Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Xciting 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco xciting 250

Kolege,

 

postao sam vlasnik peLJepog kymca xciting 250 2007 godište. Motor je u dobrom stanju, jedini problem je što lampica akumulatora svetli kada radi motor, bivši vlasnik tvrdi da je to zbog hladnog vremena i da se njemu ponekad palila (ovih dana je bilo oko -6 kada sam ga probao), takođe kaže da je akumulator nov i pod garancijom još godinu dana i da misli da nije ništa.

 

Da li neko zna možda da li je moguće da se pali zbog hladnoće ili možda postoji neki drugi problem?

 

Veliko hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Najverovatnije regler ce bidne za zamenu, premeri punjenje akumulatora i znaces na cemu si.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Uzeo 500 danas na kompezaciju neku ispalo mi tako...2006 godiste je presao 29000 ima servisnu knjigu jednog vkasnika gume nove nov akumulator..e sad zanima me kako da znam da li ima taj karburator i zanima me koliko trosi po gradu .hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Kad krecem tipa do 40 na sat kao da mi malo trese posle nista..Svratio do servisa u veterniku kaze majstor ma to oce kod njih tako samo terej :) Ajde neko strucan da mi priblizi malo sta bi moglo biti 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

To što trese, verovatno je kvačilo, tj lamele. Treba ih blago sitnom šmirglom očistiti i biće bolje. Možda ima još nekih iskustava majstora koji će ti reći na šta još da obratiš pažnju. To je npr bio slučaj kod mene.

Što se tiće potrošnje, tvoj je verzija sa karb, kod modela sa injection 500i, a kad daš kontakt čuje se pumpa.

U gradu, zavisi kakav si na gasu, da li imaš duže pravce, ili ćoškariš, ne ide preko 6, nikada. Van grada meni je trošio 4,6 na vožnju do 120 km/h. Pišem o skuteru koji sam nov kupio i do 14000 km, nije povećavao potrošnju, niti sam imao ikakvih tehničkih problema. Naravno uz redovno održavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Ja sam za moj XC 500 u Veterniku trazio rolnice za moj 2008 karb. verziju i prodali su mi rolnice od 33g koje su za 500i verziju za karb idu od 30g, rezultat tresao je pri polasku iz mesta. Proveri rolnice, izmeri.

Potrosnja kod mene 100% grad max 6, 100% van grada 4,5l sa dvoje pri 100 do 120 kmh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Corta hvala na pomoci ovaj je presao 29000 i da 6 trosi po gradu je prihvatljivo sli slusao sam neke price da ovaj sa karbom guta i do 10 po gradu sto mi je mnogo stvarno..

 

Veniamy ja se ne razumem u mehaniku ali koliko sam skontao nisu bas nesto strucni u veterniku..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Jel zna neko nekog dobrog majstora Ns ili okolina jbt teram kod ovih u veternik o lasceni servis kada krecem ponekad nesto skripi na malom brzinama do 40 na sat kaze majstor pa to je kod njih tako mozda je kajis mozda rolnice jao samo ti to teraj jbg ja sam picajzla mene to nervira..ipak kada odem kod majstora valjda treba da utvrdi sta je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Idi do Vuleta u Marodicevu (iza Betanije) pa se konsultuj, vrv bi trebalo da se rastavi i ocisti kvacilo. I meni je skripalo pa prestalo nakon navedene "intervencije".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja