Jump to content

Moto Zajednica

kle ili transalp?

Recommended Posts

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Bad Wörishofen
  • Motocikl: Yamaha xv535 virago Kawasaki KLE 500

Imam 174cm visine,pa bi voleo da podelite svoja mišljenja samnom. kle500 ili transalp? Kako se snalaze niži vozači na njima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Transalp je najupravljiviji motor (u klasi oko 200kg) koji sam probao. Lakse se manevrise Transalpom neko KLE-om, bar po meni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

kle je visok za tebesa 174.Transalp u svakom slucaju.Ja cu da uzmem kle,ali jaimam 184.E sad moze da se steluje,nije sad da ne bi mogao da vozis kle.Drugotransalp je je jaci motor,vise trosi,skuplja registracija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Bad Wörishofen
  • Motocikl: Yamaha xv535 virago Kawasaki KLE 500

ja imam istu visinu i nemam problem sa TA.0takoje.gif

 

znači može lepo da se spusti da bi se opušteno vozilo.nemam nameru da vozim offroad bar ne u početku ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

ko bre vise trosi?!?!?!?! Druze, sve sem registracije ide u koristist TA, a sto se visine tice nemoj da se sekiras, brzo ces se navici na nju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Tako lepo sto vise trosi, drugar ima transalpa, 5,5 mu je prosek, ja 4,6 litri. Naravno, zavisi od stanja modela, mada je njegov poprilicno u dobrom stanju. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Bad Wörishofen
  • Motocikl: Yamaha xv535 virago Kawasaki KLE 500

Potrošnja je ok zavisi i od vožnje. Ova dva motora su provereno dobra. Još me interesuje da li neko ima dogbones, i vredi li staviti na motor? Koliko je to pametno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda pa sve onda.... , 630 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Africa Twin rd07, Suzuki dr 650

TA naravno. Pokajaces se ako uzmes Kle-a. Brzo ces da ga izgostiras pa ces traziti nesto jace a kle-a ces tesko prodati....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

ma nije kle tako los motor, prilicno je pouzdana masina, nije manji potrosac od TA sigurno jer retko koji kle spusta potrosnju ispod 5.5... Prednost TA-a je udobnost(kle prilicno neudoban, mozda aftermarket sediste resava problem, ne znam) i upravljivost(ubedljivo najpodvozniji motor koji sam vozio), izmedju ustalog honda je za klasu ispred kawe....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

TA naravno. Pokajaces se ako uzmes Kle-a. Brzo ces da ga izgostiras pa ces traziti nesto jace a kle-a ces tesko prodati....

 

Sigurno ćeš me ispraviti ako grešim, ali ću pretpostaviti da nisi bio u posedu KLE-a, a ni TA-a. To kažem jer oni koji voze Transalpa vrlo dobro znaju šta je KLE, pošto se ti motori svrstavaju u istu klasu. I, naravno, veoma ga poštuju, kao što vlasnici KLE-a znaju da je TA odličan motocikl.

 

 

Fišeru, KLE je nešto viši motocikl od Transalpa, ako ti je visina najveći problem. Ako dođeš u situaciju koju je Desert Fox pomenuo da motor izgustiraš zbog snage, budi siguran da će se to desiti bilo da voziš KLE-a, bilo Transalpa.

 

KLE ćeš prodati podjednako lako/teško, kao i Transalpa. Znači nonsens je da se KLE teško prodaje, pošto je to jedan od najtraženijih modela u jednoj fazi motocikliste.

 

Dakle ovako:

KLE je jeftiniji, jeftinija je registracija, neznatno manje troši, ali je malo viši i neudobniji.

Transalp ima malo više snage, udobniji je i generalno prikladniji za putovanja, ali je i skuplji od KLE-a.

 

Nećeš se pokajati šta god da uzmeš. Očigledno si se dobro raspitao pre nego što si postavio ovo pitanje.

Sedi na jedan, sedi na drugi, pa odaberi.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda pa sve onda.... , 630 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Africa Twin rd07, Suzuki dr 650

@drvodelja

 

Ma kud mogu da se porede kle i TA

Honda je udobnija, pouzdanija... i skuplja naravno. Nije slucajno. :neznam: Kle je krut, nije za putovanja.... kvarljiviji je... klasa nize

 

Bez emocija,realno....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Kawasaki KLE

Ko ima hondu hvalice hondu,ko ima kawu hvalice kawu!

Provozaj i jedan i drugi! Na koji ti srce zaigra taj kupi,ako ne onda trazi nesto trece. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2058 postova

Kle je krut, nije za putovanja.... kvarljiviji je...

 

Nakon ove rečenice sigurno znam da nisi vozio KLE-a. Ništa od ovoga nije tačno.

Konstruišeš, pišeš napamet, ne znam koja ti je potreba...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

KLE je deinitivno višlji motocikl nego TA ali sa tvojom visinom nebi trebalo da bude problema. Na kraju krajeva moraćeš da probaš pre kupovine isto kao kad probaš cipele.

Problem sa visinom KLE-a ćeš moći da rešiš ako bude trebalo preradom sedišta stim što ćeš u tom slučaju dobiti i na udobnosti.

Potrošnja, meni na otvorenom putu do 5000 obrtaja što je nekih100km/h je najmanje trošio 3,9/100 a u gradu se penje do 4,5/100.

Ne favorizujem KLE-a samo ističem da za novce za koje kupiš TA 2000 godište možeš da kupiš KLE 2007 pa sad biraj. TA od 1997 ugrađuje na prednjem točku dva diska i bolje koči tako da tu nema dileme po tom pitanju TA je ispred KLE-a.

Što se tiče agregata oba su pouzdana tako da tu nemoraš da brineš.

Srećno sa kpovinom!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Viđao sam da devojčice voze i jedan i drugi. :nanana:

 

Upravo... dakle visina nije kriterijum. Što neko reče: sedi, probaj, koji ti se svidi - kupuj i ne brini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

@drvodelja

 

Ma kud mogu da se porede kle i TA

Honda je udobnija, pouzdanija... i skuplja naravno. Nije slucajno. :neznam: Kle je krut, nije za putovanja.... kvarljiviji je... klasa nize

 

Bez emocija,realno....

Lupas za medalju, jesi li vozio ti uopste kle ? Jeste TA bolji, ali daleko od toga da je kle los motor. Nit je krut (cak suprotno, odlikuje ga premekano ogibljenje), niti je kvarljiv, ta masina je najpouzdanija i najmasovnije proizvedena u istoriji Kawasakija.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Potpisujem ovo sto je Aca rekao za Kawinih 498 ccm iz 2 paralelna cilindra. Veliki minus KLE-a ( po meni ) je lose sediste, ali to moze da se promeni. Honda Transalp je za nijansu "ozbiljniji" motor za duza putovanja, jaci po kubikazi, konjaza slicna, za nijansu veci obrtni moment i tezina. Ja bih licno pre izabrao Transalp zbog toga sto je malo gabaritniji i nekako lakse podnosi suvozaca. Koji god da uzmes - neces pogresiti, tako da ti ostaje samo da nadjes ocuvan primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Druze,a da sednes ti i na jedan i na drugi motor i sta ti se bude svidelo odmah na prvi pogled i sta ti srcu bude draze,to uzimaj. :takoje:

ovako,svaki ciga svog konja hvali,a uzimas motor zbog sebe a ne zbog foruma..Pozz :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda pa sve onda.... , 630 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Africa Twin rd07, Suzuki dr 650

@drvodelja

 

Ma kud mogu da se porede kle i TA

Honda je udobnija, pouzdanija... i skuplja naravno. Nije slucajno. :neznam: Kle je krut, nije za putovanja.... kvarljiviji je... klasa nize

 

Bez emocija,realno....

Lupas za medalju, jesi li vozio ti uopste kle ? Jeste TA bolji, ali daleko od toga da je kle los motor. Nit je krut (cak suprotno, odlikuje ga premekano ogibljenje), niti je kvarljiv, ta masina je najpouzdanija i najmasovnije proizvedena u istoriji Kawasakija.

 

Aco i libero prvo nemate pojma a drugo citajte kako je napisano. Pise bez emocija :neznam:

Vozio sam oba !!! Nisam rekao da je los i to nigde ne pise ali bolji je TA a neznalicama evo i zasto... kle ima lose kocnice, sa suvozacem ocajne i nikakva creva ne pomazu sto je ozbiljan minus koji moze da te kosta glave, sediste mu je usko i kruto, za dvoje mucenje, nije za putovanje nije ni za neki off, a daleko je od touringa.......Kako nije krut kad treba da te masiraju posle duze voznje.. A kad ga natovaris za put izgleda kao da pop sa velikom mantijom jase magarca... Honda je meksa, pouzdanija,jaca, dobro koci, za duzi put je bolja....Kod kle-a magnet alternatora je boljka,razleti se na komade dok toga nema ni kod jednog TA.Svaki drugi je karabudzen i nitovan... Takodje menjac oce da zaglavi i da iskace iz brzine, a ni prednje ogibljenje nije nikakvo sto se vidi kad ostrije zakocis pa nije retko videti neke budzevine od opruga.....Ni zadnja viljuska i ogibljenje nisu bog zna.... Svega ovoga nema kod nijednog TA... Nisam rekao da je kle los,i to nigde ne pise ali je Honda bolja... i klasa je vise :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Bad Wörishofen
  • Motocikl: Yamaha xv535 virago Kawasaki KLE 500

Hvala svima za savete. Danas sam prodao svog viraga 535 koji sam 5godina vozio,mazio i pazio. Pošto mi je uvek bio san a i ostaće Africa Twin. Rešio sam da probam nešto manji enduro. Transalpa sam probao ali kle nisam a sviđa mi se i jedan i drugi. Da se nisu pokazali ne bi se toliko godina proizvodili. E sad koji je bolji? I za viraga su govorili perfektan motor pa se pokazalo da i taj motor ima neke mane. Ali koji nema? U svakom slučaju još par puta ću da pročitam vase savete, i kad steknem prvi utisak o tim motorima znaću koji je onaj pravi za mene. Još jednom veliko HVALA što ste mi pomogli!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ono sto citas je jedno, a osecaj u voznji je drugo. Probaj nekog kle-a i vidi koji ti vise odgovara, mada ce ti svakako vise odgovarati Transalp, ne znam nikog da mu vise odgovara KLE od Transalpa. Mada kad se u racunicu ubaci potrosnja, registracija mozda ti vise bude odgovarao KLE :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda pa sve onda.... , 630 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Africa Twin rd07, Suzuki dr 650

Hvala svima za savete. Danas sam prodao svog viraga 535 koji sam 5godina vozio,mazio i pazio. Pošto mi je uvek bio san a i ostaće Africa Twin. Rešio sam da probam nešto manji enduro. Transalpa sam probao ali kle nisam a sviđa mi se i jedan i drugi. Da se nisu pokazali ne bi se toliko godina proizvodili. E sad koji je bolji? I za viraga su govorili perfektan motor pa se pokazalo da i taj motor ima neke mane. Ali koji nema? U svakom slučaju još par puta ću da pročitam vase savete, i kad steknem prvi utisak o tim motorima znaću koji je onaj pravi za mene. Još jednom veliko HVALA što ste mi pomogli!

 

Kad sam kupovao AT vozio sam i TA i kle-a. AT je daleko bolji od TA a za kle-a je vasionski brod. Pusti ti ove sto nemaju pojma i sto naklapaju....A sto se tice potrosnje nije uopste kle bolji od TA... Znam dosta primera gde je suprotno. Ispuni svoj san i uzmi AT. Ako si nizi, spustices je malo na viljusci. Kad dajes pare uzmi motor koji je dobar. I za off i za putovanja i pouzdan i udoban i po meni lepsi od oba..... dva diska napred, koci u mesto... Ako pogodis zdrav AT moze samo da ti dosadi jer stati nikada nece....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Hvala svima za savete. Danas sam prodao svog viraga 535 koji sam 5godina vozio,mazio i pazio. Pošto mi je uvek bio san a i ostaće Africa Twin. Rešio sam da probam nešto manji enduro. Transalpa sam probao ali kle nisam a sviđa mi se i jedan i drugi. Da se nisu pokazali ne bi se toliko godina proizvodili. E sad koji je bolji? I za viraga su govorili perfektan motor pa se pokazalo da i taj motor ima neke mane. Ali koji nema? U svakom slučaju još par puta ću da pročitam vase savete, i kad steknem prvi utisak o tim motorima znaću koji je onaj pravi za mene. Još jednom veliko HVALA što ste mi pomogli!

 

Kad sam kupovao AT vozio sam i TA i kle-a. AT je daleko bolji od TA a za kle-a je vasionski brod. A sto se tice potrosnje nije uopste kle bolji od TA... Znam dosta primera gde je suprotno. Ispuni svoj san i uzmi AT. Ako si nizi, spustices je malo na viljusci. Kad dajes pare uzmi motor koji je dobar. I za off i za putovanja i pouzdan i udoban i po meni lepsi od oba..... dva diska napred, koci u mesto... Ako pogodis zdrav AT moze samo da ti dosadi jer stati nikada nece....

 

Kako da uzme AT, kad sve odoše u Pirot... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja