Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 250ie

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

For @Satelis

Evo je svecica..

termostat..

Izasao na put i sacekao 5-7 min da upali ventilator (slika 1) i zatim krenuo u voznju sa putnom brzinom od 60-80km , temperatura vazduha 16C , lagani vetar i mahom ravan put..(slika 2)

 

 

AFF1863C-4BBF-4956-9CDA-033BD5060064.jpeg

95831BC0-3E99-48BC-A293-0CDEA1D90E1D.jpeg

F6FE641D-8DE6-45B9-8706-40DC9F6AFC8B.jpeg

Promenio član petar_lord

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Dopuna slika i stanja for @Satelis

filter za vazduh sam jedino ovako mogao da slikam jer nisam rasturao komplet plastike

( da ne polomim nesto) i evo stanja dizne ..

 

 

D444E884-A25C-45E0-A6A1-E23FD50CD4DD.jpeg

779DA63E-50F2-4CE7-9497-88B65F4E9AF0.jpeg

0D88AD62-25BA-4C9A-A7B0-277D62534A0E.jpeg

Promenio član petar_lord

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

- Slika svecice nije iz dobrog ugla ali da se videti da je boja na samoj elektordi Ok, proveriti zazor.

- Temperatura motora je na samoj granici s'obzirom da je vanjska u trenutku probe bila 16C.

E sad, prikazana temp. od realne i te kako zna biti drugacija i to se jedino preko dijagnostike moze videti. Kojom brzinom i tacno do koliko pada pa spram toga odluciti dal zameniti ili ostaviti termostat.

- F. vazduha si trebao uslikati sa spoljne strane odakle dolazi vazduh, unutrasnja nista ne govori i sam filter mora biti uvek nauljen.

- Dizna bi rekao da je fabricka i ako ne vidim brojeve lepo (mutna slika), zaprljana je tako da bi valjalo da je ocistiti ultrazvucno.

Tu se zna videti i kineska ili od Fiat Punta dizna... svasta ljudi mecu, procitali, culi....

 

Potrosnja zavisi od niza stvari, primarne (ima i sekundarnih) su:

- stanje agregata, CVT-a, varnice, f. vazduha, l. sonde, ECU-a, dizne, pumpe goriva, spoljne temperature.

 

Sta je kod tebe u pitanju kad potrosnja ide na 4, 5L.... niko za sad ne zna, al eto smernica pa krenite nekim smislenim redom.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Dare hvala na izrecenom svakako:sampion:

sto se tice termostata- temperature motora i polozaja skazaljke zeleo bih da cujem iskustva drugih beverlista..ako su voljni da iznesu svoja iskustva -zapazanja oko radne T skutera. Da probam prvo sve informacije skupiti dok ne pocne rasturanje beva :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Zabalj
  • Motocikl: Beverly 250 S

@petar_lord Verovatno pre nisi obracao paznju, ali da li se mozda secas kako ti je pre pokazivala kazaljka za temperaturu?

U toku voznje na otvorenom, kad je toplo kod mene kazaljka stoji na prvoj crtici posle 1/2, a kad je malo hladnije onda tacno na 1/2. 

Napomena: u mom slucaju kad je motor hladan, kazaljka "startuje" sa prve crtice - ne znam zbog cega, pa onda racunaj da je pravilno 1 crtica manje od ovog sto sam napisao.
Po svemu sudeci, iako je temperatura rashladne tecnosti po kazaljci na granici, ja bih u ovom slucaju krenuo od zamene termostata, rashladne tecnosti, creva i selni, na kraju dobro izluftirati sistem. Nakon sto to uradis, naspi pun, provozaj se 100 km otvorene voznje i naspi opet, pa vidi rezultat.

 

Ukoliko se ovo pokaze kao resenje problema, sledeca stvar ti je zamena ulja i filtera ulja, jer je ulje izgubilo kvalitet, a samim tim i funkciju.

 

Iako si ti napisao da ulje mirisi na benzin, pre zamene termostata, pogledaj nivo antifriza i boju. Isto to uradi i sa uljem, vidi kakva mu je boja i viskoznost pod prstima.

 

Filter vazduha se rasklapa i skida lako, osim ako nisi bas neki levat, ne mozes slomiti plastike (imas dosta videa na YT)

Dizna se moze proveriti samo na menzuri i ocistiti u ultrazvucnoj kadici. Samo ciscenje bi trebalo da je oko 500 dinara za benzinsku diznu.

 

Nazalost, rad motora i ostalih ucesnika u njegovom radu (termostat, dizna, lambda sonda, ECU) se najpreciznije moze proveriti samo putem dijagnostike.

Iako ti Dare deluje daleko i nedostupno, mozda ce ti isplativije za novac i zivce biti servis kod njega (ili kod tebi blizeg servisa za skutere), nego da promenis gomilu delova kod lokalnog "majstora za kosilice" (koji eto ponekad radi i skutere) i na kraju i dalje imas neresen problem, a potrosio si dosta novca.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Hvala bucko na odgovoru i savetima.Svakako cu poceti sa nekom istragom cim pre , samo da zakazem termin kod majstora koji mi je radio neke stvari na skuteru..pocela sezona voznji i guzva je kod majstora..HVALA jos jednom;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Dobra mu je temperatura,treba malo preko pola jedna crtica do dve.Na mom bivsem tureru 250ie druga crtica preko pola.Jedino benzin u ulju?,mozda gradska voznja na malim obrtajima?filter vazduha je suv,a treba malo masan.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

To je polozaj i T motora kada se vec upali ventilator.. kada se rashladjivanje zavrsi , gde je tebi stajala kazaljka u daljem toku voznje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ventilator mi je palio u gradu druga crta preko pola,van grada kazaljka izmedju prve i druge preko pola.Kod drugara na tom starom bevu 250 ,ali karburator isto malo,preko pola van grada.Bitno da temperatura ne skace dalje ka crvenom.Na ovom novom drzi 85 c svuda i grad i van.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Da @cezarpa , ali meni je ispod pola na otvorenom putu (16C vazduha,lagana voznja, otvoren put)

((vidi se na slici)) to me zbunjuje i pravi dilemu da li je termostat ok 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Kad sam imao Scarabeo, nakon servisa (kaiš, rolnice, ulja, rashladna tečnost...) kod ovlašćenog servisera, počeo da mi se pali ventilator na otvorenom putu, što se nikad pre toga nije dešavalo. Nisam primetio da negde curka tečnost ili nešto tome slično.

Samo sam reklamirao posao sutra dan, u servisu nešto ponovo istakali rashladnu tečnost, ponovo napunili... Obrazloženje je bilo da se napravio vaznušni čep negde u sistemu. Nisam se mnogo udubljivao u detalje, nakon toga opet bilo sve OK i nije se više ponavljalo.

 

Pa eto mali savet, lepo istoči hladnjak, isperi lepo destilovanom vodom, i ponovo napuni rashladnu tečnost. Ima na YT kako se to radi, ili kod majstora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Hvala, lepo je cuti razna iskustva kako bi se lakse sklopile kockice i pre rasturanja imao bar neke smernice..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 10 sati, boza_kg je napisao:

Kad sam imao Scarabeo, nakon servisa (kaiš, rolnice, ulja, rashladna tečnost...) kod ovlašćenog servisera, počeo da mi se pali ventilator na otvorenom putu, što se nikad pre toga nije dešavalo. Nisam primetio da negde curka tečnost ili nešto tome slično.

Samo sam reklamirao posao sutra dan, u servisu nešto ponovo istakali rashladnu tečnost, ponovo napunili... Obrazloženje je bilo da se napravio vaznušni čep negde u sistemu. Nisam se mnogo udubljivao u detalje, nakon toga opet bilo sve OK i nije se više ponavljalo.

Vazdusni cep se napravio zato sto nisu dobro ozracili sistem kad su menjali antifriz.

Dalje, rashladna tecnost nije mogla kruziti, hladnjak ostaje hladan dok se ventilator ukljucuje i ne gasi (to je prvi simptom cepa) ... nastavi se sa voznjom, vrlo brzo (a ne treba mu mnogo) ode u crveno.

 

Obrazlozenje bi trebalo biti za pocetak sa jednim velikim "Izvini te..." jer posao nije uradjen kako treba. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

To je bilo u 3T racing servisu u Balosavi. Tamo sam otišao zbog Gagija, jer sam čuo da je dobar majstor.

On me je i fino dočekao, ali zbog gužve falabogu, a ja mu nisam stara mušterija, dao je skuter na rad svojim šegrtima, a samo povremeno bacao pogled šta se dešava. I eto tako, odeš kod majstora, a dobiješ klince :(

 

Gagi se jeste izvinuo sutra dan kad sam uložio žalbu, istine radi, i sve još jedanput sam proverio. Tako da i nije neki veliki problem bio, sem što sam se provozao dva puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Necu ulaziti u to ko je radio, jbg desi se greska, izvinuo se, sredio i idemo dalje.

Ludu srecu si imao i nije mi jasno kako nije prokuvao, jer cep kad ima vrlo brzo ide u crveno.

 

To za segrte i mene su pitali, zasto ne uzmem nekog klinca da mi pomaze, radi.....

Nit mogu, nit vremena imam da idem i sve kontrolisem za drugim da ne bi doslo do propusta..... moje ruke i moja glava je odgovorna za sve.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Izvinjavam se, moram jedan :offtopic:vic ovdi:

Zove žena u panici vodoinstalatera - "Majstore molim vas dođite, prolila mi kanalizacija u kupatilu, voda samo raste!"

Vodoinstalater krene odmah i povede šegrta - "Mali, kreći!"

 

Na licu mesta, vidi govnava voda do kolena, šta će, zagazi i kaže - "Mali, daj ključ 26!"

Klinac u međuvremenu spazio domaćicinu ćerku, fina cica, i počeo sa njom da očijuka.

A voda samo raste, prešla preko kuka. Majstor ponovo - "Mali, daj ključ 32!"

A klinac već sa cicom na hihihihahaha, levom rukom dodaje ključ.

 

Majstor vidi, odneo đavo šalu, zaroni u ona *ovna skroz i zavrne gde treba. Iznjanja on sav braon, vidi šegrta, sad je već sa ćerkom na pipni štipni, pa kaže:

"E moj dečko, vidim ja da ti nećeš daleko da doguraš od dodavanja ključeva!"

 

Napomena: "Svrha ovog vica nije omalovažavanje niti vređanje bilo koga, već isključivo humor i zabava" :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Posle skoro mesec dana da se javim.. sory svima, ovako..,stvar je u tome da sam ja pogresno uradio i protumacio neke stvari, prvo sa potrosnjom.., ona potrosnja od 4-5lit/km  je moja greska sa punjenjem rezervoara gde nisam sipao tacno onoliko koliko je trebalo, npr, nekad stavim pistolj malo dublje u tank( pa se iskljuci), nekad punim do vrha sa izvucenim pistoljem i zato se javljala razlicitist u potrosnji. Sada sam nasao nacin da sipam skoro uvek na isti nacin i potrosnja se krece od 3,5-4,00 u zavisnosti da li je gradska ili otvoren put , solo ili sa suprugom.

Proverena je i dizna, svecica , sto se tice temperature tek sam skoro primetio da kao sto @buckoMrece kazaljka ne polazi od nule vec stoji negde kod prve crte pa je to onda u optimalnom T opsegu . Za miris goriva u ulju sam ja nesto uobrazio jer su me par majstora demantovali..cak sam i promenio ulje na nekih 1000km zbog neke moje zelje za sigurnoscu..

jedno pitanje: da li nivo u ulju moze da varira kada se meri npr sat vremena posle voznje i npr dva dana nakon ne vozenja?

..toliko za ovaj put ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ako mi veruješ, znao sam, odnosno osetio da je taki slučaj, i da ti ništa ne fali motorinu :) Ali, bolje što jeste, srećna vožnja!

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.
Podici ga na centralni stender, ravna podloga i merac zaviti-odviti i prekontrolisati.
Znaci,odvrnem, obrisem, zavrnem,odvrnem i mjerim?
Pitam zato sto se na Kymcu 250 People s mjerilo tako sto samo prislonis mjerac bez zavrtanja?!


Sent from my M2101K7AG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.
Zavijen merac.
Bilo ulja taman do vrha mjeraca. Nasuo sam do gornje crte. Ali malo ulja,sad nisam siguran koliko. Mozda 1 dl.

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja