Jump to content

Moto Zajednica

cagiva mito 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Motocikl: Yamaha fzs 600

Interesuje me sve o cagivi mito 125:potrosnja,cena servisa i odrzavanja, dostupnost delova i koliko se ona uopste isplati.Da li je to motor za pocetnika?

 

Unapred hvala

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

1. Potrosnja 5-9 litara

2. Cena servisa: deru kožu (npr. prox klip - 150 eura!!)

3. Ne znam baš sad koliko se delovi lako mogu naći.

4. Uopšte se ne isplati 1jok.gif , to ti je kao i Aprilija mala dvotaktna nabrijana igračka kratkog veka za ljude sa dubokim džepom.

Motor koji vrti 17000 rpm, uopšte nije ni mali potrošač, niti isplativ, veoma često su izmučene.

5. Ne bih rekao da jeste za prvi motor, al može da bude. Krajnja brzina od oko 170-180 km/h nije šala.

 

Kao njene dobre osobine mogu navesti samo "prelep" prekopiran dizajn Dukatija (748,916).

 

Mislim da ti je bolje da teraš tog Speed-a još neko vreme pa bolje na malo veću kubikažu nego na Mita.

Ne bih je kao ni Apriliju preporučio nikom, al to je samo moje mišljenje. Pozz 1zdravo.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

To je motor za nekog ko može da vozi samo 125 tj sa A1 dozvolom, naravno bez blokade je mnogo opasna zverka i sve u svemu ozbiljan motor male kubikaze(ne kao one japanske imitacije te kubikaze) Jedini konkurent je Aprilia Rs125

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Djordje Sekulić, 71 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda cbr 900rr 1996

Ma sve te cvaje se vode kao 11kw,mislim vecina,moj NSR nije imao blokadu sto znaci da je imao nekih 28,30 ks a vodio se u saobracajnoj 11kw,takodje drug ima Cagivu raptor 125,koja ima oko 35+ konja i takodje se vodi kao 11kw.

To je snaga sa blokadom,skines blokadu poveca se konjaza,u saobracajnoj cifra ostane ista..:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova

evo i ja da napisem par reci o motoru posto sam ga imao,prava mala trkalica,trosi dosta od 5-12L zavisi od voznje,delova ima kolko hoces i polovnih i novih,maximalna brzina oko 170km/h,sto se tice udobnosti motor je kao ducati po meni se jako ruzno vozi i zamoris se brzo al da ide,ide :) ...evo slike moje bivse cagive

http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/36582_3950204672816_390265485_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gazda Slavko, 208 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Aprilia RS 125

Naravno da je za pocetnike,to ti je jako dobra podloga za veceg R/a.

potrosnja sa 28mm karbom 6/7 litara

delovi su dostupni,imas domace sajtove gde mozes naci dosta delova za masinu,a sto se tice sitnica,izgleda itd,mozes naruciti preko ovlascenog servisa za italijanske motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Djordje Sekulić, 71 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda cbr 900rr 1996
Naravno da je za pocetnike,to ti je jako dobra podloga za veceg R/a.

Cek druze jel sam pogresno razumeo ili kazes da je cagiva mito 125 za pocetnike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gazda Slavko, 208 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Aprilia RS 125

Da druze,dobro si razumeo.

Naravno da je za pocetnike,to ti je jako dobra podloga za veceg R/a.

Cek druze jel sam pogresno razumeo ili kazes da je cagiva mito 125 za pocetnike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cagiva Raptor 650ie.,MZ ETZ 250

MOj sin vozi Cagivu Mito 125 2002 godiste od 2009 godine. Potrosnja je od 6.5 do 8l. Njega je odlicno sluzila obzirom da je uvek sipano najhvalitetnije ulje Agip full sintetika ili Castrol TTS isto full sintetika. Kupio sam mu je kad je imala 3500km a sada ima oko 10000km tako da neki veci servis nismo ni imali potrebe da radimo. U svakom slucaju extra motorcic za nekoga ko ima A1 kategoriju. Motor nikako nije za pocetnike, obzirom da je maksimalna brina koju motor navlaci 185km/h. Sve zavisi kakav primerak ti se zalomi. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Djordje Sekulić, 71 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda cbr 900rr 1996

SLRS@ Druze ovo definitivno nije motor za pocetnike.Vozio sam Cagivu Raptor/Planet 125 i nije ni malo za pocetnike.Ta Cagiva je isla oko 180km/h a potpisujem da Cagiva mito 125 7 speed sa dobrim motorom i ispravnim egzapom ide 200 km/h.A neko ko sedne sa skutera koji ide 60-70km/h na ovaj motor i nije bas dobar za pocetak. ;)

Kao sto Ika_Cagiva rece motor nikako nije za pocetnike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gazda Slavko, 208 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Aprilia RS 125

Pa nece valjda covek od 40 godina visine 1.85 m sesti na cagivu mito????? Naravno da je za pocetnike.. zato ima 125 kubika,e sad ako je pocetnik i u glavi ,,pocetnik" onda ni bicikli nije za njega...

SLRS@ Druze ovo definitivno nije motor za pocetnike.Vozio sam Cagivu Raptor/Planet 125 i nije ni malo za pocetnike.Ta Cagiva je isla oko 180km/h a potpisujem da Cagiva mito 125 7 speed sa dobrim motorom i ispravnim egzapom ide 200 km/h.A neko ko sedne sa skutera koji ide 60-70km/h na ovaj motor i nije bas dobar za pocetak. ;)

Kao sto Ika_Cagiva rece motor nikako nije za pocetnike.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Djordje Sekulić, 71 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda cbr 900rr 1996

Pobrkao si ti druze malo loncice u glavi,naravno da neko tih godina nece sesti na taj motor.Ika_Cagiva je rekao da njegov sin vozi motor,i sam covek je rekao da motor ide 185km/h i da nije za pocetnike sa cim se potpuno slazem, pa ako ti mislis da sa tim motorom moze da se pocne svaka cast,ja sam ipak krenuo od Tomosa automatika. ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gazda Slavko, 208 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Aprilia RS 125

E ne zelim vise da se raspravljam,jer tvoj lonac u glavi ne moze da shvati neke stvari,aj srecno ti bilo...

Pobrkao si ti druze malo loncice u glavi,naravno da neko tih godina nece sesti na taj motor.Ika_Cagiva je rekao da njegov sin vozi motor,i sam covek je rekao da motor ide 185km/h i da nije za pocetnike sa cim se potpuno slazem, pa ako ti mislis da sa tim motorom moze da se pocne svaka cast,ja sam ipak krenuo od Tomosa automatika. ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

voleo bi da vidim taj Mito (standardan) koji ide 200kmh :staa2::jee:

njima je max 170kmh i to ako je masina besprekorna.

Nije toliko bitno s kojim motorom se pocinje, bitno je dal je neko normalan ili je nafurani idiot, daj takvom mentolu bilo sta i skenjace se, a daj normalnom liku Hayabusu i nece mu nista biti, vozace se ceo zivot :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Djordje Sekulić, 71 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda cbr 900rr 1996

Drugar ima Cagivu Planet 125 koja ide 180-185(postoje i snimci)Ovo ti je jedan od snimaka koji su oni snimali

.

Inace ako kuzis oko cvaja 125,u njima su motori od mito 125,standard sve.Nemoj da te cudi,poseti YT,imas snimke,serijale,koje navlace 200km/h.Voleo bih da te razuverim. :)

 

I jos jedan snimak od mene,a imas ih jos ako te vec toliko zanima. :)

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Djordje Sekulić, 71 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda cbr 900rr 1996

SLRS@ Presipas iz supljeg u prazno.Ja u klin ti u plocu.Kazem da ovaj motor nije za pocetnike,jer ce svakom pocetniku proraditi sijalica da zavrne pun gas da vidi kako to ide,a motor definitivno nije za pocetnike i stojim iza toga.Vozio si ovaj motor pa znas kako ide,kako se ponasa u krivinama,na pravini,kako ubrzava?Vec je ovde jedan clan ciji sin vozi mito napisao da motor nije za pocetnike samo ti gulis i pricas da jeste i da moze da prodje.

 

I zamolio bih te da ne vredjas na taj nacin jer ja tebe ni u jednom trenutku nisam uvredio,opusti se,ovde smo da razmenjujemo iskustva ne da se svadjamo. ;)1zdravo.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Njemu pise 200 ali realno ide manje za 15/20kmh... Drug je imao mito 125 i iso je pored caleta ne mogu da se setim koliko je lagao sat....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gazda Slavko, 208 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Aprilia RS 125

Pod 1,rec ,,kuzis" se ne koristi ovde u Srbiji...

Pod 2,pricas gluposti i ti ne zelis da odstupis od svojih gluposti koje ti je neko napricao pa sad ti kao pises na forum kako motor nije za pocetnike,ako nije za pocetnike zasto se vozi sa A1?

SLRS@ Presipas iz supljeg u prazno.Ja u klin ti u plocu.Kazem da ovaj motor nije za pocetnike,jer ce svakom pocetniku proraditi sijalica da zavrne pun gas da vidi kako to ide,a motor definitivno nije za pocetnike i stojim iza toga.Vozio si ovaj motor pa znas kako ide,kako se ponasa u krivinama,na pravini,kako ubrzava?Vec je ovde jedan clan ciji sin vozi mito napisao da motor nije za pocetnike samo ti gulis i pricas da jeste i da moze da prodje.

 

I zamolio bih te da ne vredjas na taj nacin jer ja tebe ni u jednom trenutku nisam uvredio,opusti se,ovde smo da razmenjujemo iskustva ne da se svadjamo. ;)1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gazda Slavko, 208 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Aprilia RS 125

,,Inace ako kuzis oko cvaja 125,u njima su motori od mito 125,standard sve."

A za ovo ti svaka cast,lupio si pa ostao ziv... :dobar:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

SLRS:Stvarno mi nije jasno zasto ti smeta sto neko kaze ( tj. napise ) kuzis umesto kapiras. Neka svako pise reci kako hoce .

PS. Sto se tice da li je mito za pocetnike ili nije , to je subjektivno. Kocnica je u glavi , a ne na motoru. Moze da se pogine i sa 50 km/h i sa 200km/h i vise.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Djordje Sekulić, 71 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda cbr 900rr 1996

,,Inace ako kuzis oko cvaja 125,u njima su motori od mito 125,standard sve."

A za ovo ti svaka cast,lupio si pa ostao ziv... :dobar:

 

 

Majstore pricali smo oko Cagive planet 125,zato sam ti rekao da su u njima mito 125 standard sve.E sad tvoja inteligencija da raspoznas stvari su tema nekog drugog razgovora.I veruj mi da nemam nameru da se raspravljam.Pozz

I jos jedna stvar nije mi niko pricao sam se uverio,a ti ovde prodajes prazne price.

I da ne ide 200,da sat laze,opet iskaces iz price,i bespotrebno sebe pokopavas.

I da ide 150,to nije mala brzina za nekog ko je tek poceo da vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gazda Slavko, 208 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Aprilia RS 125

Pa sto se sad pravis blesav?

Jel si lepo napisao ,,Inace ako kuzis oko cvaja 125,u njima su motori od mito 125"

E covece napisao si cvaje,to je sirok pojam,razmisli malo sta pises i sta meni odgovaras.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Alo deco mir !! 1lol.gif Svadjate se zbog je!@#ih gluposti........ Nebitno dal 'masina ima 34 konja il 340 konja sve je u glavi, sad ako je neko napaljeni balavac, a vecina klinca jeste cim juri ovakve zujalice onda ni ne treba da skida fabricke blokade i ostavi motor na 15 konja, tek za godinu-dve kad shvati kakva je masina, i kad se sjebe 2-3x onda ce nauciti da je postuje pa nek skida posle blokade i vozi kako hoce... Znam ih bezbroj koji su tako jurcali a kad su pali sa 15-20 na sat doslo im iz dupeta u glavu i ukapirali su da nije zajebancija da se vozi brzo, prvo to drugo! Dok ova cvaja nabije 200( 170 po meni realnih) decko mora da izadje lepo na autoput jer je u gradskim uslovima nemoguce sa njom.... Zato je glupo da sad pametujete nije masina za pocetnika, pogledajte kolko njih je selo na Litru po prvi put uzivotu pa ne vidim da im nista fali, ako je 125cc mnogo za pocetnika sta onda treba da voze? Apeenca jedno 10 godina mozda?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja