Jump to content

Moto Zajednica

Honda NT650V Deauville

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: HONDA NT650V Deauville

Pozdrav svim clanovima!

pratim vec duze vreme BJB forum,ali sam tek postao clan,skoro sam uzeo Hondu Deauville NT650v pa me interesuje da li neko ima ovakav motocikl i kako se pokazao?U prilog ide i njegova slika!

post-25706-0-07790200-1345025595_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Hajde da se upisem u temu. Uzeo sam ja DEAUVILKU zimus, ovo mi je prva sezona na njoj, i u globalu je dosta dobar motor. Osim toga je i na ceni, pozeljan je od strane kupaca, a po mom misljenju je motor za u penziju. Po mom misljenju i ukusu je isuvise "kravast", i rado bih ga zamenio za nesto zivlje, da mi nije lepse polovine, koja se udobno ugnezdila na njemu... :-PPP

post-9080-0-08865700-1345232334_thumb.jpg :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

А можеш "Довилом" да идеш и у Клокочевац за дрва, па кубик по кубик и миран си на зиму. :jee:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ne znam jesi li poznao brdo u pozadini na fotki, ali ona i jeste napravljena na putu ka Klokocevcu. :-DDD :stabre: :stabre: :stabre:

post-9080-0-31823400-1345312416_thumb.jpg Tacnije, kod raskrsnice na Poreckom mostu. Ili si nas sreo u trenutku fotkanja, ili si vidovit.

U svakom slucaju, cumur je ovde (u Klokocevcu) mnogo bolji i isplativiji od ogrevnog drveta, a i manje je kabast... :lol: :lol: :lol:

Svaka cast ZORGE!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Служимо народу!!!

 

Ј... што је "краваст" - "Довил" ће ти, баш као и пихтије, "доћи са годинама". :jee:

 

Ili si nas sreo u trenutku fotkanja, ili si vidovit.

 

Или сам пре 12 година, као резервиста, товарио нека дрва ту.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Da, po mom misljenju, jeste "kravast". Oko 85-90% vremena provedenog na motoru vozim brzinom do 100km/h, sto je negde do 4000 rpm, i ova Dovilka mi u potpunosti zadovoljava te potrebe. Udobna je za voznju, zastita od vetra je bas dobra, sedista pruzaju komfor za obe pozadine bez zamerke, potrosnja je sasvim OK (od 4 - 4,5 l/100km), stabilna je na putu i ne opterecuje ni u kom pogledu, ali... E, ali tu je onaj mali "ZVRK", koji se pojavi u 10% voznji motorom, kada pozelim da ga (motor) malkice poteram, da se vozim i sa drustvom, a ne iza njih, i da nanizem koju krivinu... I onda pocinjem veoma brzo da zaboravljam sve ono sto sam malopre napisao. Pocinjem da prizeljkujem vise konjica, i agilniju ciklistiku. I uvek se ponovo vraca nedoumica, sta sam trebao kupiti za te pare, da li bi TDM ili koji Fazer bio bolje resenje, hocu li prelomiti, i Dovilku zameniti za nesto malkice prgavije...??? Jer, ona (Dovilka) je kao zena koja u kuci sve obavlja bas kako treba, tiho i neprimetno, ali nije bas za izlaske i provode po mestima gde se luduje... UUUU, jbt, kakvo poredjenje... :neznam:

A sto se tice tvog tovarenja ogrevnog drveta u okolini Klokocevca, i trenutka kada ti je na pamet palo da to pomenes (kada sam okacio fotku bas iz tog kraja, a da to nicime nisam nagovestio), koincidencija je stvarno zapanjujuca... I, zato imas 2 plusica od mene. Nek se nadju, zlu ne trebalo, nikad se ne zna.

POZZZ!!! :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: HONDA NT650V Deauville

Ne znam ljudi mozda izgleda kravasto ali ume ona i da se razigra kao kobila,pa onako zagrejana posle jedno 2-3 kruga po lokalu kad puknes gas ume da lepo da te odveze negde malo dalje!

E to je uzivancija,a i ne zamara puno!

vitez.gif

post-25706-0-78378200-1345710103_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Razmatrao sam je kao radnu kobilu i bila bi mi u stali da nije toliko skupa. Mozda jednog dana, ali iskljucivo kao drugi motor...ili kao prvi, ali da ima i drugi...;)

onda mozda treba da uzmes u obzir model "NT 650 Revere"

,stariji model a samim tim i jeftiniji a koristi isti agregat, tj Deauville je njegov naslednik

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: HONDA NT650V Deauville

Da li ima jos vlasnika Deauville-a osim SHOKLA i mene?Ne bi bilo lose da se zakaci i jos poneka fotografija drugih vlasnika motocikla cisto da vidimo ciji je motor lepsi!sampion.gif

hehehe salim se,nego nisam ih bas vidjao ovde kod nas,ne znam ni koliko ih ima u srbiji pa zato mozemo da okacimo fotografije ovde pa da rezimiramo situaciju DEAUVILLE-a u srbiji,a i sire!

Ovo je moja Honda Deauville NT650V 1998god.

post-25706-0-56228400-1345796849_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

"Довилаши", да вас питам, кад сте већ ту...

 

Од када сам први пут видео овај моторин са интегрисаним коферима, питам се да ли постоје неки сетови "фластика", да мотор узгледа "нормално" и ако неко одлучи да размонтира кофере?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

@ ZORGE: Za sada nigde nisam video nista slicno tome sto ti pominjes. Jedina fora sa bocnim koferima koju sam nalazio po belome svetu je ona sa zamenskim poklopcima, dubljim, kojima se povecava tovarna zapremina istih, ali ne i masa koja se u njih moze utovariti. Cak, po nekoj logici stvari, sa vecim (dubljim) poklopcima bocnih kofera, pozeljno bi bilo smanjiti masu prtljaga u njima, zbog momenta kojim taj prtljag deluje na sam motocikl. Naravno, tako je u teoriji, a u praksi... :D :D :D Srbija je ovo Bato!!!

 

@ Marco LA: "Da li ima jos vlasnika Deauville-a osim SHOKLA i mene?Ne bi bilo lose da se zakaci i jos poneka fotografija drugih vlasnika motocikla cisto da vidimo ciji je motor lepsi!Posted Image " Ne znam druze, ciji je lep, a ciji je lepsi, ali znam da je MOJ NAJLEPSI!!! :P :P :P

A, i ako kojim slucajem, nije najlepsi, onda je garant najduzi... Ali GARANT!!! :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Čini mi se da, posle 3 godine na Dovilu, imam ovde najviše iskustva, pa da i ja kažem koju. Motor jeste penzionerski, izdržljiv do besvesti (ne računajući poznate probleme sa benzinskom pumpom i reglerom) i definitivno srazmerno skup, ali Honda je to. A obožavam i kardan.

Ja nemam problem sa nedostatkom snage, putujem skoro uvek u paru sa gomilom prtljaga, pa opet bez problema držim putnu brzinu od 150 na auto putu. Uz tečnu vožnju postižem i lepe proseke po balkanskim brdima: Bosna, Crna Gora, Grčka, Albanija...

Ono u čemu sam promenio mišljenje za ove 3 godine i zbog čega ću ga eventualno promeniti je njegova upotrebljivost. Da objasnim: ugradjeni koferi su me odmah asocirali na putni motor, ali oni imaju dve ozbiljne mane, mali su (ukupno oko 35 litara) i ne mogu se spakovati kod kuće ili u hotelskoj sobi tako da mi je već dosadilo da vukljam sa sobom gomilu kesa koje ću pakovati čučeći u punoj opremi ispred hotela. Bez obzira na topcase i tank torbu, to je ipak ograničenje jer bi na bilo kom drugom motoru imao dva skidajuća bočna kofera od ukupno 70-80 litara.

Što se tiče vožnje po gradu, ugradjeni koferi i topcase čine da u njima držim sve i svašta, da mogu slobodno u nabavku u Tempo i da na jednodnevnim izletima nas dvoje možemo svu opremu spakovati i šetati sa rukama u džepovima. Ali cena je prevelika težina (oko 240kg) i slabija pokretljivost kroz gužvu. Neko je pomenuo NTV 650 Revere, imao sam ga ranije i neuporedivo je lakši, uži i fleksibilniji za grad.

Sve u svemu, promenio bih ga za motor od 750-1000ccm sa mogućnošću montiranja 3 kofera, zaštitom od vetra, kardanom, povoljnom cenom, udobnim za put i okretnim u gradu. A to, čini mi se, ne postoji.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: HONDA NT650V Deauville

Pozdrav Sale reci mi kakva su tvoja iskustva sa ovim motorom,jesi li kad imao kakvih problema,stabilnost na putu kakva je koliko je pouzdan,koliko si km napravio sa njim i ukupna ocena! Okaci i neku fotografiju pa da vidim kakav je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Napravio sam cca 30000km, motor je 98 godište (samo te godine je pravljen u ovoj "zanimljivoj" braon boji, kupio sam ga sa samo 9000km. Kao što rekoh, problema sam imao sa reglerom, stavljen Joškin, i sa benzinskom pumpom koju sam zamenio Facet-om. To su standardni problemi za Honde tih godišta. Motor je izuzetno udoban za put, ja ne zatežem previše zadnji amortizer da ne bi izgubio na udobnosti. Cena toga je blago lelujanje u brzim krivinama ali ništa opasno. Promenio sam 3 kompleta guma i najzadovoljniji sam sa Dunlop Roadsmart. Osim redovnih servisa, menjao sam i semeringe viljuške. Motor nema mnogo kilometara, ali godine čine svoje i verovatno će gumeni i slični delovi polako popuštati: semerinzi, creva... Bilo je problema sa nabavkom filtera za vazduh jer je neobičan, ali mislim da ga sad imaju u Guevari. Prednje kočnice su do 2002god Brembo i pločice iste kao na Aprilijama.

Da ponovim ocenu iz prošlog posta: zamislio sam motor koji mi više odgovara, samo čekam da ga naprave. Ako se odreknem želje za kardanom, zbog više snage i mogućnosti kačenja i skidanja bočnih kofera, možda bi mi izbor bio TDM ili BMW f800ST.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: HONDA NT650V Deauville

Ja sam filter vazduha nasao lako ,ali cena je oko 4000 din Centar S. moj motor je isto 1998god.

Kazi mi Sale taj regler i benzinska pumpa gde si to uzeo i koja je cena bila i jesi li resio problem crkavanja pumpe i reglera kad si to zamenio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Otprilike toliko je filter i u Guevari. Pre 3 godine ne verujem da je bilo više od 2-3 Dovila u Srbiji i nije ih bilo nigde. Ima ih u Louisu za oko 18E. Regler sam stavio Joškin, kao i pola Srbije i problema više nema. Njega možeš dobiti u Labosu kod Arakisa, mislim da je cena oko 50E plus ugradnja. Što se pumpe tiče, ima više varijanti: ja sam prvo kupio samo rezervne platine u Engleskoj za oko 20-25E, ali je moja cela pumpa bila dotrajala i to nije dugo trajalo. Ima i nekih varijanti sa pumpama od nekih starijih modela automobila (sa karburatorom OBAVEZNO zbog nižeg pritiska), ali nepodeljeno je mišljenje da je najbolja i najdugotrajnija varijanta FACET pumpa koju sam i ja stavio. Ima više modela, metalnih i plastičnih, ja sam stavio neku noviju plastičnu verziju (ako treba pronaći ću koji model). Ove pumpe koštaju cca 40-50E u Engleskoj i ja sam imao prijateljsku varijantu besplatne dostave. Za ovu ugradnju ove pumpe treba malo prilagoditi nosač i konektore i kupiti priključak sa odgovarajućim prečnikom creva ili malo grunfovati, ništa strašno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Molim, i drugi put. Ako šta treba, samo pitaj. Bila je još bar jedna tema o Dovilu pre par godina, možda tamo nadješ nešto zanimljivo.

Nažalost, u svadji sam sa načinom kako da postavljam slike, imaš ovu malu na avataru. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Honda ST 1300

POCELA IZBOR ZA MISS DEAUVILLE???

 

Pa i mi kobilu za trku imamo1zdravo.gif

post-24356-0-03609600-1346141451_thumb.jpg

Elem nasa iz 99-te za predjenih 45 000 i upgrade-ovima:

 

MRA prednji windscreen,

Bobanovo sediste!!!(ako zelite da zadrzite ovaj motor znacajano poboljsanje uzivanja na duze staze) i

ekstender volana koji ako ste preko 182 cm(o kilazi necemo) je apsolutno need for uzivanje!

 

 

post-24356-0-71834000-1346141440_thumb.jpg

 

a pored toga na slici vidljivo spusteni trouglovi prednje viljuske za 1cm - neverovatno ali istinito - bolje lezanje u krivinama i frontalni vetar bolje kontrolisan.

4 godine druzenja osim redovnog prolecnog servisa zamenjen regler(original),semerinzi prednje viljuske i benzinska pumpa (odgovara od Afrike Twin-a)

Ostalo je Pali i vozi0takoje.gif

 

Ja inace spadam u Hondomanijake i za sobom imam VF 750F,VFR,CBR 1000F i Varadera - i mada su me raznorazni cudno gledali posle ove ergele na Deauvilki - sjajan CITYTURER motor kad se dovoljno 

 

<div><b>Izivite i Prezivite </b></div>

post-24356-0-47811800-1346141467_thumb.jpg

Promenio član pecass
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: HONDA NT650V Deauville

Vidi ovako motor je vrh i lep kao dukat nego reci koliko je novca to sediste kod bobana vidim da ga cesto spominju na forumu i taj produzetak za vizir gde si nabavio?dobijas + od mene za motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Honda ST 1300

Cao Marco LA1zdravo.gif

 

Sediste kod Bobana zavisnosti od materijala - skaj ili koza- gel i dizajnu kao i mogucim aplikacijama na sedistu od 60 e pa navise po dogovoru sa njime - Moje je koza bez aplikacija i kostalo je 100-ku.

 

MRA postoji ovakav u Gruzi

http://www.3t-racing.com/mra.php

 

http://www.3t-racing.com/mra.php?proizvodjac=NTV+650++DEAUVILLE+-05&proizvod=HONDA

 

i to je verzija sa spojlerom (imao na svim Hondama i apsolutna preporuka!)

 

mislim da spojler odvojeno nepostoji0plac.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja