Jump to content

Moto Zajednica

TRANSMONTE

Recommended Posts

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Moja najveca kilometraza u zivotu u jednom pravcu, i to motorom solo 1aha.gif A ono sto ce te videti na ovom kratkom video snimku je samo delic onoga sto sam prosao tamo za 20 dana 0namigivanje.gif Nadam se da ce vam se dopasti, a o ostatku putopisa, pisacu malo kasnije. Za pocetak intro 1oda.gif

 

za sad postavljam link samo ovako jer ne znam kako da embedujem vimeo... 0tuzan.gif

 

https://vimeo.com/48434564

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Hmmm.... 1mda.gif

 

Verovatno ce se mnogi od vas pitati kako to da sam sam isao do mora i nazad, a na snimcima je i moja devojka :) Pa da razjasnimo prvo to za pocetak 1oda.gif Odgovor je zapravo vrlo jednostavan, ja sam Zrenjaninac, imam svoj stan u NS, i inace studiram u NS ( tacnije privodim studije kraju 1oda.gif ( konacno 1zvizduk.gif)). A ta lepa devojka koju ste videli na prethodnom snimku i koju ce te videti dalje na fotografijama, je moja devojka ali igrom slucaja sa Cetinja :) Aha, prava Crnogorka 1aha.gif Inace, studira u Podgorici, i bas kao i ja sto imam svoj stan u NS za studije tako i ona ima svoj stan tamo :) Uglavnom vidjamo se vrlo cesto, skoro bar jednom mesecno na nedelju dana :) Kad zavrsimo ubrzo studije, postacemo svoji i to je to 1oda.gif zvuci nestvarno zar ne 0namigivanje.gif Prava ljubav ne zna za granice 1oda.gif

 

--------------------

 

Pa krenimo redom 1oda.gif

 

--------------------

Chapter No. 1 - Oporavak Transalpa i priprema za dug put 1moto3.gif

Posto sam bio pametnjakovic, i zimi vozio po snegu i ledu na temperaturama i od -25,

 

 

img20120214171447.th.jpgimg20120208153025.th.jpg

( neki mnogi od vas su mozda i citali, ali ovo je info za one koji ne znaju, a pitace se u vezi nekih stvari u daljem textu 1oda.gif) Imao sam situaciju da me je na pola puta od Novog Sada do Zrenjanina bas na dan mog rodjendana 20 februara uhvatila oluja.. ali na delu puta od 2km koji je jedini ostao zavejan.

 

 

img1329392849v.th.jpg

fotka uradjena 20min pre pada

1moto3.gif

 

Pao sam sa nekih 20km/h, i meni nije falila dlaka sa glave. Ali zato motor... njemu nije bilo nista, ubio sam ga ko zeca 1oda.gif

Da mi je neko pricao da tako lako mogu da se polupaju givi bocni koferi na temperaturi od +2 ne bih mu verovao 1lud.gif No, eto, prosao sam i tu skolu, ali je steta bila i toliko veca da sam ostao i bez vizira.. crash barova.. copave.. itd.., vise o tome ovde.

 

img20120218123426.th.jpg img20120218123417.th.jpg img20120218123514.th.jpg img20120218123450.th.jpg img20120304155145.th.jpg img20120218123325.th.jpg

 

sto bi rekli AFTERMATH

0plac.gif ... i da, to je bio moj rodjendan 1hmm.gif

Sve u svemu, svako zlo za neko dobro sto kazu nasi stari! Na kraju je stvarno tako i ispalo, ali i na to cu se vratiti u daljem tekstu, jer prica je stvarno neverovatna.

 

Pripreme za put u Crnu Goru, su pocele jos juna i trajale su do kraja jula skoro. Crash barove sam prepravio, znatno ojacao, maske popravio, originalnu copavu zamenio sa dva puta skoro debljom cevkom nego originalna sto je imala, kako mi se vise glupost sa pucanjem nozice vise nikad ne bi desila... Jeste uvrnuto znam.. 1lud.gif Dobila je i svoje prosirenje, da sad bukvalno mogu i da sedim na motoru dok je u pesku na copavoj 1oda.gif Zamenjen je filter ulja, ulje (bardahl XTC C60 20w50 preporucujem svima na ove paklene vrucine, pokazalo se izuzetnim 0takoje.gif) Tu je usledilo u medjuvremenu rastavljanje i podmazivanje zadnje prolink viljuske, i dok nisam sve namestio da radi kao podmazano, nisam se smirio 1oda.gif

 

img20120304155213.th.jpg img20120414153710.th.jpg img20120424133254.th.jpg img20120304155331.th.jpg image00010y.th.jpg

sredjivanje

img1335953429v.th.jpg img1335537190v.th.jpg img1336204594v.th.jpg img1336204544v.th.jpg

final touch

1oda.gif

================================================================================

malo starije fotke - HHO celija i podesavanje

img20120115110912.th.jpg HHO cell 1hej.gif

img20111220122701.th.jpgOptimizacija iste

img20111222130239.th.jpg Sa leve na desno 1. grejac rucki; 2. HHO Pulsni modulator; 3 Automatski podmazivac lanca

================================================================================

A onda kad sam sve sredio, nabacio sam i led flesher i led migavce, cak i prednju led poziciju kao i zadnju 1oda.gif Gledao sam da maksimalno rasteretim struju na motoru jer koristim HHO sistem, pa cisto da ne bude nekih problema na duzem putu sto se struje tice.

 

 

Automatski podmazivac lanca je dobio i svoj indikator rezervoara za ulje

1moto3.gifimg20120606151113.th.jpg

 

I kao slag na tortu, konacno je posle nekoliko meseci, i kao poslednja stvar pred put, legao Vizir by Ivan. Ufff to je bio preporod, zaboravio sam kako je to lepo kad te vetar ne gruva.

 

img1342388397v.th.jpg img1342388270v.th.jpg

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

End of Chapter No. 1

Ostatak sledi sutra

1zzz.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Zanimljiv pocetak...i vise od toga!

PS. stavi linkove da se otvaraju cele fotke...a ne thumb-ove pa da mora da se klikce :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

za sad postavljam link samo ovako jer ne znam kako da embedujem vimeo... 0tuzan.gif

https://vimeo.com/48434564

 

Ides na glavni editor i tu imas ikonicu "Ubaci filmic..."

 

ili kucas rucno

[media] vimeo link [/media] 

 

Probao sam sve moguce varijante, ukljucujuci i tu, ali nece... Ako admini mogu da nameste da bude preview neki, super, ako ne, klikcite na link :)

 

Zanimljiv pocetak...i vise od toga!

PS. stavi linkove da se otvaraju cele fotke...a ne thumb-ove pa da mora da se klikce :takoje:

 

Moze, ali onda cesto nzm sta sam postavio, jer ima dosta slika - linkova, a ovako je i brzi pregled, pa taj neko ko cita ima bolji pregled sta zeli da vidi, dok su onako slike sakrivene iza linka.

 

 

----------

 

Hvala vam svima sto pratite, bice jos 1zdravo.gif sutra imam ispit u 14h.. tako da ce ostala poglavlja biti u nastavku cim stignem 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Motocikl: Yamaha XVS 650A DragStar

 

 

PS. stavi linkove da se otvaraju cele fotke...a ne thumb-ove pa da mora da se klikce :takoje:

 

Moze, ali onda cesto nzm sta sam postavio, jer ima dosta slika - linkova, a ovako je i brzi pregled, pa taj neko ko cita ima bolji pregled sta zeli da vidi, dok su onako slike sakrivene iza linka.

 

 

 

Mislio je da ovako postavis fotke:

 

img1336204544v.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

-------------------------------

Ispit gotov2jee1.gif, pisem dalje pisac.gif

-------------------------------

Chapter No. 2 - Polazak 1hmm.gif

 

 

Polazak je poceo sa komplikacijama. Morao sam naci nacin kako i koje torbe da okacim jer sam prethodne givi kofere polupao. Snasao sam se tako sto sam kupio za smesne pare tri vojne vrece, i napravio u radionici oko 15 steznika od atutomobilskog pojasa za vezivanje :) na istom principu kako se steze vojna vreca za spavanje. Mnogo dobra stvar, i steze koliko god imate snage da vuchete traku. Kada se sve napakuje, i stegne sa tim, bude tvrdo kao kamen i ne mrda nigde sto je jako vazno 1aha.gif I zbog torbi koje sam pakovao kako sam pakovao, morao sam napraviti i adaptere za pomeranje zadnjih zmigavaca jos u nazad jer bi im torbe smetale, a to ce mi svakako trebati kad budem uskoro nabacio i alu kofere. Tako da bilo je posla.

 

Tih dana, tridesetog jula, vrucine su bile nenormalne. Dosao sam iz Zrenjanina u Novi Sad skoro full natovaren (proverio potrosnju od ZR do NS 4.07l na 100km 1moto3.gif HHO radi svoj posao, i u principu neka ostane samo tako 1moto3.gif), ostalo je jos samo neke stvari da spakujem i da krenem konacno na put o kome mastam jos od kad imam motor 1oda.gif

 

I tako, posto sam planirao da krenem u 2 ujutru, sedim i spavam ( malo spavam, malo pokusavam 1jok.gif), i iskreno drma me neka nervoza od svega 3gaa.gif, jer nikad nisam u zivotu napravio vise od 250km u jednom cugu... a treba sad da krenem na put sam, i to na put od 483km koliko je GPS izracunao od Novog Sada do Podgorice. I onda, negde oko podneva pre nego sto sam krenuo.... desilo se cudo 0staa2.gif ... totalno sam otkacio 3besan.gif ..

 

 

DOBIO SAM KIJAVICU!!!

Ne mozete da zamislite taj bedak.. Sve stvari spremljene i treba da krenem, sve sa nestrpljenjem, kad ono, sve sam vise malaksao, uzeo odmah da pijem chajeve... Oko 22h vec mi nos bio skoro skroz zapusen... znaci poludeo sam..

Pijem tako caj, inhaliram se.. gledam u stvari koje treba da vezem na motor....

undecided.gif znam.. treba ce mi bar jedno 1h vremena dok se skontam sa samim sobom i ne svezem sve stvari kako treba na motor..

img1344104522v.jpg

 

Poceo sam vec da se predomisljam da li da idem ili da ne idem... 3tras3.gif ...

 

 

I rekoh sebi...

popovanje.gif

Ima da ides OODMAH SADA ODMA... deeevojka ceka svog princa na metalnom konju

Olja.gif i ima da ides makar crko!!!

Medjutim, ostao sam i dalje da sedim i cirkam chaj , jer mi se bas sloshilo... 3ljut.gif Vreme leti, evo vec pola 1... Popijem kafu kafa.gif za svaki slucaj, onako lagano, i ignorisem informaciju da sam se razboleo...3ljut.gif

 

Vezao sam stvari na motor,

 

startovao mashinu,

 

poslao Nikoleti poruku da sam krenuo,

 

prekrstio se... i reko

 

 

Boze pomozi, jesam li ja normalan

0stabre.gif1oda.gif

( zakljucak je od prilike u tom trenutku glasio, NARAVNO DA NISI NORMALAN ti si ENDURAŠŠŠ

1lol.gif1lol.gif1lol.gif)

pustam MP3.... koji glasi

Get your motor running, head out on the highway,

Looking for adventure in whatever comes our way.muzicari.gif

 

 

Stiskam kvacilo, ubacujem u prvu i djaaaa konju djaaaa 1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

 

 

Yeah, darling, gonna make it happen,

take the world in a lovely embrace.
muzicari.gif

1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

End of Chapter No. 2

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Chapter No. 3 - 483km Novi Sad - Podgorica

 

[map]<iframe width="425" height="350" frameborder="0" scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0" src="http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=Futo%C5%A1ka+69,+Novi+Sad,+Vojvodina&daddr=44.272322,19.8838641+to:44.27092,19.88625+to:44.26334,19.89354+to:44.26334,19.89354+to:44.2641621,19.8964046+to:43.83719,20.03769+to:7.+Omladinske+brigade,+Podgorica,+Mont%C3%A9n%C3%A9gro&hl=en&geocode=FSZysgIdV4kuASnLIXVrOBBbRzEm-AQtb_ccFg%3BFcKKowIdWGcvASltoaDHC-1ZRzHuAQlzWaYL3Q%3BFUiFowIdqnAvASlDl8odCu1ZRzEER2im5RkFIA%3BFaxnowIdJI0vASmxyheyr-1ZRzEPxocPFgAa5g%3BFaxnowIdJI0vASmxyheyr-1ZRzEPxocPFgAa5g%3BFeJqowIdVJgvASkF8YEbsO1ZRzGLVRysjy_-Wg%3BFQbnnAIdOsAxASmzTlALF39XRzG0Fn-nczZfHA%3BFSfJhwIdOeAlASk5q84JypRNEzHFQQUN6VtlOA&sll=44.342512,20.073395&sspn=0.596155,0.883026&dirflg=ht&mra=mrv&via=1,2,3,4,5,6&ie=UTF8&ll=44.342512,20.073395&spn=0.596155,0.883026&t=m&output=embed"></iframe><br /><small><a href="http://maps.google.com/maps?f=d&source=embed&saddr=Futo%C5%A1ka+69,+Novi+Sad,+Vojvodina&daddr=44.272322,19.8838641+to:44.27092,19.88625+to:44.26334,19.89354+to:44.26334,19.89354+to:44.2641621,19.8964046+to:43.83719,20.03769+to:7.+Omladinske+brigade,+Podgorica,+Mont%C3%A9n%C3%A9gro&hl=en&geocode=FSZysgIdV4kuASnLIXVrOBBbRzEm-AQtb_ccFg%3BFcKKowIdWGcvASltoaDHC-1ZRzHuAQlzWaYL3Q%3BFUiFowIdqnAvASlDl8odCu1ZRzEER2im5RkFIA%3BFaxnowIdJI0vASmxyheyr-1ZRzEPxocPFgAa5g%3BFaxnowIdJI0vASmxyheyr-1ZRzEPxocPFgAa5g%3BFeJqowIdVJgvASkF8YEbsO1ZRzGLVRysjy_-Wg%3BFQbnnAIdOsAxASmzTlALF39XRzG0Fn-nczZfHA%3BFSfJhwIdOeAlASk5q84JypRNEzHFQQUN6VtlOA&sll=44.342512,20.073395&sspn=0.596155,0.883026&dirflg=ht&mra=mrv&via=1,2,3,4,5,6&ie=UTF8&ll=44.342512,20.073395&spn=0.596155,0.883026&t=m" style="color:#0000FF;text-align:left">View Larger Map</a></small>[/map]

 

nije mi jasno zasto opet nece da se embeduje, evo oznacio sam kao kod, a evo i linka rute po kojoj sam isao.

 

Ok, dva sata je iza ponoci, prelazim Frusku Goru, pratim GPS, uzivam, vetar na motoru mi prija, zaboravio sam da sam prehladjen, i stizem do Valjeva.... I ekstra, bas me GPS dovede do znaka radovi na putu, koliko se secam bio je i sljunak nasut da automobili ne mogu da prodju... 0ljut2.gif Gledam jel ima neka alternativa... sve ostalo sto mi gps nudi je poveci krug.. Reko... ako se ja pitam ja bih tuda proterao 1jee1.gif naravno, nisam se pokajao, posle jedno 2km voznje po takvom oderanom putu, nailazim opet na fin asfalt, i ustedeo sam po GPS-u najmanje skoro 10km 1aha.gif

 

1344178159690.jpg u 5:00 Pregledam stvari, jel sve na svom mestu jos uvek,

pumpa jos uvek zatvorena, i odjednom nakon 15min, pojavljuje se radnik, i otvori pumpu, i tu mi je bilo prvo tocenje goriva. Program za merenje potrosnje goriva prijavljuje sledece 4.39l/100km mereno na predjenih 213km, ziveo HHO 1moto3.gif

 

Zao mi je sto nemam vise fotografija dok sam vozio preko zlatibora u 4:30 ujutru. To nikada necu zaboraviti... Tek pocinje dan, a ono sve pasnjaci u magli dok se iznad brda probijaju suncevi zraci.. Prizor je bio neverovatan, mislio sam da sanjam. A razlog zbog kojeg nemam sliku da vam prenesem taj trenutak je bio i taj, sto mi je bilo zima da ustajem sa ugrejanog sedista 1oda.gif Sreca u grejace rucki koji su radili skoro celu noc, napolju je bas bilo zima, a i meni se jos i spavalo + iscrpljenost jer sam prehladjen... mislim da mi na -15 nije bilo tako zima kao sad sto sam isao, valjda zbog vlage 1neznam.gif Gledao sam samo da stignem sto pre u Podgoricu.

 

Nesto pre zlatarskog jezera, sam pravio opet pauzu u jednom finom nazovi ga restoranu... Narucio sam pljeskavicu sa kiselim mlekom iz zemljane posude 1ooo.gif

 

Uf kad se setim kako je to bio lep dorucak, mogao bih opet 1ooo.gif

 

Dok sam jeo, nagledao sam se motora i motora koji su prolazili tuda, i mogu vam reci, poprilicno su jurili za te krivine sa sve prtljagom i saputnicama.. zaista ne znam na sta ti ljudi misle, ali ok, njihova posla. A pitam se, uspeju li i da vide ista od pejsaza jer sa puta ne smeju oci da odvajaju sobzirom na brzinu?

 

Sve u svemu, 5min ni tamo ni vamo sto kazu. Menjam vizir, stavljam tamni, jer je vec sunce postalo nezgodno, i pristizem sve te ljude koji jurcaju 1nanana.gif Klasika, uvek se nadje neko vozilo ispred koje nije naivno za preticanje, pa se uvek sustizemo.

 

Sto se tice mog zdravlja tada, mislio sam da sam ozdravio preko noci i da mi nije nista sve dokle god nisam morao, igrom slucaja, da zabodem kocnice... Ljudi moji, kada mi je od G sile krenula voooda na nos kao iz cesme... Tek onda mi je bilo jasno koliko sam lose... sinusi se privremeno odcepili, ali oci.. uf oci peku, a iz nosa samo voda... A put gde nema mesta gde da se zaustavim nos da obrisem 0plac.gif

 

Tragi-komicno znam1jee1.gif i meni je sada smesno dok kucam ovo, ali tada je bilo jezivo 0tuzan.gif

 

Vozim 1moto3.gifvozim 1moto3.gifvozim1moto3.gif i konacno granica. Prvi put u zivotu na granici sa sopstvenim vozilom, pa jos motorom. nisam znao da bajkere propustaju preko reda pa sam se tu zadrzao samo nekih pola sata na suncu, a bilo je vec oko 10:45 tad. Sreca pa nisam morao da cekam sa ostalima u koloni inace do 12h ne bih presao granicu to je sigurno.

 

Presao sam granicu, medjutim, ovaj put nije samo nos problem... vec sam dobio i temperaturu.. i to bas...

 

Umoran, iscrpljen, ( temperatura kasnije izmerena u Podgorici.. 37.7 (ona najpodmuklija moguca)) Osecam kako me sve kosti bole, gore.. Glava pocela da me boli, oci peku jos jace a meni ostalo jos nekih 120km...

 

Ne secam se tada nicega, sem stajanja na jednu pumpu gde sam se opet natankao do vrha, a potrosnja je na 168km izmerena na 4.33l/100km 1moto3.gif ziveo HHO jos jednom 1moto3.gif

 

Uglavnom, odatle pa do Podgorice, nije bilo milosti prema hondi.. peglao sam krivine, i preticao sve redom.. bilo mi je zlo, vec sam poceo tako iscrpljen da kljucam, i samo me je andrenalin drzao.. ( ali looodaka totalnih sa PG tablama koji su me i tad preticali je bilo 1lud.gif ja u zivotu nisam video da nekom tako nije stalo do zivota.. a i ugrozavaju druge po prilicno..)

 

Inace imao sam i jednu situaciju tamo... o tome sam pisao ovde a u ovom delu foruma za one neupucene imate i ovo. To su stvari najstvarnije... Zaista da se ne poveruje ali je istina.

 

Poslednjih 20km je bilo ubitacno... 11:45 sunce u zenitu maltene, mene przi temperatura, iskreno mislio sam da necu izdrzati vise.. ali opet stisao sam zube i nastavio dalje, jer, bukvalno nisam opet imao gde da stanem da imam neku senku.. jedino u tunelu pa da me nesto pokupi 1hmm.gif A i ko zna dokle bi tad temperatura stigla i da li bih mogao dalje da vozim.

 

Uglavnom, sto bi rekao iGO nakon 300 metara vi cete stici na svoje odrediste

1care.gif1care.gif1care.gif1care.gif1care.gif1care.gif1care.gif1care.gif1care.gif1care.gif1care.gif1care.gif1care.gif1care.gif1care.gif1care.gif

Promenio član Iron_Floyd
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Ja se izvinjavam svima, rado cu vam kuckati jos i podeliti slike sa vama, ali imao sam nekih iznenadnih premarajucih obaveza 1hmm.gif Nastavicu sa kuckanjem ubrzo, ali necu da kazem kad, cisto da ne ispadnem lazov opet 1zvizduk.gif1oda.gif HVALA VAM PUNO SVIMA STO PRATITE, znam da nisam kuckao dzabe 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Chapter No.3 - MONTENEGROOO 1moto3.gif

 

Posle dužeg puta, i tri dana lečenja užasne prehlade čajevima i antibioticima kod moje drage, konačno smo krenuli da uživamo malo 1moto3.gif

 

Otišli smo do Nijagarinih vodopada na reci Cijevna nadomak Podgorice, ali na našu žalost, zatekli smo je potpuno suvu. Od vodopada je ostala samo prašina da pada.. 1hmm.gif

 

Evo kako to izgleda dok u Cijevni ima vode, predlažem vam da pogledate ceo video 1aha.gif

 

 

 

A evo i kako to izgleda kada nema vode 1lol.gif

 

p8070001exposure.jpg

 

p8070002exposure.jpg

 

 

p8070003exposure.jpg

 

 

p8070004exposure.jpg

 

 

 

p8070006exposure.jpg

 

 

 

 

p8070007exposure.jpg

 

 

p8070012exposure.jpg

 

 

Mesto je zaista lepo i neobično čak i ovako suvo, žao mi je što nisam bio tu kada je Cijevna puna vode.. 0plac.gif Preporučujem mesto za obilazak 0takoje.gif

 

P.S. Sve fotografije načinjene na ovom mestu i nadalje, načinjene su od prilike.... jednostavno ekran na fotoaparatu je crkao totalno.. samo osvetljenje radi, a ne poseduje okular... Na isti nacin su radjeni i video snimci ( kao i onaj filmic u mom prvom postu na početku ovog putopisa ). Tako da ako se neko zapita zašto su snimci loši, i fotografije isečene, to je odgovor na to pitanje. Na kraju krajeva, slike i video snimci su još ispali odlični sobzirom da predstavu nismo imali šta smo slikali/snimali 1aha.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Naredni dan, krenuli smo do kampa Oliva, koji se nalazi izmedju Bara i Ulcinja u mestu Utjeha. Evo detaljnije o samom kampu oliva ovde. Svakom preporučujem ovaj kamp, stvarno nemam nikakvih primedbi, prelep je!

 

Nažalost, fotoaparat smo trebali ranije izvaditi i fotografisati fantastičan prizor skadarskog jezera. Na putu nije bilo pametno stajati, jer je jako uzak, a i saobraćaj velik... Od celog jezera imam samo ove dve fotografije.

 

p8090018exposure.jpg

 

 

Na ovoj drugoj fotografiji mi se po očima vidi da još nisam potpuno ozdravio.. 1hmm.gif Al dobro, bar sam bio divno raspoložen iako sam jedva gledao 1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

 

p8090019exposure.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Dalje smo nastavili starim putem do Bara, evo mape http://goo.gl/maps/IcLfn

 

( postavljam opet fotografije u thumbnail, jer sam zaboravio da smanjim slike... a vec sam uploudovao 1hmm.gif, pa koga interesuje neka klikne )

 

p8090025exposure.th.jpg p8090028exposure.th.jpg

 

Na pola puta smo zastali malo na pauzu da pijemo vode, koju smo pre toga smo još u Podgorici zamrzli. Iako smo se pre toga vozikali sat vremena, još je bila ledena da zubi pucaju 1ooo.gif

 

p8090029exposure.th.jpg p8090030exposure.th.jpg p8090031exposure.th.jpg p8090032exposure.th.jpg

 

 

p8090034exposure.th.jpg p8090033exposure.th.jpg p8090026exposure.th.jpg p8090035exposure.th.jpg

 

Bliži se polako i kraj tog puta, a izaleka se konačno vidi MOOOOREEEEE 1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

 

p8090042exposure.th.jpg p8090044exposure.th.jpg

 

Stajem opet pokraj puta da privežem bolje gornji desni ranac koji očito nisam dobro vezao , malo je štrčao sa strane, vidi se na fotografijama gore. Uspeo sam da ga malkice iscepkam u krivinama 1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif A Nikoleta se čudi pa me pita: "Nikola, jel smo se mi zaista toliko naginjali u krivine? Dobro si primetio da nešto češe u krivini, ja nisam ništa." 1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1lol.gif1lol.gif1lol.gif

 

Dok ja popravljam manju havariju sa rancem, Nikoleta je uočila sočne kupine, i baš smo se fino zasladili 1ooo.gif

 

p8090048exposure.th.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Približavamo se mestu Utjeha, a pogled i miris mora, uff... a mi još na motoru 1moto3.gif gledam san kako mi se uživo odvija pred očima. 1moto3.gif

 

p8090050exposure.th.jpg p8090051exposure.th.jpg p8090053exposure.th.jpg p8090054exposure.th.jpg p8090055exposure.th.jpg p8090060exposure.th.jpg p8090061exposure.th.jpg

 

I koooonaaaačno, kamp Oliva 1moto3.gif

 

p8090065exposure.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja