Jump to content

Moto Zajednica

Honda PCX 125

Recommended Posts

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
On 17.11.2021. at 17:18, Borkosan je napisao:

Danas uzeo za sina ovo skuterče. 2016 godiste
Dovezao sam ga iz BG do NS, malo se smrzao ali skuter je stvarno sjajan. Ugladjen, tih, ide bas lepo za 125cc. Upravljanje fantazija. Vidim da cu i ja da ga vozam. Ovaj vizir malo kvari izgled, dobio sam i onaj mali fabricki.
c00765c22246ca4330422f3094630ffa.jpg
7c06339c1e408da422956365290903f6.jpg

Da li ovaj vizir uspe da zastiti lice? Deluje na slici kao da sin gleda preko njega...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Sin je 178 i taman gleda preko vrha vizira. Meni sa 183 vetar bije direktno u celu kacigu.
Ali znaci mnogo jer nema vetra u telo, sa fabrickim vizirom je kao naked.
A i ne ide mnogo brzo pa ne smeta vetar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Meni je vise zbog zimskog perioda...da cuva celo lice...

Razmisljam o tom skuteru pa reko da pitam za utisak iz prve ruke.. 

Hvala..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2454 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Jel neko uspeo da nađe user manual?

I da, vezano za štelovanje ventila, jel iko radio proveru?

Neki user manual koji mislim da je za modele sa 2V kaže na 4000km...  A vidim da se skoro sve plastike moraju skidati, meni pada na pamet da je možda lakše skinuti agregat (how hard can it be) :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 433 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Vidim da Ameri forsiraju tu pricu na njihovom forumu. Nema sta da se radi na tom motoru osim da se povremeno nagne i odlije 0.8l ulja na čep pa sipa novo.

Ne cackaj svajcarski sat kad radi nego vozi.

Promenio član SQTR
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia sr 50

Ćao svima.

Pročitao sam prepisku iz istorije do najnovije i bukvalno ste me naterali da napravim nalog i da se javim sa par pitanja.

 

Trenutno vozim apriliu RS 50, 2012 godiste a prošle godine sam položio za "A" i sad razmišljam sa čime da ga zamenim na prolece.

 

Koliko sam uspeo da pokupim informacije sa sajtova, došao sam do corsokaka gde se dvoumim izmedju pcx 125 i NMAX 125? Ono što mi je jako bitno jeste udobnost sedišta jer se po ceo dan vozim po gradu.

 

Samo ne BiH voleo da se predjem sa novim pa da mi zadnjica utrne svaki put a vožnja presedne.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia sr 50
Pre sat vremena, boza_kg je napisao:

Evo rešenja

Nekad je bolje ništa ne reći nego bilo šta.

Aj sad ozbiljno, jel neko ima neki savet na osnovu iskustva? Samo ozbiljni koji voze, ne lakrdija koja voza po selu do prodavnice i nazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
pre 19 minuta, OnlyStrongly je napisao:
Pre 1 sat, boza_kg je napisao:

Evo rešenja

Nekad je bolje ništa ne reći nego bilo šta.

Aj sad ozbiljno, jel neko ima neki savet na osnovu iskustva? Samo ozbiljni koji voze, ne lakrdija koja voza po selu do prodavnice i nazad.

Druze...dobronameran savet..

Sa tim stavom, na ovom forumu, neces apsolutno nista saznati.. 

Svako dobro.. :takoje:

Promenio član Loshmi82
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia sr 50
Pre sat vremena, Loshmi82 je napisao:

Druze...dobronameran savet..

Sa tim stavom, na ovom forumu, neces apsolutno nista saznati.. 

Svako dobro.. :takoje:

Hvala na dobronamernom savetu ali loše je adresiran. Nema veze, videće svi savet pa da znaju.

 

pre 55 minuta, Borkosan je napisao:

PCX ima super mekano i udobrno sediste, pricam iz prve ruke za model 2016. Nema tu greske.

Hvala na savetu, to je sve što sam tražio. Moze i bez diskusije da se odgovori na pitanje, hvala @Borkosan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Sto se tice sedista i udobnosti, nećeš imati nekih zamerki ali imaj na umu da je PCX pretežno gradski skuter.

Ja sam sa njim prosle godine isao do Banje vrujci, oko 120km u jednom pravcu i nazad. Nisam imao nekih zamerki na udobnost koliko me je smorila kombinacija njegove putne brzine od oko 80-85km/h sa nikakvom zaštitom od vetra sa fabričkim vizirom plus sto nema sanse nikoga da pretekneš. Znaci, ispred tebe kamion koji ide 70km/h i ti moraš da guliš svo vreme iza njega.

Generalno sam skuterom prezadovoljan ali on jednostavno nije pravljen za duze ture na otvorenom putu, samo to imaj na umu.

Ako vec imas A kategoriju i planiras da se vozikas van grada, moje mišljenje je da PCX nije pravi izbor, gledaj nešto jače.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Da li će motorin da bude udoban, ne zavisi samo od mekoće sedišta. Moraju gabariti vozila da budu usklađeni sa vozačem, ugao kuka i kolena da odgovaraju i još svašta nešto. Po gradu to manje igra ulogu, jer teško da će neko da vozi satima po gradu, bez da stane i napravi pauzu & predah. Van grada je već druga priča.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Slazem se sa @boza_kg, ja sam 190cm visok i verovali ili ne, PCX je sto se ergonomije sedenja tice cak i nama krakatima odlican. Na Integri 700 sam udarao kolenima o prednju plastiku, Forza 300 mi je bila knap dok je na malom PCX-u situacija po tom pitanju mnogo bolja.

Promenio član Novak Lazovic
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@Novak LazovicZapamtio sam da si i ranije pominjao da ti PCX odgovara po gabaritima. Ja je nisam vozio iskreno, ali često prolazim pored jedne, baš mi izgleda malecko, pa sam se baš začudio. Pogotovo mi sedište izgleda nisko. Meni odgovara bar 810mm, grebiga kad su mi noge 2/3 tela :) 

Ali bitno je da ti paše. Ja imam tako jednu staru omiljenu stoličicu za pecanje. Mogu satima da sedim na njoj, ništa me ne boli niti žulja. Više mi odgovara od silnih šaranskih fotelja...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia sr 50
Pre 2 sati, Novak Lazovic je napisao:

Sto se tice sedista i udobnosti, nećeš imati nekih zamerki ali imaj na umu da je PCX pretežno gradski skuter.

Ja sam sa njim prosle godine isao do Banje vrujci, oko 120km u jednom pravcu i nazad. Nisam imao nekih zamerki na udobnost koliko me je smorila kombinacija njegove putne brzine od oko 80-85km/h sa nikakvom zaštitom od vetra sa fabričkim vizirom plus sto nema sanse nikoga da pretekneš. Znaci, ispred tebe kamion koji ide 70km/h i ti moraš da guliš svo vreme iza njega.

Generalno sam skuterom prezadovoljan ali on jednostavno nije pravljen za duze ture na otvorenom putu, samo to imaj na umu.

Ako vec imas A kategoriju i planiras da se vozikas van grada, moje mišljenje je da PCX nije pravi izbor, gledaj nešto jače.

Pa to je to, po gradu za ceo dan tamo vamo, valjda bi i meni bio udoban sa 180cm visine... Kakvo je iskustvo sa NMAX, jel on tesniji kod kolena? Kakvi su inače za manevrisanje u gužvi s obzirom na osovinsko rastojanje? Nikad nisam vozio jače od 50 kubika razumite me ako sam malo prost sa pitanjima.

Hvala

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Nemam predstavu kakav je Nmax, nije mi se svideo na oko pa ga nisam ni uzimao u obzir mada kazu ljudi da ide bolje od PCX-a.

Sto se PCX-a tice, za grad izmišljen, lagan, startan, okretan, gde ti okom tu on skokom, trosi ispod 2,5lit/100km.

Za provlačenje izmedju kola je dobar, mada je tu recimo bolji Liberty jer ima malo uži volan ali mislim da su u toj klasi samo nijanse u pitanju.

Ispod sedišta, bar kod modela od 2021.god, staje full face kaciga i imaš pretinac solidne veličine (dubok je oko 15cm) kod levog kolena koji nema mogućnost zaključavanja.

Najbolje bi bilo da odeš, ako imaš gde, da vidiš i jedan i drugi motor uživo i da sednes, opipaš pa vidi šta ti se više dopada.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia sr 50
pre 5 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

PCX  2021 ima katastrofa loše i neudobno sedište. To jedina zamerka koju imam za taj motor. Pišem detalje posle...

Da, to su stvari koje me kolebaju. Jeste sigurno najbolje da čovek može da proba i ovo i ono pa da odluči što kaže @Novak Lazovic ali da li ima gde i ko od dilera da hoće da da probnu vožnju ? Nikad nisam kupovao novo pa ne znam..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia sr 50

@Scholesy198pa da to sam i hteo da napišem ali kucam preko telefona pa mi auto korekcija često ispravlja fraze, a i sam vrlo često mešam RS ili SR kod moje aprilije. Ispravio sam na profilu, hvala na ukazivanju.

Inače je na prodaju ako neko trazi. Pokušavam da je stavim na oglase ali mi ne daje opciju. Nije oglašena nigde

Promenio član OnlyStrongly
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja