Jump to content

Moto Zajednica

zasto je tako

Recommended Posts

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Mislim da je ovo dobra ideja sa udruzivanjem par motoklubova i organizovanje ozbiljnijeg i veceg motoskupa umesto par manjih.

 

pa sta reci kad je ulaz na stazu 5.6hiljada,skupovi su jos dzabe,e kad bi nam navak bio 300 kinte,pa ja bi ziveo pored njega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Bio sam prošle godine na skupu u Debeljači. Svaka im čast - bila ona cica iz Nightwish, sve super organizovano, skockano, čisto, kafanice, radnjice, kamp, ekstra. Sreo milion ljudi koje poznajem, ostao do sutra.

 

Onda otišao na skup na Zlatibor i uleteo u pravi horor, u Mordor. Prljavo, mračno, blato. Nešto trešti preko crknutih zvučnika. Kolega bez kacige na jednom točku uleće u publiku, svi se smeju, opšte ludilo, malo niže deset likova u papučama turiraju kršine. Pivo vruće. Ostao sam pola sata.

 

Zlatibor mi je ogadio skupove. Ipak, nadam se da će neko negde ponoviti skup u Debeljači 1neznam.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

ODLIČNA TEMA!!!

Slažem se sa analizama iz prethodnih postova. Žika 56 je baš dobro podsjetio na temu

o glasnoj muzici i ponašanju na moto skupovima. Sve to skupa utiče na krizu i slabu

posjećenost.

Ja mislim da je budućnost u manjim "specijalizovanim" ili ako hoćete tematskim susretima.

Podsjetiću vas na skoro održan susret vlasnika MOTO GUZZIja, na enduro skup koji organizuju

Kepo ili VanjaGS i slična dešavanja. Tu se (gotovo) svaki pojedini učesnik identifikuje

sa tim dešavanjem, osjeti da mu je tu mjesto, da je dio toga...

Klasični moto susret je postao vašar sa kojim istinski ljubitelji motora imaju sve manje zajedničkog.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Mislim da je ovo dobra ideja sa udruzivanjem par motoklubova i organizovanje ozbiljnijeg i veceg motoskupa umesto par manjih.

Nema šanse za udruživanje,brate,idem na skupove 20 i više godina,baš me briga ko svira i koliko je glasna muzika,mislim da sam dobar gost :lol:Šta mi još smeta a to je:organizuju se sve više skoro u centru grada,sad sam za vikend bio naj kraće u svom životu punih tri sata.Žašto,skup u gradu,pešaci slobodno ulaze,neki šetaju kerove,mlade mame sa kolicima...Sjatili se šaneri sam šljam tog grada ulaze u šatore zagledaju kacige,jašu motore,to nisam mogao da gledam pa sam otišao,da bi mi jutros drug rekao da su pokradeni dosta njih.

Nikad neće biti ono,kao nekad,došli KINGS-i iz Kraljeva organizovano njih 30-40 ili neki drugi klub :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 105 postova
  • Lokacija: Beocin
  • Motocikl: mz ts 251\1

Nestala je draz odlaska na skup,sad vise gledas da te neki lokalac u rozoj kosuljici ne izbode ili da ti pokupe opremu sa motora ili iz satora

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Recimo ja kao jedan od clanova mladje generacije, ne volim skupove i nerado ih posecujem. 5 godina vozim motor, poslednje 3 aktivno i mogu da kazem da sam do sada bio na 3 skupa i ni na jednom se nisam zadrzao duze od par sati.

 

Prvi razlog je taj sto je izmedju moto skupa i vasara jako mala razlika. Vise sluzi da se okupi i zabavi lokalno stanovnisto,zbog kojih se izgleda ti moto skupovi u zadnje vreme i odrzavaju. Onda vec ako je tako ,kontam da su oni ti kojima treba da uzeti pare za ulaz.

 

Drugi razlog su idioti i napaljeni lokalci sa razdrndanim R-ovima koji ceo dan i celu noc bez prestanka turiraju, pucaju, pale gume i izivljavaju se. Razumem ja da u toku dana jednom ili dva puta neko u dogovoru sa organizatorima to uradi cisto da bi zabavio narod, jer motoristi sigurno zbog toga nisu dosli, ali da covek mora da se sklanja sa skupa da bi se smirio i cuo sopstvene misli stvarno ne razumem. Vec ako su neizbezni i ako niko od posetilaca nece da se kaci sa njima ajde neko iz organizacije da im pridje i kaze ajde covece pusti taj motor da se ohladi malo, ne prija svima takva atmosfera..

 

Treci razlog je muzika i forsiranje poznatih domacih rok bendova.. Po mom misljenju muzika treba da bude tu cisto da se tamo negde u pozadini "nesto" cuje i drzi dobru atmosferu. Ne treba praviti koncerte za siroke narodne mase, veca guzva, vise pijanih budala. A i svi zivi instistiraju na tome pa je vise i dosadilo. Desava se da u toku meseca za jednog izvodjaca cujem 5 puta, prvo jedan festival, pa drugi festival , pa dobrotvorni koncert pa onda jos kad i na moto skup dodje, stvarno smori koliko god ja volim da ga cujem. A i mozgu nekad prija da cuje nesto novo, toliko mladih bendova ima. Na kraju krajeva nije na odmet ni da se ubaci neki drugi muzicki zanr..

 

I onda cetvrti i najveci problem su pare. Vec ako izdvojim novac za benzin i za skup, a uglavnom nije mala svota u pitanju, necu da mi tamo neka budala svo vreme svojim pucanjem skace po nervima. Ako vec to ne mogu da izbegnem onda necu ni doci, nego cu otici sa svojim drustvom u neku voznjicu da se opustim i lepo provedem dan.

 

Danas svako selo ima svoj moto klub koji organizuje neki skup. Vec ako vam nije toliko bitna zarada kao sto svi pricate, zasto se onda ne dogovori vise klubova u regionu i umesto 5 skupova naprave jedan konkretan i vredan skup sa dobrom organizacijom i kvalitetnim sadrzajem. Naprave skup na vecoj povrsini, stave par bina gde ce se pustati razlicita muzika, odvoji jedan deo samo za motoriste koji ne vole da im deca i familijarne eskurzije preskacu preko nogu i preko motora, jedan deo gde paljevine mogu da pucaju i pale gume do mile volje kako ne bi ometali ostale itd.. Ja bi prvi dosao na takav dogadjaj a kontam da ima jos dosta ljudi koji dele moje misljenje. Tesko je to izvesti, ali dokle god je ovako kako je , posecenost ce biti sve manja.

 

Vecina mog drustva sa kojim se vozim dele moje misljenje, tako da kontam da nisam u pitanju samo ja i da takve stvari ne smetaju samo meni. Da se odmah ogradim da nisam dosao nikome da solim pamet i pricam kako se pravi skup, nego sam samo dao svoje misljenje o tome. :)

u potpunosti se slazem iako sam mozda duplo stariji ajde da se udruzimo par klubova jedan skup ali koji ce biti za primer drugima MC KISACH CROWS je za to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Planiranje skupa treba shvatiti dosta ozbiljno i truditi se oko najmanje sitnice,mnogi to ne shvate pa propadnu,pogotovo sada kada para nema.Tako da treba dati maksimum od početka jer je najbitniji taj prvi utisak a kasnije bivati sve bolji i kvalitetniji.

 

Ali kao i za sve u životu treba imati neki plan.

 

Najbolji susret mora da održi dominaciju,drugi mora da se trudi da ga prestigne i dođe do te titule,treći će biti prosečan i radiće već viđene stvari,neki će raditi nešto što niko drugi ne želi,a neko neće NIŠTA raditi.

 

Ako želite više ljudi onda morate pored podrazumevanog gostoprimstva prema svima (i ja sam nekada bio pešak dok nisam kupio motor),videti da se nešto zaradi ali ne treba biti alav tu su se mogli zeznuli,već se prilagođavati po novčaniku ljudi koji će doći.

 

Naravno da bi vam neko došao morate i pružiti nešto kvalitetno za sve,a to znači dobru lokaciju za one koji vole da vide nešto,dobru muziku za one koji uživaju u istoj,klopu za gurmane kao i mesto za druženje itd..Sve u svemu treba napraviti kvalitetan sadržaj koji će biti kompromis raznih stvari kako bi svima odgovaralo.

 

Realno vreme skupova koji su se organizovali na nekoj prašnjavoj livadi gde su isključivo svirali lokalni bendovi na prikolicama je prošlo,hteli to ili ne da priznamo.Sitne skupove će pojesti veliki zbog prezasićenosti,tako da očekujem da se u narednih par godina prepolovi broj istih.

 

Meni sve ovo što sam nabrojao znači u odabiru na koji skup da odem ili ne,naravno pored ovog još jedan bitan faktor je cena benzina koja je takođe dosta uticala na posećenost.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Evo i ja sam iz mladje populacije 30god. I rekao bih da na mladjima ostaje da popunjavaju skupove.

Pa ajmo redom.

Dosadno je do bola, sto neko rece sve se svodi na koncert. Na bini neki debili koji se deru i istripovali se da su ACDC

Muzika je kretenska i neguje se neki fazon sto isto neko rece horor filma kao da si usao u Mordor i gledas neke prljave grozne orke i gobline kako se pijani valjaju u prasini i vilene.

Morate da skapirate da ljudi pogotovo mladji nisu vise u fazonu da budu strokavi zadrigli kojima je ok da se valjaju u svojoj povracki i kupaju se eventualno jednom nedeljno. Te price kako su pravi bajkeri cupavi debeli slusaju neafirmisan rok su smesne price ili stvarno takvih likova ili likova koji su puno gledali americke filmove. Slusa se neka druga muzika, ja sam konkretno komformista i volim da budem cist i da uzivam u finoj muzici, gledam motore, popricam sa ljudima, razmenim iskustva o mehanici putovanjima itd. A to ide tesko na beer festu! A svi sada tako izgledaju.

Isto tako idem samo na skupove gde ima nekih prirodnih lepota i nesto da se vidi i uziva u pogleda. Tipa Bela Crkva, imaju jezera, Smederevo je na prelepom keju i reci itd..

A skup u sred neke njive i livade pogotovo u nekoj vojvodini-ravnici mi je potpuno dosadno i neprivlacno mesto koje nije vredno goriva i vremena. A i svi lice na lokalne seoske slave samo ima jos po koji motor. A inace te seoske slave su bolje, bude i lepih devojcica za razliku od moto skupova gde su uglavnom pecinski trolovi a ne ribe i bolja je klopa u svakom slucaju. A imaju i ringispil :lol: :lol: :lol: :lol:

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

1. Svako selo ima 5 klubova i svi prave neke zurke i skupove. Mnogo pre nego sto bi uspeli da naprave nesto sto iole valja, ili se raspadnu ili podele na dva nova kluba, pa sve iz pocetka

2. Dovlace se muzicari na koje ode mnogo novca a najmanje ih slusaju bajkeri. Oni su tu najvise da zabave pesake, decu, mame, tate, tetke,...

3. Da se ne lazemo, najveci broj klubova gleda da sto vise iskomercijalizuje skup i sto vise toga naplati kroz ulaznice, standove za pljeskavice, prave vasare... Cast izuzecima..

4. Skupovi se prave na lokacijama koja su najvise dostupna ziteljima naselja pa skup vise nije moto-skup

5. Udarni bend koji svira na prvom skupu u sezoni ce posle biti na 90% skupova u sezoni...

6. Mogli bi klubovi bar iz jednog grada, sela ako vec ne i iz okoline da se udruze i da naprave jedan zaista dobar i kvalitetan skup umesto da svi prave nesto "kao" ali problem je sto svi poticu iz jednog kluba koji se raspadao malo po malo pa tako NS ima danas 5-8 klubova. Ali ne mogu zajedno zato sto su se raspali i delili uglavnom iz onog najgoreg razloga... podele novca.

...

 

Nedavno sam po drugi put posetio skup u Resiti u Rumuniji.

 

- Lokacija je suma sa poljanom na oko 10km od grada i do cilja ima oko 5km makadama. Na ovakav skup ce doci onaj ko hoce da se druzi... nece doci nijedan fenser da se proseta da bude vidjen.

- Ulaz se naplacuje oko 5eur za ceo vikend i posteno ce svaki clan kluba reci da je to njihova zarada. Od tog novca se placa porez za to imanje a visak se deli izmedju clanova.

- Ne zamazuju se oci gostima kako uz placen ulaz dobijaju hranu. Hrane ima u velikom izboru i za rostiljima i pored 10-ak kazana sa raznim pasuljima i gulasima 3 dana - 24h stoje clanovi kluba i peku i kuvaju bez prestanka. Hrana se placa, nije dzaba a nije ni skupo ali je ima konstantno. 10-15 hladnjaka sa vecim izborom pica nego u nekim kaficima, 10-ak tocilica,... a pice po ceni kao u prodavnicama. Malo malo pa organizatori dele besplatno pivo. Ceo dan je popunjen nekim programom, muzikom, igrama,...

- Muzika je taman toliko glasna da u njoj uziva svako ko hoce ali ne preglasna kako bi ostatak mogao da se druzi i razgovara. Ne, ne koristi se ozvucenje koje ce zvuk preneti preko 7 mora i 7 gora!

 

Stvar je veoma jednostavna... to je skup na koji ce doci, bajkeri, motoristi, zaljubljenici (pa i oni koji nemaju motor), ali svi dolaze radi samo jedne stvari... da se druze sa istomisljenicima i zaljubljenicima u istu stvar. Ne dolaze na vasar na kome ce sedeti u satoru u 1000 decibela ogradjen trakom kao u zoo vrtu na koga pokazuju tetke u bake sa decom.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Evo i ja sam iz mladje populacije 30god. I rekao bih da na mladjima ostaje da popunjavaju skupove.

Pa ajmo redom.

Dosadno je do bola, sto neko rece sve se svodi na koncert. Na bini neki debili koji se deru i istripovali se da su ACDC

Muzika je kretenska i neguje se neki fazon sto isto neko rece horor filma kao da si usao u Mordor i gledas neke prljave grozne orke i gobline kako se pijani valjaju u prasini i vilene.

Morate da skapirate da ljudi pogotovo mladji nisu vise u fazonu da budu strokavi zadrigli kojima je ok da se valjaju u svojoj povracki i kupaju se eventualno jednom nedeljno. Te price kako su pravi bajkeri cupavi debeli slusaju neafirmisan rok su smesne price ili stvarno takvih likova ili likova koji su puno gledali americke filmove. Slusa se neka druga muzika, ja sam konkretno komformista i volim da budem cist i da uzivam u finoj muzici, gledam motore, popricam sa ljudima, razmenim iskustva o mehanici putovanjima itd. A to ide tesko na beer festu! A svi sada tako izgledaju.

Isto tako idem samo na skupove gde ima nekih prirodnih lepota i nesto da se vidi i uziva u pogleda. Tipa Bela Crkva, imaju jezera, Smederevo je na prelepom keju i reci itd..

A skup u sred neke njive i livade pogotovo u nekoj vojvodini-ravnici mi je potpuno dosadno i neprivlacno mesto koje nije vredno goriva i vremena. A i svi lice na lokalne seoske slave samo ima jos po koji motor. A inace te seoske slave su bolje, bude i lepih devojcica za razliku od moto skupova gde su uglavnom pecinski trolovi a ne ribe i bolja je klopa u svakom slucaju. A imaju i ringispil :lol: :lol: :lol: :lol:

Izlupa i osta živ.Ti očigledno nisi ni prošao pored skupa :lud:

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Evo i ja sam iz mladje populacije 30god. I rekao bih da na mladjima ostaje da popunjavaju skupove.

Pa ajmo redom.

Dosadno je do bola, sto neko rece sve se svodi na koncert. Na bini neki debili koji se deru i istripovali se da su ACDC

Muzika je kretenska i neguje se neki fazon sto isto neko rece horor filma kao da si usao u Mordor i gledas neke prljave grozne orke i gobline kako se pijani valjaju u prasini i vilene.

Morate da skapirate da ljudi pogotovo mladji nisu vise u fazonu da budu strokavi zadrigli kojima je ok da se valjaju u svojoj povracki i kupaju se eventualno jednom nedeljno. Te price kako su pravi bajkeri cupavi debeli slusaju neafirmisan rok su smesne price ili stvarno takvih likova ili likova koji su puno gledali americke filmove. Slusa se neka druga muzika, ja sam konkretno komformista i volim da budem cist i da uzivam u finoj muzici, gledam motore, popricam sa ljudima, razmenim iskustva o mehanici putovanjima itd. A to ide tesko na beer festu! A svi sada tako izgledaju.

Isto tako idem samo na skupove gde ima nekih prirodnih lepota i nesto da se vidi i uziva u pogleda. Tipa Bela Crkva, imaju jezera, Smederevo je na prelepom keju i reci itd..

A skup u sred neke njive i livade pogotovo u nekoj vojvodini-ravnici mi je potpuno dosadno i neprivlacno mesto koje nije vredno goriva i vremena. A i svi lice na lokalne seoske slave samo ima jos po koji motor. A inace te seoske slave su bolje, bude i lepih devojcica za razliku od moto skupova gde su uglavnom pecinski trolovi a ne ribe i bolja je klopa u svakom slucaju. A imaju i ringispil :lol: :lol: :lol: :lol:

Izlupa i osta živ.Ti očigledno nisi ni prošao pored skupa :lud:

 

Jesam, ali na nekima sam bio mogu reci nazalost. I veruj mi da brdo mladje ekipe misli tako i vidi tako. Sta mislis da su bajkeri samo koji idu na skupove.. Znam ljude koji su ceo zivot na motoru i ne idu po tim skupovima. A ako se ovako nastavi protiv vremena i novih generacija onda ce na skupovima ostati samo gerontolosko odelenje i lokalni blejaci. Ali dobro, za koju godinu kada omatore skroz ti pravi rokeri i bajkeri koji vole dreku i svinjac doci ce najzad neki novi klinci koji ce to valjda znati da urade bolje i zanimljivije.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

mozda kada Pink organizuje skup,neki novi i mladi motoristi pohrle okupani i namirisani da uzivaju u druzenju i slusanju muzike,na odgovarajucoj lokacij u krugu dvojke1Mina.gif

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2355 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

 

Morate da skapirate da ljudi pogotovo mladji nisu vise u fazonu da budu strokavi zadrigli kojima je ok da se valjaju u svojoj povracki i kupaju se eventualno jednom nedeljno. Te price kako su pravi bajkeri cupavi debeli slusaju neafirmisan rok su smesne price ili stvarno takvih likova ili likova koji su puno gledali americke filmove. Slusa se neka druga muzika, ja sam konkretno komformista i volim da budem cist i da uzivam u finoj muzici, gledam motore, popricam sa ljudima, razmenim iskustva o mehanici putovanjima itd.

:haha2: :haha2: :haha2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Na skupove idem jos od prvih skupova tamo neke 93,94. godine, mada poslednjih par godina odem na svega 2-3 skupa godisnje...Mnogo toga se promenilo, evoluiralo, nazalost vecina stvari na gore. U stvari, osim par sitnica kao sto su bolji sankovi, plasticni wc-i i bolja binska oprema...sve ostalo je na gore...a narocito sustina. Zalutalo se tokom ovih godina na stranputicu. Verovatno ce proci jos dosta godina dok se ne iskristalisu neke stvari. Bojim se samo da tada ne bude kasno.

A do tada, ljubitelji istinske moto price ce se druziti na desavanjima koja nisu javna, vec su po principu FUNS & FRIENDS!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2355 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

 

Isto tako idem samo na skupove gde ima nekih prirodnih lepota i nesto da se vidi i uziva u pogleda. Tipa Bela Crkva, imaju jezera, Smederevo je na prelepom keju i reci itd..

A skup u sred neke njive i livade pogotovo u nekoj vojvodini-ravnici mi je potpuno dosadno i neprivlacno mesto koje nije vredno goriva i vremena. A i svi lice na lokalne seoske slave samo ima jos po koji motor. A inace te seoske slave su bolje, bude i lepih devojcica za razliku od moto skupova gde su uglavnom pecinski trolovi a ne ribe i bolja je klopa u svakom slucaju. A imaju i ringispil :lol: :lol: :lol: :lol:

Totalno nisi u pravu!

Skupovi u selima i kod manjih klubova mogu da budu mnogo bolji. Novi Sad je nekad imao najbolji skup u Srbiji,a danas o tome mogu samo da sanjaju. U Indjiji,SM i Rumi se prave skupovi koje drugi ne mogu da naprave ni pola od toga,bez obzira sto su oba tri grada u sred ravnice. Na Zlatibor kad ides priroda je prelepa,ima da se vidi mnogo toga i tamo,a i na putu. Kamp je na ekstra mestu,ali je organizacija prosecna. Ili je mozda drustvo dobro,pa necemo da vidimo koliko je lose organizovano. Ko je bio zna o cemu pricam. Grupe nepoznate,nema dogovora izmedju policije i organizatora-rokali su nas za svaku sitnicu...

A u Smederevu smo imali dva skupa za jedan dan. U Uzicu za sedam dana dva skupa. Kako onda da se dogovori pet klubova iz okoline da napravi jedan skup,kad u jednom gradu ne mogu da se dogovore dva kluba.

U Sasincima ulaz dzabe,docekali goste kao careve,a selo u sred ravnice...U Subotici mislim da su trajkovi imali dzabe ulaz,a na motorima placaju.Pa onda imas gde klubovi koji dodju organizovano ne placaju ulaz,a ko dodje sam bez boja placa ulaz...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Prvi uzrok po meni sve slabije posjete Moto skupova je prezasicenost istim sa identicnim sadrzajem,jer nista novo se ne desava,vec je sve vidjeno. :zbunjen: Drugi trenutak je finacijske prirode,a treci po narodnoj poslovici: Dosli divlji,pa istjerali pitome.... 1hmm.gif Previse je kabadahijskog ponasanja pojedinaca koje organizatori tolerisu za`rad "finog utiska o domacinu" i zarade,pa takvi rastjeraju dosta normalnih ljudi koji su dosli na skup zbog druzenja i razgovora ( zbog cega i ja dolazim ),a manje zbog svirke ili klope. :neznam: Vise puta sam dosao na skup subotom popodne i platio ulaz,a otisao prije ili za vrijeme "koncerta" samo zbog lose atmosvere i pojedinaca koji su "maltretirali" ostale svojim bahatim ponasanjem ( pucanjem i driftovanjem po prasini ) da nisam koristio nista od onoga sto mi je kroz tu ulaznicu sljedovalo... :Mina:

 

Da ne pricam da mi "pjesaci" koji uvece dolaze sa "razmazenom" djecurlijom na svirku,a koja se pentraju po motorima,pa ih jos i sami roditelji penju na iste,idu na ganglije do bola.... :staa: Ako je Moto skup onda neka to i bude,a ne za`rad zarade pored 200-300 motorista dodje uvece svo "selo" na svirku sto se pretvara u Vasar. :lud: Ali sta je tu je.....Ko zna zasto je to dobro,ali za opstanak Moto susreta kao tradicionalnog nacina okupljanja motorista nije dobro,sto je vec primjetno. :aha:

kao što sam i prije tvrdio tvrdim i sada, motosusreti su vašari, uglavnom sa minimalnim higijenskim uvjetima i stereotipne koncepcije pa kad si bio na jednom vidiš da su svi isti ili gori. trebalo bi ih zabraniti nekoliko godina ( kao uvođenje lovostaja ) a za organiziranje ishodovati uporabnu dozvolu što znaci prije pocetka pecat od sanitarne i tržišne inspekcije, zavoda za javno zdravstvo i svih ostalih pa bi se za neko vrjeme mogli poceti održavati veci i kvalitetniji skupovi sa programima i zabavama te edukativnim sadržajima.

 

ovako je kod nas, svake godine nešto novo.

 

--------------------------------------------------------------------------------

MK TWIN HORN PULA

 

 

Evo i programa koji još nije potpun, a uskoro i spisak dućana sa motoopremom, dućana sa glazbenom opremom, kafića , restorana i beach barova koji će tog tjedna davati popuste a ima ih...

Osim navedenoga dolje u programu - četrdesetak štandova, simulator vožnje na zadnjem kotaču, mehanički bik, demo vožnje Harley Davidsona a možda i Suzukija, izložba oslikanih kamiona i sve i svašta još nešto...

 

Ulaz i kampiranje besplatno od 27.8. do 2.9. vec tradicionalno. struja, voda, sanitarni cvorovi i kupatila - besplatno, hrana po ponudi ili po izboru sa naplatom.

 

PON 27.8.

21:00 KONCERT -ROCK CAFFE PULA

 

UTO 28.8.

21:00 KONCERT -Caffe Bar Q-TIME- Portarata Pula

SRI 29.8.

21:00 KONCERT -Rock Club Uljanik - Pula

 

ČET 30.8. -Monumenti

22:00 BRAIN PRODUCTION

23:00 STATIC

24:30 FAULT

 

PET 31.8.- Monumenti

18:00 STUNT SHOW- Na Krilima Red Bulla

21:30 TWIN HORN BAND

23:30 TELEFON BLUES BAND

1:30 DOUBLE DOSE

 

SUB 1.9. -Monumenti

 

14:00 IZLOŽBA OLDTIMERA

16:00 DEFILE

17:00 STUNT SHOW- Na Krilima Red Bulla

18:00 MOTO IGRE

19:00 CUSTOM SHOW ( Bikers World)

21:00 ANGELS

23:00 GORAN BARE & MAJKE

1:00 SEKSI SHOW

1:30 TRIBUTE TO METALICA-STATIC

 

NED 2.9.

KRAJ

 

DOBRODOŠLI !

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

A EVO I FIRMI PO PULI I OKOLICI KOJI SU ODLUČILI ZA VRIJEME MANIFESTACIJE BAJKERIMA ODOBRITI POPUSTE NA SVOJE ARTIKLE. POPUSTI U NAVEDENIM DUĆANIMA I FIRMAMA TRAJU OD 27.8. PA DO 2.9.

 

MOTO BOX 15%-MOTO OPREMA I DIJELOVI

BIMOTO 15%-MOTO OPREMA I DIJELOVI

MOTORTECH SUZUKI 15% -MOTO OPREMA I DIJELOVI

CIKLI 15% -MOTO OPREMA I DIJELOVI

AUTO KREŠO 15% -MOTO OPREMA I DIJELOVI

HP MOTORI 15%-MOTO OPREMA I DIJELOVI

ISTRAMOTO 15%-KONTROLNE NARUKVICE

FEEDBACK 10% -GLAZBENA OPREMA

MASTER MUSIC SHOP 10%-GLAZBENA OPREMA

A.T.I. d.o.o. 15% -TURISTIČKA AGENCIJA

MOTOISTRA- 20%MOTOTURIZAM

DIVING INDIJE 15%-DIVING CENTAR I SERVIS

GREEN GARDEN KARTODROM 10%-KARTING

OPTIKA SISPLAC 20%-OPTIKA I OFTALMOLOGIJA

ROCK CAFE 10%-PIĆE

Q-TIME 10%-HRANA I PIĆE

RESTORAN GARDELIN 10%-HRANA I PIĆE

TRATTORIA "VODNJANKA" 10%-HRANA I PIĆE

BISTRO GALEB 10%-HRANA I PIĆE

RESTORAN WINGS 15%-HRANA I PIĆE

KONOBA PINETA 10%-HRANA I PIĆE

BISTRO DVA FERALA 10% -HRANA I PIĆE

RESTORAN VAGABUNDO- 15% HRANA I PIĆE

RESTORAN MIŽERIJA 10% -HRANA I PIĆE

PIZZERIA SAMANTHA 10% -HRANA I PIĆE

CAFFE BAR OLD FRIENDS CLUB 15% -PIĆE

AUTOCENTAR BRAVAR 15%-MOTO GUME I USLUGA MONTAŽE

KLAUDIA ZLATO 10% -ZLATARNA

KONOBA-PIZZERIA DVIJE PALME 15% -HRANA I PIĆE

 

Nije puno ali je od srca.

A biti će ih još. Imati će istaknute nazive CroatiaBikeWeek PARTNER.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2355 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

 

 

 

Ulaz i kampiranje besplatno od 27.8. do 2.9. vec tradicionalno. struja, voda, sanitarni cvorovi i kupatila - besplatno, hrana po ponudi ili po izboru sa naplatom.

 

...i sad objasni kako vi to napravite za dzabaka,a ne propadnete??? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2355 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Koliko je vec bilo tema o pucanju,preglasnoj muzici,setacima,bendovima i ponasanju ``bajkera`` na skupovima? U njima je odgovor na ovu temu.

Sekula ne miniraj temu,bice zanimljiva... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

 

 

 

Ulaz i kampiranje besplatno od 27.8. do 2.9. vec tradicionalno. struja, voda, sanitarni cvorovi i kupatila - besplatno, hrana po ponudi ili po izboru sa naplatom.

 

...i sad objasni kako vi to napravite za dzabaka,a ne propadnete??? :stabre:

osobno nisam pripadnik kluba kao niti jednog drugog ali su mi prijatelji i u Twin hornu i u drugim klubovima. ono što sigurno znam je da je klub neovisan po pitanju financiranja, imaju klub i unutar kluba kafic otvoren za sve pa prihoduju i štede a prije ovakvih manifestacija potraže donatore koje reklamiraju i promoviraju. sam klub je socijalno senzibiliziran i na kraju moto susreta i " suma sumarum " sav preostali novac daju jednoj od ustanova socijalne skrbi bez puno pompi ali grad Pula to zna i izlazi im u susret. ukljucuju se u mnoge komunalne akcije gradai drugih pravnih subjekta i da ne pilim ljudi RADE cjele godine. imaju i clanarine koje idu u sve troškove i nisu optereceni zaradom i profitom. Pula ima još 5 - 6 MC i nacela su uglavnom ista.

 

http://www.twinhorn.hr/

http://www.twinhorn.hr/Clubhouse.html

pozdrav tebi i papacitu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja