Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 250ie

Recommended Posts

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

Tako mi je palila lampicu (kontra) pre par gos i dobri Arakis mi je nabavio Joskin regler i nisam imao vise problema. Sad kad se setim i tad su mi bile dve greske,punjenje i sonda. Moracu malo da ga provozam vise i brze da bi se to procistilo. Darko hvala na odgovoru. I posalji mi broj na PP il moze i ovde,hocu da dodjem na jedan "sistematski"kod tebe!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie

POzz svima. Vozim već duže vreme Beverly 250ie 2007. godište i prezadovoljan sam. Međutim, u skorije vreme je počeo da me zeza pri paljenju. Naime, bez nekog pravila, nakon što ga startujem (ujutru ili preko dana nakon vožnje) desi se da ostane žuta lampica upaljena ponekad po 5-6s (posle paljenja, a ne nakon davanja kontakta) i nakon par sekundi motor se ugasi. Ako ponovo pokušam da ga startujem bez vraćanja ključa na poziciju, dešava se ista situacija nebitno koliko puta probam. Nakon što ključ vratim na početak pa onda opet dam kontakt i startujem motor, obično nastavi da radi normalno (desilo mi se par puta da nije hteo čak ni iz drugog već trećeg puta). Drugi test koji sam uradio je da u trenutku kada ga startujem držim mali gas. Sve dok držim gas motor radi. Onog trenutka kada pustim, ugasi se. Onda sam probao to isto ali krenem da ga vozim. Nakon par minuta vožnje čim stanem i on pređe u ler, ugasi se. Vratim ključ na nulu, dam kontakt ponovo, startujem i onda dalje radi normalno. Vozio sam motor kod majstora i kačili smo ga na kompjuter i ne pokazuje neki problem.

 

Da li je neko od vas imao sličan problem ili možda ima ideju šta je u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zameni akumulator, ocisti kleme i proveri punjenje pa javi rezultat.

Quasar agregat s ubrizgavanjem ne trpi los tj slab napon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie

Hvala @Satelis. Kleme proverio i punjenje radi normalno (majstor proverio regler). E sad, što se tiče akumulatora i ja sam posumnjao na njega. Takođe sam ga skoro punio celu noć i nakon toga jedno 3-4 dana motor uopšte nije bagovao pri paljenju. Posle toga je opet počeo da trokira. Da li je moguće da je akumulator u pitanju? Kakvu funkciju on ima nakon što se motor uspešno startuje? Izvinjavam se unapred na svom neznanju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kompjuter/racunar koji ti je u sklopu klapne gasa, ne trpi slab napon i upravo se tako manifestuje problem, usput postoji velika mogucnost da ti strada (fabricki) regler jer los aku pravi vece opterecenje na istom.

Nazovi Start Commerce i vidi da li imaju aku za tvoj model, rade Yuasa program.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie

Kupio originalni Yuasa ytx12-bs akumulator u skuter centru, montirao, i od tada ni p od problema!@satelis hvala još jednom na tačnoj dijagnozi! Pozz svima odoh da se vozam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 5/11/2017 at 11:47, ShalkeBG je napisao:

.........

Vozio sam motor kod majstora i kačili smo ga na kompjuter i ne pokazuje neki problem.

.........

Nema na cemu, kad treba nesto slobodno pitaj. Mene samo zanima koji je to majstor pa mu je trebala dijagnostika za takav "kvar" :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Pozdrav drugari,

Pre 20-ak dana sam kupio Beverly Cruiser 250ie 2007god. i od tada je krenula moja agonija. Naime motor je od tada promenio više majstora i bio duže u njihovom posedu nego u mom a da ne pominjem da sam olakšan sam za više stotina evra a glavni problem(i) i dalje nisu rešeni niti kraj tome nazire. Da krenem prvo od stvari koje su urađene: zamenjeno motorno ulje, filter ulja, filter vazduha(nov i nauljen), rolnice, kaiš, kočioni cilindar, reparirana vodena pumpa, naštelovani ventili, zamenjen antifriz, kočiona tečnost, očišćen usis, nove kočione pločice(napred i pozadi), stavljene nove gume... Motor na satu ima navodno 19.000, ali po mojoj proceni ima bar 40-50.000 s obzirom da je zadnji kočioni disk zamenjen, procurela vodena pumpa i opšte sranje pardon stanje motora.

 

1. E sad, prvi problem je u tome što motor sa originalnom težinom rolnica(13,8gr) ide tromije do nekih 80km/h i posle toga "navuče" nekako do 110-115km/h po njegovom satu. Pokušano i sa lakšim rolnicama(11,2gr) i sve što sam dobio je je bolje ubrzanje do tih 80km/h ali krajnja brzina je i dalje ista(110km/h) i to na dužem pravcu. Po rečima jednog majstora problem je u transmisiji("ukopano" mesto na koje ležu rolnice", luft na bolcnu varijatora, kvačilo ne otvara remenicu u potpunosti...) A po rečima drugog majstora sa transmisijom je sve OK, ako zanemarimo "čangrljanje" iz prenosa na malim brzinama sve je to u  granicama normale, proveravao kako sve to radi(otvara i zatvara remenice) čak je stavljao drugi varijator, kvačilo i kaiš da eliminiše tu mogućnost i dobio još lošije rezultate od trenutnih. Da ne pominjem koliko je to sve vremena zahtevalo tipa ostavi motor pa se čujemo od ponedeljka, pa u ponedeljak se čujemo u sredu pa u petak, pa vikend nisam tu a motor rasturen i tako u nedogled do dan danas. Znači začaran krug za ceđenje para i vračanje šta bi moglo biti potencijalan uzrok svemu tome sistemom eliminacije koji naravno ide sve po mom džepu za svako sledeće otvaranje motora...

 

2. Drugi problem se ogleda u tome što motor ne radi na leru kako treba(obrtaji osciliraju) i primetio sam da se čuje "PUF" iz auspuha pri oduzimanju gasa na maloj brzini.

 

3. Treći problem je u tome što prilikom skoro svakog paljenja anlaser "zaglavi" pa zavergla i upali, znači ako ga 10 puta sad za redom upalim on će 8 puta tako, tako  da sam eliminisao akumulator kao mogućnost jer bi pokazao znake slabosti valjda već kod trećeg-četvrtog uzastopnog paljenja. Četkice u anlaseru su ok kao i bendiks.

 

Ako neko ima ideju svaka pomoć je više nego dobrodošla jer novca je malo preostalo a strpljenja sa tim još manje pre nego što prelomim i gurnem ga u Savu i završim sa agonijom zvanom Beverly Cruiser :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5690 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pozdrav druže. Rešenje (većine) tojih problema vezanih za taj motor je da kontaktiraš Dareta Satelisa i oteraš motor kod njega. Zaboravićeš sve prethodne majstore i neće ti trebati drugi majstor ubuduće. Dobićeš najtačniju i najkorektniju dijagnozu šta je sa motorom i šta treba da se uradi da bi došao na svoje. Veruj mi to je najbolje i najefektnije rešenje. Ako meni iz Žablja nije daleko da dolazim do njega, neće biti ni tebi iz Obrenovca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E
19 minutes ago, alexanto said:

Pozdrav druže. Rešenje (većine) tojih problema vezanih za taj motor je da kontaktiraš Dareta Satelisa i oteraš motor kod njega. Zaboravićeš sve prethodne majstore i neće ti trebati drugi majstor ubuduće. Dobićeš najtačniju i najkorektniju dijagnozu šta je sa motorom i šta treba da se uradi da bi došao na svoje. Veruj mi to je najbolje i najefektnije rešenje. Ako meni iz Žablja nije daleko da dolazim do njega, neće biti ni tebi iz Obrenovca.

AMIN!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4331 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

O da, Amin!

I ja sam se namenjao majstora dok nisam upoznao Dareta.

Poslednjih 70.000km (na istom skuteru) ga održavam samo i isključivo kod Darka. :jee1:

Promenio član AlexaBGD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250

Pozdrav svima vozim beverly 250 2005 super motor pre par dana poceo da vergla u prazno crko bendiks ima neko ime cudno namestio sve sad ok juce da ga upalim kad se samo cuje cak cak kod osiguraca pogledam nesvetli lampica od ulja protresem ga malo upali se lampica i zaverglam upali opet ugasim odstoji i nece napunio sam akumulator stegao buksne skinuo sve osigurace ocistio i naprskao kontakt sprej jel imao neko problem slican verujem da je majstor nesto lose stego ili se jednostavno desio novi kvar najvise me buni lampica za ulje inace kad otkacim buksnu za pokazivac ulja pali opet jedino ne sveli lampica tako da nije ni do nje problem hvala unaored na savetu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Pozdrav i tebi i dobro dosao. Za pocetak procitati pravila foruma, pa onda dalje.
Ja bih pokusao da pomognem, ali me zabolela glava dok sam procitao post.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250 ie

Pozdrav.Ja sam Marko iz Backe Palanke.Imam bevely 250 ie 2007 god.javlja mi se jedan problem pri paljenju motora,a to je da ponekad nece da zavergla kad stisnem dugme tj kao da nema snage(kao da je kompresija prejaka pa nemoze da savlada taj otpor).ako zadrzim duze dugme za paljenje ob to pregura posle 2-3 sekunde ili ako ponovo stisnem dugme za start.akumulator je ok posto sam ga palio i na kablove sa drugog akumulatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pozdrav Marko, zeza te prekidač/taster paljenja, rasklopi prekidač i probaj da očistiš kontakte.....standardna boljka.

Probaj sledeće, daj kontakt, stisni kočnicu, palac na taster i polako počni sa pritiskanjem/verglanjem. Čim krene da vrti tu odmah zaustavi prst....ne bi trebalo da se "muči" pri verglanju.
Usput proveri akumulator, nivo tečnosti ako je sa održavanjem, očisti kleme, stegni valjano i tako to na tu temu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250 ie

Pregledacu sve to samo da malo otopli.a da nije mozda los kontakt na automati anlasera.i znas li gde se on nalazi.prosle god sam kupio motor pa ga nisam jos rasklapao.na predhodnom sam znao svaki sraf gde stoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja