Jump to content

Moto Zajednica

Honda NT650V Deauville

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Koliko je bezbedno koristiti te aditive koji ciste sistem za dovod goriva? Razmisljam ovako: ako je to neki stariji sistem recimo 8+god i do sada nije ciscen, da li ce aditiv pokrenuti svu natalozenu prljavstinu i zatrpati dizne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: HONDA NT650V Deauville

@ Marco LA:

"Ja sam sad nalijo MOTOREX top speed (4t 10W40 mislim da je oznaka) i zamenio filter ulja..."

 

Ulje te gradacije nije odgovarajuce za letnju upotrebu u masini Deauvill-a. Isuvise je retko, osim ako ne planiras da vozis svoj motor samo zimi, na temperaturama ispod +10 Celzijusa. Odgovarajuce je 15w50, ili jos bolje 20w50.

 

 

 

J.B.ga ja zvao centarS i pitao oni rekli to ulje i ja narucio oni poslali pa ga ja zamenio1grr.gif!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

moram da primetim...vise niko ne daje +!

 

 

Marco, Marco... Plusevi se zaradjuju, a ne traze...

Da bi ti neko dodelio "PLUS", treba na to biti potaknut onime sto si napisao, sto si savetovao drugima, sto si odgovorio na necije pitanje... Postavljanjem gomile pitanja, samo da bi odrzavao temu u zivotu, i da bi nabio odredjeni broj postova, u drugima ne budis zelju da te "plusiraju". Mozda zvucim okrutno, ali, u stvarnosti je tako. JBG!!! :neznam:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: NIš
  • Motocikl: BMW R1200GS

danas sam posle 5 godina seo na Deauville 650 u medjuvremenu sam promenio nekoliko motora i prosto sam se razocarao motorom, toliko mi je neprijatne bile vibracije da sam jedva cekao da sidjem. Kad sam ga vozio ranije delovao mi je kao vrh motor al sad ... Ajde sto nema snagu to od nje i ne mozes da ocekujes ali sama voznja je smesna i neprijatna.

Izvinjavam se onima koji gotive ovaj motor :care:, ali ja sam morao da iznesem svoje misljenje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Honda ST 1300

danas sam posle 5 godina seo na Deauville 650 u medjuvremenu sam promenio nekoliko motora i prosto sam se razocarao motorom, toliko mi je neprijatne bile vibracije da sam jedva cekao da sidjem. Kad sam ga vozio ranije delovao mi je kao vrh motor al sad ... Ajde sto nema snagu to od nje i ne mozes da ocekujes ali sama voznja je smesna i neprijatna.

Izvinjavam se onima koji gotive ovaj motor :care:, ali ja sam morao da iznesem svoje misljenje.

 

 

Ajd pretera ga 1staa.gifal vozis Hondu pa ti je oprosteno0namigivanje.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

@ kowac:

A jel Deauville 650 ide dva puta losije od Honde sa 1300ccm? :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

danas sam posle 5 godina seo na Deauville 650 u medjuvremenu sam promenio nekoliko motora i prosto sam se razocarao motorom, toliko mi je neprijatne bile vibracije da sam jedva cekao da sidjem. Kad sam ga vozio ranije delovao mi je kao vrh motor al sad ... Ajde sto nema snagu to od nje i ne mozes da ocekujes ali sama voznja je smesna i neprijatna.

Izvinjavam se onima koji gotive ovaj motor :care:, ali ja sam morao da iznesem svoje misljenje.

 

 

E druže imaš "ergelu" pod guzicom i porediš ga sa Deauvill-kom. To je makina za sebe kao i svaka druga, pa šta ko voli a i može da jaše to i jaše.1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: BMW R1200RT

Pozdrav svima, evo tek sad sam video temu pa da se uključim.

Deauville-a sam kupio pre tri godine (motor je 2003 godište)i sve u svemu sjajan je.Za ovo vreme prešao sam nekih 20.000 km.Naime, u vreme kada sam ga kupio bio sam poprilično bez iskustva tako da se pređeni kilometri tek u poslednje vreme rapidno povećavaju.

Za početak, evo nekih tehničkih informacija koje smatram bitnim za napomenuti

Servisi

Redovne servise radim na svakih 6000 km (zamena ulja, filtera ulja i vazduha,ulja u kardanu)a svakih 12.000 km još i filter goriva te svećice.Motor takođe na svakih 6000 km bude kompletno pregledan...Ove servisne intervale poštujem i moj serviser u koga naravno imam potpuno poverenje insistira na tome.Takođe, trudim se da potrošne delove koji dolaze za zamenu menjam značajno ranije nego što se ukaže potreba.

Oprema

Oprema koju imam je standardna .

Povišeni originalni vizir koji je fenomenalan za sve uslove vožnje( imam i originalni manji koji sam probao nekih 5.000km i koji je odličan za fotografisanje...).

Topcase ( Original Hondin), 45 litara, koji ima dobru osobinu da je solidno izrađen, da u njega mogu stati dve full face kacige,i da ima očajno loš naslon za leđa suvozača (ovo ću pokušati preraditi kod Bobana).

Sedište standardno,malo tvrđe i bolno po dupe nakon duže vožnje (takođe će biti zamenjeno za udobnije kod Bobana).

Što se ukupnog prostora za prtljag tiče,(uz dodatak tank torbe od 20 litara)sav potreban prtljag za godišnji odmor za nas dvoje može stati(veoma zadovoljavajuće).

Potrošnja

Različita i zavisi od više faktora a prvenstveno od broja obrtaja kojim vozite te koliko ste ,,grubi na gasu,, i željni ubrzanja.(podatci koji slede odnose se na moj motor, koji je odlično održavan i u odličnom je opštem stanju).

Oko 4,5 lit ako vozite od 4.000 do 4.500 obrtaja i ako ste jako nežni na gasu.5 lit ako vozite od 4.000 do 4.500 obrtaja i malo ste grublji na gasu.6 lit ako vozite od 5.000 do 5.500 obrtaja sa cescim ubrzanjima radi preticanja, 7 lit ako vozite od 5.500 do 6.500 obrtaja sa čestim naglim ubrzanjima radi preticanja.

 

Subjektivni utisci

Ovo je sasvim sigurno sjajan motor.Što se dizajna i koncepcije tiče ili vam se dopada ili ne,prosto takav je, specifičan.Motor se u svim uslovima vožnje ponaša tako da u njega možete imati puno poverenje.Ima nisko težište i ,,lak,, je za vožnju i upravljanje.Mene lićno fascinirala je mogućnost brze promene pravca (što sam konačno imao priliku da na pisti i doživim u pravom smislu).

Sjajan zvuk i uglađen rad do 5.000 obrtaja.Oko 5.500 obrtaja počinju neprijatne vibracije koje se pojačavaju sa porastom obrtaja, pa je i preporuka ne više od 4.500 za kruzing (ugodno i ekonomično).

Sve u svemu, mislim da je ovo odličan, ozbiljan i nadasve pouzdan motor vredan novca koji ćete za njega izdvojiti.

Naravno,ako niste zadovoljni onim što ovaj motor nije ni obećavao da može da pruži, na raspolaganju je čitav niz turera... ali to više nije ova, nego neka sasvim druga priča u kojoj cemo se takođe verovatno videti u budućnosti.

  • Hvala 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Пољска
  • Motocikl: KLR 650

@ Marco LA:

"Ja sam sad nalijo MOTOREX top speed (4t 10W40 mislim da je oznaka) i zamenio filter ulja..."

 

Ulje te gradacije nije odgovarajuce za letnju upotrebu u masini Deauvill-a. Isuvise je retko, osim ako ne planiras da vozis svoj motor samo zimi, na temperaturama ispod +10 Celzijusa. Odgovarajuce je 15w50, ili jos bolje 20w50.

 

 

 

J.B.ga ja zvao centarS i pitao oni rekli to ulje i ja narucio oni poslali pa ga ja zamenio1grr.gif!

 

Па они увозе то уље, а мотор ти није у гаранцији, тако да...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

... 10W40 ... Ulje te gradacije nije odgovarajuce za letnju upotrebu u masini Deauvill-a. Isuvise je retko, osim ako ne planiras da vozis svoj motor samo zimi, na temperaturama ispod +10 Celzijusa. Odgovarajuce je 15w50, ili jos bolje 20w50.

 

 

Što se tiče temperature i viskoziteta multi-gradnog ulja, navedeno je u tabeli

 

63928793qu7.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

... 10W40 ... Ulje te gradacije nije odgovarajuce za letnju upotrebu u masini Deauvill-a. Isuvise je retko, osim ako ne planiras da vozis svoj motor samo zimi, na temperaturama ispod +10 Celzijusa. Odgovarajuce je 15w50, ili jos bolje 20w50.

 

 

Što se tiče temperature i viskoziteta multi-gradnog ulja, navedeno je u tabeli

 

63928793qu7.jpg

 

 

Upravo sam o tome i razmisljao, kada sam pisao svoj prethodni post u ovoj temi. :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: R 1200 GS Rallye

Поздрав за све. Треба ми помоћ око набавке додатне опреме за Довилку 2000 годиште. Узео сам је прошле године пред зиму и хтео бих да је мало средим. Био сам у Центру С, али су ми реклу да тога више нема, а неће ни бити па сам се сморио и не могу да нађем решење с обзиром на то да немам искуства са набавком из иностранства. Да ли има неко код нас ко неће да ме ољушти преко кога могу да набавим штитнике од ветра за руке и ноге и оригинални повишени визир сигурно, а веће кофере и музику у перспективи. Унапред хвала.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: R 1200 GS Rallye

Хвала на савету. Контактирао сам Милоша. Прегледао ebay.co.uk и нашао све што ми треба, послао линкове ..... кад оно цврц! Неће да шаљу ништа ван UK. Тражио преко ebay.de, да не поверујем, нема ништа. Остаје ми да стрпљиво чекам да се нешто појави па да поручим или постоји можда још нека варијанта.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Nažalost, u Evropi se Deauville uglavnom prodavao u UK gde je bio vrlo popularan kao kurirski motor. Zbog toga ćeš delove, pa i polovne, uglavnom naći samo tamo, probaj da nadješ neki kanal. Imaju i dosta otpada gde se mogu naći polovni delovi vrlo povoljno. I još nešto u vezi tvojih pitanja: ne znam pošto si našao original povišeni vizir, ali ja sam super zadovoljan MRA vizirom koji možeš poručiti u 3t racing u Balosavi. Vario košta oko 120E.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: R 1200 GS Rallye

Nažalost, u Evropi se Deauville uglavnom prodavao u UK gde je bio vrlo popularan kao kurirski motor. Zbog toga ćeš delove, pa i polovne, uglavnom naći samo tamo, probaj da nadješ neki kanal. Imaju i dosta otpada gde se mogu naći polovni delovi vrlo povoljno. I još nešto u vezi tvojih pitanja: ne znam pošto si našao original povišeni vizir, ali ja sam super zadovoljan MRA vizirom koji možeš poručiti u 3t racing u Balosavi. Vario košta oko 120E.

 

Оригинал сам нашао само полован (25-50 еура) преко енглеског ebay-a и неки преко, такође енглеског, сајта за резервне делове и додатну опрему, које не могу да поручим, и овај што је mokl (хвала) линковао од око све укупно 150-ак еура, и Puig , који би требало да није лош, код ових људи у Карађорђевој (Maxmoment) 75 еура. Иначе, моја Хонда има повишени визир и функционално ми одговара, али можда претерујем, естетски не, па бих највише због тога хтео да га заменим са највероватније неким оригиналним који ми највише паше. Свакако да је у игри и MRA, али бих исцрпео све око оригинала, па ако не успе онда да видим шта ћу друго. Контактирао сам неког пријатеља у Енглеској па ћу да видим ако буде могао он то да ми заврши. Трудим се, не иде, али биће, надам се.

 

Ово је слика визира моје Хонде

 

post-28195-0-22422000-1363335045_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: HONDA NT650V Deauville

Da li mi neko moze reci nesto u vezi menjaca na motoru i ovog mog problema :

Naime vozijo sam motor i kada sam trebao da stanem na semaforu prilikom saltanja brzina iz vise u nizu u menjacu je nesto pocelo da krci(drobi) i nije hteo da izbaci na ler,ali posle kratkog vremena sam uspeo da izbacim i na ler i da ubacim u brzinu maltene kao da se nista nije ni desilo?

Zaboravijo sam da kazem da u tom momentu nije hteo ni u visu ni u nizu,a to je se sve odigralo mozda u trajanju u toku jednog min. koliko traje crveno svetlo na semaforu.

Hvala unapred za bilo kakvu pomoc ili komentar sta moze da bude u pitanju!1neznam.gif

 

jbg. pocela sezona a ja vec u problemu nisam ga ni provozao kako treba!!!!!!!!0tuzan.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja