Jump to content

Moto Zajednica

Honda PCX 125

Recommended Posts

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Pre neki dan sam bio u Delti i dok sam cekao da zavrse papire razgledao motore. Dodje neki lik i kupi ovaj PCX. Izgurali ga iz salona i treba da ga uteraju preko navoza u neki kombi. Covek dao kontakt, stisnuo dugme i motor samo poceo da radi. Kao da je na struju. Nema zvuka anlasovanja. Ja ostao :staa2::zbunjen: Kazem onom liku, aj ponovo upali i on se samo nasmeja i kaze da nema anlaser.

 

Zna li neko na koju foru pali?

 

http://www.honda-srbija.rs/code/navigate.php?Id=63&MotoModelId=7&MotoVerzId=18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Pa elektromotor kad' se zavrti proizvodi struju i postaje generator, mislim da je BMW prvi poceo da primenjuje taj sistem kod automobila. Ustedi se na jednm velikom delu, mislim umesto alternatora i anlasera sada je samo jedan "A-A"" ali sve to nije moglo dok tehnologija, masinska i elektro nije dostigla potreban nivo. Znaci prakticno se alternatoru salje struja za paljenje i u trenutku kada je motor prihvatio, on elektronski postaje alternator i nisi cuo onaj klasican zvuk "bendiksa" kad se "raskupluje" itd itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2028 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Video sam taj scooter komsija ga ima ali ga nisam cuo kako pali.Lepa stvarcica1ooo.gif ali i kao sve honde ili ti Japanci malo poskupa0tuzan.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Cena nije jaka za Honda scoot ali je zato dizajn :bljak::bljak::bljak:

 

 

:jok:

 

edit:

 

Mada, što ga više gledam sve mi je prihvatljiviji... Fali mu veći zatamnjen vizir da popuni onu rupu ispred vozača ali faru nema pomoći <_<

Promenio član PremieRacing

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Aj malo da ozivimo ovu temu :)  Mislim da ovaj motor to zasluzuje... :care:

Jos nisam odlucio, al mislim da cu ovaj jedan uskoro da uzmem :jee:

Vidim da se vrlo malo kod nas vozi, mislim da je ovo najpovoljnija varijanta (pricam o novom), odnos cene i kvaliteta. Po Evropi je dosta prodavan al eto kod nas...

 

Ima te li iskustva sa ovim motorm, utisci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Honda je specifična po ''hvatanju''anlasera,svaka ali svaka iole održavana neverovatno kako idealno lako i lepo pali.Verujem da se to usavršava sa novim modelima.Ima jedan PCX kod nas,tip koji ga vozi ranije je imao Dylan 125.....Vozio sam Dylana i imam samo reči hvale za taj agregat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Ja sam zadovoljni vlasnik PCXa od skoro.Godina 2013, 4000km, beli. Super voznja, jedino sto je malo nizak na lezecim, sve ostalo super.

post-5427-0-31764600-1429265893_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Odlican skuter, imao sam prilike da ga probam. Svaka preporuka za skuterče... Mene je odusevio jer ima start-stop sistem  :staa2:  Taj sistem moze da se ukljuci ili iskljuci a u tom rezimu sa ukljucenim se ostvaruje kao usteda u gorivu. Kada se stane na semafor ili bilo gde ako se stoji u mestu vise od 10 sec on sam ugasi masinu i nakon toga nema potrebe za startovanje preko dugmeta vec se samo zavrne gas i on sam pali i krece uz neverovatnu startnost... Pretpostavljam da zato ima neki specifican sistem paljenja jer je to bukvalno takav start da izgleda kao da skuter konstantno radi i samo krene a ne da je bio fakticki ugasen :) Ja sam se odusevio kad sam je provozao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Ja sam zadovoljni vlasnik PCXa od skoro.Godina 2013, 4000km, beli. Super voznja, jedino sto je malo nizak na lezecim, sve ostalo super.

Gde si uzeo koferce? Original Honda ili Givi ili Kappa? :)

Kakva je situacija kada vozis nekoga pozadi, s obzirom da je malo manjih gabarita nego npr.Xmax 250 ili Beverly 250?

Ja mislim da sam video ovaj tvoj na Vracaru, u jednom prolazu izmedju zgrada....secam se ovoe ogrebotine sa leve strane  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Jeste taj sa Vracara, pala menjaža.On je stavio kofer, ja sam isti uzeo u Enyubu za 6000 bez nosaca.Moram da dodam da uzivam u njemu posebno zbog niskog težišta.Beverly jeste jaci kao i tezi ali mislim da pre planiranog Harleya necu kupiti ni jedan drugi skuter bez krilatog znaka.S obzirom da ima i varijantu od 150 vec sam u planovima za pojacanje sledece godine. Inace 125 prati svaki motor do ubacivanja u trecu na semaforu tako da je razlika u brzini vecoj od 60. Sest godina nisam silazio sa Beverlija, presao na motor pa sam zaboravio koliko skuter može biti praktičan. Bio sam na Hondi CB500X(sjajna) ali su me obaveze ograničavale u uživanju pa sam ga prosledio srećnom vlasniku na uživanje.Za one koji imaju PCX:pomerio sam grbu na sedistu lako za 3cm da bih mogao da pružim noge kao na Burgmanu, objasniću ako treba. PCX je strava! Inace se gasi posle 3sec stajanja a pali za 1/3 po dodiru gasa.Mozda mu je naj prednost kombi kočnica i ludacki start.Za dvoje samo po gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Sa uzivancijom sam citao ovaj tvoj text :na_glavi:  sad tek ne mogu docekati da ga pokupim iz salona  :jee1:

Extra, za po gradu mi samo i treba, eventualno do npr.Avale ili slicno...

 

E sad kad si vec pomenuo grbu, molim te da mi pojasnis kako si tu uradio? Ali fora je sto je na ovom mom stediste kao ovo gorenje na slici, pa jel moze sta tu da se ucini?

[/url]">http://pcx-seat.jpg

 

Jel nosac ide uz kofer?

KAd kazes kombi kocnica, znaci da kada stisnes zadnju kocnicu koci i prednji tocak? To je zaista vrh ako je tako  :)

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Nisam te razumeo za sedište, kad ga uzmes javi se pa ću da ti objasnim, boranija posao. E bas je za malo Avala...malo ibarska a za grad vrhunski. Danas sam pokidao tipa sa Mayesty400 na semaforu prvih 200m ;).

Bravo za izbor uz svo dužno poštovanje ostalim skuterima PCX je pravi odnos cena/kvalitet/snaga/praktičnost.Kocenje kao sto si rekao, praktično zadnjom korigujem a prednjom zaustavljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Vidi za nosac gde kupujes kofer, nisam ga ja stavljao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Mislim da novi model nema tu grbu na sedistu (taj koji ti uzimas). Stari model je imao sediste sa "grbom"... Ako se ne varam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

i ja mislim jedino ako nije sa zaliha. Pitaj u Delti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Tvoj je noviji, ako se ne varam ima nove LED farove (oboreno i dugo svetlo), nema tu grbu na sedistu, jer su se ljudi generalno zalili dosta na to pa su odlucili da to izbace i naprave klasicno "banana" sediste. Tako da je to dobro ja mislim ipak je noviji model u pitanju... Nije da je stari losiji bio nego su uradili malo restyle starog modela. I takodje kazu da su novi LED farovi mnogo bolji, u krajnjem slucaju to se sad ugradjuje u automobile bolje klase tako da sigurno nisu losi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Da da, ima i LED farove ;)

Pa da, logicno da su se ljudi iz Honde potrudili da poboljsaju i unaprede neke stvari, pa su je verovatno sa razlogom izbacili, mislim grbu  :)

 

Hvala Beverlysta, obraticu te ako mi bude trebalo  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja