Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 250ie

Recommended Posts

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ali nije isti nagib pa ce samim tim to kratko da seva drugima u retrovizor i u oci kad se mimoilazite. Jedino mkzda da se stave xenoni sa projektorima koje bi doveo u istu ravan. Ovako jedna polovina fara svetli tu gde treba a druga u vis.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Mene jedina stvar koja mi smeta na ovom motoru je prednji far koji ima kratko i dugacko svetlo postavljeno posebno levo i desno i uvek izgleda kao da ti je pregorela sijalica na jednu stranu. Nije uopste simetricno.

 

Da li ima neko ideju kako to da se resi da gore obe strane istovremeno?

Sve sam promenio na LED osim kratkog, dugackog svetla i migavce.

Da li bi neka improvizacija sa onim halogenim svetlima sto imaju kratko i dugacko u jednu sijalicu islo, znaci 2x35W?

Ili imate neki drugi predlog?

pa da preradiš farove, ugradiš u far dva projektora i xenon i imaćeš oba i duga i kratka svetla i videćeš ko dan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: U potrazi

Pozz svima imam dva problema,primetio sam da mi je masina prilicno masna http://i.imgur.com/6iQrO4X.jpg.Da li je alarmantno i kakve posledice moze da ima?

Drugi problem je masan levi stap,i kada se pusti volan motor ˝pada˝ na tu stranu,ne vuce nego pada.Moze li da se reparira ili se menja cela viljuska? :( Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250

Postovani clanovi,

 

Pre svega, da vam se predstavim. Zovem se Igor, iz Beograda sam i vozim Beverly (Milicu) 250cc 2005. g karb.

 

Znam da medju vama ima preiskusnih vozaca svima nam dragih dvotockasa pa se nadam pravim savetima.

 

Naime, javljaju mi se dva problema za koje verujem da su povezani.

 

Prvi problem je problem podizanja obrtaja na semaforu, znaci vozikam se, sve kul  istanem na semafor, izjednaci se broj obrtaja i odjednom u nekom trenutku "poludi", poveca se na max, da moram da drzim kocnicu da ne bih krenuo, i drzi ga tako par sekundi i opet se spusti. Gorivo uglacnom sipam na Nisu 98, i  mozda se tripujem, ali mi se cini tada je ovaj problem redji ili ga uopste nema, kad god sipam gorivo na nekoj drugoj pumpi ( Knez, OMV ili Eko) tad mi se desava pomenuti problem, ili cak i totalno suprotno, desi mi se da se motor ugasi...

 

Drugi problem, za koji mislim da je uzrok je curenje goriva.

 

To sam primetio u hladnijim danima jer gorivu treba jako malo vremena da ispari, i mogu vam reci da je bara poprilicna, do 10cm u precniku. i to samo kada mi je rezervoar napunjen pola i vise od pola. Posumnjao sam na dihtng pumpe/plovka ali nov je i tu ne curi, skinuo sam masku i detektovao problem, mozda i nije problem mozda to tako treba :) Vakuum pumpa, ako sam se dobro izrazio, ono malo crno, jedan ulaz, dva izlaza. Tu curi gorivo kao blesavo na onu rupicu prvu do napojnog creva. Kao da ne zatvara kako treba, ono sto mi je jos cudno, jeste da mi je u filteru goriva jako mala kolicina goriva, kada sam ga prvi put menjao prlikom servisa, ta cantrica mi je bila skoro puna, a sad je skoro prazna...

 

Na slici se vidi pumpa, i viid se kako curi gorivo bas onako lepo...

 

Molim za pomoc.

Hvala unapred

post-40403-0-11939800-1472720723.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250

Ali najjace od svega mi je sto na svakom forumu postoje ljudi koji samo dodju, izbace svoj izmet od komentara i odu. Nikakva kotrist, smo eto da bi rekli... Nije mi jasna ta potreba ljudi i zbog takvih sam redovno napustao forume. Ako vec postoji tema sa osam strana, ostavi mi link, uputi me, nemoj doci samo i iskenjati se da bi zadovoljio svoje potrebe za pametovanjem...

 

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Oooo, sta si mu reko za keeevuuu! :) sala.

Elem, siguran sam da Alexa nije mislio nista lose vec je hteo da ti skrene paznju na pomenutu temu kao i da si tamo mogao da izneses svoj problem. A to sto si napustao forume zbog losih komentara... Sta da ti kazem, forumi su po prirodi stvari takvi. Svako moze da postavi svoje misljenje kakvo god ono bilo, nemoj se zestiti zbog toga.

Elem, oko barice ispod skutera. Skoro sam 100% siguran da ti vakuum ventil pravi problem jer je dotrajao pa ne zatvara kad ugasis masinu on i dalje pusta gorivo u karb a isti potom preliva i pravi ti baru. To se i meni skoro desilo i jednostavno sam zamenio vakuum ventil. Nov u PGS-u je bio nesto oko 1900 dinara. To je posao koji bez problema mozes da uradis i sam bez majstora.

Sto se tice tog iznenadnog i neocekivanog dodavanja gasa... Nezahvalno je davati prognozu na osnovu onog sto si opisao. Moras da ispratis celu pricu od rucice gasa do karburatora. Moguce da ti sajla gasa zapinje, moguce da vuce negde vazduh pa karb napravi cudan odnos goriva i vazduha pa digne obrtaje...

Mozda bi bilo bolje ako nisi vican mehanici da odes do nekog majstora pa da on isprati celu pricu. Ono sto mogu sigurno da kazem je da nije do benzinske pumpe na kojoj tocis gorivo.

 

Edit: upravo sam natcao na jedan topic na netu gde je lik opisao identican problem koji ti imas. Njemu je u banani u stvari bio termostat koji je brljavio pa kao rezultat toga ecu dizao obrtaje jer mu je temperatura rashladne tecnosti davala nenormalne ulazne parametre. Ne smem da se zakunem da je taj problem i kod tebe ali evo pa procitaj: http://www.beverlyclub.net/smf/index.php?topic=18460.0 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3629 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

To mozda hoce da se desi kod ubrizgavanja, tesko kod karburatora.

 

Skoro sam sredjivao neki 200, ceo sistem goriva je bio u klincu. Prvo je poceo da izbacuje gorivo napolje, pa da trokira, pa posle nece da upali. Filter goriva je bio katastrofa, gotovo raspad, pa je provlacio trunje u karb. Skinuo filter, stavio novi, upalio motor i video da se filter opet puni talogom. Onda skinuo rezervoar i iz njega istresao gotovo punu casu nekog taloga. Na kraju ocistio i karb i sad je sve ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5684 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Tema o Beverly 250-tki je pri kraju prve strane ovog podforuma. Spojiću ovu temu sa postojećom. Malo uzajamne tolerancije neće nikom naškoditi ;) Ajd' nastavite sa prepiskom u duhu teme, ima kad za napuštanje Foruma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250

Hvala puno na korisnim odgovorima, i izvinjavam se na preteranoj nervozi! Menjam prvo vakuum ventil jer definitivno ne radi svoj posao kako treba. Videcu kako ce se ponasati posle toga.

 

Hvala jos jednom!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Samo pazi kada budes menjao vakuum ventil. Buduci da se on nalazi sa donje strane rezervoara, onog momenta kad popustis selnu i krenes da ga skidas, svo gorivo iz rezervoara ce da ti pojuri napolje. Trebalo bi da imas pri ruci flasu/kanister i levak da ne bi uzalud potrosio par litara goriva. Onda skines ventil, stavis novi, povezes creva, zategnes selne i naspes ponovo u rezervoar ono gorivo koje si prethodno istocio. To bi trebalo da bude to...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8922 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne valja ti vakum pumpa....zameni je. Sa druge strane i ako stalno propusta gorivo ka karbu, ono ne sme iscureti jer je tu zaduzena igla plovka koja treba da zatvori.

 

Proveri sva creva, kako od karba tako i od vakum pumpe jer je 16leta i ko zna koliko se puta ugrejalo-ohladilo.

 

Dizanje obrtaja moze najpre biti od fals vazduha....pogledaj usisnu granu ili ti flansu karba, zna dobro da ispuca.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Jel moze zbog tog vakuma da ne pali na prvo paljenje? Svako jutro pali tek posle 2-3 dodavanja gasa unapred na prazno pre nego sto zaverglam? Ili mozda imam taj problem sto mi nesto ne valja na rezervoaru pa mi prospe gorivo cim tocim pun? Za ovo sto prosipa gorivo sam nasao na forumu da je dihtung na pumpi al me zanima moze li to uticati na paljenje? Ja kontam da mu se gorivo povuce iz karba tj sistema ... cisto da znam odakle da krenem kad uhvatim vremena. Hteo bi to da sredim zbog prodaje.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: U potrazi

Pozz svima u nadi da prizovem lepo vreme resio sam malo da obradujem Beva,koje ulje mi preporucujete za zamenu?

Beverli je 2006-to 250ie.

Uzeo bih naravno i filter ulja i vazduha.

:)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8922 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Za motor mozes uzeti Motul ili Eneos Max Preformans (pre bi Eneos), filter ulja Hiflo, filter vazduha ti nije toliko bitno koliko je bitno da ga nauljis Motulovim uljem pre ugradnje (spec. ulje bas za tu namenu, sundjerastih filtera).....kad si vec u butiku skini i proveri kakva ti je svecica, ako je za zamenu mozes uzeti iridijum svecku (poruci preko Sekule, Luis.de sajt).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8922 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sigurnije je preko Sekule zbog originalnosti svećke, nista više sem toga.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: U potrazi

Mali update,Beverli je dobio novo (polovno) kvacilo.Problem sa starim je bio onaj nesnosni zvuk i vibracije  na leru.Zamenio sam uzgred i lezaj u dekli (ispod Piaggio poklopca).Rezultat mnogo mirniji rad bez buke a takodje sam primetio i snaznije ubrzanje od 60 do 100kmh.Zahvalio bi se Gavro Subotica na korektnoj ceni i stanju kvacila i brzoj realizaciji.Kvacilo komplet sa zvonom 30 evropskih. :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

Da se i ja javim sa pitanjem. Posle zimskog sna i ponovog pokretanja palila mi se Check Engine lampica. Samo u startu par puta cim dam gas ugasi se. Punjenje na leru oko 13.4 a sa gasom oko 14. Ima Joskin regler vec par godina. Akumulator je u garanciji i odneo sam ga pred pocetak sezone na testiranje dopunjavanje i "servis" kako vole da kazu. Neka glupost? Ima li ko ideju? Inace lepo radi i nista ne zeza. Mozda je gorivo od stajanja uzrok paljenja lampice? Hvala Vam unapred drugari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8922 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Hoce da upali lampicu zbog l. sonde i hoce da upali (najcesce) kad prepunjava regler s'tim sto tad pali lampicu kontra nego sto se kod tebe desava ili ti pri dodavanju gasa.......svakako uradi dijagnostiku radi ocitavanja greske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja