Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 250ie

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 145 postova
  • Lokacija: pancevo
  • Motocikl: piaggio beverly 250

voleo bih,ako ste voljni,da napisete vasa iskustva,primedbe,zamerke i pohvale po pitanju ovog skutera.nisam ga vozio,ali razmisljam o kupovini nekog primerka.moze i neki savet za kupovinu,neki detalj na koji treba obratiti paznju.hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

slobodno kupuj.Po meni ne postoji negativna stvar na njemu.Ovo je moje subjektivno misljenje,jer vozim isti.Ali stvarno uzivanje ga je voziti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gilera Nexus 500

Izvanredan skuter, lepo dizajniran, odlicne performanse, samo za nijansu tromiji od 500-tke... Jedina zamerka je lelujanje pri vecim brzinama ako ima vetrobran ali to se moze resiti tegicima na kormanu. KUPUJ i 1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Super varijanta za grad, ali samo za grad. Zastita od vetra ne postoji, dosta tvrdo oslanjanje, i meni najveca zamerka samo jedan polozaj nogu, savijen. Lep skuter, Cruiser varijanta bez premca 0takoje.gif veliki tocak dobra stvar, okretan. To su neka moja zapazanja iz voznje istog.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Vozio beverly 125 i 250ie ukupno 3 godine, apsolutno prezadovoljan - problem je polozaj nogu samo.

Pravio sam ture sa ovim drugim (250) i po 400 km u jednom danu, sasvim dobro podnosi, autoput 120kmh konstantno.

Kupuj, neces pogresiti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Vozio sam Beverly Cruiser 250ie iz 2007 skoro 3 godine. Isterao sam ga u sretna vremena iz radnje novog, samo bocne kofere nisam imao na njemu od opreme i prodao ga sa predjenih 22k km (vidi sliku). Najvecam mana mog modela je sto je bio atraktivan i nov u to vreme. Dva puta su mi krali retrovizore, jednom far i kofer zajedno a jednom su pokusali vetrobran pa su ga izgrebali. Kilometre sam pravio uglavnom po gradu, malo do kosmaja i smedereva i nekoliko izleta od bgd preko fruske gore pa do apatina. Na autoputu, kao sto neko rece, ljulja zbog vetrobrana ali ostavlja utisak stabilnog motora do 120kmh. U paru se vozi skoro kao i solo, suvozac sa koferom koji mora da ima naslon ne oseca nikakvu nelagodnost jer sedi malo iznad vozaca i moze da prati svaki manevar. Lak pristup svim vitalnim delovima je prilicno olaksao redovno servisiranje a sa potrosnjom od max 4l, voznja i odrzavanje mu nije skupo. Kais na 10-15k a rolnice do 7k zavisi kako vozis. Vesanje mu je podesivo na 3 stepena i najbolje je voziti ga na tom trecem jer zna da propadne na rupama posebno ako si tezak. Moju kilazu je jedva nosio ( max nosivost je 170kg po knjizi ali nije da ne oseca 100kg) posebno sa suvozac(icom). Plastike prve stradaju pri padu, najcesce prednje maske, nogostopi i banana ali i rucice i retrovizori. Imao sam ozbiljan pad pri cemu sam udario u stubic i izbio ga prednjim delom. Razlog je moje preterivanje. Naime, kad ga oboris u krivini moras da pazis koja mu je granica posebno zbog stendera i copave koji su prilicno nisko. Ali digao sam motor i odvezao se kuci. Vile prave iako je tocak primio dobar udarac. Vozio sam ga i po snegu i po kisi do pola tocka i nikad me nigde nije ostavio.

Osim sto privlaci paznju, neznatno osetljivog nosaca motora, mana moze da bude polozaj nogu, kao sto kazu kolege, ali meni je vise odgovarao nego atlantic iako sam 192. Jedino sto bih preporucio je da razmislis o 300ie. Na njemu su ispravili dosta sitnih nedostataka i znatno poboljsali motor.

Toliko :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 145 postova
  • Lokacija: pancevo
  • Motocikl: piaggio beverly 250

poziv za pomoc kolega!ako neko ima manual za beverly 250 ili neki link ka manualu,ja cu biti zahvalan da to podeli sa mnom!

hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250ie

Od skoro sam vlasnik Piaggio Beverly 250IE, i zadovoljan sam sa njim (promenio sam mu ulje, antifriz i zadnju gumu) ali od pre par dana pocinje da mi se pali ona zuta lampica koja oznacava da imam neki problem na motoru. Googlao sam malo i kazu da je u tim slucajevima uglavnom problem sa onom lambda sondom ili sa strujom. Posto nemam nikakav softver ni kabal za dijagnostiku, izmerio sam napon na akumulatoru u trenutku kada motor radi i kada je ta lampica ukljucena, bilo je 16V, sto mislim da je previse jer bi trebalo da je oko 14V.

Zanimljivo je sto se nakon odredjenog vremena lampica gasi, i onda sam ponovo merio voltaza i ona se vraca u normali, ispod 14V.

 

Sta da radim?

Koliko je opasno da ga tako vozim?

 

P.S. Koji kabl i softver se koristi za dijagnostiku i gde se nalazi prikljucak na motoru?

Ja za moj Fiat imam OBD2 kabl i FiatEcuScan koji lepo radi, pa zato pitam kako stoje stvari kada je beverly u pitanju?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Ako voltmetar pokazuje 16v ne bi trebao nikako da vozis jer je regler neispavan i prepunjava,moze da pregori instalacija.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Nema popravke, Joška pravi odlične reglere upola cene Piaggio-vog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250ie

Hvala na svima na odogovorima!

Malo sam se raspitao i nov u prodavnici kosta oko 70000 do 8000din, a u oglasima ima ga za 40-50€.

Ne znam koliko kosta kod Joske ali ako kazete da je to bolje, onda najverovatnije da cu to uzeti.

 

Jedan majstor mi je rekao da je opasno da ga tako vozim na 16V jer moze da mi pregori glavna elektronika.

 

 

Jutros sam ponovo merio i sada pod gasom ide i preko 17V

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Prvo pregori sijalica/e, akumulator ostane bez kiseline i tako redom jedno za drugim ode u nepovrat.... zameni regler, proveri punjenje i nivo tecnosti u akumulatoru, ako je sve OK samo 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250ie

Sijalice mi redovno crkavale, jedna cak se i istopila kao balon :) ali sve sam mislio da je los kvalitet sijalica u pitanju.

 

Narucio sam ovaj:

http://www.polovniautomobili.com/oglas3598121/regler_za_punjenje_beverly_250/

Joska mi se nije javio na PM a meni treba motor pa zato sam pozurio.

 

Javljam ovde kako sam prosao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250ie

Danas mi je stigao regler i zamenio sam ga. Bilo je dosta posla jer mora da se rastura cela desna strana da bi stigao do konektora sa kojima je prikacen regler. Sada je sve u redu, ne prijavljuje mi vise gresku na motoru i voltaza je oko 14.2V pod gasom.

Inace falilo je i malo vode u akumulatoru.

 

 

2013-07-18-152210resize.jpg

 

2013-07-18-154226resize.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

........

Joska mi se nije javio na PM a meni treba motor pa zato sam pozurio.

 

........

 

Izvini,ali:

PP si mi poslao :Poslato 17 July 2013 - 10:02 AM

Ja sam ti odgovorio: Poslato 17 July 2013 - 16:28 PM

Samo da ne bude zabune...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250ie

Jeste @Joska mi se javio ali vec sam bio narucio regler kada sam primio PP. Ja sam rekao, kao sto se vidi u 13:55 da mi se nisi javio, a hteo sam sutradan da mi stigne regler i zato sam pozurio da ga narucim dok ovi sa brzom postom primaju posiljke tog dana. Tvoj PP sam video tek uvece. Sada ni ja sam ne znam koliko sam dobar izbor napravio sto sam kupio polovan, ali valjda ce me sluziti. Izvini sto je tako ispalo i pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Motocikl: Beverly 500

Pozdrav drugari,

imam problem sa strujom rekao bih, dok vozim stopaljka mi se pali i gasi kao luda dok dodajem gas, a na instrument tabli kazaljka za gorivo prepunjava, a kazaljka temperature se penje i dolazi do crvenog, sto bih rekao da i ona prepunjava i ne pokazuje tacnu temperaturu. Do cega to moze biti i jel imao slican problem na Beverly 500. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Beverly 250

Поздрав,

 

Да ли неко можда зна који тип сијалица иде у инструмент таблу за Бев 250? Претпостављам да су оне мале убодне, па ту сад има пар типова: Т5, Т5 B8.5D, Т5 B8.3D ... Питам јер бих хтео да заменим те сијалице одговарајућим ЛЕД, мислим да би лепо изгледало.

 

Нисам никад демонтирао таблу, али претпостављам да би лежишта за сијалице требала бити приступачна?

 

Душан

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja