vile je moguce ispraviti ako nisu mnogo ostecene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Nije nista strasno,da si blize ja bi ti ovo uradio jako povoljno,viljuska i ako je kriva o je vrlo malo, i lako se ispravi,cak i sat moze da se zavari plastka i ofarba,jedino sto treba da su uzme je levi hebl tj. rucica volana i far..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja