Jump to content

Moto Zajednica

BJB dan na stazi, 30. Septembar 2012.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: cb750f kr250s zzr600 xt350 dr650djebel vt600shadow gsx1100r vfr400r 650tangai yzf6r gsxr600r zx6r YZFR6R

sale vozi neka sami uce a u ostalom uvek ima neko.....profiler sa nizim pritiskom brze zagrejes gumu,tkd je vozio prosle godine na tim gumama, pitacemo ga na stazi koji pritisak

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Polako sa prepucavanjima, stvarno mislim da za tim nema potrebe. Do 30tog ima jos vise od dve nedelje i verujem da ce se popuniti mesta jer cemo u narednim danima bolje da ispromovisemo sam TD. To do sada nismo radili zato sto je potraznja bila velika na prethodnim TD-ovima.

 

Kao i do sad prepucavanje je bilo x puta korisnije od nekakvih hvalospeva u rukavicama.

 

Nije da ne bih voleo da se prijavi svih 60 ali bih takođe rado doplatio da nas bude manje na stazi... OK su oba slučaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fz1

Neka preporuka za Michekin PilotPower 2CT? Kontam nece biti nesto topao asfalt pa mozda ne neki bas previse nizak pritisak?

 

Ja sam vozio 2.1; 1,9....na dva pretprosla td kada je bilo oko 25 stepeni....odlicno drzalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

@Mackar6 & nenad_dj

Hvala za info videcemo sutra jos sa tdk pa da presecemo :)

Upravo stavljene nove plocice :D

 

Nego jel ima neko info da li sutra mozemo da povedemo nekoga sa sobom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

@Mackar6 & nenad_dj

Hvala za info videcemo sutra jos sa tdk pa da presecemo :)

Upravo stavljene nove plocice :D

 

Nego jel ima neko info da li sutra mozemo da povedemo nekoga sa sobom?

 

ja vodim 2druga pa ako ne moze nek se druze u kaficu0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 465 postova
  • Motocikl: Suzuki gsx r 600 k8

@Mackar6 & nenad_dj

Hvala za info videcemo sutra jos sa tdk pa da presecemo :)

Upravo stavljene nove plocice :D

 

Nego jel ima neko info da li sutra mozemo da povedemo nekoga sa sobom?

 

Ja sam vozio zadnju 1.8 - 1.9 a prednju 2.1 - 2.2.

 

 

Guma nema n-tec tehnologiju pa mislim da nije dobro da ide ispod. Malo ljulja dok se ne obice krug, ali posle lepo drzi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Hteo bih da prijavim dva drugara pod rednim brojem 41. i 42. ako nije kasno, a verujem da ce uplati u ponedeljak.

 

 

 

1. Ares (ZX6RR) – uplaćeno<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px; ">2. bane76 (GSXR600) – uplaćeno

3. energija (GSXR750) – uplaćeno

4. ftj (ktm duke 690) - uplaćeno

5. nenad_dj (yamaha fz1) – uplaćeno

6. Pablo (VTR 1000 SP1)

7. spettacollo (ZX636) - uplaćeno

8. hornetshooting (dl 650)

9. Dragan Manojlovic (honda cbr 1000) – uplaćeno

10. bgboki, Bojan Pavlovic (transalp 650) - uplaćeno

11. Maki (Suzuki GSX-R 1000 SBK) - uplaćeno

12. Marko011 (F4i sport)

13. aleksr6 (r6) – uplaćeno

14.macakr6 (r6) – uplaćeno

15. Mungos (fzs 1000) – uplaćeno

16. Kata (kawa z750) - uplaćeno

17. Miljus (bmw k) - uplaćeno

18. sicma (Suzuki GSX-R 600) - uplaćeno

19.Milan Djuric (Suzuki Gsxr 600) – uplaćeno

20. Igor Bojat (Triumph speed triple 1050) – uplaćeno

21. Branimir Nikolic (Suzuki B-King) – uplaćeno

22. Kosać Stojan (Ducati 1098) – uplaćeno

23. Vojislav Boskovic (Ducati Streetfighter 1098) – uplaćeno

24.

25. WEZ (DL650) - uplaćeno

26. to crank (Gsxr600) - uplaćeno

27. nemanjakv (r6) - uplaćeno

28. Jelena599 (R6)

29. Benjamin Tasi (Suzuki GSX-R 600 K1) - uplaćeno

30. Toreador GSXR 1000

31. PROFILER GSXR 600 - uplaćeno

32. 954 (yamaha FZ1) – uplaćeno

33. Aleksandar Davidovic (ktm duke 690)

34. Zelimir Jurcic (Ducati Diavel) - uplaćeno

35. Nebojsa Vorkapic (Honda CBR 600 RR) - uplaćeno

36. Srećković Slobodan ( BMW F 800 )

37. MaxB, Aleksandar Savkov (TDM 900) – uplaćeno

38. Zedex (zx7rr) – uplaćeno

39. Marko Kolenc(ducati 1198) – uplaćeno

40. Mario Lipcajt (suzuki gsxf 750) – uplaćeno

41. Dmitric Miodrag

42. Nikolic Sinisa

43. Simon69 (Yamaha YZF 1000 Thunderace) – uplaćeno

44. salle_ ( Honda CBR 954 )

45. Mario Zlobec (SV1000) mario - uplaćeno

46. Severian (bmw R1200GS)

47. skijash (honda cbr 600rr)

48. chicha (r1200gs/cbr600f)

49. sl jastreb (RSV Tuono/FZR100) – uplaćeno

50. Zeljko Kozomora (Ducati Panigale 1199 rs) – uplaćeno

51. Radomir Djuric (Ducati Panigale 1199 s) – uplaćeno

52. Aleksandar Zarupski (Ducati 1198 sp) – uplaćeno

53. Petar Djuric (Ducati 848 evo) – uplaćeno

54. ivicat13 (cbr600f)

55. Tomislav Vukicevic (KTM690Duke) - uplaćeno

56. Iske, Ivan Isakov (VFR 800) - uplaćeno

57. Aleksandar Andjelov (Suzuki GSX-R 1000)

58. Petkos (Gsxr600) - uplaćeno<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px; ">59. Dacadark (BMW 1200) – uplaćeno

60. <br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px; ">

0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR 600 K8

E, to obavezno...ovo danas je bilo sramota...dodju ljudi iz daleka, i ostave svoje iza zice kao da se ulazi u NASU..Neki su se i vratili kuci bez voznje, a i sam sam bio na granici da postupim isto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova

ljudi ja stvarno ne razumem u cemu je toliku problem shvatiti jedno pravilo koje pise u pravilniku dostavljenom svima koji su bilo kada u poslednjih godinu dana popunili prijavu za TD - nema pratilaca i publike (osim za grupne posete kao sto je BJB TD). pri tom, bez obzira na to pravilo koje je napisano a ne receno mi smo od kako je postavljena zastitna ograda dopustili da ljudo prijave pratioca (sto je sa nekima i danas bio slucaj). ko je prijavio pratioca imao je njegovo ime na spisku na kapiji i on je usao. e sad sto su neki dosli na bombaka i pored toga sto pravila i pisu i vaze vec godinu dana (i raspravljena na ovom forumu nekoliko puta) pa idu po sistemu "ma samo ovaj put i samo za mene ne vaze pravila" to je njihov problem. zapravo to ne problem onih koji su ih doveli i lagali da ce uci na neku foru. covece, BJB bi trebalo da zna kako se to radi jer je radjeno vec toliko puta - spisak imena i gotovo. nikada nije bilo ni najmanjeg problema sa BJB danima. zasto bi sada vazio neki drugi sistem

 

staza nije NASA ali ima svoja pravila koja su jasna i napisana, svima koji voze dostavljena uz prijavu (direktan link na pdf), vaze vec celu godinu, i ne podlezu burazerskom sistemi koji je ovu zemlju ionako doveo gde jeste.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

E, to obavezno...ovo danas je bilo sramota...dodju ljudi iz daleka, i ostave svoje iza zice kao da se ulazi u NASU..Neki su se i vratili kuci bez voznje, a i sam sam bio na granici da postupim isto...

 

Sramota je blaga rec. Ja sam taj koji se danas okrenuo i vratio. Samnom je posla devojka kao i prvog jula. Ispostavilo se da iz nekih blago receno "cudnih" razloga nije bezbedno/pametno, ili sta vec da ona i ostatak ljudi udje u krug staze. Pola osoblja prica kako nemaju spiskovi i ne postoji mogucnost da se tako nesto pravi za posetioce, druga polovina da ima, treci trece i tako u krug. Niko nije nizasta nadlezan i niko nista ne zna i niko nista ne moze da ucini po bilo kom pitanju. Setali su me od jednog do drugog prebacujuci loptu kako je taj neko drugi nadlezan i ima "moc" da tako nesto odluci. Na kraju je to bio neresiv problem za osoblje i uravu Navaka.

 

Na kraju sam bio prinudjen da se pokupim i vratim za Beograd. Zasto? Pa sve ima svoje granice.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova

E, to obavezno...ovo danas je bilo sramota...dodju ljudi iz daleka, i ostave svoje iza zice kao da se ulazi u NASU..Neki su se i vratili kuci bez voznje, a i sam sam bio na granici da postupim isto...

 

Sramota je blaga rec. Ja sam taj koji se danas okrenuo i vratio. Samnom je posla devojka kao i prvog jula. Ispostavilo se da iz nekih blago receno "cudnih" razloga nije bezbedno/pametno, ili sta vec da ona i ostatak ljudi udje u krug staze. Pola osoblja prica kako nemaju spiskovi i ne postoji mogucnost da se tako nesto pravi za posetioce, druga polovina da ima, treci trece i tako u krug. Niko nije nizasta nadlezan i niko nista ne zna i niko nista ne moze da ucini po bilo kom pitanju. Setali su me od jednog do drugog prebacujuci loptu kako je taj neko drugi nadlezan i ima "moc" da tako nesto odluci. Na kraju je to bio neresiv problem za osoblje i uravu Navaka.

 

Na kraju sam bio prinudjen da se pokupim i vratim za Beograd. Zasto? Pa sve ima svoje granice.

 

Da li si kao za BJB dan prijavio ime pratioca bilo gde? Zasto je to problem? Spisak publike postoji tj postojao je za danas i oni malobrojni koji su ispostovali ista pravila po kojima je do sada organizovano toliko TD termina bas sa BJB zajednicom usli su unutra. Apsolutno nista se nije promenilo od prosli put, i u napisanim pravilima koja si dobio na mejl i u nepisanim koje smo ustanovili za BJB zajednicu. Zasto smatras da su pravila tu za nekog drugog? Ja licno danas nisam bio prisutan ali sam siguran da su prisutni ljudi danas preziveli poprilicno neprijatnu situaciju (i gosti i zaposleni NAVAKA koji su verbalni bukvalno napadnuti) samo zato sto pojedinci ne zele da citaju pravila ili da postuju ono sa cim su se i sami slozili toliko puta do sada bez ikakvih problema. Na kraju krajeva da li bi voleo da vozis a pored tebe se pojavi neko ko niti je potpisao da odgovara za svoje postupke niti ima vozacku dozvolu (imali smo nekoliko puta bas takvu zamenu izmedju vozaca i pratioca, samo malo da covek proba pa da se nestt desilo ko bi bio kriv). BJB je ubedljivo najorganizovanija, najpazljivija i najrazumnija grupa ljudi koja je ikada bila na TD. Zasto sad sa pojedincima odjednom postoji problem?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Danas je bilo dosta propusta u organizaciji koji bi morali da se otklone u budućnosti kako bi i gostima i osoblju NAVAK-a dan bio prijatniji.

 

Ja sam bio na svakom BJB TD-u ove godine pa mogu da sumiram utiske iz tanijih vožnji i ove.

Da bi bilo lakše za komentarisanje (konstruktivno) pisaću pod brojevima:

 

1. Na navakovom sajtu piše da u okviru TD-a svaki vozač sam bira kada će ući na stazu i izaći sa iste tj. koliko će vremena provesti na istoj. Danas to nije bio slučaj. Razumem da je podela na grupe normalna i realna stvar ali bi onda tu informaciju trebalo skinuti sa sajta. Možda su zbog te informacije neki danas krenuli odmah na stazu ne sačekajući svoj red/grupu.

 

2. Nalepnice su očigledno nešto što je neophodno kad je podela po grupama u pitanju. Ljudi koji su danas prvi put došli na stazu, verovatno nisu imali pojma kakva je ta podela na grupe pa smo imali situaciju da u prvom stintu na stazu izađe ko je kako hteo, a ne po podeli kakva je trebala da bude.

 

3. Slaba kontrola ko je u kojoj grupi, tj. kad je čiji red da vozi. Ovo proizilazi iz problema neobeležavanja grupa (nalepnicama, narukvicama...) Ja sam video da je jedan isti vozač ulazilo na stazu u tri stinta za redom, bez da to iko registruje.

 

Na brifingu je trebalo jasno objasniti kakva je podela po grupama i ko kada nastupa. Meni je to rečeno onako u prolazu na samoj kapiji.

 

 

Da ne bude zabune, ovo nije pljuvanje osoblja navaka koje je zaista korektno već želja da se neke stvari organizuju na bolji način.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova

Danas je bilo dosta propusta u organizaciji koji bi morali da se otklone u budućnosti kako bi i gostima i osoblju NAVAK-a dan bio prijatniji.

 

Ja sam bio na svakom BJB TD-u ove godine pa mogu da sumiram utiske iz tanijih vožnji i ove.

Da bi bilo lakše za komentarisanje (konstruktivno) pisaću pod brojevima:

 

1. Na navakovom sajtu piše da u okviru TD-a svaki vozač sam bira kada će ući na stazu i izaći sa iste tj. koliko će vremena provesti na istoj. Danas to nije bio slučaj. Razumem da je podela na grupe normalna i realna stvar ali bi onda tu informaciju trebalo skinuti sa sajta.

 

2. Nalepnice su očigledno nešto što je neophodno kad je podela po grupama u pitanju. Ljudi koji su danas prvi put došli na stazu, verovatno nisu imali pojma kakva je ta podela na grupe pa smo imali situaciju da u prvom stintu na stazu izađe ko je kako hteo, a ne po podeli kakva je trebala da bude.

 

3. Slaba kontrola ko je u kojoj grupi, tj. kad je čiji red da vozi. Ovo proizilazi iz problema neobeležavanja grupa (nalepnicama, narukvicama...) Ja sam video da je jedan isti vozač ulazilo na stazu u tri stinta za redom, bez da to iko registruje.

 

Na brifingu je trebalo jasno objasniti kakva je podela po grupama i ko kada nastupa. Meni je to rečeno onako u prolazu na samoj kapiji.

 

 

Da ne bude zabune, ovo nije pljuvanje osoblja navaka koje je zaista korektno već želja da se neke stvari organizuju na bolji način.

 

 

Organizacija je (trebalo da bude) sledeca - samo u prvom izlazu na stazu bile su podeljene grupe zbog onih koji su prvi put tu. Posle toga redari daju signal na svakih 20 minuta ali svako moze da izade sa staze kad hoce i da udje kad hoce sve dok na stazi ima najvise 20 motocikala. ako niko ne izadje posle 20 minuta grupa ce se svejedno pomeniti da bi voznja bila korektba za sve. Ali, ako na stazi ima manje od 20 motora mozes da udjes kad hoces i vozis i niko ne ne primorava da budes u bilo kojoj grupi. Ideja je da lkudi ne cekaju obavezno neku smenu neko da ako ima mesta idu da voze. Time se onima koji imaju kondicije pruza prilika da coze vise. Barem je za tim postojala dobra volja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

sve u svemu,ipak smo se lepo zezali danas,otprilike sam znao celu ekipu i bas mi bi drago sto smo bili svi na okupu,jedva cekam opet 30ti,moja dva druga su ostali napolju,nisu mogli da udju ali oni se uklopise i u tu situaciju i rekose mi da ce samnom doci i tridesetog,ali bi voleli da udju da mi pomognu,stvarno dobri drugari,samo laganica,poz za sve0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

 

Organizacija je (trebalo da bude) sledeca - samo u prvom izlazu na stazu bile su podeljene grupe zbog onih koji su prvi put tu. Posle toga redari daju signal na svakih 20 minuta ali svako moze da izade sa staze kad hoce i da udje kad hoce sve dok na stazi ima najvise 20 motocikala. ako niko ne izadje posle 20 minuta grupa ce se svejedno pomeniti da bi voznja bila korektba za sve. Ali, ako na stazi ima manje od 20 motora mozes da udjes kad hoces i vozis i niko ne ne primorava da budes u bilo kojoj grupi. Ideja je da lkudi ne cekaju obavezno neku smenu neko da ako ima mesta idu da voze. Time se onima koji imaju kondicije pruza prilika da coze vise. Barem je za tim postojala dobra volja

 

To je korektan zamisao ali to tamo niko nije lepo objasnio.

 

Ja sam na primer, poučen iskustvom sa BJB TD-a, i onim što mi je rečeno na ulasku (da sam prva grupa) svaki put sedeo i čekao da dođe red na moju grupu da bi vozio. Da sam znao ovo što vi kažete sigurno kvalitetniji organizovao svoje izlaske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

sve u svemu,ipak smo se lepo zezali danas,otprilike sam znao celu ekipu i bas mi bi drago sto smo bili svi na okupu,jedva cekam opet 30ti,moja dva druga su ostali napolju,nisu mogli da udju ali oni se uklopise i u tu situaciju i rekose mi da ce samnom doci i tridesetog,ali bi voleli da udju da mi pomognu,stvarno dobri drugari,samo laganica,poz za sve0takoje.gif

 

Naravno da je bilo dobro. Ovo samo ćaskamo. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2298 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Spisak pratilaca cemo praviti kada se kompletira krajnji spisak ucesnika.

Ovom prilikom bih zamolio da svi koji mogu dodju 28.09 na sastanak u Auto skolu Vir.

Zbog klizavijeg asfalta i drugacijih belih linija koje vrse ulogu ivicnjaka idealne putanje su drugacije u odnosu na prethodni TD. Zbog toga bih vas zamolio da se pojavite u sto vecem broju kako bi izanalizirali gore pomenute stvari.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 465 postova
  • Motocikl: Suzuki gsx r 600 k8

Sve u svemu bilo je danas lepo.

 

Prvih par izlazaka je bilo bas klizavo. Kao da je bilo puno prasine ili nekog praha (meni licilo na onaj posle asfaltiranja). Kada smo to malo oduvali, guma je pocela bolje da hvata. Meni je samo to bio danas problem, mada mi je zena ostala van kapije. Ona je nasla poziciju nize dole kraj ograde, gde je i bolji pogled nego kraj satora (vidi se skoro cela staza). Mozda sam kriv sto sam davno citao pravilnik (jos na prvom TD) i sto nisam obnovio gradivo. Covek sam koji voli pravila i koji ih postuje, mada mi je utisak da je to i dalje prilicno zategnuto. Ni na jednoj stazi do sada nisam prijavljivao posetu i moglo se slobodno kretati.

 

Kako pi pokazao da zelim samo da skrenem paznju i poboljsam nas zajednicki TD, dacu i predlog resenja. Elegantno je resenje sa narukvicama koje se cepaju pri skidanju. Tako nece moci niko da vozi sem registrovanih ucesnika. Neka ogradica bar oko ulaska na stazu bi takodje doprinela bezbednosti. Mada nism primetio da se publika kretala dalje od satora i da je bilo problema sa te strane.

 

Mozda u Srbiji mora disciplina biti vojnicka da bi stvari funkcionisale. Ako je sve to zbog bezbednosti i ako nema drugi nacin da se to resi, ja cu postovati pravila takva kakva su.

 

 

 

Nadam se da 30-tog asfalt nece biti tako klizav i da ce to biti jos jedan lep TD.

 

Pozdrav svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja