Jump to content

Moto Zajednica

cagiva mito 125

Recommended Posts

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Alo deco mir !! 1lol.gif Svadjate se zbog je!@#ih gluposti........ Nebitno dal 'masina ima 34 konja il 340 konja sve je u glavi, sad ako je neko napaljeni balavac, a vecina klinca jeste cim juri ovakve zujalice onda ni ne treba da skida fabricke blokade i ostavi motor na 15 konja, tek za godinu-dve kad shvati kakva je masina, i kad se sjebe 2-3x onda ce nauciti da je postuje pa nek skida posle blokade i vozi kako hoce... Znam ih bezbroj koji su tako jurcali a kad su pali sa 15-20 na sat doslo im iz dupeta u glavu i ukapirali su da nije zajebancija da se vozi brzo, prvo to drugo! Dok ova cvaja nabije 200( 170 po meni realnih) decko mora da izadje lepo na autoput jer je u gradskim uslovima nemoguce sa njom.... Zato je glupo da sad pametujete nije masina za pocetnika, pogledajte kolko njih je selo na Litru po prvi put uzivotu pa ne vidim da im nista fali, ako je 125cc mnogo za pocetnika sta onda treba da voze? Apeenca jedno 10 godina mozda?

 

 

PUCH iliti Ponny-Express za pocetak. Kao nekada... :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Elem, može li neko ko ima iskustva sa ovim motorom da kaže nešto o njemu, dobre i loše strane? Čitao sam na netu svašta ali zanimaju me i vaša iskustva.

 

Znam odlike 2t motora i ovakvog (R-ić) motora generalno (tako da znam za položaj sedenja, potrošnju itd.), zanimaju me konkretno karakteristike ovog motora.

 

Možete i u ovoj temi pisati:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/27317-cagiva-mito-125/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gazda Slavko, 208 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Aprilia RS 125

Ja sam vozio i Mita,nekako je tezak za krivine i jako je neudoban,za razliku od RS/a...

Elem, može li neko ko ima iskustva sa ovim motorom da kaže nešto o njemu, dobre i loše strane? Čitao sam na netu svašta ali zanimaju me i vaša iskustva.

 

Znam odlike 2t motora i ovakvog (R-ić) motora generalno (tako da znam za položaj sedenja, potrošnju itd.), zanimaju me konkretno karakteristike ovog motora.

 

Možete i u ovoj temi pisati:

 

http://forum.bjbiker...agiva-mito-125/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Gradiska
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R 2005

Navozao sam se puno 125-ica.....od RG, TZR, NSR, do RS i Mito.....da trose - trose brateeee, da idu - idu al 200km/h :lol::lol::lol:

 

Moze sat pokazivati i 300....njihova realna je oko 150km/h koji kolometar gore dole....a na 200km/h ima sta da radi motor od 500 kubika.....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Elem, može li neko ko ima iskustva sa ovim motorom da kaže nešto o njemu, dobre i loše strane? Čitao sam na netu svašta ali zanimaju me i vaša iskustva.

 

Znam odlike 2t motora i ovakvog (R-ić) motora generalno (tako da znam za položaj sedenja, potrošnju itd.), zanimaju me konkretno karakteristike ovog motora.

 

Možete i u ovoj temi pisati:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/27317-cagiva-mito-125/

Lepa stazna igracka.

Naci odgovaraju delove je tesko, narocito termogrupe, Cagiva nikad nije objavila spisak termogrupa koje je koristila za Mito,

zna se za 9 razlicitih. Najvece razlike su u konstrukciji glave i otvorenosti kanala, gde su SP1 i SP2 termogrupe najjace, najredje i najskuplje.

Fabricki su dolazile uz Mito SP, sa 2 fara, pre 916 redizajna.

Menjac obavezno treba pogledati pri kupovini jer ne trpe ostajanje bez ulja, sto im se cesto desava (popusti semering i ulje iz menjaca zavrsi u kompresionom prostoru).

RAGE ventil je najcesce neispravan, obrati paznju da li je uklonjen njegov motor, ume biti poskup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Auh... Razmatram kupovinu "916" Mito jer ću Ducati 916 moći da priuštim tek za koju godinu, pa mi ovo dođe kao utešna nagrada :D Yamaha bi mi ostala primarni motor dok bi Mito služio samo za peglanje :moto3:

 

'fala Perlx na korisnim informacijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Auh... Razmatram kupovinu "916" Mito jer ću Ducati 916 moći da priuštim tek za koju godinu, pa mi ovo dođe kao utešna nagrada :D Yamaha bi mi ostala primarni motor dok bi Mito služio samo za peglanje :moto3:

 

'fala Perlx na korisnim informacijama.

ovo ko stvoreno za tebe :takoje:

Mito sa XT660 masinom :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Kao totalni pocetnik u istoj godini izredjao redom CBR 125, NSR 125, RS 125, Mito 125 Evo.

Tri poslednje cvaje bile full fullova, Mito 7 brzina pogotovo, karb, auspuh, exup, cdi, sve da ne nabrajam.

Vozen muski, nikada pad, nikada posebno rizicna situacija.

Ne kapiram uopste poentu price da nije za pocetnike ?

Hajde ok prica nije R1 za pocetnike, ili ZX10, ali da nije cvaja 125 stvarno mi je nebulozno.

Za budalu je i elektronik opasan.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Evo da se nadovezem na ovu stariju temu.Ja sam u septembru kupio mita evolution 95o godiste 7 brzina 40 konja.
Isto sam seo sa skutera na njega i da vam kazem nije uopste sala motor..Motor koji strasno povlaci koji ima neverovatnu snagu (inace,a i meni posle skutera,inace vozio sam skuter Peda Eagle 49 kubika kitovan na 70cc.)Znaci jednostavno kako je jedan clan rekao moze neko sesti na hajabusu i vozice ceo zivot..A ima i onih nakurceni* idiota koji samo gledaju da prozuje kroz centar grada da ga svi vide itd..Po meni iskreno motor moze da bude za pocetnika naravno posle nekog skutera,automatika.. A da sedne prvi put na mita to nikako.Jer kao sto rekoh povlaci nenormalno i ima krajnju brzinu isto veliku.Kada otvori grlo na nekih 4-5 hiljada obrtaja (povlaci on i ovako ali tacno osetite kada otvori grlo i onda jos jace povuce) Tako da po meni moze da bude za pocetnika koji sa skutera ili automatika seda na mita..Ali pre svega bitno je sta je u glavi ako je u glavi ici samo sto brze onda ni biciklo ne treba voziti..Ali nije da vas ne tisti da mu odvrnete gas da vidite kako ide kao sto je isto jedan clan rekao :) Pozdrav svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja