Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 250ie

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Opet filozofirate, vozite li vi sta il vam mopedi skupljaju prasinu :) 

 

Prvo i osvonno, svugde na svetu treba biti KULTURA na prvome mestu pa sve ostalo.

Ocigledno da to manjka, ide nizlaznom putanjom dok boljenja patke vrtoglavo raste.

 

Pre 12 sati, temp je napisao:

Postavio sam pitanje jer mi treba odgovor što prije.

Kaze kolega temp da mu treba odgovor sto pre.....

 

A sad ja da te pitam kolega koliko je tesko i koje vreme zahteva napisati ....."Zdravo raja, drustvo, kolege, momci ja sam taj i taj, odatle, treba mi pomoc, zanima me to i to"

....... koliko je tesko biti fin, jel motor na traci pa toliko hitno, pasce sa 5 sprata ako ne stigne rampa? :)

 

Pre 12 sati, temp je napisao:

Ne razumijem u ćemu je problem. Ako imate vremena i volje, odgovorite, ako ne, opet dobro, izbrišite mi post.

Eto u cemu je "problem", mislim ja nemam problema sa tim al isto tako nemam ni zelje odgovoriti nekom kad se tako obrati.

Bilo je situacija koliko hoces, dodje padobranac sa nekoliko postavljenih pitanja (predstavljanje ga ne interesuje), clanovi se "polome" da odgovore, pomognu i onda nastane muk od istog.

Posto si sudjelovac i na drugim forumima ondak ti je jasno kao dan na sta mislim.

 

On 10.6.2021. at 23:41, temp je napisao:

Koja je razlika beverly sporta 2006.g i 2007.g?

2006 ima i karburator i i.e.

Oba modela su IE jer ubrizgavanje krece od 2006 godine.

Zabunu moze praviti ako je model 2005 koji je registrovan godinu dana kasnije pa u saobr. pise kao da je model iz 2006 a on ustvari karburatorac.

 

Pozzz, nije tesko.... (nit zahteva puno vremena) biti fin :)

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
On 6/11/2021 at 11:04 PM, DaliborBP said:

A sto je to bitno? Covek naisao,postavio pitanje... Tu smo da pomognemo. Ne znam cemu 'gard' prema novim drugarima?! :stabre:

Vidi, ja sam prvi koji misli da im je to pravilo o predstavljanju idiotsko (ili, da budem pristojan, nepotrebno i besmisleno).

Al', brate mili - njihov forum, njihova i pravila. Kome se ne svidja.. zna se. Svako je slobodan da napravi svoj forum, organizuje ekipu urednika i pozeli svima dobrodoslicu... Pa ce brzo da otkrije kako je to bajno i slatko.

Kontam da niko od nas ne bi voleo da mu bane padobranac u kucu ispostavi listu zahteva.

 

Drugo, oni verovatno imaju svoju logiku.. nece da im se umnozavaju clanovi sa jednim i po postom, zatrpavaju forum novim temama.. cuo sam i ja za to crno dete, mozda ih neko spamuje...

Opet, tako gube i potencijalne clanove .. vrv su se sabrali i oduzeli i napravili ovakvu matematiku.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Upravo sada, ParadajzTurista je napisao:

Vidi, ja sam prvi koji misli da im je to pravilo o predstavljanju idiotsko (ili, da budem pristojan, nepotrebno i besmisleno).

Al', brate mili - njihov forum, njihova i pravila. Kome se ne svidja.. zna se. Svako je slobodan da napravi svoj forum, organizuje ekipu urednika i pozeli svima dobrodoslicu... Pa ce brzo da otkrije kako je to bajno i slatko.

Kontam da niko od nas ne bi voleo da mu bane padobranac u kucu ispostavi listu zahteva.

 

Drugo, oni verovatno imaju svoju logiku.. nece da im se umnozavaju clanovi sa jednim i po postom, zatrpavaju forum novim temama.. cuo sam i ja za to crno dete, mozda ih neko spamuje...

Opet, tako gube i potencijalne clanove .. vrv su se sabrali i oduzeli i napravili ovakvu matematiku.

 

 

 

 

 

Postujem pravila foruma,postujem slovo admina,ali mi bode oci taj 'gard' i docek sto bi se reklo na 'noz...' Moze se to i finije reci. Ali dobro,svakom svoja zabava. 

 

Ne bih da vise spamujemo u temi o bevu,ponadaju se ovi sa bevkom da se nesto novo kuva na motoru,kad ono mi spamujemo. Poz i izvinjavam se svima na offu. :care:

 

@Satelisnema se za moped,stigao cetvorotockas. :jee1:

20210612_121627.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.

Poz ljudi,
Kupio sam skoro Bev 250 ie.
Prije sam imao Kymco People s 250.
Bev koci dosta bolje ali ipak sam nezadovoljan kocnicama.
Sad mozda ja ocekujem previse?!
Moze li neko da mi.kaze kako koci Bev?
Neko ko ima iskustva.
Inace cu da miijenjam zadnje disk plocice ovih dana jer su istrosene skroz.
Prednjih ima jedno 60%.

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Kad je sve ispravno Beverly koči odlično, pancirna creva fabrički, dobre pločice i diskovi, klješta razrađena i nema nikakvih problema. 

Mene je jedino nerviralo što je zadnja bila prejaka za moj ukus ali to je već stvar ličnih afiniteta. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 28 minuta, alagor2000@gmail.com je napisao:

Inace cu da miijenjam zadnje disk plocice ovih dana jer su istrosene skroz.

Zameni kočione pločice a obavezno i kočiono ulje. Biće mnogo bolje verujem.

Inače, nemoj se zavaravati, svašta bi tu trebalo još da pozameniš, garant. Stara makina, biće tu dosta troškova. Al, lagano, jedno po jedno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.
Zameni kočione pločice a obavezno i kočiono ulje. Biće mnogo bolje verujem.
Inače, nemoj se zavaravati, svašta bi tu trebalo još da pozameniš, garant. Stara makina, biće tu dosta troškova. Al, lagano, jedno po jedno...
Necu da ulazem puno. Malo da se provozam pa na prodaju.
Samo se bojim problema sa variomatom,kvacilom i remenom. default_0namigivanje.gif

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Odmah jedna napomena - ako sam promasio temu preselite je gde treba :)
 

Pozdrav,
Od juce sam vlasnik Beverlija 250ie 2006 god. Prvi motor/skuter koji sam kupio (manje vise i vozio), nikada me ranije nisu privlacili iako sam klasican "petrolhead".

Koliko dobro poznajem automobile, toliko pojma nemam o motorima. Imam dosta pitanja, za sta god da dobijem odgovor znacilo bi mi. :)

1. Ne radi mi crveni taster sigurnosni za paljenje/gasenje motora. Sta uglavnom bude problem i koliko je taj taster bitan?
2. Imam neko cangrljanje ispod dekle kaisa, najizrazenije je na leru i kada se otpusti gas pa se obrtaji snizavaju ka leru. sta da ocekujem?
3 . Na koliko km bi trebalo da se menja ulje i filter?
4. Imam bravicu neku ispod nosaca kofera za koju nisam siguran cemu sluzi?
5. Kako se skida kofer? Stavio sam ga, video sam neki jezicak, pokusao da ga skinem, nije mi bas jasno kako.
6. Imam luft u "volanu". Osecam ga tako sto pritisnem prednju kocnicu i nogama guram motor unapred. Osecam luft negde iznad fara (cini mi se) i jako me nervira. Ima li resenja?

7. Kako se zakljucava predgrada ispod brave za paljenje? Kada izvucem kljuc i dalje mogu uz pritisak palca tu da otvorim tu predgradu.
8. Da li postoji neki kraci vizir za ovaj skuter?

9. Motor mi varira na leru, ne radi bas mirno. Ideje?

10. Na koliko pritiska se duvaju gume?

11. Da li postoji neki program gde bi se mozda po broju sasije video sklop motora?

12. Preporuka za majstora - Beograd?

13. Sta inace bude na okruglim tasterima pored sirene i pored tastera za verglanje? Znaci imam 4 okrugla, dva imaju funkciju a dva nemaju.


Sigurno imam jos nedoumica kojih ne mogu sad da se setim.
Stvarno bi mi znacio odgovor na bilo sta od ovoga gore, mozda jeste malo previse pitanja, ali sta cu kad ne znam :neznam:

 

Hvala unapred i nadam se lepom druzenju sto na forumu sto mozda i na nekom skupu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.

Taster crveni sluzi za gasenje u slucaju pada i sl. Nije bitan
Kofer se skida tako sto stavis kljuc ispod brave za otkljuvavanje,ima poklopcic i mjesto za kljuc.
Ulje cu da mijenjam na 2000 km.
Cangrlja nesto i kod mene sa lijeve strane.
Matori motori sto neko rece.
Jedno me tjesi sto ima dijeliva svugdje i sto su jeftiniji nego recimo za Japance.
Luft u volanu je nezgodan.
Pregrade su lose,ne treba ti kljuc da otkljucas iste. Problem je sto neko moze da ti nesto ubaci u rezervoar. Doduse ,moze i da se odvne cep za ulje.
Kompletan motor je na izvolite.


Sent from my M2101K7AG using Tapatalk





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 43 minuta, sasa_f1 je napisao:

Odmah jedna napomena - ako sam promasio temu preselite je gde treba :)
 

Pozdrav,
Od juce sam vlasnik Beverlija 250ie 2006 god. Prvi motor/skuter koji sam kupio (manje vise i vozio), nikada me ranije nisu privlacili iako sam klasican "petrolhead".

Koliko dobro poznajem automobile, toliko pojma nemam o motorima. Imam dosta pitanja, za sta god da dobijem odgovor znacilo bi mi. :)

1. Ne radi mi crveni taster sigurnosni za paljenje/gasenje motora. Sta uglavnom bude problem i koliko je taj taster bitan?
2. Imam neko cangrljanje ispod dekle kaisa, najizrazenije je na leru i kada se otpusti gas pa se obrtaji snizavaju ka leru. sta da ocekujem?
3 . Na koliko km bi trebalo da se menja ulje i filter?
4. Imam bravicu neku ispod nosaca kofera za koju nisam siguran cemu sluzi?
5. Kako se skida kofer? Stavio sam ga, video sam neki jezicak, pokusao da ga skinem, nije mi bas jasno kako.
6. Imam luft u "volanu". Osecam ga tako sto pritisnem prednju kocnicu i nogama guram motor unapred. Osecam luft negde iznad fara (cini mi se) i jako me nervira. Ima li resenja?

7. Kako se zakljucava predgrada ispod brave za paljenje? Kada izvucem kljuc i dalje mogu uz pritisak palca tu da otvorim tu predgradu.
8. Da li postoji neki kraci vizir za ovaj skuter?

9. Motor mi varira na leru, ne radi bas mirno. Ideje?

10. Na koliko pritiska se duvaju gume?

11. Da li postoji neki program gde bi se mozda po broju sasije video sklop motora?

12. Preporuka za majstora - Beograd?

13. Sta inace bude na okruglim tasterima pored sirene i pored tastera za verglanje? Znaci imam 4 okrugla, dva imaju funkciju a dva nemaju.


Sigurno imam jos nedoumica kojih ne mogu sad da se setim.
Stvarno bi mi znacio odgovor na bilo sta od ovoga gore, mozda jeste malo previse pitanja, ali sta cu kad ne znam :neznam:

 

Hvala unapred i nadam se lepom druzenju sto na forumu sto mozda i na nekom skupu :)

1. Neko je prespojio prekidac iz nekog razloga, gasio se izgleda

2. Otvoriti CVT zarad pregleda, sredjivanja, zamene potrebnog

3. Zamena na svakih 4 - 5.000km, 1.3L

4. Da zakljucas kacigu

5. Kljucem, jedna strana je za otvaranje poklopca, druga za skidanje kufera

6. Popusten ili neispravan lezaj kormana, proveriti upravljacki sistem

7. Kad zakljucas korman zakljucaces i pregradu

8. Postoji, kratki su retki, mislim da Tourer 400 nosi taj kratak

9. Ne moze raditi mirno al pitanje je koliko ti variiraju obrtaji, mozda ima, mozda nema muku

10. Prednja 2b, zadnja 2.4 - 2.5b

11. Postoji... klik Ovde

12. Tesko pitanje, ima ih mnogo

13. Nista, zatvoreno gumom koji imitira prekidac

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

1. kill switch, prekida struju. Predvidjen za gasenje u nekim vanrednim okolnostima

2. Mora da se skine deklo i da se pregleda kompletan prenos (obicno bude klizaci, roler kaisa, rolnice...)

3. Kod motora koji imaju filter je ok na 5000km, kod onih bez na 3000km

4. Za stavku broj 5 sluzi + verovatno dugme ispod (samo u kontra stranu od otvaranja poklopca)

5. ^

6. Lezaj guvernala, ako kleca na kratko ostro kocenje. Mozda moze malo da se dotegne, ali cim je poceo da kleca to je za zamenu.

7. Koliko se secam jedino kada se zakljuca guvernal. Okrenes ga skoro do kraja u levu stranu i onda kljuc kontra od kontakta

8. Postoje dve-tri vrste

9. Klapna gasa, dizna, filteri...

10. 2.1 prednja, 2.3 zadnja (ili 2.5 sa suvozacem)

11. Postoji service manual

12. NC750X

13. Budu migavci, ABS/ASR (bar kod novij modela)

EDIT: ovo 4 nisam video da pise ispod brave kofera kofera. Zanemariti

Promenio član muljaz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.

Poz,mislim da je 4000-5000 km za zamjenu ulja preveliki interval.
U motor u koji ide 1.2 l ulja + 6 e filter treba ulje mijenjati cesce. Ulje mu je sve.
Lik od koga sam kupio motor,promjenio je ulje proske sezone.
Bilo je crno kao katran kad sam ga ispustio.

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 8 sati, alagor2000@gmail.com je napisao:

Poz,mislim da je 4000-5000 km za zamjenu ulja preveliki interval.
U motor u koji ide 1.2 l ulja + 6 e filter treba ulje mijenjati cesce. Ulje mu je sve.
Lik od koga sam kupio motor,promjenio je ulje proske sezone.
Bilo je crno kao katran kad sam ga ispustio.

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk
 

2000km je bas mali interval. Ako prelazis do 5000km,mozes onda jednom godisnje. Na 2000km je bezpotreban trosak. 

 

Svaki skut. menjao sam na 5000 ili 6000km. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Hvala puno, probacu ove dzidzabidze danas da li rade.

 

O kojim ciframa pricamo kada pominjemo popravku/zamenu CVT-a?
Takodje me interesuje i za zamenu lezaja kormana? Cisto da znam sta da ocekujem. 
Ne znam kako se krecu intervencije i delovi za skutere.

Za majstora znam da je bio neki lik u Velikom Mokrom Lugu, ima neki skuter na zidu ispred garaze, on bi mi npr. bio blizu ako je korektan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

@sasa_f1 Kad si vec u BG,a imas dosta radova oko beva,a vidim da ga slabo poznajes (sto nije za zameriti). Darko Satelis ti se javio u komentaru,odrzava dosta skutera sa ovog foruma. Posalji PP,zakazi termin i budi bez brige. Sve od radova slikovito ces imati i u temi,posle njega,samo ces sa uzivanjem da vozis. 

Cestitam na kupovini. :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.

@DaliborBP
Ok,ne vjerujem da cu preci vise od 3000 km po sezoni. Vozim malo po gradu. Kafica i tako to.
Znaci jednom godisnje da zamjenim.

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.

Ja sam zelio Yamahu xcity 250
Ali nikako kuja da stigne zeca. ;)
Ali,mozda je Bev 250 ipak bolja kupovina sobzirom na odrzavanje,dijelove.
Plastike imas na otpadima sve. Za Jamahu mozda malo teze.
Uglavnom Beva ce svako uzeti u trampu tako da mozda doplatim za nesto bolje vremenom.

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 2 sati, sasa_f1 je napisao:

O kojim ciframa pricamo kada pominjemo popravku/zamenu CVT-a?

Aj da pokušam da ti približim problematiku. Održavanje skutera uopšte nije jeftina rabota. Beverly tog godišta su uglavnom skroz izakani, a što se i tvog opisa šta si samo prepoznao kao problem se da naslutiti da je i tvoj takav.

E sad, sve zavisi šta je tvoj motiv - da dovedeš skuter u pouzdano i potpuno ispravno stanje, ili da ga jeftino zakrpiš da koliko toliko ide?

 

Darko Satelis ti je doktor za ovu prvu varijantu. Nemu se obraćaš kad želiš da sve bude kako treba. Za ovo drugo može gde god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Nista onda, javljam se njemu, da pocnemo bar od ovog cangrljanja iz dekle. Pokusacu da dovedem to u pristojno stanje. 

Hvala za pomoc!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ha, ha, zao mi je sto ne'am sliku da to i dokazem, al' meni je jedna plocica sa prednjeg tocka bila totalno oguljena, nije bilo ni tih 0.1 mm :))

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja