Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 250ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Zabalj
  • Motocikl: Beverly 250 S

@Novak Lazovic tek sad vidim tvoj odgovor. Danas sam kupio RMS-ovu u Motobike-u i zamenio je. Sama zamena smara jer skidas plastike i onda nju provuces za cas i onda sve vracaj. Nisam znao ni gde da trazim orginalnu u NS, a nisam vise mogao da cekam, jer vozim motor svaki dan. Videcemo koliko ce ova trajati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Trebinje,Dubrovnik,Mostar
  • Motocikl: Beverly Tourer 250ie Suzuki Vstrom 650DL

Da znam za problem sa pumpama nisam do sad nista osjetio a ni prethodni vlasnik motor je 2009 god. Izgleda da je ipak do svijecice jos cu malo provozati ali osijetim da mi sa starom svijecom puno mirnije radi i ljepse prima gas. Jos cu pregledati one gume na usisu i filter zraka.Nisam izlazio iz grada veceras cu pokusati pa javim. Vec sam imao problema sa kopijama NGK na ranijim motorima ovu sam platio pod original 12e. ali cim sam je uporedio sa starom primijetio sam razlike u zavrsnoj obradi,moguce da je i ovo fals

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV
On 7.8.2019. at 23:54, Mrvinho7 je napisao:

Mnooogo jasnije, odlicno objasnjeno da moze da shvati i poznavaoc a i mi pocetnici :) hvala puno jos jednom..veliki si kralj!!! Ako kad sletis na more u HN obavezno se javljaj, duznik sam ti

Beverly i motori sa CVT se voze malo drugacije....moras mu dati maltene pun gas kada kreneš da uhvati kaiš pa onda smanjujes. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Trebinje,Dubrovnik,Mostar
  • Motocikl: Beverly Tourer 250ie Suzuki Vstrom 650DL

Pokusao sam sa drugom svijecom,ista stvar. Primijetio sam da kad dodajem gas lagano onda po ravnom motor ide preko 100kmh i niz brdo. Uz brdo kad mu treba vise snage nece mogu ga cak zagusiti i na 60-70kmh. kad mu dam gas odjednom. Onda vracam gas do tih 60kmh i opet pocme primati normalno ako laganije dodavam gas. Moj zakljucak je da prilikom naglog dodavanja gasa nema dovoljno goriva. Sve ostalo je ok filter i usisna crijeva vazduha,kao i crijeva od goriva. Je li moguce da se nesto zacepilo?ne vidim filter od goriva vijerovatno je u rezervoaru.Ako neko ima iskustva da mi kaze je li pumpa pred izdisajem i kako je najjednostavnije provijeriti jer nikakvih drugih problema nisam nasao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Trebinje,Dubrovnik,Mostar
  • Motocikl: Beverly Tourer 250ie Suzuki Vstrom 650DL

Vadim pumpu danas pa javim stanje,prijatelj mi rece da nije neki posao i ne moram traziti originalnu. Navodno pase od Fijata punta 1,2 cak je i prikljucak struje isti,da li je moguce ne znam. Jos sam dobio savijet da prvo uspem aditiv za dizne da prvo to pokusam , zna se zaprljati pumpa i regulator pritiska..kao zna i to rijesiti problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda xrv 750 rd07a

Proveri vakuum crevca da nije neko puklo, na leru je najveci vakum i onda se pukotina "zalepi", do na vecem gasu pravi problem. Kako prima gas na stenderu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250
16 hours ago, role said:

ne vidim filter od goriva vijerovatno je u rezervoaru.

Na mojoj 250-ici filter goriva je sa desne strane, vezicama prikačen za ram. Dostupan je nakon što skineš kompletan desni fuzaster, što je 10-ak minuta posla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Trebinje,Dubrovnik,Mostar
  • Motocikl: Beverly Tourer 250ie Suzuki Vstrom 650DL
pre 51 minuta, floyd je napisao:
Pre 17 sati, role je napisao:

 

Na mojoj 250-ici filter goriva je sa desne strane

Je li to 250ie ili karburator

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Trebinje,Dubrovnik,Mostar
  • Motocikl: Beverly Tourer 250ie Suzuki Vstrom 650DL
Pre 2 sati, MotoBokce je napisao:

Kako prima gas na stenderu

Normalno je sve osim pod vecim opterecenjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Trebinje,Dubrovnik,Mostar
  • Motocikl: Beverly Tourer 250ie Suzuki Vstrom 650DL

Izgleda da imam onaj problem tipa "sve ispravno ali ne radi".Ovako izvadio sam pumpu sitka potpuno cista nikakve prljavstine nema rezervoar cist. Baca preko 3 bara. Usuo sam aditiv za dizne i nasuo ga puna. Da napomenem da je na njemu malosi multivar sa novim klizacima i rolnama 15gr cini mi se. Mozda tu nesto ne stima ne znam sta vise pomisliti cak mi pada na pamet da je i auspuh zagusen. Prenos cu svakako pogledati da provijerim je li sve slozeno kako treba. Sta jos pogledati prihvatam sve prijedloge

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Trebinje,Dubrovnik,Mostar
  • Motocikl: Beverly Tourer 250ie Suzuki Vstrom 650DL

Sad sam nasao problem na prenosu,mozda i to utice nisam probao. Sve je u super stanju ali na ventilvaru sa unutrasnje strane nema tvornicke sajbe koja se oslanja na bolcnu varijatora,ona je cini mi se 1mm. Remen je nov i ocito da pri promijeni nije vracena sajba. Zasto je majstor nije stavio ne znam ali vidi se da remen izlazi previse i zulja o donju stranu gdje je sastav kartera i masine. Vijerovatno isto tako i ne upada u varijator na bolcnu. Sa starim potrosenim remenom je isao ok.Moze li ovo uticati da mu je preveliko opterecenje na visoj brzini ili naglom dodavanju gasa jer remen izleti  gotovo skroz iz varijatora pa mu napravi opterecenje??...To mi jedino pada na pamet,iscrpio sam sve ideje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Da se pohvalim sa "novim" beverlijem 250 iz 2004 god. ;)  Solidno očuvan, par stvari za servis, ništa strašno, jedino što ne znam - sat za vrijeme radi normalno, kad dam kontakt ili upalim potpuno se ugasi displej. Ako se dobro sjećam on ima svoju bateriju?

Još mi se jedan drugar žalio na isti problem. Ako znate u čemu je štos pomažite :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Trebinje,Dubrovnik,Mostar
  • Motocikl: Beverly Tourer 250ie Suzuki Vstrom 650DL

Uspio sam ovo rijesiti...ali ne znam sta je bio razlog. Da li dizna koju sam skinuo i nosio na ciscenje ili sajba koja je nedostajala na variomatu. Sve sam uradio u isto vrijeme pa zato ne znam. Nabavio sam sajbu montirao i stavio ociscenu diznu i gas...uglavnom ide ko' lud. Stvarno vise nisam imao zivaca da posebno pravim probe ...sad mi krivo al' sta ces

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Zdravo svima

 

Moze li li neko reci koje su razlike

 

izmedju Piaggio beverly cruiser 250ie -

 

piaggio beverly tourer 250ie, osim vizuelnih?

 

Jos nesto sem toga? Hvala

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Trebalo bi da su oba modela ie (2008god) odnosno sa elektronskim ubrizgavanjem,

Mozda nisam lepo napisao iznad- sada sam izmenio da ne bude zabune

Mene zanima sta je razlicito izmedju cruiser, tourer i obican beverly varijatni, koliko vidim agregati su isti?


Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5686 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Sve je isto sem prednjeg fara i instrument table. Cruiser je vise u retro fazonu. Agregati i prenos identicni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja