Jump to content

Moto Zajednica

Policajci u civilu brutalno pretukli urednika u NIN-u

Recommended Posts

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Momak oštro reaguje a zatim umesto da mu se makar izvine oni mu prepreče put, isprebijaju ga na sred ulice i uhapse zbog nasilničkog ponašanja.

Ovo je dobro!!! Čini mi se, da je već ranije bilo spomenuto nešto slično...

To nema ni u Alisa u zemlji čuda.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

 

Nadovezao bih se na ovaj komentar jednom opaskom: da se ovo desilo nekom ko nije novinar i da nije bilo kamera ne bi bilo objavljeno ništa.

 

 

Nadovezao bih se na ovaj komentar jednom opaskom: da se ovo desilo nekom ko nije policajac i pored toga sto je snimljeno kamerom ne bi bilo objavljeno ništa.

 

 

Ako smo gledali isti snimak bice ti jasna ova recenica.

Da se u kolima nasao neko ko nije voljan/ sposoban da se fizicki obracunava dobio bi batine od ovog nasilnika na snimku (slucajno vozaca motocikla i clana ovog foruma) i ne bi se desilo nista. Otisao bi kuci da stavlja obloge na modrice, eventualno kod zubara da krpi vilicu....

Zbog cega? Greske u saobracaju? Parafraziracu "Neka baci kamen svako ko nikada nije pogresio vozeci auto"

Npr. moja zena je nedavno polozila i, priznajem, anti-talenat je. U gradskoj guzvi gde automobili i motori prolecu znacajno preko ogranicenja ne moze da stigne sve da isprati, pogleda svaki retrovizor, seti se u kojoj brzini je menjac, promeni traku...... jbg, nismo svi stvoreni za iste stvari. I sta sad, treba neki siledzija da je nasamara jer ga nije videla? Svi znamo kako se voze motori i po gradu i van grada - vozaci kao sto je moja zena nas nece videti sigurno. A ima ih prilicno.

Mozemo da glumimo svece i osudjujemo koga hocemo ali neka svako sebi iskreno kaze kada je zadnji put vozio 50 po gradu a mogao je vise.

 

Ovde su policajci napravili 2 greske: sto su ga udarali kada je vec bio savladan i vezan i druga: sto su mu uopste pruzili priliku da im agresivno pridje tako blizu i ugrozi ih. Morali su mnogo ranije da reaguju.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Ko ste to "svi vi koji znate kako se voze motori po Beogradu"? ;)

Znaš kako je, ovakav komentar može da ostavi samo neko ko o vožnji motora nema pojma, čak i korak dalje- mrzi sve što se kreće na dva točka.

I prijatelju, svi "mi" znamo da je policija zaštićena u ovoj ubogoj državi i svaki dan vas posmatram kako pravite prekršaje, ne vezujete se i parkirate gde stignete, vozite kola bez upaljenih svetala i pričate telefonima, ne dajete ni migavce.

To je samo blagi oblik a za malo teže stvari se vadi značka kolegi i tu je stvar rešena.

Tvoje kolege su me prošle godine zaustavile na 50 metara od kapije i bezobzirno napisale kaznu za pojas iako su videli da sam samo seo u kola da ih od prodavnice preparkiram do dvorišta a pri tom mi je dete od 3 godine bilo uredno vezano na zadnjem sedištu.

Kada zakon bude važio za sve vas isto kao i za nas onda neću imati primedbe na policiju i njihovo ponašanje jer ćete svi koji budete ostali da radite tamo biti ljubazni, lepo vaspitani i vozićete po propisima.

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Hoces i broj znacke?

 

Daj bre, za 3 meseca sam presao motorom 3.000km po gradu i nagledao se svakakvih gluposti, tockarenja, niskog leta od strane "kolega bajkera". I onda mi kazes da treba da branim i stanem na stranu nekog ko sebi dozvoli da na sred ulice napadne i prebije nekog? Ovaj drugi deo plana mu ovaj put nije uspeo posto naisao na jace, ludje, bolje naoruzane ili zasticene. Pitam se koliko puta pre ovog mu je to uspelo?

A policajci su unapred krivi samo zato sto imaju znacku a on je nevin jer je eto, kolega i drugar. Meni nije, cak i da ga licno poznajem isto ovo bih mu rekao.

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

Ovde su policajci napravili 2 greske: sto su ga udarali kada je vec bio savladan i vezan i druga: sto su mu uopste pruzili priliku da im agresivno pridje tako blizu i ugrozi ih. Morali su mnogo ranije da reaguju.

 

Da dodamo spisku koji praviš:

 

3. Što su ga pratili, iako im to očigledno nije u opisu dužnosti - u pitanju su inspektori iz jedinice za maloletničku delinkvenciju, kako smo mogli čuti;

4. Što se nisu jasno i na vreme predstavili kao policajci (ovlašćena službena lica);

5. Što je jedan od policajaca pripremio vatreno oružje za neposrednu upotrebu u situaciji koja zakonskim opisom nije obuhvaćena kao jedna od situacija u kojima se oružje sme upotrebiti (pa makar i kao pretnja silom);

6. Što su (po svemu sudeći), lažno posvedočili u krivičnoj prijavi da se radi o napadu na službeno lice u vršenju dužnosti, jer niti su vršili svoju dužnost, niti su se predstavili kao službena lica, niti su bili u jasno obeleženom automobilu, niti su bili u uniformi - ovo sve prema informacijama iz svih izvora meni dostupnih.

 

A čini se da će biti još tačaka gde će se prepoznati greške, ne samo kod pomenutih čuvara javnog reda, već i u komandnim strukturama - ko je napravio grešku pa takve osobe primio u službu, dao im oružje i službeno vozilo? Isto neki policajac, samo sa višim činom, pa bi ovo mogla da bude i sedma greška... Da se pitamo šta se dešavalo sa decom koja su krala po prodavnicama, a pala u šake ovakvih tantuza?

 

P.S. Ako se žena toliko ne snalazi, ne znam što bar ne uđe u štos neko vreme po manje frekventnim saobraćajnicama i vozi u kraćim intervalima koji joj omogućavaju da maksimalnu koncentraciju usmeri na upravljanje vozilom? Ipak, ako je toliki antitalenat za vožnju, staviti je u automobil i pored svesti o tome da ne upravlja vozilom na nivou koji se zahteva od svakog građanina u istoj situaciji, prema mom viđenju, kao i staviti revolver u ruke deteta. Ne opravdavam ni nasilničku vožnju po ulicama, ali nešto u poslednje vreme vidim više džipova koji voze oko 100-tke nego kolega. A da nismo cveće, nismo.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Videh kratki prilog na tv-u u kome se vidi kako dva bilmeza tuku urednika časopisa "NIN" i ubacuju ga u privatni automobil, uz saopštenje da se radi o policiji u civilu.

Treba da se zapitaš šta je prethodilo tome i koje pomračenje svesti treba da ima čovek sa solidnom reputacijom da bi napao nekoga ko sedi u kolima.

Da nagađamo: napao ih je iz čista mira jer su ga gađali cvećem i pevali ljubavne pesme ili su ga možda provocirali posle incidenta da bi ih napao- a onda reaguju herojski 2 na 1 sa značkama i pištoljima pa ga izbatinaju i uhapse.

I molim te,

kada budeš sledećom prilikom iznosio mišljenje o tome "kako svi vi znate kako se voze motorcikli" to formatiraš u lice jednine, jer "svi mi" nisi ti nego ste "vi", u ime "vas".

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

nisi valjda mislio da žena policajca, koliki kod bila antitalenat za vožnju, bude bez vozaćke? kod nas? :lol:

 

edit: skoro da sam ubeđen da je incidentu sa snimka prethodila nasilnička vožnja vozača Toyote, i isprovocirala kolegu na motoru.

Promenio član Lug
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

nisi valjda mislio da žena policajca, koliki kod bila antitalenat za vožnju, bude bez vozaćke? kod nas? :lol:

 

Ne... Imam rođaka, 5 puta padao vožnju kao običan građanin, a onda otišao na kurs u Kamenicu i položio iz prve. 1bljak.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

edit: skoro da sam ubeđen da je incidentu sa snimka prethodila nasilnička vožnja vozača Toyote, i isprovocirala kolegu na motoru.

 

Možda je i kolega nasilnički vozio i time ugrozio sopstveni život, pa su ga tukli za njegovo dobro? 1neznam.gif0zbunjen.gif

 

Nisi na to pomislio? 1zvizduk.gif

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N
Možda je i kolega nasilnički vozio i time ugrozio sopstveni život, pa su ga tukli za njegovo dobro? 1neznam.gif0zbunjen.gif

Nisi na to pomislio? 1zvizduk.gif

 

to sam prvo pomislio, samo je onda nelogično, da ako je kriv, još se i qrči i traži još. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

edit: skoro da sam ubeđen da je incidentu sa snimka prethodila nasilnička vožnja vozača Toyote, i isprovocirala kolegu na motoru.

Saznaće se šta se desilo.

Jako je sumnjivo da urednik uglednog časopisa napadne iz čista mira dva nedužna policajca koja sede u kolima i to baš ispred zgrade redakcije.

Isto tako je i pitanje za stručnjaka iz neke zdravstvene ustanove iz kog razloga ta dvojica nedužnih policajaca tuku vezanog čoveka sa potegnutim oružjem.

U uređenom svetu pripadnici policije su pod konstantnim monitoringom lekara. Čak i pre stupanja u radni odnos moraju da budu psihički potpuno zdravi. Ovde očigledno nije tako u određenom broju slučajeva i nakon ovakvog ponašanja takvi bi morali biti zauvek ostracizirani iz policije i naravno- kažnjeni.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Jos jednom da ponovim: nisam policajac niti imam ikakve veze sa njima. Radim u privredi u privatnim firmama ceo zivot i kivan sam na korisnike budzetskih para jednako kao i vi.

U vezi sa voznjom moje zene: snasla bi se ona sasvim dobro i imala vremena za sve kada bi vozila 40, kao sto je vozila i na obuci, polaganju i sada vozi a ostali oko nje 50-60. Probajte da prodjete nekim Nbgd bulevarom, Brankovom, K. Milosa vozeci 40 na sat pa cete da vidite kako svi lete okolo.

Naravno da je ne pustam samu. A koliko ih ima slicnih sposobnosti? I treba da budu isamarani jer nisu videli nekog ko je vozio normalno, 80-90. Ne treba, jer oni koji tako voze treba i da prihvate rizik. A da ne pricam o kamikazama sa 120+

 

Pogledajte ceo snimak, ne tu skracenu verziju koju je Blic obradio i izbacio deo gde kolega sutira auto i gura ruke u kabinu. Ne verujem da mu je namera bila da se pozdravi sa nekim unutra.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Koliko su cisti postupci doticnih drotova govori cinjenica da su im kolege odmah priskocile u pomoc objavljujuci da je Sejtan u torbici imao 2 noza,srecom pa nije poneo i grickalicu ili ne daj Boze kasiku,odmah bi je proglasili zardjalom.I sve to lepo snimili kamerom,kao da su uhapsili Karlosa ili Bin Ladena.STOKA

Iz toga se moze zakljuciti da imamo vanserisku policiju,oni bre vide rengenski,videli su da ima 2 noza u torbici jos kad su ga isekli na putu.

Sto se potezanja oruzja tice,opravdano bre,pa kada se onaj prvi onako diletantski zaleteo (iz tog zaleta bi kod iole ozbiljnijeg aikidiste produzio u prvi izlog ili popio slomljen lakat) onaj drugi je MORAO da potegne pistolj i da ga pokriva kako kolega ne bi najebo zbog neiskustva.

I ne branim Setjana,odgovarace za svoj deo krivice sigurno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

koje krivice? zbog savesnog ukazivnja na nasilničku vožnju koja je prethodila snimku koji smo videli? od kad je dobronamerna kritika prekršaj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova

Sudeci po vasim komentarima oni su mogli da ga izbuse kao svajcarski sir utokom i nikome nista, jebiga u samoodbrani, opiranje hapsenju, nasilnicko ponasanje, naoruzan sa dva noza... vec se dokazalo u praksi da je moguce...

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Beograd

Zbog napada će da ogovara što je skroz glup postupak imajući u vidu šta sve zavisi od njega

 

A vi samo potpirujte opravdanost fizičkog obračunavanja u saobraćaju kao i kolektivno naručivanje uređaja za lomljenje stakla i trikova koji rade to isto, pa može da se desi i da neko gore prođe od ovoga

Meni se takođe desilo da pobesnim pa da činim razne gluposti ali sad više ne.

 

A policajci bi naravno trebalo da odgovaraju za prekomernu upotrebu sile.

 

Kad smo već kod toga i kad sam spomenuo SAD, velika je šansa da bi neko bio povređen vatrenim oružjem da se ovo desilo tamo. Ljudi nije vam ovo igrica pa da lupite Esc i sve lepo sjajno bajno

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ETV1000 Capo di tutti capi

Npr. moja zena je nedavno polozila i, priznajem, anti-talenat je. U gradskoj guzvi gde automobili i motori prolecu znacajno preko ogranicenja ne moze da stigne sve da isprati, pogleda svaki retrovizor, seti se u kojoj brzini je menjac, promeni traku...... jbg, nismo svi stvoreni za iste stvari. I sta sad, treba neki siledzija da je nasamara jer ga nije videla? Svi znamo kako se voze motori i po gradu i van grada - vozaci kao sto je moja zena nas nece videti sigurno. A ima ih prilicno.

 

 

I onda na primer tvoja zena (ili bilo cija zena) koja je "antitalenat" pa ne moze da prati i volan i retrovizor i menjac i sve te stvari, zbog ne gledanja uzme i ubije namrtvo nekoga ko ima zenu i troje dece i roditelje koje izdrzava?

-E izvini, nisam te video/la.

-Ma nema problema, evo sad cu ja da ozivim. Uh, izgleda da ne mogu.

 

Ljudi ne paze, siledzije samaraju. Da su ljudi pazili, siledzije ne bi samarale. I ko je sad tu prvi poceo? Vrzino kolo.

 

Ovo nije pitanje da li je starije kokoska ili jaje. Starije je to da svako treba sa punom paznjom ucestvuje u saobracaju ili da ne ucestvuje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Jos jednom da ponovim: nisam policajac niti imam ikakve veze sa njima. Radim u privredi u privatnim firmama ceo zivot i kivan sam na korisnike budzetskih para jednako kao i vi.

U vezi sa voznjom moje zene: snasla bi se ona sasvim dobro i imala vremena za sve kada bi vozila 40, kao sto je vozila i na obuci, polaganju i sada vozi a ostali oko nje 50-60. Probajte da prodjete nekim Nbgd bulevarom, Brankovom, K. Milosa vozeci 40 na sat pa cete da vidite kako svi lete okolo.

Naravno da je ne pustam samu. A koliko ih ima slicnih sposobnosti? I treba da budu isamarani jer nisu videli nekog ko je vozio normalno, 80-90. Ne treba, jer oni koji tako voze treba i da prihvate rizik. A da ne pricam o kamikazama sa 120+

 

Pogledajte ceo snimak, ne tu skracenu verziju koju je Blic obradio i izbacio deo gde kolega sutira auto i gura ruke u kabinu. Ne verujem da mu je namera bila da se pozdravi sa nekim unutra.

Necu da komentarišem tvoj stav dalje od ovoga: ako je neko loš vozač to "opravdava" tvoje mišljenje da u svakom trenutku taj vozač, u ovom slučaju tvoja supruga kojoj želim puno sreće i da nauči da vozi posle položenog, može da strada od bahatih motorciklista za koje svi vi "znate" kako voze po gradu.

Ti si za 3 meseca prešao 3000 km nekim "motorom" ( ali okruglo 3000 i svačega si se nagledao od te bahate vožnje na dva točka i letećih tanjira koji zuje unaokolo kao opšta opasnost ) ali sa tim se neću složiti. Nisam primetio da svi voze i divljaju i za razliku od "vašeg" mišljenja, čak naprotiv: većina vozi pažljivo i vodi računa o svojim postupcima uz po neki izuzetak neiskusnog skuteraša koji je tek seo na motorčić i prešao 2 ili 3 hiljade ili nekog pališe.

Obaška stoji što opravdavaš nasilničko ponašanje policije koje je očigledno. Naravno ne opravdavam ni to šutiranje kola i fizički kontakt posle koga je usledilo batinanje, vezivanje lisicama i ponovno batinanje vezanog čoveka uz vađenje vatrenog oružja, dakle nasilje ne odobravam.

Ali sasvim sigurno ih nije napao iz čista mira, isto tako ih ne bi napao da su se predstavili ko su i uputili mu izvinjenje ako se o incidantu u saobraćajui, a kako vidim - radi se.

Čak naprotiv,mislim da su ga isprovocirali do te mere da ih napadne da bi se iživljavali i istrčavali kao junačine sa značkama i pištoljima jer je to naprosto modus operandi pojedinih pripadnika policije koji pate od palanačkog kompleksa ili nekog složenijeg obolenja u odmakloj fazi.

I da se razumemo, većina ljudi koji rade u policiji su normalni ljudi i među njima imam nekoliko prijatelja, jednom sam čak i venčani kum.

Ali nekim pripadnicima nije mesto tamo nego u zatvoru, upravo zbog ovakvih postupaka i još gorih uz podsećanje na onog nesrećnog mladića kome je na novom beogradu posle jurnjave pripadnik interventne brigade ispalio metak u glavu usmrtivši ga na mestu.

Saznaće se tačno šta se desilo a tebi i tvojoj supruzi želim svako dobro.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

dobijam obavestenja o odgovorima u ovoj temi i sve je posecujem na svakih sat dva i nailazim na gomilu odgovora, sve ocekujuci da ce se pojaviti neko sa konkretnim informacijama (koje svi mi cekamo)a ne, ono svaki je mlacenje prazne slame i politicki govori.... mozda bi je trebalo zakljucati i kad se pojavi shejtan lepo je otkljucati i covek nek sve lepo napise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Ne znam koga si citirao ali se potpuno slažem sa pristupom, ne volim da pravim cirkus ali kad dodje vreme da napustim ovu dolinu suza niko mi neće biti dužan.

 

Vidi, vidi, svi junaci nikom ponikose 1lol.gif, pogotovo po mraku, a predmet "junastva" necija kuca, porodica... 1zvizduk.gif

Neko se krije u mraku a neko iza značke ali svima su noge na zemlji. Koji je tvoj problem sa vraćanjem dugova, ti se možda zalažeš za to da neko može da jebe a neko mora da trpi? Može ali ne doveka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja