Jump to content

Moto Zajednica

Kratak put u Jevropu

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Interesantna je i potrošnja motora gledajuči na mesta i države gde si tankirao. Kod nas je uopšte poznato,da Petrol nema neku kvalitetno gorivo naspram konkurenci OMV. Al vidiš, ti imaš najbolje iskustvo baš sa Petrolom. Baš mi je drago...

 

Nađoh evidenciju ptrošnje. Siguro postoji određena ne tačnost jer sipanjem na ćopavoj nikad se ne pogodi ista količina ali to nije neka gruba greška jer po paljenu lampice se uočava razlika u potrošnji.

 

OMV srpski- auto put 130-140 -7,45 l

neki HR - auto put- 150-160 -6,55

Petrol SLO- auto put i malo lokala 80-150-7,33

OMV AU-auto put-160-180-6,14 (tad pun tank na bočnoj, stalo 20,60l)

neki DE-auto put-160-5,91

BP AU-150-5,42

Petrol SLO-mešano-4,75

OMV Brežice-auto put tačno 140-7,15

INA-auto put-160-5,48

 

Osim beogradske pumpe, primećujem da na obe slovenačke pumpe uz auto put. Petrol i OMV je veća potrošnja što ukazuje na sumnjivo baždarenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Veliki ili dugi Krim je bio jedan od najboljih, možda naj zahtevniji od svih brzinaca u celoj ondašnjoj Zemlji. Dugo penjanje u brdo pa potom niz, nekih dvadesetak i više km, sve klizav makadam, vozalo se i dnevni i noćni, srednje brz al baš tehnički izuzetan. Inače je Reli Saturnus bio jedan od najlepših i najprestižnijih. Jel postoji sad trasa koja bi bila lepa za vožnju a itinererom brzinca.

Put preko Krima dabome postoji, jedino meni nije poznato, gde su bile brzinske deonice. Verovatno po čitavoj trasi preko brda.

 

Evo, to je taj makadamski put: http://goo.gl/maps/nsE3Z

 

A ovo je otcep do vrha Krima (1107 m), gde je tada bio još zabranjen pristup: http://goo.gl/maps/sPb2p

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Veliki ili dugi Krim je bio jedan od najboljih, možda naj zahtevniji od svih brzinaca u celoj ondašnjoj Zemlji. Dugo penjanje u brdo pa potom niz, nekih dvadesetak i više km, sve klizav makadam, vozalo se i dnevni i noćni, srednje brz al baš tehnički izuzetan. Inače je Reli Saturnus bio jedan od najlepših i najprestižnijih. Jel postoji sad trasa koja bi bila lepa za vožnju a itinererom brzinca.

Put preko Krima dabome postoji, jedino meni nije poznato, gde su bile brzinske deonice. Verovatno po čitavoj trasi preko brda.

 

Evo, to je taj makadamski put: http://goo.gl/maps/nsE3Z

 

A ovo je otcep do vrha Krima (1107 m), gde je tada bio još zabranjen pristup: http://goo.gl/maps/sPb2p

 

Od Iriske Vas pa do Podpeča negde kolko se sećam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Da, može biti, dobro te služi pamćenje, Iška vas - Podpeč, to su sela ispod Krima.

 

Ako je još uvek kako je bilo, makadam, to bi za ofere bila fantastična ruta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Lepa vožnja Milence. Svaka čast i supruzi! :takoje::care: Lep putopis, detaljan, slikovit, kako smo i navikli od tebe komšo. :zdravo:

 

PS Tražim i ja po arhivi Politike i ne mogoh da nadjem taj tekst...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Lepa vožnja Milence. Svaka čast i supruzi! :takoje::care: Lep putopis, detaljan, slikovit, kako smo i navikli od tebe komšo. :zdravo:

 

PS Tražim i ja po arhivi Politike i ne mogoh da nadjem taj tekst...

 

Hvala, šta kopaš po arhivi Politike?

 

Svaka čast, čika Đunta. ;):takoje: :takoje:

 

Samo se ti čikaj.

 

Vožnja je bila ciljna al ispala ne planski i putna, na žalost nismo mogli duže da ostanemo. Sledeću neku turu bilo kuda ću detaljno razraditi i videti čega sve zanimljivog i autentičnog ima, mada sama Slovenija i dalje Zapadno je sve samo po sebi dovoljno lepo da se vidi, jedino što se to ništa ne prima posle kod nas u Serbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: V-Stom 650 (C7)

Sjajna tura!

 

Ako se kojim slucajem uputite opet na tu stranu, vi malo skrenite na sever pa da vas sprovedem po lepoj Beckoj sumi (Wienerwald) sa sjajnim moto putevima (Motorradstrecken) . Utegnuti, oprani, bez sljunka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Sjajna tura!

 

Ako se kojim slucajem uputite opet na tu stranu, vi malo skrenite na sever pa da vas sprovedem po lepoj Beckoj sumi (Wienerwald) sa sjajnim moto putevima (Motorradstrecken) . Utegnuti, oprani, bez sljunka...

 

Tura je ispala neplanski, čisto se nekako desila. Znam za bečku rutu, ako budem u prilici vrlo rado, hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pandemija korona virusom, svi planovi i želje da se vide stari prijatelji su pali u vodu, ostaje samo da se evociraju uspomene. Prelistavajući foto album od pre 8 godina i putopis koji je tad i objavljen,

 

Našao sam za shodno da ga dopunim sa današnje vremenske distance, nešto pisano plavim slovima i po neka fotka. 

 

 

On 21.8.2012. at 13:06, đunta je napisao:

 

Minhen, znak na BMW-u potiče od Bavarskog neba koje je uvek plavo i nikad bez beličastih oblaka i praktično simbol te regije. Bavarci ne govore Dojčland, samo Bajeriše i kažu da kod njih sat kuca u obrnutom smeru, oće reći da su oni sve i sva u Germaniji. Inače je ovaj stub visok i ima penjalice i koristi se ponekad za atraktivne ceremonije.

 

post-6989-0-87785500-1345529470_thumb.jpg

Daodata fotografija, Woody i ja:

DSC01196.JPG.7835eaf655c3a2b6ff838a2dc397b8f5.JPG

 

 

Citiraj

 

Prošao sam 3 ćoška Minhena, ono je ko od Beograda do Novog sada. Ceo grad je godinama u kopanju jer planiraju da sav saobraćaj spuste ispod zemlje. Poseta je lične prirode. 

Naime, Woody i ja smo već više meseci imali intenzivnu komunikaciju online, pa je upriličio da se vidimo, prva zajednička fotografija po dočeku u kući njegove rođake:

 

 

post-6989-0-02096800-1345529474_thumb.jpgpost-6989-0-50347400-1345529477_thumb.jpg

 

Sa skroz ne očekivanim gostoprimstvom koje inače nije karakteristično za Nemce. Ali Gospođa Eliza, Woody-eva rođaka, je stara gospodska škola, nikad ne bi pomislio da ima 83 godine.

 

post-6989-0-77756000-1345529480_thumb.jpg

 

Ovo je deo Minhena, Ramersdorf i pravo sa sa A 8 auto bana ulazi. Blok kuća u kojoj sam boravio je davnašnji projekat o postavljanju standarda življenja nemačke porodice, kakva kuća, koliko placa, ulice, bašta ...O tome sam gledao na televiziji i sad to video u živo. Zadivljujuće i za ovo vreme a kamoli za ondašnje.

 

post-6989-0-39784100-1345533484_thumb.jpgpost-6989-0-50090800-1345533495_thumb.jpgpost-6989-0-48785900-1345533498_thumb.jpgpost-6989-0-90890700-1345533501_thumb.jpg

 

I zanimljiv običaj, subotom skoro svi iznesu neke svoje nepotrebne stvari na prodaju ispred svojih kuća, tu se druže, šale,... a ovde se mogu naći i relikvije prošlosti.

 

post-6989-0-46576300-1345533505_thumb.jpg

 

(-/-)

 

PS.

 

Upload ne daje više mogućnost postavljaje slika, molim odobrenje nove tranše.

 

On 22.8.2012. at 1:35, đunta je napisao:

( Da probam upload preko eksternog linka)

 

Bili smo gosti kod nekadašnjeg podpresednika BMW-a, Her Otta koji je bio zadužen za razvojne projekte. Ovakvu kuću sam samo u časopisima viđao, izgrađena gotovo svojeručno. Zanimljivo je da ultra um i izuzetno bogat nema predrasuda i prilokom upoznavanja se izvinjavao zbog aljkavog izgleda, lično je mešao malter za gradnju nove i još lepše kuće. Iako mu mogućnosti dozvoljavaju, ne živi u naj elitnijem delu Minhena nago na kraju četvrti, preko puta su bukvalno njive. Strastvenik automobila, poseduje unikatnu kolekciju pedesetak retkih trkaćih automobila. Međutim, nadmen ko svi Bavarci, kad sam rekao odakle sam, komentarisao je, " from istern jurop", na šta sam ja zauzeo gard, "not kvajt ist". Bila je planirana poseta sutradan BMW fabrici, gledanje njegove auto kolekcije i gostovanje na partiju, i možda vožjnja auta na pisti. Iako po obavezi i popustu bi trebao da vozi BMW, imao je najbržeg, kad ga je prošao Porš na auto banu, sutra ga je kupio, ide 310 na sat. U kući nije dozvoljeno pušenje a i ja sam zadržao svoj odbojni stav, odbio sam sve tako da nisam imao prilke da vidim i slikam mnogo zanimljivog, nekom drugom prilikom. Samo slika Porša i Morgana, reko drvena šasija, ne, čelična trkaća, 300 konja. Pored Morgana je neki agregat koji Otto sklapa svoje ručno. Iako u startu nadobudan, pokušao je da me razmekša al ja tvrdoglav.

 

Moja supruga Tanja:

Citiraj

 

33cokzr.jpg

 

2w256hi.jpg

 

Moj domaćin nas je odveo na večeru u tipičan bavrski restoran sa tradicijom od preko 100 godina, svojim pivom i nezaobilaznim svinjskim kolenicama te karkterističnoj odeći osoblja. Pošto smo nas dvoje bili pred određeni da popijemo, vozio nas je njegov prijatelj koji izgleda kao pijačni prodavac po našim merilima a u životu je bio predsednik nemačke banke. Čovek jako slabo vozi al je svestan toga i jako, jako pažljivo vozi za razliku od srpskih Fanđista.Treći član je rođak, profesor u internatu širokog opšteg smera gde se između ostalih predmeta uče i jezici, znači gde se podižu visoki umovi. Zanimljivo je da se sva nastava izučava na latinskom jeziku. On je nekad školovan u tom internatu i sada kao profesor zbog toga uživa izuzetan ugled i čast koja nije ni p za poređenje naspram profesorske profesije Đuntinice.

 

Sa leva na desno, Woody, Gospodin Manfred, jedan od direktora Dojče banke, Woody-ev rođak Aleksander, Tanja i ja u darovanoj garderobi sa oznakama Woody-evog tima, https://woodyswheelworks.com/ .

 

Citiraj

2133rpw.jpg

 

Ovaj restoran je na reci gde je najstariji vodovod u Minhenu i tu se svake godine tradicionalno održava fešta, spuštanje splavovima i plivajući i sa đevrecima koji su ko moto točak.Minhen pije česmovaču i smatrase jednom od najboljih voda uopšte.

mrvits.jpg

2rzcett.jpg

Kafana puna, na moje zapažanje da su svi vedri, veseli, nasmejani, moja supruga je komentarisala, pa žive normalno, ko ljudi. Njena fotka govori ko smo mi naspram njih, ko pokisla.

 

Moja supruga Tatijana, Tatyana, kako je Woody oslovljava.

 

Citiraj

viinpw.jpg

 

Malo automobilom, ni  Minhenac ne može bez navigacije, Woody ukucava rutu, dok ja namigujem svojoj supruzi:

 

DSC01186.JPG.04a9686096bb18177cb34800b96d6b30.JPG

 

Malo pešice:

 

DSC01193.JPG.09986093da8744b56b7249efb4ced3bb.JPG

 

 

Citiraj

Sutradan bratski rukohvat koji će uticati na moj život manje ili više.

 

Postao sam treći Woody-ev „bruderherz“, relacija bratskog, očinskog, drugarskog,... american dream je godinama bio otvoren, ali...  

 

 

 

Citiraj

 

4jln6.jpg

 

Srdačan pozdrav i motor pod noge. Skoro svi motorciklisti na auto banu voze sa reflektujućim prslucima tako da smo se bar po nečemu nas dvoje primakli njima.

 

2lihpxg.jpg

 

 

Woody je potpuno preokrenuo moj život, zahvaljujući njemu sam to što jesam danas, propustio sam više prilika da mu se barem u nekolko odužim, ne znam da li će ih više biti u životu. Ovaj putopis je učinjen zbog njega i zahvaljujući njemu, nakon 8 godina  posvećujem ga uz neizmerno hvala.

 

Kad god dodirnem žice i dan danas, vode me njegove reči, tako je bilo proteklih 9 godina i biće za navek. Zavrteo sam točak po njegovoj magiji, ovo je prvi nakon mog para od BMW-a,  avgust 2012 godine:

 

 

101_2528.JPG.0d37f46238b75f3b1bd15c5a37b56525.JPG

 

 

 

Pod inercijom točkova, došla je i bokser BMW mehanika :

servis.jpg.a3bb8ad6e2fbfed1a143be88c2cf2466.jpg

 

 

 

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja