Jump to content

Moto Zajednica

Misljenje o Aprilia Leonardo 125-150

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Imam skutera kineza 50 kubika, ali sam resio da uzmem nesto vece zanima me vase misljenje o motoru Aprilia leonardo 125-150 ccm ili mi vi predlozite neki slicnog tipa prosecne potrosnje uglavnom za lagane voznje, cena ne preko 800-900e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Kontam da su ti modeli 125 i 150 sranje...

 

Koriste ROTAX mašine koje nisu nekog kvaliteta, imaju problema sa faznim lancem (koji puca redovno, i kada pukne sa sobom nosi ventile, cilindar, klip i koješta) i još masu sitnica na koje moraš svakodnevno da paziš da ne kažem osluškuješ...

 

 

Ako već misliš na Leonarda, najbolje je kupiti 250ccm.

Mašina je Yamahina, provjerena, valja desetine hiljada kilometara bez problema ako je imalo održavaš i to je to... (Lično vozim Lea 250)

 

 

Za detalje obratiti se gospodi "muljaz" i "Experto_Alex" 1aha.gif

 

 

Lijep pozdrav 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

Vidis ja imam potpuno suptotno misljenje !

 

Inace to je Minarelli masina koja jeste u vlasnistvu Yamahe.

 

Sa Leonardom 250 nisam uspeo da sastavim ni 15000km koliko se sve raspadalo na masini.

Takodje drugar je imao Yamahu 250 koja koristi identicnu masinu i on je promenio sve od radilice do glave.

Dok sada vozim Leonardo 125 2000god. koji je presao ko zna koliko, i dalje radi savrseno uz samo povremenu promenu rolnica i kajsa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Interesantno je to da koga god sam upitao prije kupovine Lea svi su se uhvatili za glavu pri spomenu 125-150 i ROTAX...

 

Moj rođak je imao 150-ku, vozio sam je...

Istini za volju, njmu je pukao fazni lanac i nekom srećom su nastradala samo dva ventila... ništa više...

S'tim da je on za 40.000 kilometara dva puta mjenjao lanac i španer (ako sam dobro čuo)...

 

 

Experto Alex i muljaz voze Lea, mislim da od njih možemo čuti dobre informacije...

 

 

Ni moj se (da kucnem u drvo) za sada ne kvari a ide...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3627 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Nije Rotax los nego je skup za popravku. Voditi racuna o kolicini i zameni ulja, ne prziti na hladno, ne zavijati non-stop pun gas i trajace.

Sto se 250 tice, onaj moj gazi sad negde oko 60.000km i nema znakova umora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Iz mog iskustva koje sam imao sa proslim, problem je bio lanac bregaste isto je bilo na leru radi normalno cim das gas krece lupanje ali motor je radio nije se gasio, odradi ovako skini ceo prenos tako ces biti siguran da nije problem do kvacila ili variomata, ako se i nakon toga sto si poskidao ceo prenos opet cuje lupanje verovatno da je nesto u agregatu. Kad nesto krene da lupa na rotax agregatu to se obicno ne zavrsi dobro pricam ti iz iskustva :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja