Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 250ie

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 145 postova
  • Lokacija: pancevo
  • Motocikl: piaggio beverly 250

problem sa beverly 250,karb., 3 puta mi je ispucao svecicu.verujem da je u pitanju navoj na glavi.interesuju me vase sugestije i predlozi,kako resiti problem. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

@mivan

Prvo pitaj nekog majstora da li postoji mogucnost da se nareze novi navoj i stavi veca svecica

 

@Priest

Sad kod nas postoji set za reparaturu navoja Helicoil -

. Verujem, da ima toga i kod vas, možda čak isto kao sa linka ili pod drugim imenom. To je testirana stvar i drži dok traje motor. Sad da sam iskren da bi stavio veču svečicu - mislim da to nije izvedljivo jer je ipak ona veča svečica (16,8 mm) toliko veča, da nema toliko mesta da bi narezao novi navoj.

 

@mivan

izmeri navoj svečice , koji ima Champion RG4PHP, pa potraži majstora koji ima odgovarajuči "helicoil" i završi posao. Ostane ti jedino još druga opcija a to je da potražiš novu odgovarajuču glavu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 145 postova
  • Lokacija: pancevo
  • Motocikl: piaggio beverly 250

kontaktiran je majstor,koji se bavi obradom cilindara i ostalog,i kaze da je moguce napraviti dobar navoj na toj glavi.kako,nisam pitao,ali kaze da rade to i da drzi.koliko ce da izdrzi i to,nadam se,da cemo videti nakon dugo,dugo vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Beverly 250

Поздрав другари,

 

Мој Бев је 2005. тј. верзија са карбуратором. Приметио сам да ми се (бар за моје појмове) релативно споро греје, па у вези са тим пар питања:

- да ли је његова радна температура на средини мерног опсега показивача

- колико би му требало отприлике времена/километара да се загреје до те тачке

 

Мој конкретно до половине скале дође тек кад се мало више возам по градској гужви и крећем/стајем на семафорима. На отвореном путу зна и да падне испод тога, ако се уопште до тад и загрејао. Уз то, након палења убрзо се осети да се хладњак загрева у горњем делу. На основу тога сумњам да ми термостат проблематичан, тј. да је стално отворен...

 

Има ли неко сличних искустава?

 

Душан

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 145 postova
  • Lokacija: pancevo
  • Motocikl: piaggio beverly 250

ja sam imao slicnu situaciju,zamenio termostat pre mesec dana,i kad saberem utiske,mozda je bio delimicno otvoren,kazaljka je pokazivala slicno kao kod tebe.sa novim termostatom,nisam dobio situaciju kao na autu-dodje na 87-88-89 i veoma tesko da se pomeri sa tog mesta,nego je slicnija situaciji sa starim termostatom.moje misljenje,ako ti ne tera u visoku temperaturu,ukljucuje ventilator na vreme,samo sipaj gorivo i :moto3:!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Pozdrav drugari,

 

Nov sam na forumu, nemam puno odgovora itd. citam forum svakodnevno i svaki dan nesto novo naucim. Sve pohvale administratorima i tvorcima i svima ostalima na forumu.

 

Naime, koliko sam nov na forumu, toliko i u moto svetu na dva tocka. Posedujem Beverly 300ie, i u par navrata citajuci po forumu sam video kako neki ljudi daju savet za dodatnim prednjim diskovima za 'mali' Beverly. Nemam puno losih iskustva sa prednjom kocnicom, jer je po meni sam motor i sve vezano za njega odavno jasno.

 

 

S obzirom da sam nov u svemu, interesuje me da li zaista ima potrebe i da li postoji uopste mogucnost da se doda taj jedan disk ili d ali ima neko iskustva sa istim.

 

Preporuke, iskustva, mane itd

 

Hvala u napred i nadam se da se mozda vidimo na nekoj voznji

 

Pozdrav,

Djordje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pozdrav Djordje :zdravo:

 

Tema o Beverly-ju postoji pa sam tvoju temu spojio sa postojećom da se tematika ne razvodnjava. Za glasanje potrebe nema. Ne znam ko ti je napunio glavu da se na Beverly dodaje drugi disk napred. Za tim apsolutno nema potrebe a sama operacija jeste izvodljiva ali veoma poskupa :staa: Potrebno je zameniti prednju viljušku (štap), felna mislim da ne mora, trebaju ti kandže, razdelni kočioni cilindar, drugi disk... sve u svemu poskupa a nepotrebna investicija. Moj savet: namontiraj mu kvalitetne kočione pločice i glavnu kočnicu imaj u glavi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Hvala Alexanto,

 

Video sam, kazem ti, na par mesta na forumu, da kao prednja nije bas najbolja pa kao moze da se doda jos jedan disk..

sto je meni na mom 300ie od 200mm diska sasvim dovoljno, bar za moj stil voznje.

 

Hvala svakako jos jedno i izvini na postavljanje nove teme.

 

Pozdrav,

Dj

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sto bi reko Cola........ "nista ja tu ne bi diro"

 

Mislim da nema potrebe za dodatnim diskom, da je 400 ili 500cc pa i da razmislis u tom pravcu.... ovako bi poslusao Colu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 145 postova
  • Lokacija: pancevo
  • Motocikl: piaggio beverly 250

kako je napisao alexanto-najbitnija kocnica je ona u glavi,sa ovima na motoru ces se vec navici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Beverly 250

Цела ситуација са загревањем ми је била симптоматична, јер ми је било необично да се дизел ауто од 1,9 литара за исту релацију више загреје од бензинског скутера од 250ццм (бензинска аута да не спомињем...), али колико видим, то једноставно није упоредиво. Очигледно је да су термостати и хлађење код великих машина другачије пројектовани него код малих, претпостављам управо због потенцијално лакшег прегревања услед мале количине расхладне течности...

Елем, да не паметујем, трудићу се да сипам и :moto3:

 

 

 

ja sam imao slicnu situaciju,zamenio termostat pre mesec dana,i kad saberem utiske,mozda je bio delimicno otvoren,kazaljka je pokazivala slicno kao kod tebe.sa novim termostatom,nisam dobio situaciju kao na autu-dodje na 87-88-89 i veoma tesko da se pomeri sa tog mesta,nego je slicnija situaciji sa starim termostatom.moje misljenje,ako ti ne tera u visoku temperaturu,ukljucuje ventilator na vreme,samo sipaj gorivo i :moto3:!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

Drugari problem! Beverly 250 ie,2006 kupljen nov u Srb,34kkm. Pun rezervoar,radi sve super. Padne gorivo na pola gasi se na kocenju,a kad dotakne rezervu trokira kao da nema goriva. U zadnje vreme su se pogorsali simptomi,tj kad padne gorivo ispod pola,trokira. Misljenja,saveti,resenja? Ja mislim da je pumpa,kad je pun gorivo je hladi i lepo radi. Ako je pumpa,koliko kosta ako neko zna,koliko original a koliko zamenska. Hvala puno svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Skoro sam ima problem sa pumpom goriva,prestala je da radi kad se motor zagreje tj duze vozi, nova kosta oko 200e za Beva dok za mog ata skoro 250e.....skupa do bola, staru je moguce reparirati ali pre radova nakaci manometre i vozi, tako ces 100% biti siguran da li je do pumpe ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

Postovani Satelis nasao sam varijantu za repariranje,oko 20 evra je el pumpa,a blizu sam da proverim da li moze od punta 1.2 ali neki talijani kazu da ne moze ler da se usteluje. Probam sve pa javljam. Da resimo i poslednju slabu tacku beva. A mene je sve zakacilo,i regler,i pumpa i variomat. Sve poznate mane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Beverly 250

Поздрав,

 

Хтео бих да уградим ксенон са оним танким ("слим") баластом, па ме занима ваше мишљење где то најбоље спаковати на Беверлију?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

Pumpa zamenjena,ista kao i original,radi super. Jos da padne nivo goriva do rezerve i da vidimo tad. Ako i tad budete ok, onda smo zeznuli'talijane i resili problem za nepunih sat vremena i manje od 30 evra

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Beverly 250

Поздрав,

 

Ево да и ја напишем по коју о ксенонима на Беву. Кад је стигао баласт са сијалицом (Bear H7 slim), видех да је ожичење дуго нешто мало више од 20ак цм, па како није било места да се спакује баласт и ожичење непосредно иза фара, морао сам да кренем даље са расклапањем предње маске. Иначе, постоји могућност да се поручи предужни кабел за везу од сијалице до баласта, мада га нисам видео у понуди код домаћих "ксенонџија". (Никако не продужавати сечењем и уметањем ПФ проводника, јер су у питању водови за високи напон - 23kV при паљењу!) Тако би се могао ставити на нако приступачније место, свакако.

Елем, морао сам расклопим целу предњу маску, а баласт сам фиксирао помоћу носача - има баш згодно место, постоје на раму као два држача, на десном је имобилајзер, а на леви се може закачити и фиксирати баласт. Таман буде и довољно дужине да конектори за сијалицу дођу иза фара, па је и евентуална замена сијалице једнако једноставна као и за халогену.

Још нисам стигао да провозам по неком честитом мраку, али осветљење делује ОК, чак се и мање расипа него што сам очекивао, па се надам да неће заслепљивати возила из супротног смера, тј. бар не пуно. Следи пар слика (сликано у гаражи)...

Толико од мене, ваљда ће некоме користити...

 

Душан

post-14160-0-40482200-1410528900_thumb.jpg

post-14160-0-71649800-1410528925_thumb.jpg

post-14160-0-87290100-1410528935_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

. . .Od pre neki dan sam vlasnik Beverly-ja 250 . . . I odmah prvi problem . . .ne rade oba oborena svetla I dugo na jednoj sijalici.

 

Pretpostavljam da treba da se zamene . .. nego . . .kako da im priđem . . . sa koje strane.....šta sve da skinem . . . pretpostavljam ..iz kasete . . .

 

Sijalice su H7 ..jel tako ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

H7 su. Iz kasete imaš 3 šrafa, koliko se sećam koji drže celu masku sa svim svetlima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja