Jump to content

Moto Zajednica

zasto je tako

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Pozdrav dragi moji bajkeri ja sam janko-demrost predsednik MC KISACH CROWS iz Kisaca kod Novog Sada evo dragi moji sta me muci a naravno i sve one koji se trude da naprave dobar skup.

Evo pri kraju je i ova sezona koja je bila odlicna barem sto se vremana tice kako sam analizirao nijedan vikend nije bilo kise il nije bila jaka kao proslih god. Muci me slaba posecenost motora na trudimo se da goste nahranimo i petak i subotu pa cak i nedelju obezbedimo skoro sve-medi mlekao samo fali i na kraju jedva se skupi dovoljan broj motora za defile-cast jacim klubovima koji imaju jake sponzore itd.znam recicete teska vremana-skup ulaz ,a nije ni to ja spustio na nasem skupu ulaz na 3oo din za tri dana-bila je sarma i sta na kraju ostalo sarme za jos jedan skup pomeramo datume da se ne kosimo sa blizim komsijama do 100km al ni to ne vredi prosto se nosim sa idejom da odustanemo od sledece organizacije da se razumemo ne trazimo nikakvu zaradu samoda je makar nategnuta nula pozdrav janko i jos nesto par klubova vec se ljuti kad na ulazu treba da plate 3oo din po motoru to ih vredja,,al proverio sam oni sto ih cena ulaza vredja ne prave nikakve skupove,,,samo idu. e to je to izvinite ako sam nesto lose napiso pozdrav MC KISACHCROWS Janko demro,st

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Srbistan.
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F koji je na prodaju.

Ja bi stavio 300 dinara i crnca na svakoj pumpi da jos otrese ove koji sipaju preko 5 L hahahahah

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Babusnica
  • Motocikl: Kawasaki ninja 250r

300 динара, 2 кафе у кафићу и то је то. Није много, само што се тешко зарађују :neznam: . Ја био у Зајечару и искрено сам очекивао много, много више... Нема се пара, то је ваљда проблем.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Onaj ko se okrene zbog 300 dinara za ulazu - neka nađe pametnije da ih potroši (završi kuću, oženi se ... velika je to kinta :lol: ).

 

Šala mala, nadam se da se ne ljutiš.

 

Iskreno, mislim da ljudi ne idu - zato što im se više ne ide. Jednostavno mi deluje da je tako.

 

Mene lično - jedan vikend mrzi da idem, drugi vikend mi se ide ali nemam sa kim, treći vikend mi je skup previše blizu, četvrti vikend previše daleko, peti sam se dogovorio već nešto drugo ... Dakle - ne ide mi se.

 

A i realno - skupovi su toliko dostupni da se ljudi više njima ne raduju. Ako ne odem na ovaj, uvek ima drugi za 5 dana i tako cele sezone.

 

Možda je i u pitanju zakon tržišta - prevelika ponuda.

 

Ali čak i kada bi me pitao: "Zašto ti se ne ide? " ili "Šta organizator da uradi, a da te privuče da dođeš?" - ja ne bih znao da ti odgovorim na ta pitanja. Nije razlog 300 ili 500 kinti. Bar ne kod mene.

  • Podržavam 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ○○○○○○○○○○, 213 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 Ф

mada bilo je dosta skupova bez naplate ulaza pa i nije da je bilo malo naroda, ispade 300 dindzi nije tako malo kao sto se cini, taman imas da se dovezes :zbunjen: :zbunjen: :zbunjen:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Bar je stotinak koje žurki koje skupova,podelili se klubovi pa prave dva skupa za sedam dana u jednom mestu.Nemaština,nije problem ulaz kad već daš 2-3000 za gorivo već nešto drugo što sam primetio.Doček na ulazu,čast nekim klubovima,bez pozdrava ulaz je 500din,tad mi dođe da se okrenem i odem.Drugo,imam utisak da se skup organizuje za meštane,pešake da bi oni bili na svirci.Treće,domoroci "bajkeri" koji besomučno turiraju i pucaju sa motorima,organizatora nema nigde da to spreče makar u vreme kad većina spava u šatorima.:zdravo:

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Bar je stotinak koje žurki koje skupova,podelili se klubovi pa prave dva skupa za sedam dana u jednom mestu.Nemaština,nije problem ulaz kad već daš 2-3000 za gorivo već nešto drugo što sam primetio.Doček na ulazu,čast nekim klubovima,bez pozdrava ulaz je 500din,tad mi dođe da se okrenem i odem.Drugo,imam utisak da se skup organizuje za meštane,pešake da bi oni bili na svirci.Treće,domoroci "bajkeri" koji besomučno turiraju i pucaju sa motorima,organizatora nema nigde da to spreče makar u vreme kad većina spava u šatorima.:zdravo:

Apsolutno se slazem i dodao bi da se u danasnje vreme velika vecina organizatora trudi da dovuku neki popularni ex-yu bend koji je vec davno odsvirao svoje a sada se trude da uhvate jos koju laku kintu, a velika vecina (skoro svi) bajkeri i motoristi nisu na susretu da bi slusali svirku nego da se druze, upoznaju, piju, zezaju sa prijateljima i ostalim bajkerima, glasna muzika i "bajkeri" koji turiraju i pucaju sa motorima na skupovima, to samo sprecavaju i ljudi ce radije otici u obliznji kafic ili kafanu da se ispricaju...

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: Harley big twin

Ovo sam napisao pocetkom juna:

 

Gledajuci razne kalendare Moto skupova po Srbiji dodjoh do zakljucka da je poceo pocetak kraja moto skupova u Srbiji.Vratih se takodje ne tako davno 8-9 godina u nazad . Nekad su to bili skupovi pravih ljubitelji motora lokalne grupe , pivo i rock. Onda se neko setio u pocetku ekspanzije motocikala pre nekoliko godina da dovede poznatu grupu ili grupe na skup. Doslo hiljade motora i pesaka da gledaju grupe.Zaradilo se bogami dobro al puste pare posvadjase organizatore. Videse primer drugi tad postojeci klubovi pa pocese i oni da prave skup. Iskopase poznate grupe koje su pale u zaborav i opet ih napravise poznatim. Dozivese cikice od 60 godina drugu mladost i slavu a zahvaljujuci motociklistima poneki se i izvukose iz finansiskog bedaka. I oni tad zaradise od skupa.I to videse i druga sela i gradovi te pocese se praviti klubovi cak i po mesnim zajednicama. Pa onda dodje jedna ,druga, treca i jos poneka asocijacija motociklista . E sad je doslo da kompletne anarhije i do pocetka kraja dobrih moto skupova. Jedan vikend po 5-6-7 zvanicnih i nezvanicnih skupova. Organizuju se skupovi negledajuci da li ko pravi skup taj vikend . Takmice se klubovi ko ce vise ljudi da privuce boljom ponudom a svi nadaju zaradi a para NEMA. I sta se dogodi svi u minusu (cast izuzetcima). Poceli da se prave vasari od skupova po centru grada da se privuce po 5-6 hiljada ljudi iz grada da gleda koncert i motocikliste kao klovnove sto piju pivo i zabavljaju gradsku masu svojim ponasanjem.Tuzno je biti manjina na moto skupu.

Gledam okolne zemlje mnogo vise motocikala mnogo vise klubova a skupova tri puta manje. Da li postoji valjan odgovor za to ili je samo do nas?Da li ce se dogoditi da pocnemo odlaziti na skupove gde ce biti samo motori,pivo i druzenje ili cemo zameniti mesta sa pesacima i ostalim svetom pa odlaziti na njihove dogadjaje motorima.

  • Podržavam 43

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Beverly 250

Kriza drugari, kriza... nista drugo!!! Trudim se da idem na neke od moto skupova u okolini, Zr, Ns, Indjija, Debeljaca... ali pola mojih drugara npr. nece da ide zato sto neslusa tu vrstu muzike, znaci svaki skup ista muzika, meni licno nesmeta ali eto... :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nema se para ljudi,sta vam je... Jeb'o 500 dinara na ulazu kad mi treba jos 5000 da sipam gorivo,da popijem ,pojedem,majica meni,majica zeni...ih da je 5000...

A skupova ima vise nego motorista. Svako selo ima svoj moto klub.Svi hoce da naprave nesto. Gde da odes? Ako se i podelimo da za jedan vikend posetimo sve moto skupove ide na svako skup po jedan-dva motora iz moto kluba. Nekada,ne tako davno,bilo je "jedan vikend-jedan moto skup". Ja sam isao na svaki drugi i bilo mi je super. Bina je bila kamionska prikolica,bendovi lokalni,a o ceni ulaznice nismo ni razmisljali... Klopa pasulj. Tek po negde vo na raznju i pivo za dz!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7073 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

godinama idem na moto susrete, ali moram priznati ova godina mi je bila najslabija do sada, jednostavno smorio sam se..

Po mom misljenju, u samom startu organizatori imaju pogresan pristup u 3 stvari:

1. Dovlacenje popularnih exyu bendova

2. Spremanje hrane

3. Naplacivanje ulaza

Ulaz se nebi ni naplacivao da nije prve 2 stavke, jer onda organizatori nebi morali da placaju skupi popularni bend i da spremaju hranu a to kosta, i onda ljudima koji dodju na moto skup je NAMETNUTO da plate taj bend i tu hranu kroz ulaznicu, sto po meni NIJE u redu JER:

1. mozda neko ne slusa taj bend, ili u opste tu muziku, a VOLI motore i zbog njih je dosao.

2. mozda neko nije gladan, ili ne voli pasulj itd...a VOLI motore i zbog njih je dosao.

A zaboravljaju se najbitnije stvari u celoj prici:

1. MOTORI

2. DRUZENJE

3. KOMUNIKACIJA (koja je skoro nemoguca zbog preglasne muzike tokom celog dana)

 

Predlozi:

1. Bitno je da se svira dobra muzika, a to moze svaki manje poznat bend, a kod nas ima puno dobrih mladih perspektivnih bendova.

2. Nek bude spremljen taj pasulj, ali da se posebno naplacuje kao i pice, znaci KO ZELI da jede lepo plati pasulj i gotovo.

 

Iz cele ove price proizilazi pitanje kako opstaju klubovi u susednim drzavama koji godinama organizuju skupove bez naplacivanja ulaza :zbunjen:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Ovo sam napisao pocetkom juna:

 

Gledajuci razne kalendare Moto skupova po Srbiji dodjoh do zakljucka da je poceo pocetak kraja moto skupova u Srbiji.Vratih se takodje ne tako davno 8-9 godina u nazad . Nekad su to bili skupovi pravih ljubitelji motora lokalne grupe , pivo i rock. Onda se neko setio u pocetku ekspanzije motocikala pre nekoliko godina da dovede poznatu grupu ili grupe na skup. Doslo hiljade motora i pesaka da gledaju grupe.Zaradilo se bogami dobro al puste pare posvadjase organizatore. Videse primer drugi tad postojeci klubovi pa pocese i oni da prave skup. Iskopase poznate grupe koje su pale u zaborav i opet ih napravise poznatim. Dozivese cikice od 60 godina drugu mladost i slavu a zahvaljujuci motociklistima poneki se i izvukose iz finansiskog bedaka. I oni tad zaradise od skupa.I to videse i druga sela i gradovi te pocese se praviti klubovi cak i po mesnim zajednicama. Pa onda dodje jedna ,druga, treca i jos poneka asocijacija motociklista . E sad je doslo da kompletne anarhije i do pocetka kraja dobrih moto skupova. Jedan vikend po 5-6-7 zvanicnih i nezvanicnih skupova. Organizuju se skupovi negledajuci da li ko pravi skup taj vikend . Takmice se klubovi ko ce vise ljudi da privuce boljom ponudom a svi nadaju zaradi a para NEMA. I sta se dogodi svi u minusu (cast izuzetcima). Poceli da se prave vasari od skupova po centru grada da se privuce po 5-6 hiljada ljudi iz grada da gleda koncert i motocikliste kao klovnove sto piju pivo i zabavljaju gradsku masu svojim ponasanjem.Tuzno je biti manjina na moto skupu.

Gledam okolne zemlje mnogo vise motocikala mnogo vise klubova a skupova tri puta manje. Da li postoji valjan odgovor za to ili je samo do nas?Da li ce se dogoditi da pocnemo odlaziti na skupove gde ce biti samo motori,pivo i druzenje ili cemo zameniti mesta sa pesacima i ostalim svetom pa odlaziti na njihove dogadjaje motorima.

Slazem se apsolutno sa svime iznesenim moje neko razmisljanje je ovako sledece god ..ako dozivimo ..i ako klub opstane ...dovucicu neku prikolicu- od kamiona par pojacala kao nekadfa onaj zuti marshal i sl nekoliko neafirmisanih bendova ,ulaz free -pice ko zeli neka donese reskiracemo jedan dobar pasulj p[a ako se pukne nije mi zao ovako 1500 bina pa razglas pa neki bendovi koji su svoje davno odsvirali dodje se do cifre par hiljada evra ..napominjem nama a mislim i svim bajkerima koji organizuju nije do neke zarade -jer je ne moze biti a mozda ce nam gospoda iz Vlade nesto pomoci????? Bio sam sad na jednom skupu u okolini zao mi je bilo organizatora motora desetak a klope da se najede celi bataljon pocela svirka -ispred bine njih 5 okolo mozda jos maksimum 55 pa ajde da budu jedan moto skup mesecno pa da vidimo onda izvinjavam se ponovo al to je moje mozda naivno razmisljanje pozdrav janko

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

I da jos dodam-Treba i da odes negde pa mozes da ocekujes da ti neko i dodje!

E brate moj ja ove godine sam propustio samo jedan skup a na svim mogucim koji su u MAS-u i onih koji nisu sam bio provalio sam preko 3500km od aprila do danas nije puno recices ne trazim da na mom skupu imam 300 motora al uopste jako je malo bilo svugde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Prvi uzrok po meni sve slabije posjete Moto skupova je prezasicenost istim sa identicnim sadrzajem,jer nista novo se ne desava,vec je sve vidjeno. :zbunjen: Drugi trenutak je finacijske prirode,a treci po narodnoj poslovici: Dosli divlji,pa istjerali pitome.... 1hmm.gif Previse je kabadahijskog ponasanja pojedinaca koje organizatori tolerisu za`rad "finog utiska o domacinu" i zarade,pa takvi rastjeraju dosta normalnih ljudi koji su dosli na skup zbog druzenja i razgovora ( zbog cega i ja dolazim ),a manje zbog svirke ili klope. :neznam: Vise puta sam dosao na skup subotom popodne i platio ulaz,a otisao prije ili za vrijeme "koncerta" samo zbog lose atmosvere i pojedinaca koji su "maltretirali" ostale svojim bahatim ponasanjem ( pucanjem i driftovanjem po prasini ) da nisam koristio nista od onoga sto mi je kroz tu ulaznicu sljedovalo... :Mina:

 

Da ne pricam da mi "pjesaci" koji uvece dolaze sa "razmazenom" djecurlijom na svirku,a koja se pentraju po motorima,pa ih jos i sami roditelji penju na iste,idu na ganglije do bola.... :staa: Ako je Moto skup onda neka to i bude,a ne za`rad zarade pored 200-300 motorista dodje uvece svo "selo" na svirku sto se pretvara u Vasar. :lud: Ali sta je tu je.....Ko zna zasto je to dobro,ali za opstanak Moto susreta kao tradicionalnog nacina okupljanja motorista nije dobro,sto je vec primjetno. :aha:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

godinama idem na moto susrete, ali moram priznati ova godina mi je bila najslabija do sada, jednostavno smorio sam se..

Po mom misljenju, u samom startu organizatori imaju pogresan pristup u 3 stvari:

1. Dovlacenje popularnih exyu bendova

2. Spremanje hrane

3. Naplacivanje ulaza

Ulaz se nebi ni naplacivao da nije prve 2 stavke, jer onda organizatori nebi morali da placaju skupi popularni bend i da spremaju hranu a to kosta, i onda ljudima koji dodju na moto skup je NAMETNUTO da plate taj bend i tu hranu kroz ulaznicu, sto po meni NIJE u redu JER:

1. mozda neko ne slusa taj bend, ili u opste tu muziku, a VOLI motore i zbog njih je dosao.

2. mozda neko nije gladan, ili ne voli pasulj itd...a VOLI motore i zbog njih je dosao.

A zaboravljaju se najbitnije stvari u celoj prici:

1. MOTORI

2. DRUZENJE

3. KOMUNIKACIJA (koja je skoro nemoguca zbog preglasne muzike tokom celog dana)

 

Predlozi:

1. Bitno je da se svira dobra muzika, a to moze svaki manje poznat bend, a kod nas ima puno dobrih mladih perspektivnih bendova.

2. Nek bude spremljen taj pasulj, ali da se posebno naplacuje kao i pice, znaci KO ZELI da jede lepo plati pasulj i gotovo.

 

Iz cele ove price proizilazi pitanje kako opstaju klubovi u susednim drzavama koji godinama organizuju skupove bez naplacivanja ulaza :zbunjen:

Odgovor Biker-boy-u bio sam u Slovackoj kao i oni dosli su kod nas -e ovako kod njih ulaz 10 e nema klope -pice placas sam neki dj-radili poso u udarno vreme bilo je jedan dosta poznat bend odradio poso za 60 min pa posle ponovo DJ i to je to motora kao na americkim filmovima puuuuno e sad dolazim do toga glavnog druzjenje i samo druzenje uz maksimalno trosenjae alkohola sutra polako razlaz do ponovnog susreta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

I da jos dodam-Treba i da odes negde pa mozes da ocekujes da ti neko i dodje!

E brate moj ja ove godine sam propustio samo jedan skup a na svim mogucim koji su u MAS-u i onih koji nisu sam bio provalio sam preko 3500km od aprila do danas nije puno recices ne trazim da na mom skupu imam 300 motora al uopste jako je malo bilo svugde

Nisam prozvao tebe licno. Mislim iskljucivo na one koji se voze od kafica do kafica,a ocekuju da mogu da naprave skup za 500 motora. A ne treba da upirem prstom ko je to. Ipak mislim da je glavni problem lova i prezasicenost skupovima. Ja mogu svake druge nedelje da skupim lovu i da odem 300-400 km na voznju,ali ne mogu svaki vikend. Ako vozim 200 kilometra na skup,ulaznica je najmanji problem. Ali ne mogu svaki vikend da idem na skupove,pa jos na dva-tri mesta...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Bar je stotinak koje žurki koje skupova,podelili se klubovi pa prave dva skupa za sedam dana u jednom mestu.Nemaština,nije problem ulaz kad već daš 2-3000 za gorivo već nešto drugo što sam primetio.Doček na ulazu,čast nekim klubovima,bez pozdrava ulaz je 500din,tad mi dođe da se okrenem i odem.Drugo,imam utisak da se skup organizuje za meštane,pešake da bi oni bili na svirci.Treće,domoroci "bajkeri" koji besomučno turiraju i pucaju sa motorima,organizatora nema nigde da to spreče makar u vreme kad većina spava u šatorima.:zdravo:

Apsolutno se slazem i dodao bi da se u danasnje vreme velika vecina organizatora trudi da dovuku neki popularni ex-yu bend koji je vec davno odsvirao svoje a sada se trude da uhvate jos koju laku kintu, a velika vecina (skoro svi) bajkeri i motoristi nisu na susretu da bi slusali svirku nego da se druze, upoznaju, piju, zezaju sa prijateljima i ostalim bajkerima, glasna muzika i "bajkeri" koji turiraju i pucaju sa motorima na skupovima, to samo sprecavaju i ljudi ce radije otici u obliznji kafic ili kafanu da se ispricaju...

U potpunosti podržavam ovo što je napisano.

I sam još nešto: Na forumu postoji tema sa pitanjem "Da li vam smeta glasna muzika na skupovima"? Međutim onima koji su "priznali" da im smeta prevelika buka, a da na skupove dolaze zbog druženja i razgovora sa prijateljima poručeno je da jednostavno ne dolaze na skupove! I mnogi su to poslušali, pa neka se sada skupovi organizuju i "žive" od lokalnih "pucača" i iskommpleksiranih "opakih bajkera" koji dolaze da se "pokažu".

Očigledno je da na moto skupove dolaze dve potpuno drugačije "vrste" "bajkera" i da od skupa očekuju i potpuno različit sadržaj. A organizatori bi morali da se odluče za koju "vrstu" učesnika prave skup i da o tome obaveste zainteresovane.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Mozda bi malo raznolikosti doprinelo boljoj posecenosti. Ovako ja licno ne mogu vise da razlikujem jedan moto skup od drugog, sve je isto, a cesto se i bendovi ponavljaju... Sve vise mi se svidjaju organizovane ture, pa bi predlozio za sledecu sezonu mozda spajanje moto susreta (jednodnevnih zurki) nekim vikend voznjama, npr. petak jedno mesto, subota drugo i nedelja razlaz voznja. Hrana i muzika, koji se tako cesto spominju, su meni licno manje bitni od atmosfere dogadjaja, a ona pre svega zavisi od ljudi koji u njemu ucestvuju i koji ga organizuju...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 105 postova
  • Lokacija: Beocin
  • Motocikl: mz ts 251\1

Pre dosta godina kad sam poceo do odlazim na skupove mi je najbitnije bilo da se vidim sa nekim ljudima do kojih mi je stalo,da se izdivanim i razmenim utiske,uvece se malo opustim uz koje pivo,odslusam malo dobrog starog rocka iz prikolice i ludilo dok neskupim pare da odem na sledeci. Zadnjih par godina slabo idem po skupovima jer tih ljudi vise nama tamo,iscezli su zbog vecine razloga koje su ovde vec navedeni.

Pre par nedelja sam bio na jednom "velikom" skupu-lokacija super,godinama idem tamo i uvek je bio super provod. Dodjem u petak,prvo me docekaju clanovi kluba preko k... bez ijedne reci dobrodoslice samo cena ulaza i teraj.

Unutra tuga,50ak motora a od toga pola onih koji nisu videli precrtanu tablu sa imenom svojeg mesta i nekolicina napucanih mestana koji verovatno ubijaju vreme dok neodu da slusaju neke zurle ili ko zna sta vec u kasne sate u neku od lokalnih fensi kafana.

Ponekad subotom posle posla odem na neki skup 200+km a tamo na ultra modernoj bini nastupa extra popularan bend i onda u kasne sate posle 8 sati maltretiranja na poslu i zuljanja dupeta da bih dosao tamo popularni pevac u svakoj pesmi drekne bar dva puta sutkaaaaa... i naravno napaljeni lokalni frajeri izudaraju sve oko njih.

Poenta sveg ovog pisanja je da su skupovi postali zabava za lokalno stanovnistvo,za lokalne frajere sa opakim motorima koji kao tu pripadaju i one najupornije koji se trude da skupovi ostanu ono sto bi i trebali biti.

Po meni je to mnogo opustenije bilo kad se sviralo u prikolicama i druzilo zbog motora i voznje

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Pre dosta godina kad sam poceo do odlazim na skupove mi je najbitnije bilo da se vidim sa nekim ljudima do kojih mi je stalo,da se izdivanim i razmenim utiske,uvece se malo opustim uz koje pivo,odslusam malo dobrog starog rocka iz prikolice i ludilo dok neskupim pare da odem na sledeci. Zadnjih par godina slabo idem po skupovima jer tih ljudi vise nama tamo,iscezli su zbog vecine razloga koje su ovde vec navedeni.

Pre par nedelja sam bio na jednom "velikom" skupu-lokacija super,godinama idem tamo i uvek je bio super provod. Dodjem u petak,prvo me docekaju clanovi kluba preko k... bez ijedne reci dobrodoslice samo cena ulaza i teraj.

Unutra tuga,50ak motora a od toga pola onih koji nisu videli precrtanu tablu sa imenom svojeg mesta i nekolicina napucanih mestana koji verovatno ubijaju vreme dok neodu da slusaju neke zurle ili ko zna sta vec u kasne sate u neku od lokalnih fensi kafana.

Ponekad subotom posle posla odem na neki skup 200+km a tamo na ultra modernoj bini nastupa extra popularan bend i onda u kasne sate posle 8 sati maltretiranja na poslu i zuljanja dupeta da bih dosao tamo popularni pevac u svakoj pesmi drekne bar dva puta sutkaaaaa... i naravno napaljeni lokalni frajeri izudaraju sve oko njih.

Poenta sveg ovog pisanja je da su skupovi postali zabava za lokalno stanovnistvo,za lokalne frajere sa opakim motorima koji kao tu pripadaju i one najupornije koji se trude da skupovi ostanu ono sto bi i trebali biti.

Po meni je to mnogo opustenije bilo kad se sviralo u prikolicama i druzilo zbog motora i voznje

slazem s brate mislim da sam i ja tako proso na tom skupu bitna je bila lova jeste volem pasulj da pojeden mislim da za 500 din barem to dobijem al ...nema a bilo tek pola pet no nije bitno slazem se da a trudicu se ubuduce prikolica muzika onako da se cuje bez tih silnih ozvucenja,lokkalne klince na apn-cima koji vrsljaju nekako opomenuti stari lokalni benbovi-nepoznati siroj javnosti odlicno sviraju nasu muziku -stari rok tu nema onih sutki evo sad ce nasi motori da stoje pola godine a da cekamo novu sezonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Recimo ja kao jedan od clanova mladje generacije, ne volim skupove i nerado ih posecujem. 5 godina vozim motor, poslednje 3 aktivno i mogu da kazem da sam do sada bio na 3 skupa i ni na jednom se nisam zadrzao duze od par sati.

 

Prvi razlog je taj sto je izmedju moto skupa i vasara jako mala razlika. Vise sluzi da se okupi i zabavi lokalno stanovnisto,zbog kojih se izgleda ti moto skupovi u zadnje vreme i odrzavaju. Onda vec ako je tako ,kontam da su oni ti kojima treba da uzeti pare za ulaz.

 

Drugi razlog su idioti i napaljeni lokalci sa razdrndanim R-ovima koji ceo dan i celu noc bez prestanka turiraju, pucaju, pale gume i izivljavaju se. Razumem ja da u toku dana jednom ili dva puta neko u dogovoru sa organizatorima to uradi cisto da bi zabavio narod, jer motoristi sigurno zbog toga nisu dosli, ali da covek mora da se sklanja sa skupa da bi se smirio i cuo sopstvene misli stvarno ne razumem. Vec ako su neizbezni i ako niko od posetilaca nece da se kaci sa njima ajde neko iz organizacije da im pridje i kaze ajde covece pusti taj motor da se ohladi malo, ne prija svima takva atmosfera..

 

Treci razlog je muzika i forsiranje poznatih domacih rok bendova.. Po mom misljenju muzika treba da bude tu cisto da se tamo negde u pozadini "nesto" cuje i drzi dobru atmosferu. Ne treba praviti koncerte za siroke narodne mase, veca guzva, vise pijanih budala. A i svi zivi instistiraju na tome pa je vise i dosadilo. Desava se da u toku meseca za jednog izvodjaca cujem 5 puta, prvo jedan festival, pa drugi festival , pa dobrotvorni koncert pa onda jos kad i na moto skup dodje, stvarno smori koliko god ja volim da ga cujem. A i mozgu nekad prija da cuje nesto novo, toliko mladih bendova ima. Na kraju krajeva nije na odmet ni da se ubaci neki drugi muzicki zanr..

 

I onda cetvrti i najveci problem su pare. Vec ako izdvojim novac za benzin i za skup, a uglavnom nije mala svota u pitanju, necu da mi tamo neka budala svo vreme svojim pucanjem skace po nervima. Ako vec to ne mogu da izbegnem onda necu ni doci, nego cu otici sa svojim drustvom u neku voznjicu da se opustim i lepo provedem dan.

 

Danas svako selo ima svoj moto klub koji organizuje neki skup. Vec ako vam nije toliko bitna zarada kao sto svi pricate, zasto se onda ne dogovori vise klubova u regionu i umesto 5 skupova naprave jedan konkretan i vredan skup sa dobrom organizacijom i kvalitetnim sadrzajem. Naprave skup na vecoj povrsini, stave par bina gde ce se pustati razlicita muzika, odvoji jedan deo samo za motoriste koji ne vole da im deca i familijarne eskurzije preskacu preko nogu i preko motora, jedan deo gde paljevine mogu da pucaju i pale gume do mile volje kako ne bi ometali ostale itd.. Ja bi prvi dosao na takav dogadjaj a kontam da ima jos dosta ljudi koji dele moje misljenje. Tesko je to izvesti, ali dokle god je ovako kako je , posecenost ce biti sve manja.

 

Vecina mog drustva sa kojim se vozim dele moje misljenje, tako da kontam da nisam u pitanju samo ja i da takve stvari ne smetaju samo meni. Da se odmah ogradim da nisam dosao nikome da solim pamet i pricam kako se pravi skup, nego sam samo dao svoje misljenje o tome. :)

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja