Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Track 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 76 postova

Video sam da vec ima 2 teme sa ovim nazivom na forumu, ali da niko nije napisao nista konkretno. Meni se cini da sam na ovom forumu prvi vlasnik ovog motora. :D Zbog toga sam odlucio da iznesem svoj prvi utisak.

Vise puta je postavljano pitanje oko ovog motora, ali niko nije znao da mi odgovori. Proizvodi ga nama manje poznata kineska fabrika Haojiang, a oznaka mu je HJ125-8A. Predlagali su mi da uzmem Pulsera jer je on ipak proveren. Moj cale je hteo da mi kupi motor, ja sam hteo polovan iz vise razloga, ali je on zapeo da kupi nov, sto ima svojih prednosti ali i mana. Motor sam kupio u maju na sajmu poljoprivrede u Novom Sadu. S obzirom da sam dozvolu dobio tek pre nesto vise od mesec dana, nisam presao ni 2000km, a nisam ni stigao da ga vozim mnogo jer radim, inace bih ga vozio po ceo dan i presao mnogo vise. 1moto3.gif Na standu su mi rekli da je ostao jos samo jedan Pulser u skladistu. Razmisljao sam nekih pola sata i ipak rizikovao. :D Dobio sam popust 15% i platio motor 118000 din, sto je malo vise od 1000e. Kad ga budem prodavao, ne bi trebalo da izgubim puno, pa je to dobra kupovina.

Polako sam razradjivao motor, iako nisam dobio nikakva uputstva kako to da radim. Cajger mu ide do 12k obrtaja, crveno pocinje na 10, a ja u prvih 1000km nisam prelazio 6k. Sa tim obrtajima u 5. brzini idem malo preko 80kmh.

Dobre stvari: Motor ima mnogo lep zvuk za 125cc i fabricki auspuh. Sjajno ubrzava, cak i za mene koji sam vozio 2T Peugeot pre toga. Ima jako kocenje motorom. Mnogo lepo izgleda u prirodi.

Lose stvari: Ima ocajne kocnice, najefektnije kocenje ako se koci sto vise zadnjom. Vire mu neke zice iza vizira, to je moglo malo bolje da se resi. Vibracije su me u pocetku ubijale, ali sad ih ne osecam, da li zbog toga sto sam se navikao, ili sam ga dobro razradio, ili kombinacija ta 2 .:D

Jednom sam vracao motor u garazu, i desilo se ovo http://forum.bjbiker...15#entry1347915. To je cista nestrucnost i nebriga onih sto sklapaju motore u servisu. Kasnije, to jest skoro, ispostavilo se da je uzrok te rdje nesto drugo, jos gore, opet nestrucnost. Debili u servisu su prepunili 2 celije akumulatora, iz njih je curila kiselina, unistila mi farbu na auspuhu, i fuzasterima0ljut2.gif. I posle Kinezi krivi...To sam sredio, i auspuh.

Na oko 1300 km mi se javilo cudno zvecanje. Odvezao sam motor u servis, rasklopili su ga i nisu nista nasli. Polako je prestalo, a sad zveci samo kad je hladan.

Maksimalna brzina koju sam ja uspeo da postignem je bila 125kmh(povoljan vetar, dugacak pravac, malo zaleganja itd.) Sa suvozacem isto tako 115kmh. Brzina koju super podnosi je 90-100kmh. Gume su kineske, prilicno lose, u krivini ga jos nisam oborio skroz, a na vlaznom maltene ne moze da se vozi.

Meni je ovaj motor vise nego odlican, a nemam bas s cime da ga uporedim. Jedino mogu da ga poredim sa Yamahom YBR125, na kojoj sam obucavao i polagao. Od nje je mnogo, mnogo bolji. Ima mnogo vise snage i bolje ubrzava, stabilniji je, lepsi, sedi se malo sportskije, a zavrsna obrada je za nijansu losija. Zadnja guma mu je 2cm sira. Da ne govorim da je YBR 2 i po puta skuplji...

Za sada motor radi kao sat, ovo su moji prvi utisci, bice ih jos, preporucujem svakom da kupi ovaj motor. Verovatno sam zaboravio par stvari, ali pisacu jos sa vremenom. Evo nekih slika i video.

 

dsc0187fx.jpg

 

dsc0205fl.jpg

 

dscf0741a.jpg

 

 

 

 

 

 

Ako vas jos nesto zanima, slobodno pitajte. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Чудно....

 

Они са премијере пре неколико година били су из "Zontes"-a, што је и лепо писало на декли:

 

post-3975-0-67682800-1346179963_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

Чудно....

 

Они са премијере пре неколико година били су из "Zontes"-a, што је и лепо писало на декли:

 

post-3975-0-67682800-1346179963_thumb.jpg

Pa taj Zontes valjda ima licencu da radi ovaj motor, a kod mene na bas istom mestu pise Haojiang.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

Motor super izgleda :takoje:,pozdrav i da se dugo navozas bez problema :zdravo:

hocu, hvala 0takoje.gif

 

Да те питам још ово..... Колики је пречник осовине курбле - 13, 15 мм?

probacu da izmerim, pa javljam

 

А можда "Зонтесову" лиценцу има "Хаођијан". :moto3:

 

Какогод, луди Кинези...

pa moguce :D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

zdravo svima nov sam na ovom forumu, prijavio sam se jer sam kupio motor sprint track 125 kubika i naso sam samo da se na ovom forumu spominje. Imam pitanje za Panick. Da li jos uvek imas ovaj motor i kakvi su ti trenutno sada utisci u vezi sa njim, da li si zadovoljan i da li je pouzdan. Molio bih te da mi kazes tvoje misljenje o ovom motoru i da li si imao nekih problema od zadnjeg komentara u vezi sa ovom temom. Hvala ti unapred i jos jednom veliki pozdrav svima :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

Да те питам још ово..... Колики је пречник осовине курбле - 13, 15 мм?

 

Izvinjavam se na zakasnelom odgovoru, nemam cime da izmerim, a i kurbla nije bas okrugla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Осовина курбле, то ваљкасто што излази из мотора и има ситне уздужне нарезе и на шта је натакнута курбла - то мора да је баш баш округло. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

Druze ima li sta novo?Sluzi li te masina? :zdravo:

Masina sluzi odlicno, mada nisam imao vremena da je vozim mnogo, nikakvih kvarova nema, a sad je polako pripremam za zimski san. :D

Zamenio sam lonac, stavio protocni Laser, pre neki dan postigao brzinu od 140kmh, ali je to vec mucenje za njega.1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Turija
  • Motocikl: Suzuki GS500E da ne kazem crveni

Pozdrav svima nov sam na forumu i pocetnik sam.Da li je isplativo kupiti ovaj polovan motor posto mi se ukazala prilika ili bolje da kupim Keeway speed?Treba mi za voznju po selu i do nekih moto skupova.Cuo sam da je Keeway pouzdan a i polagao sam na njemu svidja mi se ali je track pobedio sve sa izgledom(a i mladji je i jeftiniji).  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Turija
  • Motocikl: Suzuki GS500E da ne kazem crveni

Evo malo nesto da napisem mozda ce nekom biti od pomoci.Kupio sam motor u januaru sa 5600km za 600e.Presao sam sa njime 7500(sada na satu 13100km) i pokazao se odlicno.Za to vreme sam zamenio lanac(koji nije bio odrzavan nikako) i  prednji lancanik.Kupio sam prednju gumu michelin citypro a zadnju continetal contigo  posto su original kineske bile ocajne.Promenjena sajla kvacila.Sem toga nikakvih kvarova u njega sam sipao motul5000 10w40.Kupio sam i ulje za kocnice ali nikako da zamenimo.Super motor za male pare ja sam prezadovoljan.Jednom sam vozio 180km na 30+ stepeni i to je oldicno podneo.Postavicu i slike neke ako nekog zanima nesto u vezi motora nek pita.  :)  :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: Honda CB 500

Pozdrav svima kupio sam ovaj motor polovan za 400e zamenio sam mu ulje i klip posto je nekako udarao u glavu sad radi nisam ga vozio cekam da otopli zanima me ko ima ovaj motor i kako ga sluzi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: Honda CB 500

Kupio sam motor za 400e kao sto sam i reko radio je sve super nakon dva dana nije hteo ni da upali samo na gurku. Majstoj je bio skup.

Nakon nekoliko dana sam skinuo glavu motori i cilindar i video da je klip u uzasnom stanju.

xPk8NMm.jpg

tVnGQSF.jpg

HQEf2JI.jpg

Video sam da je klip udarao u glavu motora srecom stublina nije ostecena i ventili nisu bili krivi (onda sam shvatio da ovaj motor nije dobro ocuvan). Glavu motora sam resio vodenom smirglom i narucio sam novi klip.

ZY2f0gK.jpg

Kada mi je stigo novi klip namestio sam ga uzubio motor i video da fale dva srafa u masini (zbog toga mi je pistao ulje na glavi motora).

Kupio sam nove srafove i stavio. Sklopio sam ga sve i sipao ulje motul 5100 10w40.

Motor sam upalio i ostavio da radi sve je bilo super to sam resio. Zamenio sam lanac posto se stari istego. Kupio sam polovnu zadnju gumu michelin posto je u staroj bilo 5 eksera, a i bila je kineska. 

Kupio sam novu bravicu za zakljucavanje volana posto nije imao, stavio sam i novi akumulatori i nove retrovizore.

Kocnice su mu bile uzasne jedva da je kocio. Zalepio sam mu novu ferodu i zamenio ulje u kocnicama sad koci dobro.

Flter vazduha je bio mnogo prljav oprao sam ga i zalepio lepkom na nekim mestiga gde se odlepio sundjer, ocistio sam i filter goriva. Ostalo je jos da se nasteluju ventili. Mislim da sam sve rekao.

Motor radi super svaki dan ga palim da se klip malo razradi cekam da otopli da ga provozam mislim da je super motorce. Motor sa svim sto sam uradio me je kostao oko 500e. 

Motor za svaku preporuku samo da je u boljem stanju ne kao moj! Javljam utiske kad ga provozam i saljem neke lepe slike od njega :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja